Právě je 28 bře 2024, 10:10



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 21:33 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
tak já to zkusím taky podle obrázků a snad mi pošlou to co si objednám :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 21:34 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 07 dub 2008, 07:12
Příspěvky: 148
ja kupuju cr/ebay. ted ceny u nas. Mam necelych 180cm takze veliksoti M nebo M v longu. Ted ceny co jsou u nas. Bluza okolo cca 1000Kc, ted taham jednu asi 4 - 5 let zatim bez uhony. 200Kc/rok, gate mi vydrzi cca 3 roky takze nakych 300Kc/rok.. boty nosim pomalu 10 let takze tam ta cena je taky prizniva (i kdybych vychzel z ceny 2500Kc tak to je nakych 250kc/rok). Neni to vubec spatna investice.. je to blbost takhle prepocitavat na penize ale jenom pro predstavu...

_________________
MYLUJU PEPU I KDYŽ JE TO CIGÁN


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 22:05 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Nikdo z vás se nikdy nepovažoval za sběratele artefaktů,které by ležely ve skříni???A proto používáte všechny možné repra a výstrojní součástky jiných armád?Nebylo by lepší dělat třeba bundeswehr?To se dá sehnat origo za pár korun!Opravdový Nam vás asi moc nebere.Někteří z nás tím žijou,je to náš styl a cítili bychom se dost blbě,vyjít si v nějaké kopii.Vám to evidentně těch několik roků vůbec nevadí.Furt ty stejné české kanady a kalhoty M65,v zimě,v létě....

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 22:25 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
hans lauper píše:
Nikdo z vás se nikdy nepovažoval za sběratele artefaktů,které by ležely ve skříni???A proto používáte všechny možné repra a výstrojní součástky jiných armád?Nebylo by lepší dělat třeba bundeswehr?To se dá sehnat origo za pár korun!Opravdový Nam vás asi moc nebere.Někteří z nás tím žijou,je to náš styl a cítili bychom se dost blbě,vyjít si v nějaké kopii.Vám to evidentně těch několik roků vůbec nevadí.Furt ty stejné české kanady a kalhoty M65,v zimě,v létě....


Napřed jsem nechtěl nic psát, ale tohle už fakt nejde. Nechceš se uklidnit?? Nemělo to být o tom, že těm klukům poradíme jak na to a co zlepšit? Na co si hraješ? Na mistra světa protože máš doma čtyři origo vršky? Protože do toho cpeš všechny love? No a? Vzpamatuj se... :roll: :roll:

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 22:43 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
Nam se nám líbí a budeme ho dělat i dál. Když už se to tady rozebírá, tak jsem si přišel pro rady a místo toho od tebe Hansy poslouchám jak jsme špatní. Já vím že nejsme jak ze žurnálu. Ale opravdu nejsem ten typ co si něco koupí a pak má všechny modely ze všech let války doma ve skříni a hřeje ho na duši to že to tam má. Myslím si že je víc stupňů sběratelství... a nikomu v tom nebráním. A ano do tedka mě kopie ripstopu a kopie junglů nějak vážněji nezatěžovali a to nejspíž protože jsme s lidma jako vy tady doposud nebyli nějak svláště v kontaktu. Proč jsme nebyli v kontaktu? Protože o tom tady a vůbec o všech asociacích panuje všeobecná představa o povišování se nad ostatní, kteří nejsou jako oni. Kamarádi co dělají modernu USMC měli potíže s mariňáckou asociací ( a tak to bude a né jinak a už jsem řekl ). Já si nechám rád poradit, ale něco už je i na mě moc. To co bylo už nevrátím. Můžu jenom změnit směr kterým budeme pokračovat.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 23:17 
Warrant Officer
Warrant Officer

Registrován: 13 bře 2008, 17:06
Příspěvky: 173
Bydliště: Camp Evans, I.CTZ
murphy101st píše:
Nam se nám líbí a budeme ho dělat i dál. Když už se to tady rozebírá, tak jsem si přišel pro rady a místo toho od tebe Hansy poslouchám jak jsme špatní. Já vím že nejsme jak ze žurnálu. Ale opravdu nejsem ten typ co si něco koupí a pak má všechny modely ze všech let války doma ve skříni a hřeje ho na duši to že to tam má. Myslím si že je víc stupňů sběratelství... a nikomu v tom nebráním. A ano do tedka mě kopie ripstopu a kopie junglů nějak vážněji nezatěžovali a to nejspíž protože jsme s lidma jako vy tady doposud nebyli nějak svláště v kontaktu. Proč jsme nebyli v kontaktu? Protože o tom tady a vůbec o všech asociacích panuje všeobecná představa o povišování se nad ostatní, kteří nejsou jako oni. Kamarádi co dělají modernu USMC měli potíže s mariňáckou asociací ( a tak to bude a né jinak a už jsem řekl ). Já si nechám rád poradit, ale něco už je i na mě moc. To co bylo už nevrátím. Můžu jenom změnit směr kterým budeme pokračovat.


On je problém v tom že většina lidí, kteří se vám tady snaží promluvit do duše jsou svým založením spíš sběratelé a ,,NAM'' dělají jako Reenactment. Snaží se,co možná nejvěrněji napodobit danou jednotku a to jak po stránce výstrojní,tak i vzhledem(např.účes,knírky apod.) a neni jim líto dát za boty třeba dva litry,protože by se styděli sami před sebou, kdyby na sobě neměli něco co vůbec nezapadá do období, který se snažej napodobit.

Prostě každý to dělá jinak,někomu stačí koupit si kopii,jiný musí mít vše jen origo.Je to každého věc,jak se bude prezentovat,ale chce se to občas nad sebou zamyslet, kor když se na vaše stránky může podivat každý, kdo zadá do vyhledávače 101.AIRBORN.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 23:41 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
však já to nikomu neberu ať si sbírá kdo chce co chce... z těhle komentářů si beru hodně a vážím si jich.
jenom se zeptám... nedalo mi to a koukal jsem na ebay a ono to tam není s cenama zase tak divoký měli jste pravdu hold budu muset najít způsob jak dostat ty věci ze zahraničí... a v návaznosti na to a z vašich zkušeností na kolik přijde zásilka třeba z Thajska sem do ČR, poštovný a clo?
díky


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 23:53 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Já bych si dovolil vstoupit do této diskuze a trošku se zamyslet.
Pohybujeme se na úrovni rad a doporučení Hansi. To jak si to budou kluci chtít dělat a nebudou, je jen na nich. Protože v první řadě jde o zábavu a to o zábavu vlastní.
Takže pokud jim to tak vyhovuje, těžko někomu vysvětlovat ať to dělá jinak. Protože to pak pomalu zábava být přestává...
Nikde není napsáno že dnes jezdí spíše airsoft a třeba příští rok je potkáš na akci se vším všudy a vše rokový. A třeba ne, třeba o to ani nebudou stát, protože ty echt namaři jen prostě pruděj...
A to by bylo docela škoda, ne?...

Když už jsme u tý stoprdni Murphy, máte nějakej spešl důvod E/2/506 v 68. Zrovna tenhle rok pro 3tí brigádu nebyl echt stojedničkářskej ;-)

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009, 00:25 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
Když už jsme u tý stoprdni Murphy, máte nějakej spešl důvod E/2/506 v 68. Zrovna tenhle rok pro 3tí brigádu nebyl echt stojedničkářskej ;-)[/quote]
no spešl důvod nemáme, jen jsme se kdysi na tom shodli a už to zůstalo i do namu, navíc se nám i líbí rukávový hodnosti a co já vím tak se to nosilo do poloviny roku 68 ( nepletuli se ) takže jestli máš nějakej lepší rok pro 101st v namu kdy byla 101st běžnější.... sice jsem přečetl spoustu knížek a článků, ale číslování jednotek, umístění a čas v namu nejsou mojí silnou stránkou... jediné co vím je že na svátky Tet měla 101st ve vietnamu přibližně 15 000 vojáků, takže jesli by si mi mohl blíž vysvětlit proč nebyl tenhle rok pro ně echtovej?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009, 01:04 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Ne v pohodě, měl jsem jen na mysli historické události že v 68 si 3tí brigáda a tudíž 2/506 jeli v IIICTZ po svém. Ke zbytku 101ní se vrátili na konci roku. Právě v čas se připravit na jarní vejšlap do A shau ;-)

BTW rukávovky ve velké míře klidně pro roky +- 67-69

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009, 02:09 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 07 dub 2008, 07:12
Příspěvky: 148
Jak jsem nedavno psal - hledej i na ceskym netu (pocinaje aukrem) najdes obcas velice pekne veci za par penez.. Ja na to mam docela stesti. Z jebay jsem snad nemel nikdy problem s necim poslat, radeji se vzdy prodavajiciho dvakrat zeptam abych se ujistil a je to... Hlavne na netu se vetsinou pise hoooooodne blbosti, hlavne kdyz to ty lidi chteji prodat. Tak radeji overovat overovat a overovat

_________________
MYLUJU PEPU I KDYŽ JE TO CIGÁN


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009, 20:17 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Zdar 101., mám pocit, že sme se možná kdysi potkali na Betonový hranici co dělala USMC Asociace, jestli ne neva.

Kluci tady uvedli dost věcí co máte blbě, ale všechno se dá napravit - doladit. Každopádně si taky přisadim:) Jeden ze způsobů jak vylepšit "look" je zbytečně nenosit to, co době neodpovídá...např.nemám dobovej nůž/rukavice atd, ale hnusnou modernu...na akci ovšem nůž potřebuju...hmm, tak ho strčim do prdeláku nebo kapsy => "Mám sebou nůž, Namaři do mě nebudou rejt. Rukavice nutně nepotřebuju, tak si je nevemu"...

Stejně tak sumky, mám pocit, že sem na nějaký fotce zahlíd LC1, ale možná se pletu, nebral sem to do detailů. Spíš než nosit todle haraburdí, který tu fotku zničí úplně, ať si dotyčnej koupí jeden bandalír (počítám, že dneska stojej tak kilo/dvě) a má to vyřešený. Nacpe tam tatranky, koule a zbytek do báglu nebo po kapsách.

Atd....kamuflážních možností je spousta, jen to chce se vyvíjet. Některý fotky sou celkem Ok.

Pamatujte na jedno, hlavní je dát dohromady stejný uniformy (některý kopie sou OK), US boty a bejsbolky/klobouky. Nováčkům z výstrojního pro začátek stačí bandalír a kapsy na "munici" a jídlo, zbytek musej tlačit časem. Jinak to bohužel nejde, pokud člověk chce něco dělat pořádně a ne se jen plácat kuličkama.

Martin

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 06 pro 2009, 20:02 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
pánové takže jak to bylo s panamama v roce 68? když budem zacházet do detailů. Ten dvoumetrovej kámoš našel něco co by mu bylo a kopie to nejsou....


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 06 pro 2009, 21:30 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Už byly a i kdyby ještě nebyly, ... dle mého názoru... pořád budou vypadat líp jak kopie.
A za těch necelých 900, kdy jsem si je před mnoha lety koupil a pořád drží, jsou to boty k nezaplacení...

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 06 pro 2009, 22:04 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
no tyhle stojej 1600,- velikost 14R výrobce baťa... takže?


Přílohy:
838626040_3.jpg
838626040_3.jpg [ 40.48 KiB | Zobrazeno 6652 krát ]
838626040_2.jpg
838626040_2.jpg [ 39.89 KiB | Zobrazeno 6650 krát ]
838626040_1.jpg
838626040_1.jpg [ 40.45 KiB | Zobrazeno 6651 krát ]
838626040.jpg
838626040.jpg [ 40.6 KiB | Zobrazeno 6650 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz