Právě je 19 dub 2024, 21:56



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2008, 00:03 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 21 dub 2008, 22:47
Příspěvky: 10
Bydliště: Plasy City
Mckoy píše:
Kaffez píše:
pokud jde o to jak je ti platnej a jak se vytahuje na noze, tak nevim. Ale když seskakuješ, tak ho tahat z pásku nemůžeš. A pak když to máš jako výsadu se kterou se můžeš odlišit od "pěchoty", tak proč to tak nenosit :)
A vzhledem k tomu jak byl na noze hojný a že to vydrželo do ted, tak to asi tak špatné nebude...
:roll: , v roce myslim že 2005 jsem na bahnech potkal příslušníka 82. Výsadkové Divize, a když sem se ho ptal jestli se nosí nože v botě ťukal si na čelo :lol:
Jinak zajímá mě jak by tvuj nůž vypadal, v morký džungli kdyby jsi ho měl u boty. Tvuj problém je, že věříš každý volovině :lol: Jo za druhý války dobře ale určiitě ne, v takové míře, jak to prezentují někteří drsní reeneakroři 8)

Jasně, potkal jsi příslušníka 82ABN na bahnech a řekl jsi mu "Ahoj, já jsem Martin, ted zrovna jezdim kavalerku. Nosí se nože na botech?"

To je ale náhoda!

Mam celkem dost fotek u výsadkařů v různých dobách jak mají nůž na botě. A mam i celkem dost fotek kde, ne! Jenže ve druhé válce je většina na botě. Tímto končim rozmluvi na téma 2WW todle forum je o namu.

Sorry, ale ty lidé co mi to řekli toho o tom ví víc jak ty, nebo já a ty to dobře víš. Tak tady neřikej čemu všemu věřim.

_________________
PFC T. Kaffez
A/1-505PIR 82ABN


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2008, 17:56 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Kaffez píše:
Jasně, potkal jsi příslušníka 82ABN na bahnech a řekl jsi mu "Ahoj, já jsem Martin, ted zrovna jezdim kavalerku. Nosí se nože na botech?"

To je ale náhoda!

Mam celkem dost fotek u výsadkařů v různých dobách jak mají nůž na botě. A mam i celkem dost fotek kde, ne! Jenže ve druhé válce je většina na botě. Tímto končim rozmluvi na téma 2WW todle forum je o namu.
Jmenoval se Mike Metzer, bavili jsme se sním asi hodinu, já mluvil česky a do angličtiny to překládal kámoš, znáš ho klidně se ho zeptej, nůž v botě byla jen jedna z mnoha otázek které jsem k němu měl... :twisted: Jinak v tu dobu jsem byl ještě za 101. :wink:

_________________
Cpl. Martin P. McKoy
3/2 Pl. B Co/1. bat. 8. Cav. 1. Cav. Div.
1968-1970


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 dub 2008, 18:19 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 21 dub 2008, 22:47
Příspěvky: 10
Bydliště: Plasy City
Mckoy píše:
Kaffez píše:
Jasně, potkal jsi příslušníka 82ABN na bahnech a řekl jsi mu "Ahoj, já jsem Martin, ted zrovna jezdim kavalerku. Nosí se nože na botech?"

To je ale náhoda!

Mam celkem dost fotek u výsadkařů v různých dobách jak mají nůž na botě. A mam i celkem dost fotek kde, ne! Jenže ve druhé válce je většina na botě. Tímto končim rozmluvi na téma 2WW todle forum je o namu.
Jmenoval se Mike Metzer, bavili jsme se sním asi hodinu, já mluvil česky a do angličtiny to překládal kámoš, znáš ho klidně se ho zeptej, nůž v botě byla jen jedna z mnoha otázek které jsem k němu měl... :twisted: Jinak v tu dobu jsem byl ještě za 101. :wink:


Já neřikam, že jste snim nemluvili. Ostatně pochlubil se tim každý kdo tam s tebou tenkrát byl (a pokud vim tak v té době už sloužil u 10SFG). V dnešní době kdy nosí jen kapesní nože to je celkem logické. I když mam fotky příslušníku 82ABN kde když už mají pevný nůž tak piloták a dost čaasto na noze.
Jenže řeč byla o WW2, kde byla situace jiná.
Poslal jsem ti pár fotek. Vlastně 2 třetiny těch co mam s nožem.

Ani jedno období se, ale netýká namu, tak stou svoji pravdou už skonči.


Až budu mít čas tak projedu fotky 82ABN v namu. Mam jich asi 700 tak se mi do toho moc nechce a pak sem napíšu jak je to s těma M3 u airborne v namu přesněji.

_________________
PFC T. Kaffez
A/1-505PIR 82ABN


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 dub 2008, 11:16 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Možná tu někde je, ale už jsem ho nenašel, tak to dám znovu jen pro ilustraci...

Obrázek

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 dub 2008, 11:34 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 13 dub 2008, 20:43
Příspěvky: 127
Můžeš mi prosím Tě napsat k tétov fotce nějaký popisek??
Nepřijdemi jako orig. ale jako fotka vytvořená v dnešní době


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 dub 2008, 11:42 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
vypadá to jako rekonstrukce z nějaké knížky o mundůrech, na autentiko je to moc škrobený...a navíc má týpek čistou M16 a k tomu 3. tropiko a s polníma frčkama...podivné to shody náhod a kombinací- takže možná spíše si někdo dělal fotečku pouhou pro rodinu do svéha sběracího výjezdního fotoalba.nicméně kvalita fotky a pozadí působí věrohodně...

jináč s tou fotkou nože u hnáty z Namu, bych možná mohl pomoci-vybavuji, že se mto možná viděl v nějaké knize o LRP - snad to bude dokonce v tom Squadronu o LRPs od 101st ABN...

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 dub 2008, 12:34 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Je to nějaká škrobená modelka, ale vůbec netušim co to je. Bohužel už ani nevim odkud to mám.
Jinak v LRRP od Squadronu jsem našel akorát toto foto ...

Obrázek

Sunshine: Jojo tohle je přímo od zdroje :wink:

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Naposledy upravil Arnie dne 25 dub 2008, 13:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 dub 2008, 13:11 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
roger that! to jest přesně to co jsem měl na mysli...akorát ve squadronu je to čb...

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 dub 2008, 19:24 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
mam jeste dalsi dve fotecky s nozem na noze u LRP/Ranger...v prvnim pripade se jedna o Ka-Bar, v druhym o pilotak. Ja analfabet sem ale dostud nerozklicoval, jakymze zahadnym zpusobem se vkladaji fotky do fora, takze mate smulu...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 16 úno 2009, 18:43 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 08 led 2009, 22:47
Příspěvky: 125
k-bar na nožičce a pod válačnejma spinkama-1st recon bn


Přílohy:
George ´Moose´ Anderson Alpha 66_67 Chu Lai 5.jpg
George ´Moose´ Anderson Alpha 66_67 Chu Lai 5.jpg [ 51.08 KiB | Zobrazeno 10065 krát ]
George ´Moose´ Anderson Alpha 66_67 Chu Lai 4.jpg
George ´Moose´ Anderson Alpha 66_67 Chu Lai 4.jpg [ 36.79 KiB | Zobrazeno 10063 krát ]

_________________
HM3 Jiri "EASY" "DOC" Navratil
3rd Force Recon F 3-3 Isthmus
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 16 úno 2009, 19:27 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 16:41
Příspěvky: 271
Bydliště: Pragl
jelikoz krome namu delam taky vysadkare 2ww tak jsem samozrejme zkusil nosit nuz na noze.nebudu resit jestli se to tak nosilo nebo ne.v lese s nim porad nekde zachytavas,protahujes ho pres vlhkou travu(coz mu asi taky neprospjeje) a celkove to neni pohodlne takze jsem ho zase povesil na pasek.jak je tu fotka noze pod spinkama tak v tom pripade by to asi bylo lepsi.

_________________
Lt.Joseph Reptail
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
BLACK LIONS
1st Inf. Div.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 16 úno 2009, 19:30 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2008, 18:36
Příspěvky: 190
Podle mě (a asi to není jen muj názor, že McKoyi?) je úplná blbost nosit nůž na noze v namu. Jak McKoy jednou řek, tak tam bylo vlhko a nůž moch zreznout. A ještě navíc, když se tam vojáci brodili v močálech a v řekách.

_________________
Pvt. Giuseppe Principato
BAR gunner
Tommy and yankee


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 16 úno 2009, 19:51 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2009, 21:39
Příspěvky: 137
...hoši,souhlasím s vámi,taky bych nůž na nohu nedal-jak z praktického důvodu,tak i že tomu noži to moc svědčit nebude ;-)

..mám tu nějakou fotečku s KABAREM


Přílohy:
photo1.jpg
photo1.jpg [ 46.25 KiB | Zobrazeno 10022 krát ]

_________________
3rd Force Recon Co., RT Isthmus 3-3
Quang Tri, Phu Bai
October 1969
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 16 úno 2009, 20:08 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 08 led 2009, 22:47
Příspěvky: 125
proč nůž na botě???podle mě jednoduchá odpověd-na opasku ani na kšírách už není místo.
a že to noži nesvědčí?
1.bajonety mají plastové rukojeti-takže není problém
2.k-bar má rukojeť z kůžě a ta je napuštena nějakým humusem,aby odolávala i mořské vodě(bo mariňák je tvor vodni :) ),která je dosti agresivní
3. čepel aby zrezla,to by se o ní nezajímaly,nestaraly a neošetřovali jí.čož pochybuji.protože nechat si zreznout nůž může jen blb co se o něj nestará.
to že je to nepohodlný,mýt ho na botě,je věc druhá.
já osobně tahám k-bar na opasku,nebo na kšírách.podle toho co zrovna tahám a kam se zrovna vejde ;-)

_________________
HM3 Jiri "EASY" "DOC" Navratil
3rd Force Recon F 3-3 Isthmus


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 16 úno 2009, 20:20 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2008, 18:36
Příspěvky: 190
Chápu, že paragáni v WWII nože na nohách nosili, protože fakt neměli místo. Ale v namu, když se na opasek nevěšela každá blbost, co se našla, tak určitě na nůž místo zbylo. Já osobně budu nosit nůž nejspíš na háčkách, protože se k tomu líp dostanu a vypadá to drsnácky :lol: :D :dance:

_________________
Pvt. Giuseppe Principato
BAR gunner
Tommy and yankee


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz