Právě je 29 bře 2024, 10:03



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: WGC Shop a objednávání do ČR
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 11:38 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Nemáte někdo náhodou zkušenost s objednávání kvérů z WGC. Pokud ano, tak jaký jsou zkušenosti? Zajímalo by mě, s jakou výši pošty mám cca počítat. A dále jak je to se clem. Prostě veškeré relevatní informace.
Díky.

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: WGC Shop a objednávání do ČR
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 12:55 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Vem si cenu kvéru, vynásob 1,5 a měl bys mít finální max.částku...

Celníci sou zmetci, někdy účtujou jen DHP (19%), někdy jen Clo(30%???), někdy oboje a někdy nic...ale WGC maj zmáklý, tak počítej min.s DPH. Přičemž DPH i clo by se měly vázat pouze na zbraň, ne na poštu.

Plus mám teď pocit, že WGC stejně jako někteří další šikmoprodejci už kvéry posílá jen Express poštou...

Nejjednodušší máš, udělat si tam objenávku a oni ti to spočítaj...když to nezaplatíš, nic se neděje...

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: WGC Shop a objednávání do ČR
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 13:40 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Tak to jsem opravdu moc zvědavej, na kolik by to vyšlo. Už teď mě to dost děší.. Celníci to je fakt verbež. Díky za radu, Macíku :D

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: WGC Shop a objednávání do ČR
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 15:12 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Asi tak, jak psal fallschimjager.
Jen doplním že HK jsou žluťáci jako tady v tržnicích, takže tě stáhnou jak to jde. Když jsme si nechávali poslat rohlíky do tomíků od konkurence z RSOV taky z HK, tak mi na balíku letadlem vypadlo poštovné 75 liber. Tak jsem to nechal na loď za 25 a holt si počkal o měsíc déle. Jinak DPH většinou platíš vždycky, když je to něco dražšího a hlavně z krámu ! (19%). Clo ti někdy napočítají a někdy ne, ale to je jen kolem 3%.
Pro výpočet CLA + DPH slouží aplikace TARIC na stránkách Celní správy.

Jinak hodnota zboží nepodléhající CLU se zvedla na nějakých 150 €.

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: WGC Shop a objednávání do ČR
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 15:43 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Je to čím dál tím lepší... :(

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: WGC Shop a objednávání do ČR
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 15:43 
Master Sergeant
Master Sergeant

Registrován: 07 dub 2008, 00:02
Příspěvky: 105
Bydliště: Khu Khel Na, provincie Op Ava
Objednával jsem o prázdninách, tak omluvte jisté nesrovnalosti (př. celní limit atd.)

Takže prý kluci chcete někteří nakupovat z WGC...

Asi měsíc a půl předem jsem se odhodlal objednávat z WGC. Číže jsem naskládal věci do košíku, pušku, zasobníky, baterku - zhruba asi za 300 usd. Při objednávání musíte vyplnit formulář, co je důležité:
a) nějaká znalost angličtiny a obchodních termínů
b) pokud nemáte paypal je možnost platbou převodem z účtu (můj případ), za toto je ještě i 5% sleva
c) ptají se vás tam jakou hodnotu chcete mít napsanou na faktuře - já zadal 30% (tedy 1/3 z celkové hodnoty asi), ale je to hodně ošemetné - pokud nepřiznáš celkovou hodnotu tedy 100% už je to krácení daně, a pokud ti na to přijdou proclí ti to podle maloobchodní ceny v tuzemsku, což u pušky bylo nějakých 11000...
d) doprava - jestli chcete mít rychle doma, klidně expres, ale zaplatíte daleko víc než za obyč leteckou poštu (a to mě letecky balík do čech přišel asi za týden)

Asi za dva dny mi přišlo potvrzení objednávky, tzn. 300 + 77 usd za dopravu...máte na zaplacení dva měsíce myslim, takže nemusíte spěchat.
Konkrétně u mě nastal problém, protože jsem si uvědomil, že nebudu mít jak doložit na celním že jsem zaplatil onu částku na faktuře a ne daleko víc. Takže jsem jim psal maily, jestli není problém rozdělit platbu na dvě části - jedna je onech 30% + posta, a druhou kde je zbytek faktické částky, načež mi napsali že nemají vůbec žádný problém s tím. Timto musím chlapy z WGC pochvalit, komunikace s nima byla vyborna...

Ke konverzi měny, kurz byl dobrý, menší než teď...uplně jednoduché mě jde v ČS internetbankingu zadat i částka v dolarech takže super...ale banka si za každy příkaz zaúčtovala poplatek myslím kolem 220 korun za převod do zahraničí myslím (ale to si pozijšťujte sami, nejspíš to je různé od typu účtu a banky)...btw. hodim sem screen jak to asi vypadá ten správně vyplněný příkaz z adresou a těma bankovnima kodama z HK. Mimochodem pokud je nákup menší než 300 usd chtějí WGC poplatek 7 dolaru za bankovni vylohy.

Dobra, prachy odeslany, za nějaky tyden jak ta transakce proběhla, koukal jsem průběžně na stav objednávky, bylo odesláno a za necelý týden byl balík v čechách.

Celní procedury byly zdlouhavé. Trvalo jim tři týdny než vzali kalkulačku a spočetli si to.
Jinak funguje to tak že se zastavuje každý balík z třetích zemí (mimo EU) nad hodnotu 30 euro myslim, takže určitě počítejte s tím že balíček bude proclen.
Přišla mi obálka, že mám balík na celnici, že mám doložit platební doklad o zaplacení zboží (takže výpisy z účtu nebo kopie či potvrzení platebního příkazu atd.) a ještě připojit prohlášení že se jedná o zboží neobchodního rázu a jen pro mou soukroumou potřebu, plus jaké je to konkrétně zboží. Takže jsem jim poslal všechno co chtěli, a za tři týdny asi přijela modrá dodávka s balíkem na dobírku - 400,- clo + 50,- úložné...takže jsem byl nakonec spokojen, sice nevím jestli měli celníci dovolené nebo to tak obyčejně trvá, ale převzal jsem a hned se kochal:)

Hodně zdaru s nákupem
John Wayne

Tady je ten screenshot:
Obrázek

_________________
PFC Martin /JW/ Langer
Co. O (Ranger) 75th Inf.
3rd Bde. 82nd Abn.
(currently inactive)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: WGC Shop a objednávání do ČR
PříspěvekNapsal: 19 pro 2008, 10:56 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 07 dub 2008, 07:12
Příspěvky: 148
Kdo by neco chtel tak at mi pisne PM nebo na icq, predam kontakt na cloveka kterej objednava porad, myslim ze kazdej mesic nebo i drive kdyz se sejde vic veci. Je to naprosto bez problemu, posles mu objednavku a pak si to jenom vyzvednout (myslim ze je ted v praze). Naposledy mi to vsechno vychazelo tak ze cena z wgc*1,3 a to byla moje konecna cena.

_________________
MYLUJU PEPU I KDYŽ JE TO CIGÁN


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: WGC Shop a objednávání do ČR
PříspěvekNapsal: 31 led 2009, 22:22 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 30 dub 2008, 15:22
Příspěvky: 9
....zkušenost mám a velkou... jak sem to udělal já : koupil kvér, zaplatil přes PayPal... pošta sem mě stála 80 babek (EMS) ..přišlo to za 4 dny sem k nám a jelikož to ještě bylo bez cla, tak pohoda...
Potom jsem kupoval další, ale to už byli problémy se clem... takže jsem objednal kvér, zaplatil poštu do US 80 babek (EMS). Do Us přišlo za 5 dní. Potom jsem poslal bez faktur k nám a na pohodu.... toť vše... podle mě spolehlivej krám... myslím tím ten obchod, ne ty kvéry... :-D

_________________
"This is Snake, can You hear me" ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz