Kniha svým zaměřením velmi podobná Chinneryho "Udeř kdykoli kdekoli". Je zajímavé, že v Česku tyto knihy vyšly krátce po sobě u stejného nakladatelství. Možná by bylo lepší, kdyby místo této knihy vyšly příběhy o SEALs "Brave Men - Dark Waters" od stejného autora, nebo třeba "Vietnam - Helicopter War" od Chinneryho. Nepřísluší mi hodnotit ediční plán nakladatelství, ale přeci jen nechápu, proč obsahově velmi podobné knihy vyjdou u stejného nakladatelství krátce po sobě (nakonec můžeme být rádi, že podobné knihy vycházejí, my si je rádi koupíme i přesto, že většinou musíme překousnout občas přinejmenším "divný" překlad).
Kniha začíná boji Činditů v Barmě, na rozdíl od "Udeř kdykoli kdekoli" popisuje také působení Carpetbaggers v Evropě. Carpetbaggers prováděli lety na podporu odboje - dodávali materiál nebo vysazovali agenty. Druhá světová válka je rozepsána na stech stranách, z toho sedmdesát je o válce v Evropě. Padesát stran je věnováno padesátým létům, tedy od války v Koreji do začátku šedesátých let, kdy se Američané začali výrazněji angažovat v jihovýchodní Asii, Chinnery toto období vynechává s tím, že Aircommandos byli po druhé světové válce rozpuštěni, Orr Kelly píše o akcích, které byly svým charakterem blízké akcím Aircommandos.
Konflikt v jihovýchodní Asii zabírá asi 110 stran. Pokud budu opět srovnávat s "Udeř kdykoli kdekoli", Chinnery má jihovýchodní Asii (záměrně nepíši pouze Vietnam, velká část je o akcích v Laosu a Kambodži) rozepsanou na dvoustech stranách. Z tohoto jednoduchého porovnání je velmi pravděpodobné, že Chinnery má toto období zmáknuté detailněji, což je také pravda. Oba autoři své knihy "koření" zážitky přímých účastníků některých akcí, tady ale vycházejí většinou z jiných zdrojů.
K povietnamskému období mohu napsat toto: přibližně stejné akce na přibližně stejném prostoru (s jiným "kořením") jako v "Udeř kdykoli kdekoli". Kniha obsahuje šestnáct stran fotografií
Na závěr bych chtěl zdůraznit, že sekce o knihách nemá sloužit jako doporučení ke koupi (už z toho důvodu, že se nejedná o horké knižní novinky), pouze se snažím zmínit o knihách, které o "Vietnamu" vyšly v češtině, nebo aspoň o těch, které mi prošly rukama (tím myslím, že jsem je i četl, nejenom ohmatal). Sám mám některé knihy půjčené z knihovny nebo od přátel a v případě knih "Z temného nebe" a "Udeř kdykoli kdekoli" jsem vlastníkem obou a jsem rád, že je mám. Mám za to, že každá kniha o "Vietnamu" dobrá, zvlášť pokud je dobrá.