Ithaca 37

Konstrukce brokovnice Ithaca 37 využívá Browningův patent z roku 1915. Browning patent prodal firmě Remington, která na jeho základě navrhla brokovnici Remington Model 17. Návrháři Ithaca Gun Co patent vylepšili počátkem 30.let. Protože ale kolem patentových práv nastaly problémy, do prodeje se brokovnice Ithaca 37 dostala až v roce 1937. Menší množství, cca 1 500 kusů použily americké ozbrojené síly už během 2.světové války (během války vyráběla firma Ithaca pistoli Colt M1911 a samopal M3).
Brokovnice nemá otvor pro vyhazování prázdných nábojnic na pravé straně receiveru jako ostatní "pumpovací" brokovnice, prázdné nábojnice jsou vyhazovány otvorem na spodku zbraně, stejným kterým se doplňují brokové náboje do zásobníku. Tento konstrukční rys byl součástí Browningova patentu a byl použitý již u Remingtonu 17.

Zbraně použité během vietnamské války patrně pocházejí z vládního kontraktu, který firma Ithaca Gun Co plnila v letech 1962-63. Pro ozbrojené síly bylo vyrobeno asi 22 000 brokovnic. Vnější kovové díly byly parkerizované, brokovnice měly hlavně o délce 20 palců. Receiver byl značený písmeny US a brokovnice měly i zvláštní sériové číslo začínající písmenem S a v rozsahu S1 000 - S23 499. Později mělo být vyrobeno pro ozbrojené síly ještě menší množství brokovnic s běžnými sériovými čísly 9xx xxx (sériová čísla by odpovídala rokům 1965-1967).

Ithaca 37

   
Náboj.....................................12 mm
Délka.....................................? mm
Délka hlavně...........................510 mm
Hmotnost..............................? Kg
Zásobník.................................4 + 1 nábojů

 

SEALs s ithacou 37 ve člunu LSSC.
Na fotografii SEAL drží psovod patrně brokovnici Ithaca 37. Zbraň má nejspíš upravený zásobník, takže celkem mohlo být ve zbrani 8 nábojů. Další úpravou, kterou někdy SEALs používali na brokovnicích, byl rozptylovač broků zvaný "duck bill". S rozptylovačem se broky rozlétly do širokého oválu místo aby se rozptýlily do kruhu.
USS Jennings County, 8. leden 1968