Válka ve vzduchu

Válka ve vzduchu Stephen Coonts
VÁLKA VE VZDUCHU

War in the air

Vydalo nakladatelství Oldag, 1999, 264 stran

 

Stephen Coonts je bývalý pilot A-6, svoje zkušenosti a zážitky z vietnamské války jistě zužitkoval v románu Let Intruderu (vydalo nakladatelství REVI).

Kniha Válka ve vzduchu není (až na poslední příběh) jeho původní dílo, ale jedná se (zde si z přirozené lenosti vypomůžu přebalem) o "Výběr nejlepších částí jedenadvaceti válečných knih o leteckých bitvách od počátků letectví až po současnost. Na začátku kapitol autor uvede čtenáře do děje každé knihy a potom jej nejpoutavější ukázkou vtáhne do nejkrásnější a nejnapínavější situace".

Pět z těchto ukázek či jak to nazvat, se týká války ve Vietnamu:

Malá všivá válka z knihy Thud! (zde uváděna jako Thud Ridge, Hřeben Thudů) autor Jack Broughton

Profesionálové  z knihy Na stanici Yankee: válka námořního letectva ve Vietnamu autoři Comdr.John B. Nicols a Barrett Tillman. O pilotovi A-4, létající mise Iron Fist.

Námořní pilot z knihy Srdce muže, autor Frank Elkins. Upravená část deníku pilota Franka Elkinse, který zahynul 13. října 1966.

Zábavný výlet z knihy Spodní patro pekla, autor Hugh L. Mills Jr. ve spolupráci s Robertem Andersonem. Pátrač na OH-6 H.L. Mills Jr. létající u 1.pěší divize "Big Red One".

Poslední eso, autor Stephen Coonts. První z pěti sestřelů, kterého dosáhl Steve Ritchie, pozdější stíhací eso USAF.