Právě je 28 bře 2024, 15:51



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015, 12:17 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
Zdarec vespolek,

dovolím si příspěvek trocha filosofického rázu. Je mi poněkud smutno, jak tohle forum, které jsme kdysi společně naplnili "16 tunama pičovin" o Viet-Namu nyní skomírá jako nějaká opuštěná díra pohraničí po odsunu sudeťáků.

A já se ptám proč ?

Už bylo snad vše řečeno a již není v oboru nic přínosného, co by mohlo zvednout naše povědomí o ´Namu ?

Nebo se akorát všecko přesunulo do interaktivnější prostředí stránek a skupin na FB ?

Anebo to snad už nikoho takto nebaví a všeobecně je lepší dřystat o nejrlzněšjích pičovinách na FB ?


Pojdme si to naše in-country zase trošku oživit ...

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015, 16:10 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Jako admin musím říct, že mi zatím ta skomírající aktivita vyhovuje, protože někdy v budoucnu chystám přenést fórum (a hlavně web) na vlastní doménu. A až ta chvíle přijde, bude jednodušší přenášet polomrtvé fórum, kdy si odstávky (možná několikadenní) nikdo nevšimne.

Hlavně chci přenést web. Ale nemá cenu ho přenášet v současné podobě, proto chystám větší aktualizaci. Aktualize bude ve stylu "radši stručná informace než žádná a hlavně ukázat obrázek, protože ty pindy stejně nikdo nečte".
Když jsem na aktualizaci začal dělat, odhadoval jsem, že za půl roku bych mohl mít hotovo. Dneska to budou 3 roky... Pro představu, na upload mám připraveno asi 860 fotek a obrázků. Do Vrtulníků, Techniky a Zbraní jsem se snažil přidat nové věci, jsou tam doplněné nebo přepsané texty. U Letadel a Jednotek jsou texty beze změny. Všude jsou přidány fotografie. Ne moc. Těch 860 fotek a obrázků je sice hodně, ale to proto, že témat je hodně.

Já doufám, že už se blížím závěru, protože po třech letech jsem zase na hranici vyhoření. Chybí mi dopsat 2 zbraně a převést do nového vzhledu sekci Ostatní a udělat nějakou finální kontrolu. Ale blíží se Vánoce, v práci žádné volno nemám a těch pár volných dní nebudu chtít sedět u kompu. Tak snad v lednu...

Přidávám zmenšené náhledy co tam asi bude a jak bude vypadat nové "meníčko".

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015, 16:53 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Částečně sis Sunny odpověděl sám, nacpali jsme sem "16tun pičovin" o Namu a co se týká faktických informací, tak tohle je snad nejucelenější, nejobsáhlejší a nejdetailnější fórum o Namu na Světě, kde většina lidí dohledá vše potřebné aniž by se musela ptát. Muselo by se asi objevit nepokryté téma, aby se to tu oživilo novou diskuzí a nalákalo další lidi.

Nemyslím si, že by se veškerá diskuze přesunula na FB, tam není skoro nic. Maximálně debaty pod jednotlivejma fotkama. Spíš v pozadí vidím stárnutí, odliv starších ročníků (pro který už debata na Nam foru není prioritou), a ty nejsou nahrazovány mladšíma. Ono spočítej si věkovej průměr většiny aktivních jednotek – odpověď je jasná, většina bude nebo se bude blížit 30ti, některý grupy se možná dostanou i nad. Mládež se do Namu nehrne, což je možná i dáno relativní uzavřeností „high-level“ Nam komunity v Čechách (a tím pádem nevědomostí), kam pro „FNGs“ je těžký se bez pomoci dostat.

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015, 16:59 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Plus některý skupiny už delší dobu neexistujou, nejsou aktivní vůbec, a nebo dělají něco jinýho.

Edit 2: Ještě jedna myšlenka, můžou bejt lidi - jako třeba já, který se zaměřili na jednu určitou jednotku (v její historii apod.se vrtá až do abnormálních detailů, který ovšem 99% lidí vůbec nezajímají nebo jim nic neříkají) a zbytek Namu už je tolik nebere.

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 16 pro 2015, 14:16 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Sunny,

já bych řekl, že hnacím motorem konstruktivní a poučné diskuse - a nejen zde na fóru - jsou vždy věcně položené dotazy. Bez takových dotazů se pak těžko něco píše... V konečným důsledku i ty debilní dotazy nebo provokace můžou krátkodobě vybičovat osoby znalé k poučnému psaní - viz. nedávno Plamly - ale to je je spíš výjimka potvrzující pravidlo.

Já se přikláním k Boudičovi v tom směru, že ubývá mladých a nadějných jedinců, kteří by měli skutečný zájem se něco dozvědět. Tudíž není pro koho psát a komu poradit, neb mezi starýma pardálama si honit triko nebudem, že.

Ale to se asi nevyřeší žádným "akčním plánem". Sám to vidím na naší jednotce...pokud máme "nový" přírůstek, tak se jedná o zkušeného harcovníka, který buď s přibývajícím věkem své působení v rámci re-e US ARMY posunul do 60. let, který děláme, nebo se vrací k původnímu. Průměrný věk je tak u nás kolem 36...což sice znamená, že jednou vymřem po meči, ale na druhou stranu mně stávající stav vyhovuje, neboť pokud sme měli mladý maso, tak to bohužel stálo většinou za hovno a nemělo to dlouhýho trvání - což je, dlužno dodat, vidět i z přístupu mladýho masa zde na fóru obecně.

NAM prostě už není v módě. Mladý maso - pokud se o NAM začne vůbec zajímat - tak mu to bohužel (až na výjimky) dlouho nevydrží. Zatímco u nás je to láska na celý život...

Nicméně to neznamená, že by se na to mělo úplně rezignovat. Třeba velmi oceňuju Matrixe, že si dal velkou práci s plánovanou aktualizací webu. Až se to spustí, určitě si to ve volných chvílích rád znovu pročtu celé a určitě mě to zase obohatí o nový věci nebo lecos připomene...takže to není jen pro potencionální FNGs.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 16 pro 2015, 20:46 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 19 kvě 2012, 20:34
Příspěvky: 39
Bydliště: Česká Třebová
Náhled nového webu vypadá skvěle. Velice jednoduché a přehledné. Tak se mi to líbí.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 17 pro 2015, 10:27 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
Spíš mě zaráží, že na to, že jsme si vytvořilili takovou encyklopedii, tak ji drtivá většina FNGs nedokáže účelně využít. A znova a znova dělají věci špatně podle mýtů a nesmyslů.

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 17 pro 2015, 14:11 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
sunshine píše:
Spíš mě zaráží, že na to, že jsme si vytvořilili takovou encyklopedii, tak ji drtivá většina FNGs nedokáže účelně využít. A znova a znova dělají věci špatně podle mýtů a nesmyslů.


...páč sou v drtivé většině líní si to přečíst. Lepší je zahrát si VC...a tam se dozví vše potřebné.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 18 pro 2015, 18:52 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Hele tady to žije ;-)
Quo Vadis? Stejně jako všechno ostatní i forum prochází jistou evolucí.
Dříve nebylo formum jen databází informací, ale i místem pro komunikaci mezi lidmi co sem chodili, kterou časem přebraly sociální sítě. Proto to tu pomalu ale jistě začalo být opuštěné. Otázka je, jestli to je tak špatně? Jestli se jen nezměnil účel fora na zdroj informací a kdo potřebuje, si tu tu a tam něco najde a zas odejde. Pokud tomu tak má být, pak je to v pořádku.
Pokud ale chceme, aby to tu žilo, tak sem musí někdo přispívat. A to jak dotazy, tak informacemi. Jenže ty starý páky už informace mají a mladí nebo začínající se zajímají buď o něco jiného anebo si to dnes najdou sami u zdroje. Záleží, jak kdo se tomu věnuje. Dřív se tu hodně přispívalo, protože tolik informací prostě nebylo, nebo byly těžko dostupné. Scházeli se tu lidi i kvůli akcím a podobně, což se dnes už neděje.
I dnes jsou ale lidi, kteří se o nam zajímají a rádi si něco přečtou, nebo sem i něco napíšou...
Proto bych nebyl smutný a při záchvatu nostalgie se sem kdykoliv může napsat a třeba někdo odpoví ;-)
A Matrixovi držím place a když budeš zas potřebovat, tak ti píchnu ;-)
... a to je tak asi všechno ...

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 20 pro 2015, 16:13 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2008, 18:31
Příspěvky: 131
Bydliště: Uherské Hradiště
Těším se na novou podobu :clap:

_________________
SP4 Marty Hayek alias Dung in Action

4th "IVY" infantry division

Plei Ku

Nad alkoholem nelze zvítězit...pouze Moraváci remízovali.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 21 pro 2015, 00:49 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 28 črc 2010, 20:53
Příspěvky: 14
Nezlob te se, ale nam forum pro mě byl krásný objev. Doufám, že bude pokračovat. Kde jinde si pokecat, zdokonalit se a něco nabídnout nebo vyměnit. Nové téma? USMC suspenders M 1967 - už je tady někdo má?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 21 pro 2015, 11:07 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Denny píše:
Nezlob te se, ale nam forum pro mě byl krásný objev. Doufám, že bude pokračovat. Kde jinde si pokecat, zdokonalit se a něco nabídnout nebo vyměnit. Nové téma? USMC suspenders M 1967 - už je tady někdo má?


Co vim, tak v Republice jsou pouze jedny/možná dvoje u Plzne, ale ten člověk tu není. Mě, letos/loni utekly o fous - resp.o zaspání aukce :wall: :lol:

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 21 pro 2015, 18:37 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
vietnammarine píše:
Denny píše:
Nezlob te se, ale nam forum pro mě byl krásný objev. Doufám, že bude pokračovat. Kde jinde si pokecat, zdokonalit se a něco nabídnout nebo vyměnit. Nové téma? USMC suspenders M 1967 - už je tady někdo má?


Co vim, tak v Republice jsou pouze jedny/možná dvoje u Plzne, ale ten člověk tu není. Mě, letos/loni utekly o fous - resp.o zaspání aukce :wall: :lol:


Mno, jestli se někomu podaří poskládat alespoň většinou z USMC M67, tak to bude těžká masírka :clap: Pár věcí tu už koluje, ale nevím o nikom, kdo by to měl poskádaný.

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015, 12:15 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Arnie píše:
vietnammarine píše:
Denny píše:
Nezlob te se, ale nam forum pro mě byl krásný objev. Doufám, že bude pokračovat. Kde jinde si pokecat, zdokonalit se a něco nabídnout nebo vyměnit. Nové téma? USMC suspenders M 1967 - už je tady někdo má?


Co vim, tak v Republice jsou pouze jedny/možná dvoje u Plzne, ale ten člověk tu není. Mě, letos/loni utekly o fous - resp.o zaspání aukce :wall: :lol:


Mno, jestli se někomu podaří poskládat alespoň většinou z USMC M67, tak to bude těžká masírka :clap: Pár věcí tu už koluje, ale nevím o nikom, kdo by to měl poskádaný.


Plzeňský Petr má myslim komplet, včetně obalů na lahev atd. Já skončil na báglu a sumkách, na zbytek prdim, nemá to smysl. Leda si udělat výlet do Kolumbie :lol:

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Quo Vadis Nam Forum?!
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015, 12:26 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 28 črc 2010, 20:53
Příspěvky: 14
Jsem taky z Plzně. Mám vše krom kšand. Nemyslíš Petra Fencla? Jinak o nikom, kdo sbírá usmc, nevím. James se odstěhoval a nam už asi nesbírá. V Kolumbii jsou? Příští rok tam jedu.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz