Právě je 28 bře 2024, 15:39



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 23 srp 2008, 22:07 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2008, 13:16
Příspěvky: 94
Mohl by mi někdo napsat co by se mělo udělat při úpravě fotek, aby vypdali na Nam? co kde snížit, zvýšit , popřípadě v jakém programu .... stačí mi to i nějak okrajově , abych věděl příbližně , díky moc


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 23 srp 2008, 22:11 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 20 srp 2008, 18:55
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň
No když jen okrajově tak Photoshop, Gimp ... návody zde http://www.photoshop-forum.net/ a zde http://www.gimp.cz/


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 24 srp 2008, 14:23 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2008, 13:16
Příspěvky: 94
no tak ještě by to prosím mohl někdo rozvést :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 24 srp 2008, 14:35 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
na to musíš přijít sám, já zkoušel a přišel jsem na to
jedna fotka v galérce tady na fóru je moje práce...je to ta co posílal din ta druhá


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 24 srp 2008, 14:48 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 20 srp 2008, 18:55
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň
No nainstaluješ si nějaký grafický program třeba jeden z těch výše uvedených (gimp je zdarma , photoshop placenej ) otevřeš obrázek a budeš si hrát s filtrama a efektama v každym softu je to drobet jinak pojmenovaný. jo a ještě třeba z programů PaintNet taky zdarma a třeba Corel - placenej.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 10 zář 2008, 20:51 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2008, 13:16
Příspěvky: 94
má někdo zkušenost se Zoner Photo Studio , a nějaká rada , kdyby byla byl bych moc vděčen. Dík


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 10 zář 2008, 20:58 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2008, 18:36
Příspěvky: 190
Vim že Zoner jsme brali ve škole, ale už si bohužel nepamatuju. Chtěl jsem se ale zeptat, jestli by šli ty fotky upravovat v Irfanwiew :think: . Tam sou takový funkce jako sepie, černobílí a tak, jestli by to taky šlo?

_________________
Pvt. Giuseppe Principato
BAR gunner
Tommy and yankee


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 10 zář 2008, 21:03 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
to jsou otázky :snooty: musíte to zkoušet sami a ne se ptát co jde, prostě zkoušejte a zkoušejte a porovnávejte z dobovejma fotkama a jednou to vyjde...neni myslim žádnej program ve kterym to jde snadno a rychle

_________________
PO3 Darryl Young
Seal Team 1, Det. Golf, Juliet Platoon
Long Phu


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 17 říj 2008, 15:41 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 črc 2008, 14:12
Příspěvky: 113
Bydliště: Onanistán
Můj názor...programy dobrý, ale já jsem se na to třeba úplně vybodnul a už žádný úpravy v kompu nedělám.
Jelikož jsem líný prase a už mě po práci, kde strávím 9 hodin za kompem nebaví ještě doma se matlat s fotkama,tak jsem si pořídil novej foťák (digitál) pořádnou optiku (starou z 80-tejch let) + redukci a výsledek...bez jakýchkoliv úprav to jde taky...nu posuďte tu na těch fotkách
http://www.sealteamone.cz/galerie/19-9-08/index.htm
http://www.sealteamone.cz/galerie/18-7-08/index.htm
http://www.sealteamone.cz/galerie/5-4-08/index.htm

No a pokud ti jde docílit opravdové autentičnosti a důvěryhodnosti snímků, radím koupit starou zrcadlovku, a vyvolávat si doma fotky sám. Je to sice peklo, ale po pár hodinách strávených v temné komoře (koupelně) se dá dosáhnout slušných výsledků. Akorát je malinko vopruz stím vyvoláváním.

_________________
PH1 Jeremy J. Beggar
USN SEAL Team Two, Det. Alpha, 7th Platoon Vrchlabí


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 12 led 2009, 19:40 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 04 pro 2008, 23:47
Příspěvky: 18
Bydliště: City of queens
Já osobně fotím na Prakticu L. A záleží na filmu který použiješ. Nejlepší je asi Ilford Pan. Jestli člověk chce mít opravdu zrnitou rozmazanou fotku, potom si stím stačí pohrát ve fotokomoře.(´´Pokud-li dobré snímky chceš míti, musíš Ilford zakoupiti´´.) Podle mého názoru kinofilm 35 nenahradí digi. (V dobovosti :snooty: ) :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 13 led 2009, 09:28 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 črc 2008, 14:12
Příspěvky: 113
Bydliště: Onanistán
NO já si osobně myslím, že zrnitost a rozmazanost není to co dělá fotku starou. To že má člověk fotku mázlou svěčí pouze o tom, že je matlal a neumí fotit :D . Můj názor je ten, že spousta lidí udělá zrnitou fotku, hodí ji do černobíla a myslí si, buhví jakou dobrou reprodukci neudělal. Ale o zrnitosti to není. Nějak si nevybavuju, že bych viděl fotky z NAMu od profi fotografů, a byly by nějak rozmazaný či zrnitý. Jelikož barevný kinofilmy se začali používat teprve v roce 1935, tak si myslím, že po cca 30 letech se ten vývoj malinko táhnul, tudíž složení a struktura tehdejších filmů byla úplně někde jinde než je teď. A taky to můžeme u spousty barevných fotek s tehdejší doby vidět, jsou vždy hozený malinko do nějakýho aditivního barvovýho prostoru, neboli RGB (červená, zelená, modrá). Proto, jestli chceš dosáhnout dobré reprodukce se starym vzhledem, jakási ta malinká úprava v kompu je přeci jen nezbytná. A to nemluvím o tom, když tu fotku, kterou vyvoláš skenuješ do kompu...pokud nemáš kvalitní scaner, tak při převodu dojde k znečné ztátě dat a chtě nechtě, fotku musíš upravit.

_________________
PH1 Jeremy J. Beggar
USN SEAL Team Two, Det. Alpha, 7th Platoon Vrchlabí


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 13 led 2009, 10:20 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Za tu dobu, co se snazime delat co nejlepsi fotos uz sme vyzkouseli lecacos a musim rict, ze podle me se opravdu neda nahradit kinofilm digitálem, proste to nema nikdy tu hloubku, stiny a ostrost...at je digi fotka sebekvalitnejsi nebo naopak mene kvalitni. Metoda, pri ktere je dosahovano asi nelepsich vysledku je opravdu fotit na starou optiku a na kinofilm a v obrovskym rozliseni skenovat do PC...pak jen lehka uprava, jak uz zde bylo receno, predevsim barevny filtr... Je to narocny, zlouhavy, ale vysledek stoji za to...touhle metodou je udelana vetsina fotek na nasi strance www.lrrp.cz To je tak zhruba popsana procedura vyroby fotky, ovsem dobrou dobovou fotku dela predevsim jeji obsah...tedy duraz na autenticitu sceny a vystroje, atd....coz je asi ten vetsi orisek...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 13 led 2009, 10:27 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 črc 2008, 14:12
Příspěvky: 113
Bydliště: Onanistán
To ano...digitál nikdy analog nedostihne...ale záleží také velice na optice. Ale jinak je pravda, že digitálem nedosáhneš nikdy takové kvality jako analogem, pokud ovšem člověk nevlastní Canon EOS-1 Mark III či Hazelblad a k tomu další sadu objektivů v hodnotě několik sta tisíců.

_________________
PH1 Jeremy J. Beggar
USN SEAL Team Two, Det. Alpha, 7th Platoon Vrchlabí


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 13 led 2009, 17:12 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 04 pro 2008, 23:47
Příspěvky: 18
Bydliště: City of queens
Dost na svém také přidá hloubka ostrosti a podboně. ´´Momentky´´ vy boji vypadaví jinak než když se fotilo někde v klidu. Materiál je další věc. Dnes se dělají filmy a papíry jinak něž před 40 lety. . . Ale fotku tak aby vypadala jak z 60tých se dělá špatně. Člověk vyfotí dobrou momentu člověka co vypadá velice věrohodně, ale kazí mu to třeba vegetace lesů ČR :neutral: .


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: úprava fotek
PříspěvekNapsal: 13 led 2009, 18:45 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
To je prave to nejtezsi...dobre zachytit scenu, aby nic nerusilo (blba vegetace, ruznej bordel v pozadi, co na namovou fotku nepatri a zachytit naopak takovou scenu, co se k nerozeznani podoba namovymu prostredi) a samozrejme vyladit vystroj do patricnyho roku, zarazeni k jednotce a dane misi a situaci...no a v neposledni rade udelat momentku tak aby mela smysl, aby na ni nebylo zobrazeno neco, co je historicky spatne... Pokud se vsecko tohle povede, vznikne cool fotka, ale vime jak to chodi...nafotis 100 fotek a uspech uspechu je, kdyz je jich cool 10.... holt neni to prdel

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz