Právě je 28 bře 2024, 22:51



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 07 dub 2020, 20:55 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 19 kvě 2012, 20:34
Příspěvky: 39
Bydliště: Česká Třebová
Díky. Objednáno.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 09 dub 2020, 10:36 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Mám jí od Vánoc a je to čtivý i v českym překladu. Jen by mě zajímalo, kterej kokot dělal přebal :-D

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 13 bře 2021, 17:08 
Corporal
Corporal

Registrován: 14 zář 2010, 21:58
Příspěvky: 24
Tak jsem také neváhal a objednal jak knihu od Brockhausena- Výsadek v džungli,tak i Operaci Stepní požár od Yarborougha, též od vydavatelství Omnibooks,tato kniha perfektně doplňuje knihu Výsadek v džungli,napsal ji přímo jeden z Covey-FAC,pilot OV-10 Bronco,o jakých píše ve své knize Brokhausen.
Překladu se nedá nic vytknout,obě knihy jsou skvělé,jen od Brokhausena je to trochu složitější na čtení,co se týče hodně specifického podání s využitím slangového humoru a také je tam od všeho něco,přílet do Namu,bojové mise,hodně moc chlastání,potyčky s MP,výcvik,dovolenka,takže je to trochu na úkor samotných bojových akcí,které jsou také dosti stále zastřené mlhou zřejmě dodnes utajovaných skutečností, což je trochu na škodu.
Operaci Stepní požár od Toma Yarborougha mám rozečtenou,jak jsem už psal skvěle doplňuje Brockhausenovu knihu, mohu doporučit,je psaná jiným stylem a hodně podrobně i s datacemi,čemuž se naopak Brockhausen dost vyhýbá.
Operaci Stepní požár bych přirovnal ke knize Nadoraz,která zde byla zmíněna.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 05 dub 2021, 17:36 
Corporal
Corporal

Registrován: 14 zář 2010, 21:58
Příspěvky: 24
Ještě bych doplnil zajímavost,kdyby někdo věděl- co se týče překladatelů,tak Operaci Stepní požár přeložil Vlastimil Dominik-ten přeložil i knihu Nadoraz,Výsadek v džungli zase Daniel Dominik a dříve vydanou: Co nosili s sebou, zase Pavel Dominik-náhoda?Nebo bratři?Nebo stejný překladatel, pokaždé s jiným křestním jménem-něco jako pseudonym? :)Ale to asi ne-v Databázi knih se dají dohledat jak Vlastimil,tak Pavel a ani jeden nemá na svědomí všechny tři knihy.O Danielovi tam info co se týče Výsadku v džungli ale bohužel chybí.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz