Právě je 29 bře 2024, 00:27



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 23:32 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Jojo, bratři, může bejt...ten chevron opravdu vypadá na WW2 - dobrej postřeh, Parkere - :) , já si toho nevšim jelikož mě dočista dostaly ty růžový jmenovky. Vznik bych taky přikládal chybě v praní: kdyby byly původně červený (a pustily barvu), neměly by černý litery.
Ale původ toho cpl. chevronu se celkem nabízí - jak už jsem zmiňoval v "Ostatním" ve věci "Korea" mezi lety ´48 a asi tak ´51 se Army pokoušela zavést zmenšené NCO chevrony, takže potom, co padly, nebyl možná dostatek těch správných a řešilo se to ze zásob.

Bratr

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky
PříspěvekNapsal: 10 led 2010, 01:08 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Tak jsem, bratři, prošacoval zásoby a tuhle nabízím přehled USARVN nášivek ve všech myslitelných stupních zničenosti mandlováním - to jen aby si nějaký jouda, podobně jako já, nemyslel, že má nějakou vzácnost! :lol: :wall:

Bratr


Přílohy:
VN war patches.jpg
VN war patches.jpg [ 99.87 KiB | Zobrazeno 11905 krát ]

_________________
F.U.
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: jmenovky
PříspěvekNapsal: 11 led 2010, 23:52 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Zdar, bratři,
všim jsem si dost pozdě:
nemusíte mi to věřit, ale tahle vychytávka musela být k vidění i u nižších hodností. Než mi byla ukradena podstatná část VN sbírky, měl jsem tam "jungle jacket" (poslední verze: rip stop, žádný náramenníky atd): na obou ramenou barevná ME 101stAbnDiv, na rukávech barevný Sgt., ALE:
jmenovka a US Army vyšité přímo do blůzy (černě) - doteď vím jméno "DAVIS" (kdybyste to potkali).
Jinak, Carlosi, to je tvoje? Gratuluju.

Bratr Andy

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky
PříspěvekNapsal: 12 led 2010, 07:55 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 říj 2009, 22:42
Příspěvky: 58
Tak ti dva buzíci jak říkáte mají zřejmě ty jmenovky řešeny stejně jako jsem to řešil já a to zahraničním centrofixem,kdy se mi po vyprání jména nerozpilo ale jmenovka se změnila v nádherně růžovou. Samozřejmě jsem ji musel odpárat a vyhodit a sehnal jsem si pravý Český centrofix,který vyprání ustojí. :) Mládenci zřejmě neměli k Českému centrofixu přístup a jak jsem psal výše, tak to řešili i propiskou a né vždy tkalounem. Druhoválečné desátníky na rukávech mají oba.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: jmenovky
PříspěvekNapsal: 12 led 2010, 17:21 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2009, 21:39
Příspěvky: 137
Kdepak Bratře, bohužel tuto kempku nevlastním, ty máš asi zajímavé věcičky doma, viď? ;-)
Těm co kradou by měli sekat ruce ;-)

_________________
3rd Force Recon Co., RT Isthmus 3-3
Quang Tri, Phu Bai
October 1969


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: jmenovky
PříspěvekNapsal: 12 led 2010, 23:38 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Carlos: no, víš, "doma" ani ne, už před lety jsem se domů prostě nevešel a tak po všelijakých ukládáních na chalupě a po různých (drahých) skladištích jsem konečně zakotvil v suterénu našeho činžáku, kde na tyhle voloviny mám místnost 24metrů a pomalu se nevejdu. Ale nedělám samozřejmě jen VN, mojí hlavní parketou je WW2. Prostě už jsem se dohrabal do stadia, kdy nepočítám "co už mám" ale spíš "co ještě nemám". :lol:

Bratr Andy

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 14 led 2010, 11:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky
PříspěvekNapsal: 13 led 2010, 00:01 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
No, u toho vpravo bych byl opatrnej ss soudem: neříkám, že ne, ale najisto bych to fakt neřekl. Maník vlevo má typický WW2 chevrony na sako/field jacket, to jo. Připomínám - v roce 1948 se US Army pokusila zavést zmenšenou verzi NCO chevronů, kde se rozlišovalo mezi bojovou a nebojovou verzí pomocí "negativního" barevnýho zobrazení - jedny jsou modrý na žlutým, druhý obráceně (a nechtěj po mě, abych vytřepal z rukávu která byla která - musel bych jít přehrabovat knihovnu) ale cca v r.1951 od toho upustili a vrátili se ke "starý" velikosti, takže těžko říct jestli jsou ty zobrazený chevrony WW2 nebo jenom "post 1951".Pro pořádek přivěsím obrázek tý zmenšený verze.

Bratr


Přílohy:
Sbírka 023.jpg
Sbírka 023.jpg [ 209.24 KiB | Zobrazeno 11758 krát ]

_________________
F.U.
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky
PříspěvekNapsal: 13 led 2010, 17:14 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Tady je pár kousků barevných jmenovek ze kterých člověku přechází zrak. Údajně jde o jmenovky používané během 50tých let v evropě, sundaných z uniforem. Pravost nikdo nezaručí, ale pravda že tehdá bylo možné asi vše ;-)

Příloha:
RY_Name_tape.jpg
RY_Name_tape.jpg [ 60.14 KiB | Zobrazeno 11689 krát ]

Příloha:
RW_Name_tape.jpg
RW_Name_tape.jpg [ 47.42 KiB | Zobrazeno 11692 krát ]

Příloha:
Color_Name_tape.JPG
Color_Name_tape.JPG [ 46.6 KiB | Zobrazeno 11692 krát ]


Tanker LTG DeWitt C. Armstronga když velel 1/2nd ACR V Německu kolem r. 1955
Příloha:
Jacket_w_GY_name_tapes.jpg
Jacket_w_GY_name_tapes.jpg [ 46.97 KiB | Zobrazeno 11689 krát ]


Téma sloučeno s dvojákem jmenovky
Arnie

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky - druhy jmenovek
PříspěvekNapsal: 06 úno 2011, 19:37 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Tak jsem definitivně zjistil dataci ME celobarevných nášivek - je to rok 1968 jako první výskyt a 1969 už jako standart: někde na straně 3. tohoto topicu jsem uvedl nesprávnou dataci, o něco později jsem se přítomných gentlemanů zeptal, jestli to někdo ví přesně, ale nikdo neodpověděl.
Takže definitivně: celobarevné, stejně jako č/z (subdued) SSI v provedení ME (merrowed edge) jsou rok 1968+. Zajímavá věc je, že i celobarevné NCO chevrony, s okrajem už v barvě AG44 (ie.1956+) jsou do roku 1968 SE (straight nebo standart edge, nebo taky CE - cut edge , jak se taky uvádí) a teprve po 1968 ME.
Doufám, že jsem nikomu nezpůsobil komplikace - ale já to fakt najisto nevěděl.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky - druhy jmenovek
PříspěvekNapsal: 07 úno 2011, 11:29 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Díky za info Bratře ;-)

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky - druhy jmenovek
PříspěvekNapsal: 07 úno 2011, 22:50 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Arnie: inu, to fakt není zač - já jen napravoval mylnou informaci, kterou jsem sem hodil před časem - takhle bychom tady, na foru, měli fungovat všichni (pokud nám jen nejde o honění ega - jako že to tak chvílema vypadá).

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 09 úno 2011, 23:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky - druhy jmenovek
PříspěvekNapsal: 08 úno 2011, 12:47 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
fííha ty jmenovky, to je teda věc!!! vzhledem k tomu ,že červené a žluté podklady již jsou potvrzené ,ta kbych o jejich pravosti ani moc nepochyboval. sice se mi provedení některách zdá trochu řempo, ovšem kdo by se sílil vyrábět nepovedené repro na dobu, která je zatím sběratelsky nezajímavá.
jak se to an to ta kdívám, tak zdá se že v 50. letech patrně vypukla móda rozlišování jednotlivých druhů vojsk čili BOS. no a z další vlnou standardizace někdy na přelomu 50./60. to asi bylo zakázano zcela striktně.
červenou jmenovku se žlutým písmem jsme viděli na kanonýrovi
červenou s bílým na ženistovi
žlutou či lehce oranžovou se zeleným na tankánovi z ACR
vzhledem, že podklady odpovídají barvě zbraně, tak by ty modré pak mohly být od pěšáků ...
každopádně půsdu se pídit na doplnění databáze fotek z 50. let a hledat nějaké další stopy. mimochodem Stanton o tom nic nepíše?

Arnie: odkud je ten 2d ACR tanker? to máš foto či máš přímo bundu?

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky - druhy jmenovek
PříspěvekNapsal: 09 úno 2011, 10:47 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Sunny, ty jmenovky jsou tuším od nějakýho emerickýho sběratele, kterej je sundal z používanech hadrů, tak předpokládám že budou autentický.
Jinak tanker není můj, jen jsem si ztáhl odněkud fotku.
Stanton se zmiňuje v Uniforms of the Cold War o zavedení černozlaté armyčky v 53 s tím, "že dřívější jemnovky byly často v barevném provedení dle druhu vojsk, ale většinou se používaly ženijní bílé pásky s černým písmem".

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky - druhy jmenovek
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011, 23:37 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Ty poslyš, Arnie, jak je to v originále? Nějak mi nesedí terminus "ženijní bílé pásky",,,?

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Nášivky - druhy jmenovek
PříspěvekNapsal: 11 úno 2011, 01:19 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
"Early name tapes were often in branch colors but most were made of white engineer tape with black lettering."

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz