Právě je 28 bře 2024, 23:10



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 12 úno 2009, 20:14 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Ono se taky spekuluje o tom, že o válkách po Vietnamu (a speciálně o Iráku a Afghánistánu) zřejmě v Americe už nikdy nevznikne knížka podobně hodnotná, jako díla "Lost Generation" po WWI nebo válečné romány z WWII (Mailer, Eastlake, Heller, Vonnegut aj.) - údajně proto, že s povinnými odvody přišel do armády širší vzorek populace, včetně vzdělaných a literárně talentovaných. Z Vietnamu se plno lidí snažilo vyvlíknout a doba sama už byla jiná, a dneska se do armády lidi zhusta hlásí jen s vidinou prachů, občanství nebo maximálně stipendia na vysokou školu...

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 13 úno 2009, 10:29 
Corporal
Corporal

Registrován: 11 úno 2009, 11:28
Příspěvky: 25
koukám že to znáte a je to dobře je to pěkná knížka.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 21 úno 2009, 21:37 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Hoši,a co takhle Snadný cíl od Toma Smitha,to taky není špatné!A První Seal od Rudyho Boeshe je exceletní!Kapitola,kdy je Marcinko v Namu v Profesionálním válečníkovi je taky super,další díly jsou už sračky.A taky má oblíbená jsou Rozhovory s Američany od Marka Laneho.I když to má být propagandická bolševická sračka,popisující zlé a brutální Američany,myslím,že výpovědi těch vojáků budou celkem pravdivé.

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 21 úno 2009, 21:41 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
hans lauper píše:
Hoši,a co takhle Snadný cíl od Toma Smitha,to taky není špatné!A První Seal od Rudyho Boeshe je exceletní!Kapitola,kdy je Marcinko v Namu v Profesionálním válečníkovi je taky super,další díly jsou už sračky.A taky má oblíbená jsou Rozhovory s Američany od Marka Laneho.I když to má být propagandická bolševická sračka,popisující zlé a brutální Američany,myslím,že výpovědi těch vojáků budou celkem pravdivé.


Přečti s úplně první post...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 22 úno 2009, 03:46 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4

Registrován: 10 pro 2007, 15:45
Příspěvky: 260
Bydliště: švédsko
hans lauper píše:
Hoši,a co takhle Snadný cíl od Toma Smitha,to taky není špatné!A První Seal od Rudyho Boeshe je exceletní!Kapitola,kdy je Marcinko v Namu v Profesionálním válečníkovi je taky super,další díly jsou už sračky.A taky má oblíbená jsou Rozhovory s Američany od Marka Laneho.I když to má být propagandická bolševická sračka,popisující zlé a brutální Američany,myslím,že výpovědi těch vojáků budou celkem pravdivé.


Rudy Boesh je sice ikona v SEALs komunitě, ale knížku První SEAL napsal "THE REAL AND ONLY FIRST SEAL" Roy Boehm který mimochodem zemřel 30.12.2008!!!! Takže: We salute you sir and god bless you!!!!!!!!!

_________________
LtJG. Pete Wasserman
Seal Team1/Det. Golf/Whiskey plt./1.st. sqd.
11/70 - 05/71 v Nam Can
GOOD DAY TO GRILL!!


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 22 úno 2009, 09:09 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Jo,sorry,spletl jsem si to,mají dost podobné jména,knihu mám doma,ale nepodíval jsem se na na to.Rudy se mi vybavuje z účinkování v Trosečníkovi.Škoda,že pan Roy to už má za sebou!Budiž mu země lehká!

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 05 dub 2009, 09:36 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 03 dub 2008, 20:42
Příspěvky: 18
Co takhle Vietnamský válečný deník :D kniha s mnoha fotkama a ted je ve slevě na http://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=63866

_________________
Sgt Jirka
Box score, 3rd Force Recon


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 05 dub 2009, 15:19 
Warrant Officer
Warrant Officer

Registrován: 13 bře 2008, 17:06
Příspěvky: 173
Bydliště: Camp Evans, I.CTZ
Reconi píše:
Co takhle Vietnamský válečný deník :D kniha s mnoha fotkama a ted je ve slevě na http://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=63866


No jako obrázková knížka dobrý,spousta fotek....ale ty články, jsou většinou převzatý z novin ze Států a ze Stars and Stripes....takže výpovědní hodnota nic moc...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 23 čer 2009, 21:27 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2008, 18:31
Příspěvky: 131
Bydliště: Uherské Hradiště
Vyšla nedávno nová kniha z Vietnamu z prostředí USMC Hrdí bastardi,jméno autora si nepamatuju.
Kniha je napsána románovou formou a popisuje autorovy vzpomínky od příchodu do Namu,přes bojové operace...
Napsáno docela čtivě.

_________________
SP4 Marty Hayek alias Dung in Action

4th "IVY" infantry division

Plei Ku

Nad alkoholem nelze zvítězit...pouze Moraváci remízovali.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 24 čer 2009, 08:46 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Tecko 1/9 Cav píše:
Reconi píše:
Co takhle Vietnamský válečný deník :D kniha s mnoha fotkama a ted je ve slevě na http://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=63866


No jako obrázková knížka dobrý,spousta fotek....ale ty články, jsou většinou převzatý z novin ze Států a ze Stars and Stripes....takže výpovědní hodnota nic moc...


Navíc místy je to takové dost pomotané a datace nesedí. Což může způsobit tak trochu dezinformaci čtenáře :-(

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009, 18:18 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
Snad nebude vadit, když to dám do tohodle chlívku, ale při tradičním odpoledním gůglování jsem našel zajímavý odkaz!
Nééé že bych vás chtěl navádět ke stahování publikací, které jsou minimálně zajímavé, ale jen chci upozornit, že tu takový odkaz je :shhh: :lol:

http://www.stahujtrenky.com

Fanys, já vím že to myslíš dobře, ale já také.
Jakékoliv linky porušující copyrigt si nechte do soukromí, takže kdo má zájem, napište si SZ.
Arnie


EDIT: oukej, pardon! ;-)

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Naposledy upravil Fanys dne 12 srp 2009, 10:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 11 srp 2009, 14:06 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Pokud ještě někdo shání knížky od Matthew Brennana Lovci - Zabijáci, tak mají ještě nějaké dotisky v redakci Revi.
Ptal jsem se na druhou knížku Lovci Lebek a prý uvažují o dotisku, ale zatím je málo zájemců.
Takže kdo by chtěl tuto zajímavou knížku, tak neváhejte a pošlete mail do redakce, třeba se tím dotisk uspíší.

Info www.revi.cz

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 12 srp 2009, 01:03 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 25 bře 2009, 02:06
Příspěvky: 73
Ty jsi uplnej knihomol. :shocked: :lol:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 03 pro 2010, 12:59 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 20 srp 2008, 13:24
Příspěvky: 18
V práci zrovna děláme "novou" knihu o NAMu, název by měl být "Historie vietnamské války" a nejspíš se bude jednat o tudle: http://www.dobre-knihy.cz/detail/21070/ ... t-andy.htm

Měl jsem tu možnost si část přečíst a myslím, že je to celkem fajn, i ten text mě bavil, ale musím podotknout, že jsem ještě nečetl jinou knihu, která by se zabývala celým konfliktem i s Francouzema. Kniha je rozvržena tak, že v jednotlivých kapitolách je hlavní text, ve kterém je popsán průběh války a některých bitev (podle kapitol boje na moři, boje ve vzduchu, v džungli, vietnamizace, Tet atd.) a okolo toho hlavního textu jsou ještě takové "zajímavosti", konkrétně třeba jaké byly podmínky v deltě Mekongu, následky postřiku defoliantů, plánky různých US základen, plánky tunelů VC apod. Hodně se tam rozebírá strategie US a dopad války na politiku. O fotografie není nouze a kromě těch notoricky známých obsahuje spoustu jiných, které jsem jinde neviděl... Mělo by to mít cca 256 stran a formát je klasika A4 v tvrdých deskách


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Seznam knih
PříspěvekNapsal: 11 pro 2010, 00:12 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007, 23:09
Příspěvky: 71
Hoonza píše:
V práci zrovna děláme "novou" knihu o NAMu, název by měl být "Historie vietnamské války" a nejspíš se bude jednat o tudle: http://www.dobre-knihy.cz/detail/21070/ ... t-andy.htm

Měl jsem tu možnost si část přečíst a myslím, že je to celkem fajn, i ten text mě bavil, ale musím podotknout, že jsem ještě nečetl jinou knihu, která by se zabývala celým konfliktem i s Francouzema. Kniha je rozvržena tak, že v jednotlivých kapitolách je hlavní text, ve kterém je popsán průběh války a některých bitev (podle kapitol boje na moři, boje ve vzduchu, v džungli, vietnamizace, Tet atd.) a okolo toho hlavního textu jsou ještě takové "zajímavosti", konkrétně třeba jaké byly podmínky v deltě Mekongu, následky postřiku defoliantů, plánky různých US základen, plánky tunelů VC apod. Hodně se tam rozebírá strategie US a dopad války na politiku. O fotografie není nouze a kromě těch notoricky známých obsahuje spoustu jiných, které jsem jinde neviděl... Mělo by to mít cca 256 stran a formát je klasika A4 v tvrdých deskách

Dnes mi přišlo info ,že kniha je na trhu http://www.brana-knihy.cz/vojenstvi/his ... ske-valky/
Jestli jsem pozadu tak se omlouvám.

_________________
www.diorama-nam.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz