Smith&Wesson Mark 22 Mod.0 Silenced

Americké námořnictvo potřebovalo pro své SEAL teamy pistoli s tlumičem. Zaplatilo firmě Smith & Wesson vývoj a výrobu zbraně, která dostala označení "USN Mark 22 Mod.0 Silenced". Protože zbraně s tlumičem byly některými politiky a vysokými důstojníky vnímány jako zbraně pro úkladné vraždy a nevhodné pro skutečné vojáky, v požadavku na pistoli s tlumičem bylo uvedeno, že je určena pro "utišení" hlídacích psů. Podle toho dostala zbraň přezdívku "Hush Puppy" (cosi jako "Ticho, štěně !").

Pistole vycházela z modelu S&W M39. Měla nerezový rám, hlaveň byla prodloužena o 23 mm a opatřena závitem pro našroubování tlumiče Mk 3 mod.0 - opět výrobek S&W. Kvůli tlumiči bylo potřeba zvýšit mířidla.
Nevýhodou automatických pistolí s tlumičem je pohyb závěru, který je při střelbě slyšet. U S&W Mk 22 bylo možné závěr zablokovat a potom bylo nutné po každém výstřelu závěr znovu natáhnout, aby vyhodil nábojnici a vložil do komory další náboj.
Firma Super Vel Cartridge Corp. vyvinula pro tuto pistoli podzvukový náboj s označením "Mk 144 Mod.0". S tímto nábojem vydržel tlumič asi 30 ran, poté bylo potřeba vyměnit vnitřní část tlumiče, která byla součástí sady s náboji a doplňky. S běžným nábojem 9mm Luger vydržel tlumič asi 5-6 výstřelů.
Protože u SEAL's se předpokládal pohyb pod vodou, součástí setu byly i ucpávky a krytky, aby se do zbraně nedostala voda. Pod vodou bylo možně přepravovat zbraň a tlumič zvlášť, nebo složené. Existovaly krytky na oba konce tlumiče i krytka na hlaveň. Do nábojové komory se vkládal plastový náboj s těsnícím gumovým "O" kroužkem.
Pokud operátor přepravoval pod vodou pistoli s namontovaným tlumičem, po vynoření stačilo natáhnout závěr, který vyhodil plastovou nábojnici a zasunul náboj do komory. Tím byl "Hushpuppy" připraven k výstřelu. Krytka na tlumiči se nemusela snímat, bylo možné ji prostřelit.

První utlumené pistole S&W Mk 22 mod.0 se k jednotkám SEAL dostaly pravděpodobně před koncem roku 1967.

 

S&W Mark 22 Mod.0

    
  Náboj.........................................9 mm Luger
 Délka.........................................? mm
 Délka hlavně................................? mm
 Hmotnost....................................? g
 Zásobník.....................................8 nábojů

Smith & Wesson Mk 22 Mod 0 s odmontovaným tlumičem.
Před pojistkou je vidět záchyt, kterým se dal blokovat závěr.
Sada s příslušenstvím Mark 26 mod 0, která obsahovala podzvukové náboje, krytky a nový vnitřek tlumiče.