Právě je 28 bře 2024, 19:18



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 27 úno 2010, 12:50 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2007, 21:39
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha
ty kalhoty my sou povědomí :D kde ja sem je jen videl :D
ještě k těm ERDL poplinum existovaly dva potisky viz foto příklopky na kapsach
Příloha:
P1060717.jpg
P1060717.jpg [ 369.01 KiB | Zobrazeno 10255 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 27 úno 2010, 14:39 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Bych řekl,že materiál té příklopky bude původní erdl z r.67.Ten byl,myslím,nerozpitý.

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 27 úno 2010, 16:41 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2007, 21:39
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha
mam prave dve bluzy nerozpity a jednu rozpitou a sou to 67 a ty kalhoty sou 67


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 01 bře 2010, 16:23 
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2008, 07:54
Příspěvky: 63
Bydliště: Kounitz ab Tschechische Schwemme
O střídání barev na ERDLech jsme se bavili blahé paměti s Witusem a jestli si to dobře pamatuju, říkal, že je to snad i schválně. Měl blůzu brown dominant/green dominant a kalhoty byly šité zrcadlově. Že by to ještě lépe maskovalo? Střídání světlejší a tmavší...? Jinak třeba v Londýně v Imperial War museum jsem byl na výstavě věnované maskování a jenom o ERDLu byla vitrína o délce 25 metrů, kde bylo k vidění minimálně cca 30-40 variant potisku. O Tigerech ani nemluvě.

_________________
Co mne nazabije, to mne posílí
jináč SP5 M60 gunner
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"
a ex 1AVN Bde


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 01 bře 2010, 19:05 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2009, 12:47
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha
Koukám, že tohle bude zase dlouhý téma :-) Proč nemohli udělat 2 - 3-je maskáče a jít od válu.. Kdo se pak v tom má kua vyznat!

_________________
cpl. Victor "Vik" Plas
17th AB / 194th GIR "D" Company


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 01 bře 2010, 20:37 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Hele, bratři, a nemůže to být tím, že všechny rozdíly vyplývají jenom z různých výrobců a není v tom žádný účel? Vzpomínám si, že Stanton v knize "American uniforms of VN war" ( nejsem si jist, jestli to cituju správně, věnoval jsem ji mladšímu bratrovi), která prvně vyšla už někdy v ´80 letech vůbec nerozlišuje druhy ERDLu - u něj je to ERDL a šmytec. Myslím, že je docela možný, že až takový detaily v rozpití a přesným odstínu armáda prostě neřešila - potřebovali rychle maskovací uniformy, materiál vyráběla jedna skupina výrobců, šila to zase jiná parta, materiály se pomíchaly...( to ani nemluvím o tom, že státní zakázka je kšeft jako hrom a jestli to nějakej hlavoun přihrál svýmu švagrovi...)
Já mám pocit, že podobně jako s Tiger Stripes to koumání a šťourání okolo vzorů/druhů nastalo až dodatečně. Původně mě k týhle úvaze nasměroval názor, že ten který typ ERDLu je "highland" a tamten zase "lowland" podle toho, kde se měly použít - tak tohleto to už je ale fakt ryzí PÍČOVINA - to se jako maníci, když měli zasahovat ve vyšších polohách, měli jako honem převlíknout do "highland"? A pak, sestupujíce s kopců, zase do "lowland"? V době, kdy ERDL jako takový byl dost úzký profil a armáda byla ráda, že ho vůbec včas dostala k bojovým jednotkám?
Vzpomeňte si kolik různých druhů/vzorů by se dalo najít mezi čs. maskáči Vz.60-61 (tzv. jehličí), pokud jde o barvy/odstíny/kresbu podkladu a sytost "jehličí"! Kdyby si někdo dal tu práci, zjistil by nepochybně a zcela odborně, že čs. vojsko mělo jeden vzor maskáče to hor,jiný do rovin, další pak do lesů, borů, hájů, luk i pastvin, nemluvě o nížinách, lučních lesích a zátopových oblastech. :D

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 02 bře 2010, 14:09 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2009, 12:47
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha
Myslím, že to je hodně zajímavá a docela i věrohodně vypadající hypotéza, která by lecos usnadnila. Teď už jen dokázat, že to tak fakt bylo..

_________________
cpl. Victor "Vik" Plas
17th AB / 194th GIR "D" Company


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 02 bře 2010, 19:16 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Ajta, zrada! Bratr Ploutev mi přeposlal inkriminovaný stránky ze zmíněnýho Stantona a - podržte mě, až vomdlím - skutečně zpočátku byly rozlišovány ERDLy "highland" a "lowland"! Jenže (jak jsem se domníval) to bylo z logistickýho hlediska značně nepraktický a brzo se od tohoto rozlišení upustilo (inu, zelený mozky jsou stejný na celým světě), takže je možný že poté už platila moje verze (že už to nikdo nerozlišoval).
Prostuduju přeposlaný stránky pečlivějc, popátrám okolo, zkusím se přeptat kamaráda v USA a dám vědět! ;-)

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 11 črc 2014, 22:53 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 31 srp 2010, 13:45
Příspěvky: 9
no ja jsem nekde (stanton?) dokonce cetl, ze brown dom. /highland i green dom./lowland mely udajne stejny FSN. (bohuzel neoverim, protoze nemam doma lime a brown ve stejny velikosti. kdyby nekdo chtel doma zapatrat, tak lime R/S medium regular mam FSN 8415-945-7656.) takze pro QM to byla jedna polozka a mozna se resilo, ze tamta divize/pluk/prapor operuje na vysocine, tak jim poslem ty vic hnedy a naopak.

k samotnymu erdlu jsem ale objevil zajimavou vec: mam dve green dom. bluzy, obe stejnej rok (dsa 1968), stejnej kontrakt, stejnej vyrobce a dokonce i stejna velikost, ale potisk se mirne lisi. velikost a rozmisteni skvrn stejny, odstin taky (pokud muzu soudit u pranejch erdlu), hneda rozpita, tmave zelena rozpita, ale jedna cerna rozpita je a ta druha neni. ve vysledku to vypada tak, ze na jedny jsou cerny skvrny takovy hubenejsi, nitkovitejsi, s cernym rozpitym okolim, zatim co na ty druhy jsou macatejsi, tlustsi a ostre ohraniceny. kdyztak postnu fotky.

muj nazor je ten, ze v jedny fabrice vyrobili potistenou latku, v dalsi z toho usili uniformy a bylo. pri tom vyuzili vsecky zbytky, treba na kapsy nebo na vnitrky, a ze nekdy mela latka trochu jiny fleky nebo bluza mela predek dohneda a zada dozelena nikdo neresil, koneckoncu nebylo ani mozny v tom mnozstvi vyrobenejch kusu to pri prejimkach kontrolovat. jak psal kolega vyse, tohle "nesmyslny" reseni odlisnosti jednotlivejch vzoru vzniklo az dodatecne, ale co, dyt nas to bavi....


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: ERDL vs RDF
PříspěvekNapsal: 13 úno 2015, 16:45 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2009, 21:39
Příspěvky: 137
..ukaž fotky. Rád bych viděl detaily potisku, díky.

_________________
3rd Force Recon Co., RT Isthmus 3-3
Quang Tri, Phu Bai
October 1969


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz