Právě je 28 bře 2024, 13:45



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: M60 gunner - výstroj
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011, 09:52 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 03 kvě 2011, 09:29
Příspěvky: 5
Zdravím, prolézal jsem zdejší forum a podobný topic jsem nenašel, snad tu není, případně prosím o přesměrování. Mám dotaz ohledně výstroje kulometčíka - jeho odlišností od výstroje střelce s M16. Na internetu jsem hledal, ale informace, které jsem získal (nosení munice v bandalírech + colt 1911) se moc neshodují s fotkami, které mám k dispozici. Na fotkách jsem snad nikde neviděl, že by někdo tahal ony zmíněné bandalíry a 1911 jsem viděl taky málo - možná to je dané tím, že je vidět jen jedna strana střelce.Dál přikládám foto, kde je teda pán naložen až ošklivě, ale zaujala mne M56 ammo pouch vpravo - nosila se jako utilitka? Jo a zajímá mě střelec u pěších jednotek, aby nedošlo k nedorozumění.

Za každou radu děkuji.
David Finnigan


Přílohy:
60gunner1.jpg
60gunner1.jpg [ 70.51 KiB | Zobrazeno 6966 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M60 gunner - výstroj
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011, 16:27 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
mňó asi by si měl upřesnit u které party a v kterém období by ten kulometčík měl být.
jsou nějaké obecné základy, že gunner má v prvé řadě prase a nějaký ten ammoload. zbytek pak pěchotní výstroj té či oné doby.
M1911A1 měli kulometčíci předespány v TOE, ale věřím že zvláště v pozdější fází války tj. 1970 nahoru je třeba ani nedostávali.
nošení munice - pásy kolem těla ve stylu pancho villa, látkové bandalíry na 100r. kolem těla, kastlík na 200r. případně jakýmkoliv způsobem nacpáno v batohu či na batohu.
Dále viz konktétní jednotka a období takže ujasnit a poté hledat vzpomínky či fota. Různé jendotky měly odlišnou politiku přepravy kvůli výhodám a nevýhodám jednotlivých způsobů nošení.
Jinak věřím, že když budeš hledat, najdeš na fotkách všechny popsané způsoby at s pistolí tak i bez.
No a jaku trešinku třeba azbestovu rukavici, ale tu vlastně měl tahat A-gunner.

bohužel jsem se dlouho nehrabal ve fotkách, takže příspěvek spíše všeobecný, zkus upřesnit partu a období a nějaká barvitá inspirace se určo najde.

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M60 gunner - výstroj
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011, 17:47 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 03 kvě 2011, 09:29
Příspěvky: 5
Děkuju za odpověď, upřesním, že mě zajímá rok 68-69 a jednotka 9.pěší konkrétněji 2nd Brigade, 4th Batalion, 47th Infantry. Omlouvám se, nejspíš to neni dobře napsaný zařazení... v tomhle taky ještě nemám jasno. :oops:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M60 gunner - výstroj
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011, 18:19 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 03 led 2010, 10:19
Příspěvky: 46
Předně si je třeba uvědomit, že basic load pro M-60 bylo 900 ran, primární A-gunner táhl tři bandalíry plus velkou gumovou mrchu s azbestovou tlapkou a náhradní hlavní(pro bližší náhled do operací s M-60 doporučuji stáhnout originální manuál-je k vygůglování v pdf), střelec sám si mohl M-56 sumku hodit na opasek z několika důvodů:bylo šikovné mít LSA u sebe, také nástroje v případě zaseknutí zbraně se šikly a hodila se i na zásobníky pro jeho M-1911(což není z mojí hlavy-píše Miraldi) a taky se na ní samozřejmě daly zavěsit granáty nebo smoky, což se hodilo...bandalíry se nosily, ne že ne, ale motalo se kolem trupu a pasu a batohu hodně. Samozřejmě i ammo cans na 200 nábojů jsou k vidění na batozích...dávám Sunshinovi za pravdu, že to byl zdaleka nejlepší způsob, jak nosit rezervní munici-byla v suchu a nikde netlačila...v pozdějších "bezwebbingových" letech se samozřejmě na pistole kašlalo a běžně se táhlo jen pár pásů kolem těla a ty měl v podstatě každý v družstvu...




PFC Velazquez John
51st Infantry-LRP
23rd "AMERICAL" ID


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M60 gunner - výstroj
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2011, 10:34 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Já ti možná objasním to zařazení. Nejdřív trochu všeobecně.

squad (družstvo) = cca 10 lidí
platoon (četa) = 3-4 družstva (30-40 lidí)
company (rota) = 3-4 čety (100+ lidí)
battalion (prapor) = 3-4 roty (300+ lidí)
----------------------
regiment (pluk) = 3 prapory (1000+ lidí)

(Počty lidí jsou velmi, velmi přibližné, ale měly by platit pro většinu armád a nejen dnešních, ale možná i nějakou stovku let nazpátek, alespoň v případě rot a praporů, pluků. Myslím že rota vychází z římské centurie = 100 lidí.)

V americké armádě byla tahle plukovní struktura někdy v 50. - 60.letech zrušena. Tedy prapory nebyly sdruženy v plucích, prapory byly jakoby volné, číslo pluku zůstalo pouze v označení praporu (v tvém případě 4.prapor 47. pěšího pluku). Prapory byly přiřazeny k divizím, kde byly sdruženy do brigád. Ve velitelské struktuře brigáda vlastně nahrazuje pluk, protože brigáda má většinou 3 prapory.

Brigáda je takový největší "samostatný" prvek divize. Většinou má každá brigáda jiné úkoly, jiný operační prostor atd.

Přihřeju si polívčičku a pár odkazů na web:
http://nam.wz.cz/pechota/1div_usmc.html - tabulka u mariňáků ukazuje jak asi vypadala původní plukovní struktura - pluk, prapory, roty

http://nam.wz.cz/pechota/9inf.html - složení 9.pěší divize, přidělení praporů k brigádám. (HQ & HQ Company, 1st Brigade = velitelství a velitelská rota 1.brigády. Tedy velení brigády, to jen kdybys nevěděl co se pod zkratkou skrývá. Také na tyto roty můžeš narazit pod zjednodušenou zkratkou HHC, u kavalerie HHT = HQ & HQ Troop ).

http://nam.wz.cz/pechota/prapory.html - jako zajímavost jak byly prapory původních pluků přiděleny k divizím.
----------------------------------------------

Nevím jestli to víš, ale tebou vybraný 4.prapor 47.pluku (a celá 2.brigáda) byla vyčleněna pro Mobile Riverine Force. Bojovali hlavně v deltě Mekongu. Vojáci byli přepravováni na lodích a myslím že byli i na lodích ubytovaní. MRF byla hlavně záležitost navy, 2.brigáda 9.pěší divize tam zastupovala prvek pěchoty, když byla někde potřeba větší síla pěchoty, nastupovali oni.

Takový nástřel o co se jedná:
http://www.history.army.mil/books/vietn ... /index.htm


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M60 gunner - výstroj
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2011, 12:21 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 03 kvě 2011, 09:29
Příspěvky: 5
Díky za odpověď:), problémy se značením jsem myslel spíše posloupnost v podpisu například. O působišti a nasazení 2. brigády jsem četl a tedy vím, problém spíš bude najít v Praze či okolí další lidi, kteří 9. dělají. Děkuji za weby prostuduju to.

Po prostudování fotek a stránek + vaše připomínky jsem si nějak ujasnil výstroj, tak mě dyžtak opravte.

zelí, M56 řemení (prdelák, feliny, ammo sumka/y), jungle panama, tropical batoh, blembák, bandalíry na ammo. To by snad na začátek mohlo stačit:)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M60 gunner - výstroj
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2011, 12:46 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Ok. V tom případě mysím, že můžeš z označení brigádu úplně vynechat.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M60 gunner - výstroj
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2011, 09:09 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Finnigan píše:
Díky za odpověď:), problémy se značením jsem myslel spíše posloupnost v podpisu například. O působišti a nasazení 2. brigády jsem četl a tedy vím, problém spíš bude najít v Praze či okolí další lidi, kteří 9. dělají. Děkuji za weby prostuduju to.



No a pokud jsi z Prahy, tak proč hledat nějakou 9. pěší, když tady fungujou dvě zavedený jednotky, který dělaj pěchotu. Jmenovitě 1. pěší a naše maličkost, tedy 25. pěší (1/27) :-)

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz