Právě je 28 bře 2024, 13:29



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 10 zář 2008, 21:05 
First Lieutenant
First Lieutenant

Registrován: 03 dub 2008, 19:43
Příspěvky: 361
NAMSYSEL píše:
Matrix píše:
Když to vezmu dokola, tak na pohřbech jsem střílel dvakrát (samozřejmě tehdy s SA58) a pokud mě paměť neklame, dávali jsme mezi náboje vystřelené nábojnice, které jsme před každou salvou museli vyhodit. Přesně si to nepamatuju, určitě to má nějakou souvislost s tím, že se střílelo slepejma a když se má závěr vrátit přes zpětný odběr plynů, musí být na konci hlavně takové "tlumítko" (nevím jak se tomu nadává), které jsme tam neměli, páč by to vypadalo blbě. V každém případě jsme před každým výstřelem museli natahovat závěr, a když jsme to mohli dělat my, proč by nemohli Amíci (navíc z nějakých čestných stráží).



No osmapadesátka ti slepym bez záslepky nepřebije, takže si myslim že jsi prostě vyhazoval vystřelenej náboj .......


naprostý souhlas s wassermanem,má pravdu!

Ploutev

_________________
Ploutev
Sat Soc An
Puc a puc a Ho Chi Minh


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 10 zář 2008, 22:30 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Já se s ním nehádám a v tom prvním postu píšu to samé. Je to X let a pamatuju si z toho jen střípky, ale ty prázdný nábojnice v tom měly co dělat. Dost možná jsme měli záslepky a stříleli dávkou po třech a prázdná nábojnice oddělovala ty tři náboje. Ale zase mi přijde divný, že bychom stříleli dávkou...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 11 zář 2008, 12:23 
First Lieutenant
First Lieutenant

Registrován: 03 dub 2008, 19:43
Příspěvky: 361
střílí se jednotlivý a je buď našroubován PLYNOVÝ NÁSTAVEC
(tak se to za nás jmenovalo :D ),
nebo se nabíjí po každé ráně - toť standartný postup.
u jednotek,který se tomu věnujou,můžou mít silnější prachovou
náplň,nebo může být zbraň upravena (pružiny,hlaveň,apod)

Ploutev

_________________
Ploutev
Sat Soc An
Puc a puc a Ho Chi Minh


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 20 dub 2009, 20:53 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 24 lis 2008, 13:53
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec
Mám takovej pocit, že M1903 se jako ceremoniální používá na takovej ten drill, nebo jak se tomu nadává, jak tam velmi efektivně sprominutím hážou a točej puškama :D :D :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 26 lis 2009, 19:46 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 15 lis 2009, 12:05
Příspěvky: 35
Princl píše:
To že slouží M1903 jsko ceremoniální puška sem se dočet na netu. Každopádně to píšou i o Garandu. :think:

přesně tak, myslím že i Garand je zbraň čestné stráže

_________________
Když na tebe letí granát, neutíkej. Vždyť střepy přinášejí štěstí.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 04 led 2011, 19:45 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 03 led 2010, 10:19
Příspěvky: 46
Spíš by mě zajímalo, zda by se našly nějaké podrobnosti o nasazení M-1903 v Namu. Dočetl jsem se o nasazení verze A4. Lanning píše, že byla použita v několika speciálních operacích...co tím myslí? Black-ops CIA na začátku války?



PFC Velazquez John
51st Infantry-LRP
23rd "AMERICAL" ID


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 09 úno 2011, 14:32 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 17 črc 2008, 20:36
Příspěvky: 11
není toto springfield?


Přílohy:
d380_1.jpg
d380_1.jpg [ 33.04 KiB | Zobrazeno 10408 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 09 úno 2011, 20:22 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Jo, je. Přední mířidla, "hrb" nadpažbí před hledím i tvar pažby odpovídají.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011, 14:59 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 03 led 2010, 10:19
Příspěvky: 46
Toto foto jsem už v souvislosti se CIDG viděl, nevšiml jsem si ale oněch zajímavých zadních mířidel...super by byla fotka M-1903 s optikou v Namu...tož asi jedině eventuelně gůglovat, gůglovat a zase gůglovat...



PFC Velazquez John
51st Infantry-LRP
23rd "AMERICAL" ID


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011, 23:32 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Podle fotky soudě, instruuje maník od SF jednoho místňáka v použití pušky s klikovým závěrem (pominu, že místňák ji drží jako prase kost) - to zas není až tak překvapující: stejně tak se mezi domobranou Jižního Vietnamu vyskytovaly i Grandy, Thompsony, GreaseGuny, Madseny (a hafo dalších bouchaček) - i když asi později - podle maskáče na bělochovi soudím, že je to KAMO a tudíž rané období advisorů. Mám tušení, že nějaká literatura uvádí okrajové použití Springfieldu ve VN ( s optikou) u Marine sniperů...?

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 11 úno 2011, 11:47 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 03 led 2010, 10:19
Příspěvky: 46
Což o to, viděl jsem to v literatuře spojené s programem strategických vesnic, takže hádám, že to je pravděpodobně advisor od SF, kolem r.62. Lanning v Odstřelovačích ve Vietnamu píše, že v Namu byla použita verze M-1903 A4 a to při několika zvláštních operacích...co konkrétně si pod tímto pojmem mám představit, nevím...dále uvádí, že ji používaly pěší jednotky před oficiálním založením škol odstřelovačů, ale to mi přijde rovněž přitažené za vlasy, jelikož neexistovala v organizačním schématu fukce marksman. Je faktem, že se oficiálně používaly do r.65 M1C a D, ale spíše než to si myslím že převažovaly úpravy M-14 a M-16 třeba zbrojíři jednotlivých jednotek, než přišla XM-21. A co se týče USMC - tak tam bylo dost Garandů k použití, takže moc důvodů k použití tak starého vybavení, jako byla M-1903, nebylo...nedávno jsem na fotce spatřil mariňáka, kterak si suší nohy(měl už bezpečně jungle a tropiko) a o haversack opřený Garand...tak nevím. M-40 přišla v r.66, což je celkem brzy, do té doby to asi táhly Garandy.



PFC Velazquez John
51st Infantry-LRP
23rd "AMERICAL" ID


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 13 úno 2011, 17:26 
Corporal
Corporal

Registrován: 01 lis 2008, 16:46
Příspěvky: 34
Velazquez píše:
Je faktem, že se oficiálně používaly do r.65 M1C a D, ale spíše než to si myslím že převažovaly úpravy M-14 a M-16 třeba zbrojíři jednotlivých jednotek, než přišla XM-21. A co se týče USMC - tak tam bylo dost Garandů k použití, takže moc důvodů k použití tak starého vybavení, jako byla M-1903, nebylo...nedávno jsem na fotce spatřil mariňáka, kterak si suší nohy(měl už bezpečně jungle a tropiko) a o haversack opřený Garand...tak nevím. M-40 přišla v r.66, což je celkem brzy, do té doby to asi táhly Garandy.


Jenom taková technická poznámka. Není teoreticky možné, že opakovací pušky Springfield M1903 byly používány z důvodu vyšší přesnosti, co se větších vzdáleností týče, oproti samonabíjecím puškám M1 Garand? Je přece jenom obecně známý fakt, že samonabíjecí pušky nedosahují přesnosti opakovaček, zvláště pak v tehdejší době.

_________________
V Namu již neaktivní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 16 úno 2011, 18:43 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 03 led 2010, 10:19
Příspěvky: 46
Onen argument je určitě argumentem důležitým-Lanning sám tak uvádí jeden z důvodů, proč se USMC přiklonila k M-40. Protiargumentem prý byly specifické činnosti, spojené s nabíjením opakovací zbraně, které by mohly vést k prozrazení pozice odstřelovače...osobně nevím-je samozřejmě možné(a asi i logické), že M-1903 byla přesnější než Garand a konstrukčně(a tedy i výkony)odpovídala konkurenci své kategorie upravených opakovaček na odstřelovací pušky(tedy pušky podobné generace-Kar 98K, Mosin, Lee-Enfield...)...ale přeci jen byla ve VN war už dost stará...Armáda si počkala na "unifikaci úprav" M-14 a pak ji poslala do boje...důvodem potřeby nové pušky také mohly být nové zaměřovače-o Starlightu nemluvě...


PFC Velazquez John
51st Infantry-LRP
23rd "AMERICAL" ID


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 17 úno 2011, 20:26 
Corporal
Corporal

Registrován: 01 lis 2008, 16:46
Příspěvky: 34
Argument, že je nějaká opakovací zbraň už "stará" je relativně zcestné. Pušky Sprigfield M1903 používají modifikovaný Mauserův závěr a právě toto kontrukční řešení je velmi nadčasové, ne-li nejlepší z toho, co je na trhu i v dnešní době.
Je třeba si uvědomit, že je stále používán u mnoha moderních zbraní, mj. i pušek Remington 700, z nějž vychází právě zmíněná puška M40.
Vývoj opakovacích zbraní dosáhl vrcholu již koncem 19. století, tedy ve stejné době, kdy vznikla puška Springfield M1903. Dnes už není více méně ani co vymýšlet, jen můžeme zlepšovat anatomii pažeb, technologii výroby hlavní zvětšující ještě o něco málo přesnost, popřípadě pro potřeby odstřelovačských zbraní vynalézat lepší a odolnější optiky atd.

_________________
V Namu již neaktivní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M1903 Springfield Rifle
PříspěvekNapsal: 03 bře 2011, 15:23 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 03 led 2010, 10:19
Příspěvky: 46
Jistě, kdybychom porovnali všechny vojenské technologie co se týče rapidnosti a rychlosti evoluce, paradoxně by samotný systém ručních palných zbraní zůstal na konci peletonu. Ale přesto se najdou výjimky-třeba rozmach "půlpalcových" odstřelovačských zbraní po Vietnamu, který vytyčil první krůčky v této oblasti použitím M2HB s optikou...evoluce je všudypřítomná, i někde výrazně pomalejší...nová generace optik a nočního vidění s sebou přinesla i potřebu nové pušky a tou se stala XM-21. Původní otázka byla, zda někdo zná podrobnosti k nasazení M-1903 v odstřelovačské roli ve Vietnamu?


PFC Velazquez John
51st Infantry-LRP
23rd "AMERICAL" ID


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz