Právě je 28 bře 2024, 15:24



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 27 zář 2008, 06:21 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
syslos píše:
Doporučuji přečíst knihu Umírali jsme v bambusu od Williama Eastlaka. Myslím že udává dosti realistický pohled na to, jak to ve Vietnamu vypadalo.


Fakt ? Já jí teda zahodil po pár stránkách, působilo to na mě jako děsná slátanina. Třeba jsem u toho měl vydržet...
Mám rád třeba "Hájili jsme hrad", od stejného autora, ale "Umírali jsem v bambusu" mě fakt zklamalo, ale jak říkám - zahodil jsem to po pár stránkách a to dokážu přečíst kde co.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 27 zář 2008, 20:02 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2

Registrován: 09 dub 2008, 20:10
Příspěvky: 193
Bydliště: Praha
Já to přečetl,ale smysl mi to začalo dávat až tak od půlky a je to pěkně tlustá kniha. Pěkná,ale fakt naročná na čtenáře. :think:

_________________
SP5 Martin F. TAYLOR
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
1st Inf. Div.
BLACK LIONS


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 01 říj 2008, 16:49 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 26 zář 2008, 21:35
Příspěvky: 16
Mě záčatek taky teda moc neuchvátil ... náročné na čtení a pochopení smyslu obsahu knihu.

_________________
Mr. Syslos


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 13 pro 2008, 18:02 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Četl jste někdo od Scarborough Elizabeth Ann : Léčitelka ?

z popisu:
Příběh z vietnamské války, kdy se americká doktorka setkává v džungli s tajemným Vietnamcem, který ji zasvětí do léčitelského umění.
Elizabeth Ann Scarborough pojednává velmi zvláštním způsobem o vietnamské válce. A protože se jí sama zúčastnila, tak i když příběh není autobiografií, povedlo se jí nadmíru přesvědčivě přiblížit hrůzy vietnamské války a její dopady hlavně na civilní obyvatelstvo. Je to kniha, která ukazuje válku i jinak... Jako nezměrné hrdinství obyčejných lidí, kteří v hloubi duše nejsou hrdinové, ale okolnosti je donutí se jimi stát...

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 13 pro 2008, 18:29 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
A ještě jedna povídka původně od Nelsona DeMille „Rendez-vous“ z knížky Nebezpečné ženy od Otto Penzlera.
Popisuje střet amerického průzkumného oddílu a špičkové severovietnamské ostřelovačky.

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 14 pro 2008, 00:34 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Arnie píše:
A ještě jedna povídka původně od Nelsona DeMille „Rendez-vous“ z knížky Nebezpečné ženy od Otto Penzlera.
Popisuje střet amerického průzkumného oddílu a špičkové severovietnamské ostřelovačky.


Neni to náhodou ta ptákovina jejíž překlad se snažil korigovat Marhoul? Vypráví to tušim velitel, kterej to z toho týmu jedinej přežil?

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 13:09 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Já to právě nečet, tak se ptám estli to má cenu vůbec shánět :think:

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 22 led 2009, 22:23 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 26 zář 2008, 21:35
Příspěvky: 16
A co takhle Ďábelská garda ? .. četl jste někdo ?

_________________
Mr. Syslos


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 23 led 2009, 17:40 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
syslos píše:
A co takhle Ďábelská garda ? .. četl jste někdo ?


Jj, ale jen ten první díl. Ty další mě nějak nelákají. Abych řekl pravdu. Ta jednička je celkem povedená. Je to, dle mého názoru, hodně čtivý a člověk u toho nemusí moc přemýšlet :-)

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 26 led 2009, 15:57 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Ad "Umírali jsme v bambusu" - stejně jako někteří jiní jsem knížku načal, nelíbila se. Nakoukl jsem kamsi k prostředku, ale prostě se mi to nelíbilo a "Bamboo Bed" jsem zavrhnul. Asi jsem byl až moc navnaděn báječnou a čtivou Eastlakovou knihou Hájili jsme hrad a očekával jsem něco podobného, a velmi jsem se zklamal.
Měl jsem z toho trochu pocit, jakoby se vavříny ověnčený Bill "ten-co-psal-vo-tej-velikej-válce" Eastlake cítil jaksi povinen vyjádřit se po 20 letech opět k jedné velké americké válce. OK, pane Eastlaku, Hrad byl super, ale tohle bylo divný, divný a trochu ujetý.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 12 úno 2009, 09:40 
Corporal
Corporal

Registrován: 11 úno 2009, 11:28
Příspěvky: 25
jo klucí umírali sme v bambusu se mi docela líbilo bambusové loýže a podobný hovna ale co takhle o tom tu zmínka není " Jednou orel" je to presentovaný jako bible marináků - není to uplně z vietnamu ale končí to tam je to o týpkovi kterej začíná v armádě v době nějaký to občasný války pak proleze komplet druhou válku pak koreu a končí to že ho zabije vietcong jako poradce ve vietnamu je to sice kniha o 1000 stránkách, ale já kterej sme přečet 5 knih můžu říct že je to chytlavý a to jedna z těch knih co sme přečet je čítanka :-)) fakt pěkný čtení. niko tu asi ani nepsal o uplné historii vietnamské války taky is myslim pěkně zpracovaná kniha plná fotek.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 12 úno 2009, 10:18 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Tayla MORE píše:
jo klucí umírali sme v bambusu se mi docela líbilo bambusové loýže a podobný hovna ale co takhle o tom tu zmínka není " Jednou orel" je to presentovaný jako bible marináků - není to uplně z vietnamu ale končí to tam je to o týpkovi kterej začíná v armádě v době nějaký to občasný války pak proleze komplet druhou válku pak koreu a končí to že ho zabije vietcong jako poradce ve vietnamu je to sice kniha o 1000 stránkách, ale já kterej sme přečet 5 knih můžu říct že je to chytlavý a to jedna z těch knih co sme přečet je čítanka :-)) fakt pěkný čtení. niko tu asi ani nepsal o uplné historii vietnamské války taky is myslim pěkně zpracovaná kniha plná fotek.


No, ono jde spíš o tom, kdy to bylo napsaný. Anton Myrer, autor tohoto dílka, se zamyslel nad americkou "válečnickou" náturou. A poměrně syrově tady líčí život borce, kterej chtěl v životě něco dokázat pro "svoji vlast". Tak se přihlásil do armády, bojoval v Mexiku, obou světových válkách a nakonec odjel dělat něco jako poradce do Vietnamu. Ten Vietnam je počátek 60. let. Souhlasím s tím, že je to hodně čtivá kniha. I když je to fakt dlouhý :-)

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 12 úno 2009, 17:24 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Počkat, Myrer, to je autor "Posledního kabrioletu"?

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 12 úno 2009, 17:33 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Tank Hill píše:
Počkat, Myrer, to je autor "Posledního kabrioletu"?


Ano, přesně ten. Ono se to poměrně snadno plete, alespoň mě ano. Protože je ještě Norman Mailer a ten napsal "Nazí a mrtví". Jinak od zmíněného Mailera je poměrně zajímavým titulem "Co děláme ve Vietnamu". Je to taková úvaha nad situací mladý generace koncem šedesátých let, cca 1967. Nemá to s Vietnamem moc společného, ale kdo má rád gandžu a hipíky, ten bude asi chrochtat blahem - "Peace, brother".

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 12 úno 2009, 18:23 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Co děláme ve Vietnamu jsem taky kdysi měl v prackách a i když jsem gangži a hipíků spíš sympatizant než že bych je měl rád, knížku jsem zahodil. Dost možná proto, že jsem v ní pořád hledal ten Vietnam a nikde nic.

Jednou orel je dobrý (a stylem vyprávění Poslednímu kabrioletu podobný), bichle mám rád, ale Vietnamu fakt zanedbatelně.

Z Druhý války existuje dost válečných románů, jako třeba Nazí a mrtví, ale o podobném románu z Vietnamu jsem neslyšel (nemyslím knihy skutečných zážitků). Možná jsou a jen u nás nevycházejí, ale přemejšlel jsem i o tom, jestli to není tím, že je nemá kdo napsat, protože ti kluci ve Vietnamu byli trochu jednodušší.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz