Právě je 19 dub 2024, 08:20



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 12 říj 2010, 18:49 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
bratr:OK,v pohodě!Nejsme stroje.Já jen aby kolega 2010 nekoupil nějaké greenové BDU.

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 13 říj 2010, 23:59 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
xxx

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 25 lis 2012, 20:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 14 říj 2010, 10:23 
First Lieutenant
First Lieutenant

Registrován: 03 dub 2008, 19:43
Příspěvky: 361
stačí si vzpomenout na vlastní začátky ........

_________________
Ploutev
Sat Soc An
Puc a puc a Ho Chi Minh


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 14 říj 2010, 17:10 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2009, 21:39
Příspěvky: 137
..taky se přikláním k tvému názoru, Bratře, já byl to samý ;-)

_________________
3rd Force Recon Co., RT Isthmus 3-3
Quang Tri, Phu Bai
October 1969


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 15 říj 2010, 23:34 
Corporal
Corporal

Registrován: 01 lis 2008, 16:46
Příspěvky: 34
Snad se můžu vyjádřit k Bratrovu názoru, vzhledem k tomu, že jsem ještě nebyl na žádné Namové akci, zatím jenom kompletuju výstroj. Na druhou stranu "dělám" už dlouho WWII re-enactment.
Jedná se mi o to, že si rozhodně nemyslím, že je správné u každého, kdo začíná, byť už třeba náctiletého (do nedávna jsem k nim taky patřil), tolerovat "nedostatky" výstroje. Nikde není napsané, že každý musí hned začít "jezdit". Podle mě je ideální stav, když nováček pomalu začne shánět výstroj, zjišťovat si informace o daném tématu (v tomto případě o válce ve Vietnamu, US armádě, výstroji...) a až bude mít odpovídající výstroj a výzbroj, tak se může začít účastnit akcí - neříkám, že musí být hned 100%, včetně trenek, ačkoliv by to bylp na jednu stranu ideální.
Když jsem já před lety začínal s WWII, tak jsem rozhodně nezačal jezdit ze dne na den (ostatně to praktikuji i teď s Namem), nepoužíval jsem náhražky (zde třeba zmíněné AČR kanady). Proti tomuto jsem i docela alergický. Myslím, že takové "odrbávání" (docela silné slovo, ale mírnější mě teď nenapadlo) re-enactmentu není OK. Být nováčkem, jakože v tomto případě i jsem, raději oželím pár akcí a počkám, až budu vystrojen komplet, než abych dělal ostudu.
Snad si nikoho tímto názorem nepoštvu vůči mé osobě. :oops:

_________________
V Namu již neaktivní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 17 říj 2010, 12:05 
Jenomže vem si to takhle, že většina nováčků studuje a nevydělávají si, tudíž na to, aby si pořídili hned např T62 prostě nemají...


Nahoru
  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 17 říj 2010, 12:22 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Ssgt. Vais píše:
Jenomže vem si to takhle, že většina nováčků studuje a nevydělávají si, tudíž na to, aby si pořídili hned např T62 prostě nemají...


Tak tady šlo primárně o kalhoty, ne o T62, krátký 20rd M1956 sumky apod. To už je jiná záležitost a je pochopitelný, že to může bejt pro dost lidí, alespoň zpočátku, velká finanční zátěž.
Jak psal Ploutev, stačí si vzpomenout na svoje začátky. Určitě jednodušší to maj nováčci, který se přidaj k nějaký existující a již zavedený partě, protože tam je dost možností s odprodejem za levno, zapůjčením krámů apod. Vidím to u nás dost dobře.
Určitě není nutný mít všechno hned zpočátku 100% komplet apod., ale není dobrý se to pokoušet za každou cenu "ojebávat". Jak se říká, "ani Řím nepostavili za den".

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 17 říj 2010, 21:25 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
fff

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 25 lis 2012, 20:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 17 říj 2010, 23:56 
Corporal
Corporal

Registrován: 01 lis 2008, 16:46
Příspěvky: 34
Ssgt. Vais píše:
Jenomže vem si to takhle, že většina nováčků studuje a nevydělávají si, tudíž na to, aby si pořídili hned např T62 prostě nemají...


Taky studuju, pokud máš o věc zájem, peníze si seženeš, i studenti mají možnost výdělku - např. brigády apod.

Cherry píše:
Tak tady šlo primárně o kalhoty, ne o T62, krátký 20rd M1956 sumky apod. To už je jiná záležitost a je pochopitelný, že to může bejt pro dost lidí, alespoň zpočátku, velká finanční zátěž.
Jak psal Ploutev, stačí si vzpomenout na svoje začátky. Určitě jednodušší to maj nováčci, který se přidaj k nějaký existující a již zavedený partě, protože tam je dost možností s odprodejem za levno, zapůjčením krámů apod. Vidím to u nás dost dobře.
Určitě není nutný mít všechno hned zpočátku 100% komplet apod., ale není dobrý se to pokoušet za každou cenu "ojebávat". Jak se říká, "ani Řím nepostavili za den".


Ono i "půjčování věcí" je docela problém, půjčit pár maličkostí mi nedělá problém, ale kdyby někdo chtěl půjčit něco finančně nákladného (např. komplet výstroj)/raritního, tak si to už sakra rozmyslím a nejspíš ani nepujčím. A na toto téma jsem měl už docela dost roztržek i v mém bývalém KVH. :oops:

Bratr píše:
Sniperx: je jistě chvályhodný, když je někdo sám k sobě tak přísnej, že si nedovolí vyjet na akci bez stopro výbavy - já ale varuju před tím, aby se taková přísnost uplatňovala i na ostatní. Vezmi to takhle: jeden z tvýho týmu přivede nováčka (kámoše, bráchu) kterej by to taky zkusil. Něco má, něco ale samozřejmě ještě ne - určitě není správnej postup ho odbýt s tím, že dokud nebude špíglnýgl vybavenej, na žádnou akci s vámi nemůže - takovej kluk si snadno spočítá, že by do věcí musel vrazit pěknejch pár tisíc a s padesátiprocentní jistotou se na to vybodne, (za ty samý prachy koupí notebook a bude na něm smažit válečný hry :lol: ).
Jistěže nikde není psáno, že nedovybavený novic musí hned začít "jezdit", jenomže to je právě motivace, kvůli tomu on to právě chce dělat a ne sedět doma počítat, kdy si bude moct dovolit koupit helmu.
Já jsem výslovně uvedl, že "ze začátku" nevidím problém, aby novic tahal třeba ALICI nebo CZ kanady- však ono se ukáže, jestli je opravdu srdcař a věci si časem pořídí a nebo to byl jen takovej nápad a vlastně ho to ani tak nebere...
Není divu, že si někteří přítomní gentlemani stěžují na nedostatek mužstva - s přístupem "dokud nemáš vybavení, nemáš ani šanci" se totiž moc rekrutů nesežene. ;-)


Získávání nováčků je ošemetná a hodně složitá věc, upřímě bych byl raději pro menší jednotku, kde jsou opravdu jenom "srdcaři" než pro velkou jednotku, avšak plnou hastrošů.
Každý, kdo má opravdový zájem o věc, si cestu do REE/kvalitní jednotky (klubu) najde.

_________________
V Namu již neaktivní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010, 09:01 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
ttt

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 25 lis 2012, 20:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010, 11:51 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
BRO: ale chuja! velký bič a malý dvůr aneb jak se psalo ve Švejkovi "disciplína musí bejt, vy kluci pitomý!"
z vlastní zkušenosti vím, že práce s "mládeží" není žádná sranda a úspěšný nábor je takřka roven zázraku. Nejni vhodná rozhodně přehnaná volnost bo současní FNGs jsou hned chytří jak rádia (ostatně jak bylo vidět vícekráte i zde fóru) a se vším se hned hotovi ...

A co se týče M65/51 vs. TCU tak je pro nováčka v současné době, kdy jsou dostupné vcelku levné repra "tropik", zcela zbytečné řešit takovouto náhradu. A nějaké selektování FNGs co se týče výstroje nejni zas tak žhavé, jde jen o to stanovit a respektovat základní výstrojní pravidla ... ovšem mladí moc nerespektují rady ohledně vystrojování a že než táhnout neadekvétní součástku raději ji nebrat ji vůbec.
zkrátka chybí chytrá zásadá, že "méně je někdy více"

A argumentovat zrovna T62 to je zcela mimo mísu bo dobově může člověk vypadat i bez ní a srdcařina se třeba ukáže, když z hovna dokaže uplést bič, zvláště když třeba u pěchoty je takových zajímavých výstrojních kombinací vytvořených z mála ... ale ty je třeba vypátrat, zajímat se a ptát ...

PS omluvy administrátoru za zaplevelování tématu

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010, 16:10 
First Lieutenant
First Lieutenant

Registrován: 03 dub 2008, 19:43
Příspěvky: 361
drahé sluneční záření, blbce najdeš Fšude. když fng bude poslouchat
a doplňovat věci je Fše o.k. pokuď bude jak z výstrojního skladu
a chytrej jak radio jerevan, Fše špatně. nejhorší je poslední verze :
hastroš a ještě blbej.
je to o lidech

_________________
Ploutev
Sat Soc An
Puc a puc a Ho Chi Minh


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010, 19:41 
Corporal
Corporal

Registrován: 01 lis 2008, 16:46
Příspěvky: 34
To Bratr:
Neodpověděl jsem adekvátně na otázku, omlouvám se, ale více méně jsem napsal, co jsem měl na srdci, ono když dostane vyjímku jeden, tak brzo může nastat situace "když on může, tak já taky", takže o ni bude uvažovat více lidí, popřípadě "ten jeden" bude žít v "omylu", že je více méně vystrojen "v rámci možností" a nemusí se snažit o zlepšení.

Jak psal Sunshine: "ovšem mladí moc nerespektují rady ohledně vystrojování a že než táhnout neadekvétní součástku raději ji nebrat ji vůbec. zkrátka chybí chytrá zásadá, že "méně je někdy více"
V tomto případě souhlasím, už jsem měl za své působení pár takových konfliktů a někdy mě to i docela vytočilo. Toto se týká i "používání nepoužívaného", ale to se vztahuje na jinou armádu a období, ovšem objevit se to jistě může i v rámci Namu.

To Ploutev:
Napsáno výstižně, s tím se dá i souhlasit. Položme si tedy řečnickou otázku: Není optimální nováček takový, který je vystrojen jako z výstrojáku, respektuje zkušenější (nemusí nutně znamenat starší) a do ničeho povýšeně nekafrá? :whistle:

Administrátorům se omlouvám za off topic.

_________________
V Namu již neaktivní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010, 22:57 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
xxx

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 25 lis 2012, 20:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kalhoty
PříspěvekNapsal: 18 říj 2010, 23:56 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Adminům se netřeba omlouvat, podle mě to důležitý ke kalhotám bylo řečeno a jestli se to zvrhne v nějakej pokec o nováčcích a výstroji, já s tím nemám problém. V nejhorším případě to rozdělíme a přesuneme, pro lepší přehlednost.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz