Právě je 28 bře 2024, 11:56



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 10:40 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 05 kvě 2010, 10:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Trutnov
Zdravím, jsem nováček v oboru (o Vietnam jsem se začal zajímat, před necelými 2 lety) měl bych k Vám dotaz ohledně výstroje/výzbroje. Můžu jako člen 1. pěší divize v letech 1968 - 1969 nosit combat boots, nebo připadají v úvahu pouze jungle? Dále, musím používat pouze M16, nebo je možné na chvíli použít M14, v případě výjimky u nějakého jednotlivce? Protože z finančních důvodů si zatím nemohu M16 dovolit, co si budem povídat, jsem chudý student :roll: , ale na tom se přes prázdniny zapracuje. Musím nosit střepinku, nebo se obejdu bez ní? To jsou asi mé nejpodstatnější dotazy.

Dále bych potřeboval radu, jak a čím doplnit výstroj, nemám nejmenší zájem vypdat jako levný airsofťák, ale reenactor se vším všudy. Jsem ochotný investovat a venovat tomu čas.

Mojí výstroj/výzbroj zatím tvoří:

- M14 + 4 tlačné zásobníky
- M56 set (náprdelák, 2x psaníčko, sumka na zásobáky do M1911, 2x M56 sumka, 1x M51 sumka, pásek, háčka, špagety, 2x obal na feliny a sumka na čištění na zbraň)
- Přilba M1 kompletní
- Napodobenina jungle boots a oliv. uniformy a moderňáckej liner + německé pončo (vypadá téměř jako namácké) - tato poslední položka je pouze dočasná z důvodu ceny originálů

Za jakoukoliv pomoc a radu budu vděčný, vím, že většina lidí zde tomu rozumí, tak se obracím na Vás.

Předem děkuji za odpověď :neutral: .

Přesun z výstroje, které je určeno spíše o pokec o konkrétní výstroji.
Arnie


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 12:33 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Určitě jsou tady povolanější, ale pro rychlý nástřel ti to snad bude stačit:

M14 ne, střepinka taky není nutná, i když se traduje (nebo tradovalo), že infantry = vesta+lopatka, podle mě to neplatí.

Edit. Ještě k té M14. Nehledej vyjímky, u pěchoty je to cesta do pekel. Vyjímky nech spešlům (potom jsou samá vyjímka a ve finále vypadají jako banda divnejch rybářů :twisted: )


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 14:21 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
jak moudře praví Matrix M14 k pěchotě roku 1968 natožpak 1969 nepatří. Poskládej klasickou sestavu a máš pokoj.
o výjimkách a užívání pušek a kožených bot divizními službami a obecně týlovými partami mluvit nebudeme, poněvadž by to odvádělo od tématu, když řeč je jednoznačně o pěchotě.
na začátek poskládat základního pěšáka a přes to nejede vlak!
mrkni se na fotky pěšáků z praporů 1 ID sledovaného období a uvidíš sám.

kožené boty se dají pro začátek nějak skousnout, ovšem M14 je zcela nevhodná.

apropós: to je M16 o tolik dražší než M14, že sis vybral M14 jako levnější variantu?

sumka M-51 je přesně co zač?

ad vesta: záleží na konkrétní jednotce a pak je třeba to konzultovat s fotkama. ovšem myslím, že je možné si vybrat právě ten prapor, který vestu ve sledovaném období nenosil a místo vesty investovat do zdokonalení základního vybavení. Takže v tvém případě místo do vesty peníze narvat do M16 ...

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 15:34 
Kolega v týmu se spletl má M56 first pattern(se zámečkem).

já mam taky problém...jenže trochu dražší
Když mi o M16 prasklo tělo tak jsem hledal nové....a od G&P bylo tam nějaký Vietnam.....tak sem koupil a poté s hrůzou zjistil, že to je tělo tipu M16 model 602....... takže trochu nevyhovující ale zase jsem neměl sílu zase čekat půl roku než objednaj nové a to moje vyreklamujou....


Nahoru
  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 16:12 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Colt Model 602 je jeste v pohode...nevim v cem je problem. Neni to sice klasicka M16A1 nebo jeji predchudce XM16E1, nicmene v momente kdy se objevily tyhle novejsi typy, tak se stary smahem neznehodnocovaly...proste se dotahavaly dal, jelikoz jsou plne kompatibilni. Nekdy sou videt tyhle speky i dnes - obvzlast u USAF.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 16:18 
Ok diky moc. mam jeste jeden nešvar s vystroji ale ten uvadet nebudu.. byl bych ukamenovan :D


Nahoru
  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 16:33 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
rozhodně lepší 602 než neexistující maruika či CA ;-) :)

jestli trváš na A1ce tak pažbu seženeš, klec taky, tělo někoho kdo by vyměnil....

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2010, 17:36 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 05 kvě 2010, 10:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Trutnov
Jeste k ty vystroji, volal mi kamos (Sgt. Vais) co to placam, za kraviny s vystroji, chtel bych se opravit, jedna se o sumku M56, ale o prvni model, jsem si to nejak spojil a vzniklo z toho to M51 :D. Zitra si proctu vsechny odpovedi a odpovim Vam, protoze se nachazim mimo svoji rodnou hroudu a pisu z mobilu :). Jinak zatim diky vsem, co mi odpovedeli, nebo sem jeste neco napisou! :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010, 09:39 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2009, 12:47
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha
Ještě bych možná zvážil nošení pistolové sumky bez holsteru a bouchačky (Colt M11)..

_________________
cpl. Victor "Vik" Plas
17th AB / 194th GIR "D" Company


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010, 10:48 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Já myslím, že bude docela problém prodat tu čtrnáctku za nějaký rozumný love...

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010, 11:54 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 05 kvě 2010, 10:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Trutnov
sunshine píše:
jak moudře praví Matrix M14 k pěchotě roku 1968 natožpak 1969 nepatří. Poskládej klasickou sestavu a máš pokoj.
o výjimkách a užívání pušek a kožených bot divizními službami a obecně týlovými partami mluvit nebudeme, poněvadž by to odvádělo od tématu, když řeč je jednoznačně o pěchotě.
na začátek poskládat základního pěšáka a přes to nejede vlak!
mrkni se na fotky pěšáků z praporů 1 ID sledovaného období a uvidíš sám.

kožené boty se dají pro začátek nějak skousnout, ovšem M14 je zcela nevhodná.

apropós: to je M16 o tolik dražší než M14, že sis vybral M14 jako levnější variantu?

sumka M-51 je přesně co zač?

ad vesta: záleží na konkrétní jednotce a pak je třeba to konzultovat s fotkama. ovšem myslím, že je možné si vybrat právě ten prapor, který vestu ve sledovaném období nenosil a místo vesty investovat do zdokonalení základního vybavení. Takže v tvém případě místo do vesty peníze narvat do M16 ...


Já jsem si koupil M14 jako nejlevnější možnou variantu nečeho, co je vůbec střelbyschopné, kupoval jsem jí tuším za rovné 2000,-. Na nic víc jsem prostě v tu dobu neměl a přišlo mi zbytečný investovat peníze do něčeho od takových firem jako je STTi nebo START, je fakt ze M16 model VN se prodává za nějaký 3000,-, ale je to totální šunt a přípomíná to spíš A2 nebo A3 s trojúhelníkovým předpažbím, nebo nějaký podivný mutace mezi vším. Musel bych k tomu dokupovat tělo, zásobáky atd. takhle jsem to měl pokupě a za levno. Jinak žádný strach M14 brzo nahradím, vím sám, že je to poměrně blbost jde mi spíš o ty botky a vestu.

Jasný, je logický, že sumka na 1911 bez holstera a pistole mi je k ničemu, ale když už jsem ji dostal jako dárek :lol:.

Další věc, neznáš třeba nějaký weby s fotkama popřípadě popiskama výstroje 1ID, jsem v tomhle oboru hodně neznalej a jediný co živí moje vědomosti je tenhle web. Jinak máme rozhodnuto dělat tuto jednotku HQ & HQ Company, 2nd Brigade, 2nd Battalion,16th Infantry. Pokud o ní cokoliv víš nebo o nějaký literatuře nebo internetový stránce, kde bych se dozvěděl něco víc, rychle sem s tím :).

Jinak děkuji moc :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010, 12:37 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Zajímavý výběr jednotky, ale nejsem si jistej jestli víte co to vlastně znamená. Jestli to dobře čtu, měla by to být velitelská rota 2.praporu 16.pluku, spadající pod 2.brigádu. V každém případě to je velitelská rota, což je jednotka která poskytuje servis praporu, patří do ní kupa oficírů, spojařů, zdravotníků, možná nějaká opravárenská sekce, řidiči, jídelna...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010, 16:28 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 05 kvě 2010, 10:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Trutnov
Matrix:

Je mi jasný, že je to velitelská rota, ale vidiš, že to jsou spojaři, zdravotníci atd. o tom jsem neměl ani tušení. Nevíš jaká jednotka co spadá pod 1ID jsou pěšáci? Prostě obyčejná pěchota bez jakýhokoliv zaměření? Nebo to u týhle jednotky vůbec nebylo? Já fakt nevím a rád bych se dozvěděl neco novýho :). A nás jako "tým" nefascinujou spešlové, prostě čistá pěchota, pokud možno se vším všudy.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010, 16:30 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 05 kvě 2010, 10:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Trutnov
Takže pokud třeba ty nebo někdo jinej ví, jaká jednotka by pro nás byla nejvhodnější, rychle sem s tím :). Ještě je čas na změny, ale rádi bychom spadali pod 1ID.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výstrojí - 1st Inf. Div. 68 - 69
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2010, 16:45 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
tak to je zvláštní ,ty víš co je HHC, ale už nevíš, kde jsou v praporu pěšáci :-)

určitě tady už někdě odkaz na TOE pěchotního praporu je, ale pro základní info
pěší prapor v letech 68 -69 obsahoval tyto roty
HHC
A - D
E
A,B,C,D standardní pěší roty ve složení 3 pěší čety a velitelský prvek roty + případně minometná četa (v praxi být nemusela)
E - podpůrná rota - minometná četa (4,2 palcové), plamenomety, a také průzkumná četa

Takže družstvo nějaké čety rot A až D

a hlavně, kdo hledá, ten najde! ;-)

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz