Právě je 28 bře 2024, 20:30



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 14:46 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 úno 2011, 23:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 6
Hel tahal sem to když mi bylo tak 13, to na to nebyli prachy takže se to ani moc nehrotilo.. ani to nebyl rozhodně reenacting,asle spíš jeom soft. Tomuhle se chci ale začít věnovat tak, aby to bylo všechno jak má bejt žádný kindersácký manýry.. M14 sem zmiňoval z toho důvodu že sem viděl na fotkách u SOGů z tábůrů že měli M14 s optikama ale netušil sem jestli je tahali na mise, příšlo mi to divný ale radši se mchci zeptat. Hromadim a zjišťuju informace ještě dřív než se do toho pustim, chápu že tu teď musim vypadat jako klasický pako, když si pos obě čtu ty příspěvky..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 14:52 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 úno 2011, 23:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 6
Omlouvám se za gramatický chyby


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 21:59 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 úno 2011, 23:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 6
Kromě těch fotek ze základny, kdy sem si nebyl jistej jestli to tahaj i na akce je tu ještě tahle fotka od RT indigo (cca 4 příspěvek) viewtopic.php?f=7&t=288 , ikdyž dobře není to M14, ale XM21


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 22:43 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
xxx

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 20 lis 2012, 22:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 23:03 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 úno 2011, 23:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 6
Nedivim se že nepobíráš, moc tu plácám chujoviny asi. Šlo o že sem se ptal jestli nosily RT někdy i M14, protože na fotkách sem viděl akorát xema, M16ky, ak a podobně, ale M14 sem viděl jenom na fotkách z tábora, ne na fotkách z akce. Pak v průběhu vyměňování informací s ostatníma sem našel tu fotku chlapíka s m14 s optikou. Vzhledem k tomu že to byla jediná fotka a že to řikaj všichni, dá se soudit že M14 byla u SOGů k vidění jen svátečně. Šlo mi o to se rozhodnout, zdali mohu jezdit s M14 když na ní dám optiku, nebo jestli jí mám dát pryč a kupovat xemo.. Asi sem se v tom začal moc patlat, teď tu vypadám jak pitomec a možná sem pár lidí prudil že sem sem psal ptákoviny :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 23:05 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Je to trochu mimo téma,ale mám takový pocit,že u nás obyčejná KVALITNÍ pěchota vymře po přeslici! :think:

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 00:44 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
jo jo...holt dnes chce být každý začátečník hned ze startu "hustodémosnkéj turbozabijáckej spešlák" od SOG, SEAL, SF, RANGER apod...všichni přece víme, že pěchota je málo drsná a obecně se dá říci, že její činností jsou rozhodně nepříteli způsobovány minimální ztráty a dá se bez ní obejít proto se má konec konců pěchota v US ARMY do tří let zrušit, jak říkal hlava pomazaná président Obongo, což dnes hlásili na nově...ehm :evil: :doh: :wall:

Optika a M14 - by mě zajímalo kde bys ji chtěl sehnat...mě to teda dalo celkem práci.

M14 u SOG - ještě tu tedy jednoznačně nepadlo, že je to nesmysl - stejně jako M14 u 101st, která jak známo do VN přilítla už s M16 - jedině že by to dotyčný ukrad mrtvýmu VC, který to předtím ukrad mrtvýmu Marines...cooo? :think:

Příteli Budíku, nechceš pouvažovat o pěchotě? Konec konců ono se často zjišťuje, že "špešláci" nezvládají ani základní pěchotní dovednosti a rádi by se nazývali speciálama, přestože nic nenumí... pěchotní zkušenosti prospějí každému!

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 02:21 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 úno 2011, 23:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 6
Zkoušet sem jí nehledal a ani nehodlám. Přiznávám že moje "ježdění 101." ani nestojí za zmínku, šlo vyloženě jenom o airsoft a já byl těžkej kindersák (tim se ze sebe teď nesnažim dělat velkýho kluka). Poslední dobou sem dost uvažoval o tom co bych mohl začít jezdit, protože se chci mnohem víc věnovat autentičnosti. Uvažoval sem o různejch jednotkách, pěchoty hlavně. Např. 25. nebo už zmiňovaná 101. potom sem se něco žačet o SOGách a docela to na mě zapůsobilo.
Nevim, budu pročítat, sbírat informace a věci a pa kse rozhodnu..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 03:42 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
hans: neměj strach, ještě tu jsme my, švarní jinoši z 25ty :-D
k těm sogum a m14ce... řešilo se to mockrát a všude a dospělo se k praktickýmu závěru, že M14 neměli v RT's využití.. bylo zapotřebí vysolit hodně nábojů najednou a přitom netahat kdoví jak neskladnou krávu...takže rozličná prdítka od švédských samopalů jejiž jméno si nikdy nepamatuju, přes XMy, po M16ky, které ač už docela dlouhé kvéry měli stále svou kadenci a ne příliš velkou váhu. Takže tolik k otázce M14ek v rukou jednotek MACV-SOG. Když už je někde fotka kde ji mají, tak je to na základně

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 14:53 
Corporal
Corporal

Registrován: 01 lis 2008, 16:46
Příspěvky: 34
buddík píše:
Nedivim se že nepobíráš, moc tu plácám chujoviny asi. Šlo o že sem se ptal jestli nosily RT někdy i M14, protože na fotkách sem viděl akorát xema, M16ky, ak a podobně, ale M14 sem viděl jenom na fotkách z tábora, ne na fotkách z akce.


Docela by mě zajímalo, jaké procento fotek SOG pochází přímo z akce, jestli vůbec nějaké, možná se pletu, ale jistě měli jinou práci než drsňácky pózovat fotografovi :???:

_________________
V Namu již neaktivní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 15:08 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 úno 2011, 23:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 6
Moc jsme dotaz nepochopil, ale fotek z akce je povětšinou než šli do akce nebo po akci, když maj na sobě věci ve kterejch pobíhali v džungly. Teda aspoň já to tak vnímám, doufám že je to správná doměnka. Opravte mne jestli se pletu prosím


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 15:17 
Corporal
Corporal

Registrován: 01 lis 2008, 16:46
Příspěvky: 34
Každý si asi představíme pod pojmem "fotky z akce" něco jiného :idea:
Každopádně i podle tvého výkladu je tento pojem zavádějící ;-)

_________________
V Namu již neaktivní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 15:21 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 úno 2011, 23:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 6
No určitě netvrdim že je správnej, jenom nevim jak bych to jinak popsal. No patlat se v tom nebudem ;-) :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 16:11 
Citace:
švédských samopalů jejiž jméno si nikdy nepamatuju


To asi myslíš švědský samopal Carl Gustav :D


Nahoru
  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: MACV - SOG
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011, 19:11 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 13 dub 2010, 20:38
Příspěvky: 47
Bydliště: Plzeň
Ssgt. Vais píše:
Citace:
švédských samopalů jejiž jméno si nikdy nepamatuju


To asi myslíš švědský samopal Carl Gustav :D



nebo madsen je taky tam z těch končin

_________________
FNG Lap Daong
det A-204 B-20 Mike Force (MSF)
Plei Ku & Kontum 67-69


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz