Právě je 28 bře 2024, 16:42



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 14 říj 2009, 17:24 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
xxx

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 25 lis 2012, 19:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 14 říj 2009, 18:13 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
jj, je to něco jak "Američtí odstřelovači ve Vietnamu" s výstrojní sítí M56 :wall: :doh: :lol:

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 14 říj 2009, 20:57 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Bratr píše:
Varování - pokud si chcete koupit "Americká pěchota ve VN" od G.Rottmana, vydanou C-press, připravte se na neuvěřitelný překlad: "váček na střelivo" místo sumky, "jídelní souprava" místo polní láhve a podobné perly. Ale nenechte se odradit: pokud se dokážete prokousat občas nepřehledným textem, je to poučný.
Dost mě překvapilo, že v anotaci je uveden dokonce nějaký "odborný korektor" - toho chlapa bych chtěl potkat.

Bratr


U románu se to dá přehlédnout, bohužel u publikací toho typu je to ostuda. Zřejmě "odborný korektor" s modrou knížkou :think:

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 14 říj 2009, 23:27 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
odborný korektor jako u nás v army shopu :D "víte, já mám armyshop, takže tomu rozumim jako nikdo jinej a mám zaručeně pravdu, ve vietnamu byl Miltec hlavní dodavatel" :evil: :D

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 15 říj 2009, 08:00 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
ad překlad pěchoty: buďme jen rádi, že korekturu nedělal Vizingr - bo jak se ten člověk jmenuje - a nepřekládala to ženská. Tahle vražedná kombinace potkala osprey překlad americký voják v Bagdádu 2003-2004 a je to masakr!
prostě s těma korektorama je to problém - vydavatelství patrně nerozlišují problematiku vojenských dějin na jednotlivá odvětví a období a tak zřejmě při překladu knihy taktice vzdušných bojů v době šestidenní války klidně osloví blázna přes napoleoniku a zase v případě knihy o mundůrech z 18. století třeba nadšenýho obrněnkáře. tak se m ito tedy jeví.
V případě pěchoty v Namu mi to přišlo, že ten člověk k tomu jakýs takýs vztah má a o čemsi i ví - patrně se rýpe v bojích 2. války, ale výstroji a taktice tomu zas tak moc nehoví.

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 17 říj 2009, 04:48 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Vskutku, společné úsilí paní překladatelky Silvie Fidrové a pana korektora Lukáše Visingra (jinak též autora zasvěcených článků pro časopis ATM a samozvaného odborníka na gruppensex, telekinezi a vše zelené) přineslo své ďábelské ovoce a bude jistě ještě dlouho sloužit za etalon, jímž se budou poměřovat mnohé další překladatelské počiny.
Vydavatelství Computer Press totiž zřejmě žije v domnění, že zájemci o Ospreye jsou buď natolik zkušení, že zvládnou vydedukovat, co je ztraceno v překladu, anebo natolik pitomí, že to stejně kupujou jen kvůli obrázkům. Paní překladatelka není zcela zběhlá v syntaxi českého jazyka, natož pak v používané terminologii, pan korektor je nadán nebezpečnou kombinací nevelkých znalostí a oslňující sebejistoty (k jeho cti však nutno přičíst alespoň to, že dobrou polovinu korektur beztak redakce ignoruje) a panu odpovědnému redaktorovi je bohužel úplně jedno, co za paskvil z toho vyleze, hlavně když se stihne uzávěrka.
C-Press má v současné době na Ospreyích i nového korektora, kvalita mírně stoupá, ale nečekejte nic oslnivého, neboť ne ke všem připomínkám korektora je ve finále přihlédnuto, a například popisky fotografií se s jakýmsi perverzním záměrem na jeho stůl nedodávají vůbec. Těšme se proto vespolek na další netušené novotvary a odhalování překvapivých významů dosud fádně šedých termínů, jako jsou "tyčinky K" a další libůstky.

Jako doklad skvostných blábolů v Bagdádu přikládám krátkou ukázku, přesně a do písmene opsanou z knížky:
Citace:
Kapitán pózující na oblíbeném místě pro fotografování, irácký památník s překříženými meči, má na sobě neprůstřelnou vestu PASGT s odnímatelným tříčtvrtečním límcem, otočnými nárameníky, dvěma předními kapsami, dvěma závěsy pro granáty a nášivkami pro pažbu pušky na předních částech oblasti ramen. Dále má závěsy typu ALICE a popruh pro pistoli M67.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Naposledy upravil Tank Hill dne 06 lis 2009, 04:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009, 09:21 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Narazil jsem ve zlevněných knihách na knížku Váleční psi, která se cca 50% zabývá čiností psů a psovodů ve Vietnamu. Docela zajímavá knížka pro ty, kteří se zajímají o tento druh netypických jednotek.

Příloha:
lemish_valecni_psi_s.JPG
lemish_valecni_psi_s.JPG [ 4.35 KiB | Zobrazeno 10651 krát ]


Váleční psi – Lemish, M.G. - Naše vojsko

První úplná historie vojenských psů, nejlepších přátel vojáka. Udivující příběh vojenských pracovních psů… vzácné a pozoruhodné fotografie…
„Kniha Váleční psi vypráví fascinující, ale zároveň hořký příběh o našich neopěvovaných zvířecích hrdinech. Je to dojemný projev úcty padesáti tisícům psích vojáků, kteří sloužili naší zemi, a často za to zaplatili vlastními životy.“„Lemishovi se podařilo objevit fascinující kus historie, mnohé z toho je vyneseno na světlo vůbec poprvé.“

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009, 13:33 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Arnie píše:
Narazil jsem ve zlevněných knihách na knížku Váleční psi, která se cca 50% zabývá čiností psů a psovodů ve Vietnamu. Docela zajímavá knížka pro ty, kteří se zajímají o tento druh netypických jednotek.

Příloha:
lemish_valecni_psi_s.JPG


Váleční psi – Lemish, M.G. - Naše vojsko

První úplná historie vojenských psů, nejlepších přátel vojáka. Udivující příběh vojenských pracovních psů… vzácné a pozoruhodné fotografie…
„Kniha Váleční psi vypráví fascinující, ale zároveň hořký příběh o našich neopěvovaných zvířecích hrdinech. Je to dojemný projev úcty padesáti tisícům psích vojáků, kteří sloužili naší zemi, a často za to zaplatili vlastními životy.“„Lemishovi se podařilo objevit fascinující kus historie, mnohé z toho je vyneseno na světlo vůbec poprvé.“


Arnie, myslíš Levné knihy KMA? Nebo jak se to jmenuje? A cena, pls? Díky za info

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 05 lis 2009, 14:15 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Ee tak to jsi mě dostal. Myslim takový ty krámky se zlevněnejma knihama a cdčkama atd. Konkrétně jsem byl v Jindřišský.
Cena je -50% tj. 129 kaček

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 21 pro 2009, 00:02 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 07 dub 2008, 18:56
Příspěvky: 57
Tak jsme odčetl knihu Výlečný reportér od Patricka Chavuela. Můžu vřele doporučit. Ten člověk si získal můj upřímný obdiv. Bohužel z Vietnamu a Kambodže tam jsou jen dvě kapitoly ale i tak super kniha kterou jsem prectl jednim dechem.

_________________
3MDRG 65-67
RT Montana CCC 69-71
Marine is a magic creature, you can lock him out of your home, but not out of your heart. You can take him out off your mailing list, but not off your mind.
Obrázek


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 14:21 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 24 lis 2008, 13:53
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec
Je to troško mimo tohle témata, ale potřeboval bych si sehnat knihu Studená válka od Vladimíra Nálevky, problém je v tom, že všude je vyprodaná a dotisk je v nedohlednu :( ... nevíte někdo, kde jí sehnat? :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 15:43 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Urcene knihovny (vetsinou zemske) maji ze zakona o neperiodickem tisku povinnost mit ve vyberu od kazdeho titulu, co tu byl kdy vydan, minimalne 2 vytisky. Nakladatelstvi jim je musi bezplatne poskytnout. Takze pokud mate v Liberci zarizeni tohoto typu, tak tam by urcite sla vypujcit...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 16:44 
Master Sergeant
Master Sergeant

Registrován: 07 dub 2008, 00:02
Příspěvky: 105
Bydliště: Khu Khel Na, provincie Op Ava
Nebo také lze podat oficiální žádanku na onen konkrétní titul, za poplatek 50,- myslím, ti ho dopraví do tvé domovské knihovny...však se zeptej v knihovně ve které jsi vedený

_________________
PFC Martin /JW/ Langer
Co. O (Ranger) 75th Inf.
3rd Bde. 82nd Abn.
(currently inactive)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 12 bře 2010, 09:27 
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2008, 07:54
Příspěvky: 63
Bydliště: Kounitz ab Tschechische Schwemme
Přátelé potištěných stran, Vaší ctěné pozornosti by neměly ujít následující dva tituly: Bojovali a umírali v Indočíně, autor Ladislav Kudrna, vydalo Naše Vojsko. Je to kníha o českých vojclech ve službách Cizinecké legie za války ve Vietnamu. Knihu jsem měl v ruce a vypadá veelmi čtitelně (nekoupil jsem ji jen proto, že jsem si byl vyzvednout objednané knihy o našem letectvu za 1200.- a dalších 340.- by mne zruinovalo) .
Druhý titul, který mi díky tomu unikl, je Weather Underground, napsal Jacobs Ron, vydal Kontingent Press, cena 134.- peněz. Kniha je o protiválečném hnutí v USA na konci války ve Vietnamu a následném přerodu členů organizace SDS - Students for Democratic Society v teroristickou organizaci bojující proti své vlastní zemi.
Zde uvedené ceny knih vycházejí z cenovek knihkupectví Luxor na Václaváku, kde obě knihy mají.

_________________
Co mne nazabije, to mne posílí
jináč SP5 M60 gunner
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"
a ex 1AVN Bde


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nové knihy
PříspěvekNapsal: 21 bře 2010, 13:28 
First Lieutenant
First Lieutenant

Registrován: 03 dub 2008, 19:43
Příspěvky: 361
bohužel ta knížka je silně mldlá. vyhozený peníze .......

ploutev

_________________
Ploutev
Sat Soc An
Puc a puc a Ho Chi Minh


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz