Právě je 18 dub 2024, 03:32



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010, 20:27 
Corporal
Corporal

Registrován: 30 bře 2010, 19:41
Příspěvky: 20
Tank Hill píše:
Arnie píše:
Možná tu někde je, ale už jsem ho nenašel, tak to dám znovu jen pro ilustraci...

Obrázek


Tohle bych rád věděl, co je zač - při prvním pohledu na podbradník přilby jsem si říkal, že to je fake, že podbradník je pozdní, rozvidlenej model zapínanej na patent, ale stejně tak to může bejt i podbradník parahelmy.

Pokud to je origo namová fotka, muj tip je, že pán je od USAF, možná od Security Police, možná od jinejch pozemních poletuch. Vedou mě k tomu 2 věci, zaprvé Colt Model 604, zadruhé "stonerovská" dvojsumka na 20rds zásobníky do M16, přichycená ke kšírám.



Vždyť je tohle normální fotka z filmu :lol: Mel Gibson z Údolí stínu :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010, 21:26 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
A je to vyřešeno! :lol: I když jsem si Gibsna představoval trochu jinak.... :roll:

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010, 22:06 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Teda, bratři, já nevím (asi jsem pomalej)...ale tohle není ani Mel, ani "Údolí stínů", to vám dám "na kolku"! Podle mýho je to fest podvrh ale ne tohohle původu.
A poznámku: někteří ctihodní gentlemani se tu pohoršovali, co že to v pěchotě nastalo v ´70 za "bordel, kontrarevoluci...". Titulek pod fotkou říká, že jsou to maníci 1st Airmobile Cavalry (přesněji "a trio of American air cavalrymen") - takže zaprvé: nenazýval bych je pěchotou (pokud nechci přijít o zbytek chrupu) a za druhé: u zmíněné divize ve zmíněné době došly vnitřní rozbroje a nedisciplinovanost tak daleko, že to tam vypadalo na občanskou válku (přesněji na válku Severu proti Jihu), kterou řešila MP a vojenské soudy.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010, 23:04 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Já se pohoršoval jen tak naoko bratře :lol: neboj :P Ikdyž teda upřímně řečeno, pro mě není žádnej rozdíl mezi pěšákem blátošlapem, pěšákem s padáčkem a pešákem co vyměnil koníka za rotor :mrgreen: :mrgreen: To zas bude flame..už se těším :D

Ad Mel Gibon...tohle není ani náhodou. Je to nějaký jelito co si na sebe vzalo komplet co má doma ve skříni a nechalo se vyfotit manželkou někde v zahradě 8) ...Předpokládám, že si Kryštof dělal prču...

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010, 23:21 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Ha há, jen tak na oko! Já ti dám "na oko" , ty mořskej koni! Cheš flames? Kacíř! Uplálit! :lol: :lol:
A tomu jelitu z fotky bych doporučoval se oběsit na tom laně, co mu tak mužně vyčnívá u levýho ramene.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010, 23:27 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Oni by nemuseli patřit k 1st Cavalry Division, rot vzdušné kavalerie bylo ve Vietnamu víc.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010, 23:49 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
To máš vlastně asi pravdu - mě na celý tý věci zaujala debata o výstrojní nekázni a vzpomněl jsem si (protože jsem ji dneska zmiňoval jinde a v jiný souvislosti) na knihu S.Karnowa, kterej výslovně zmiňuje problémy s nekázní, hraničící s rasovými konflikty u 1st Air Cvalry Div. obsahující nárůst "fraging" a veřejného nošení "mírových " symbolů a dalších podobných výstřelků, které vyústily ve vážné vyšetřování a vojenské soudy.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010, 08:08 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
hmm Bratře, tihle báječně odlehčení chlapíci jsou ale od pěchoty, jiný druh vojska nepotřeboval tahat takovéto nesmysly a navíc nikdo jiný než pěšák nemá takový smysl pro tak účelné adjustování ekvipáže.
Jináč chtělo by to možná chlívek na zlatá léta 70-72.
jinak ten pokles morálky a vzrůst nepokojů mezi vojáky si myslím byl právě u 1st AirCav spíše na té mírnější úrovni než u jiných part. Obecně to pak byla záležitost DISCOMu to jest REMFů tj hlavně černochů. kterými byl týl přesycen ...

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010, 08:32 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Já, Sluncesvite, netvrdím, že jsou to kavaleristi, to říká titulek pod fotkou. ;-)
Pokusím se dohledat detaily v tý knize od Karnowa - věřím, že je to důvěryhodnej zdroj.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010, 11:54 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
Zdarec, to zases né - u 1st AirCav tenhle problém určitě byl, jen jsem chtěl podotknout, že zrovna tahle parta nebyla v této otázce příkladem chuligána.
Jinak za další info k tomuto budu vděčný bo si doplním info o tomto z Stantonovy Anatomy of division.

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2010, 20:31 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Založil jsem v "Ostatním" chlívek "1970", takže napříšte tam! ;-)

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 21 črc 2010, 15:13 
Sergeant First Class
Sergeant First Class

Registrován: 05 úno 2010, 15:16
Příspěvky: 76
Mala poznamka k fotce "Mela Gibsona" - na opasku ma nuz Mark 2 a to co ma na noze je bajonet. Asi M7, kdyz ma M16, ale vzhledem k tomu, jak se blb oblekl, tak bych se nedivil ani jinemu typu.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 01 říj 2010, 18:22 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 24 lis 2008, 13:53
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec
Mohl by mi někdo, prosím, povědět, co je tohle zač?! :) ... ideálně na nějké fotce... (našel jsem to v encyklopedii "Vietnam war" od Eyewitness guides...)
Příloha:
bajonet.png
bajonet.png [ 176.09 KiB | Zobrazeno 9611 krát ]


A potom toto - http://pullig.dyndns.org/retroblackrifl ... 09x513.jpg
Mě to připadá jako bajonet M4, ale nejsem si jistej, jestli je možný ho nasadit na M16... :?:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 01 říj 2010, 19:05 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Docela úlet...čepel z Mk.2 se záštitou z bajonetu, upravená ručka a na konci opět zámek z bajonetu. Pochva je z Mk.2. Mě to příjde jako pěkný samodomo, ale klidně si to mohl někdo udělat i v Namu. Takovej hezkej "louklymejd" :mrgreen:
Rozhodně to není nic ofiko zavedeného...

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Bajonety
PříspěvekNapsal: 03 říj 2010, 17:57 
Sergeant First Class
Sergeant First Class

Registrován: 05 úno 2010, 15:16
Příspěvky: 76
Tex ma pravdu, nekdo si z Mark 2 udelal bajonet. Ale vypada to pekne.
K tomu odkazu, vazne to vypada jako M4, ale mam pocit, ze prumer oka je u M7 vetsi. Bohuzel jsem mimo republiku, abych je vyndal ze suplete a premeril.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz