Právě je 28 bře 2024, 21:51



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 10 črc 2010, 21:59 
Private

Registrován: 08 črc 2010, 21:57
Příspěvky: 3
Ahoj všichni :hand: , potřeboval bych co nejvíce informací ohledně SASR jednotek.
Konkrétně řeším tyhle problémy:
Zbraně: Prý měli dostup ke všemu možnému (a snad i nemožnému) vybavení, fotky co jsem s nima viděl tak to jen potvrzovaly (přes noční viděnín na L1A1, po různé skoro až samodomo předpažbí a různé fičůrky). Zajímá mě proč používali M16, když dle všech paramatrů byly L1A1 mnohem lepší a hlavně spolehlivější, a ve kterém roce se k nim M16 začali dostávat? Ještě jsem zatím neviděl, že by měli M14 ?
Jinak k té L1A1, prý to byly verze z austrálie a ty by neměli střílet jinak než jednolivě, ale četl jsem rozporuplné informace, že si to sami (jak?) předělávali na auto...není možné, že si spíš nějakým způsobem sehnaly něco z orig FN FAL?
Mohli se k nim dostat M21?

Výstroj:
Co jsem zatím tak pochytil, tak by měli využívat britské 44? ale pak honem přecházeli na M56? Měli problémy ze zásobníky do L1A1 - kam je dát - tak používali 37 a 56 sumky.
A co nojvější verze výstroje ? A ve kterém obodobí se k nim mohla dostat australská 56?
Používali ji a nebo si ti mazáci nechali svoje staré? (prý si je dost přikrášlovali různýma vychytávkama?) Když se dívám kde ji sehnat tak je to horší než hledat Chucka Norrise..
Jaké používali batohy ? když šli na delší (pro ně standartní) průzkum nosili malou polní?

Uniformy:
Sepíšu k čemu jsem dospěl:
Zásadně klobouky, co se týče blůzy a kalhot tak z počátku (1966-7) 44 britské druhoválečné, potom dost ERDL ("hnědé" i "zelené"), Tiger (pozdější jednotky po 69), a co nějaké australské ? nevypadaly podobně jako Duckhunter?
někde na australském webu jsem cosi četl o tom ty Tigery (jedno jaké verze) se moc (prý skoro vůbec) nevyskytovali, že si spíše oblíbili ty ERDL..

Nasazení:
Dělali kratší přepadové akce? A nebo opravdu jen ty dlouhé týdny za nepřátelskámi liniemi?

Nevíte nějaké věrohodné knížky/ filmy? doporučeje se Odd Angry shot..

díky moc za případné info ;)
Za ten sloh a češtinu se omouvám :oops:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 10 črc 2010, 22:31 
Corporal
Corporal

Registrován: 01 lis 2008, 16:46
Příspěvky: 34
Kubas píše:
Výstroj:
Co jsem zatím tak pochytil, tak by měli využívat britské 44? ale pak honem přecházeli na M56? Měli problémy ze zásobníky do L1A1 - kam je dát - tak používali 37 a 56 sumky.
A co nojvější verze výstroje ? A ve kterém obodobí se k nim mohla dostat australská 56?
Používali ji a nebo si ti mazáci nechali svoje staré? (prý si je dost přikrášlovali různýma vychytávkama?) Když se dívám kde ji sehnat tak je to horší než hledat Chucka Norrise..
Jaké používali batohy ? když šli na delší (pro ně standartní) průzkum nosili malou polní?


Asi myslíš místo slova "výstroj" slovo "výzbroj".
Žádná L1A1 nestřílí dávkama, ani Australská.
A hlavně L1A1 se od FN FAL liší nejzásadněji tím, že rozměry nejsou metrických, ale anglosaských mírách, takže díly nejsou povětšinou záměnné, pokud ano, tak dost obtížně. Problém je už třeba jenom se zásobníkem, zásobník z FN FAL do L1A1 pasuje, opačně to ovšem nefunguje.
Ohledně sumek nevím, co jsou sumky 37 a 56, ale pokud myslíš sumky pattern 1937, tak to teda pochybuju, ty k L1A1 nejsou určeny. Pokud teda někdo od SASR nepoužíval tou dobou tento již dávno zastaralý webbing equipment v kompletu, což taky pochybuju.
Kubas píše:
Výstroj:
Uniformy:
Sepíšu k čemu jsem dospěl:
Zásadně klobouky, co se týče blůzy a kalhot tak z počátku (1966-7) 44 britské druhoválečné, potom dost ERDL ("hnědé" i "zelené"), Tiger (pozdější jednotky po 69), a co nějaké australské ? nevypadaly podobně jako Duckhunter?
někde na australském webu jsem cosi četl o tom ty Tigery (jedno jaké verze) se moc (prý skoro vůbec) nevyskytovali, že si spíše oblíbili ty ERDL..
;)


O australské jednotky ve Vietnamu se nezajímám, ale nezdá se mi, že by používali druhoválečné jungle drill uniformy. P44 webbing samozřejmě možný je, používal se, co vím, ještě dlouho po válce ve Vietnamu, to se týká ale britské armády.

_________________
V Namu již neaktivní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 10 črc 2010, 23:34 
Private

Registrován: 08 črc 2010, 21:57
Příspěvky: 3
Myslím opravdu výstroj ...
No právě, L1A1 má střílet jednotlivě, právě proto se podivuji, že prý si je předělávali na auto/dávka...
tady se už píše o L1A2 :
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... am-Picture


Co se týče těch sumek tak nejsou pro ně určeny to jo, ale bylo to tehdy jedno z mála, do kterých se ten zásobník vešel...
Taky se mi ten 37 nezdá, ale musím najít "potvrzení" že to je blbost jinak mi to nedá spát :think:
Jinač ten P44 vzor maskáčů odůvodňují tím, že byl pro tuto oblast přímo stvořen, a jiné moc u australanů nebylo- zase vzniká otázka jak je to možné ? :roll:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 11 črc 2010, 01:06 
Master Sergeant
Master Sergeant

Registrován: 21 črc 2008, 19:21
Příspěvky: 91
Bydliště: Milovice
Muzu doporucit toto urcite najdes co hledas Osprey Vietnam ANZACs Australian and New Zealand troops in vietnam 1962-72

Co se tyce vystroje vsecko mozny i nemozny mely celkem volnou ruku ve vyberu a spousta veci si i podle sveho upravovali z bristskeho 44 webbingu z americkych i australskych cajku apod. Uniformy urcite tak britske druhovalecne urcite ne spis australske JG,americke ERDL,TS apod.

Co se tyce zbrani taky vsecko mozny.

Ale primo o SASR se nezajimam takze me urcite nekdo doplni ci opravy.

_________________
MSF


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 11 črc 2010, 13:33 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srp 2009, 20:17
Příspěvky: 23
Bydliště: BRNO
čus,
tak zkráceně:

uniformy-z počátku války používali tigery a australské JG (starší model).novější model(tzv pixie) jsem viděl až v pozdějšich letech a pouze na základně(něco jako us kempky).
od roku cca 1968 začal převažovat ERDL a od roku 69 používali z 99% pouze ERDL.Pokud vím tak green dominant,ješte jsem na sasíkovi neviděl brown dominant a ani green dominant poplin.A jinak hlavně BARETY a moskytiéry nošené jako šátek,klobouky jen vyjímečně.Australské maskáče podobné duckhunterům jsou až 80-tá léta.za namu žádné své maskáče neměli.

webbing- klasícká sasankovská mixka brit 44 patt. us 56 patt ,od roku cca 68 se do této kombinace přidal aust 56 patt a od roku 69-70 ještě us 67 patt (silon) čímž vznikla neskutečná kombinace :lol:
brit. patt37 používala pěchota,u sasr jsem to snad nikdy neviděl.

Zbraně-opravdu skoro vše,ale nepřeháněl bych to. nejčastěji m-16 s granátometem(oba modely),m-16 ,L1A1-australská verze(nejjednodušší rozeznání od anglické-dřevo ne plast)m-60.Všechny výše jmenované druhy v těch nejnemožnějších úpravách-zkracované hlavně,očesané předpažbí,zkrácené pažby atd...

akce-opravdu jen ty dlouhé(s batohem).
ale byli přiřazováni i k sealům a snad i k jiným spešlákům,a tam se vybavením přispůsobovali té konkrétní jednotce.

Literatura-osprey,občas něco v knihách o britské sas,a hlavně guglovat a guglovat :lol:

čus

_________________
SSGT Jeremy Graves , 9th Platoon, Detachment Alfa, SEAL Team Two


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010, 01:21 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Kubas píše:
Ahoj všichni :hand: , potřeboval bych co nejvíce informací ohledně SASR jednotek.
Konkrétně řeším tyhle problémy:
Zbraně: Prý měli dostup ke všemu možnému (a snad i nemožnému) vybavení, fotky co jsem s nima viděl tak to jen potvrzovaly (přes noční viděnín na L1A1, po různé skoro až samodomo předpažbí a různé fičůrky). Zajímá mě proč používali M16, když dle všech paramatrů byly L1A1 mnohem lepší a hlavně spolehlivější, a ve kterém roce se k nim M16 začali dostávat?

"Dle všech parametrů"? Minimálně ve váze zbraně, zásobníků a munice M16 jasně vede. Ono je totiž docela rozdíl tahat v hicu po lese v náručí tři a půl kila nebo přes pět kilo. Možnost palby dávkou, navíc s poměrně slušnou ovladatelností, taky neni něco, čim by se mohla SLR (čili L1) v základu chlubit. Spolehlivost pak asi taky tak tragická nebyla, když se všecko dělalo, jak mělo.
Koneckonců, jaký pušky dostávali Britové celý léta na jungle training na Borneu, i když normálně měli vždycky L1A1, na kterou nedali dopustit?

Kubas píše:
Jinak k té L1A1, prý to byly verze z austrálie a ty by neměli střílet jinak než jednolivě, ale četl jsem rozporuplné informace, že si to sami (jak?) předělávali na auto...není možné, že si spíš nějakým způsobem sehnaly něco z orig FN FAL?

Ne.
Metody, jak naučit L1 rock'n'roll jsou různý, nejprostší (spočívající v zavedení sirky, kanclsponky, drátku apod. na správné místo) se dá najít googlením výrazů ve znění cca jako "L1 Matchstick Trick", jenže to je vhodný tak maximálně k zablbnutí na střelnici (puška pak střílí JENOM plně automaticky a úprava je mírně zdraví nebezpečná), sofistikovanější metodou bylo nahrazení páčky pojistky/selektoru (přepínače režimů střelby) jinou s tvarem odpovídajícím provedení u L2/C2 (fullauto verze s těžkou hlavní a dvojnožkou integrovanou do předpažbí) plus úprava (zkrácení) jedné z vnitřních součástí. To moh udělat někdo, kdo přesně věděl, co dělá, a nehrozila mu za to basa, anebo (v praxi vpodstatě jedině) zbrojíř, přičemž výsledkům týhle operace se údajně přezdívalo "Big Iron", ovladatelnost relativně subtilní L1 při plně automatický palbě nábojem 7.62x51 mm NATO ale musela bejt naprosto ubohá (á la "na deset yardů netrefim chlapa").

Kubas píše:
No právě, L1A1 má střílet jednotlivě, právě proto se podivuji, že prý si je předělávali na auto/dávka...
tady se už píše o L1A2 :
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... am-Picture

Dál ve vláknu se opravujou, puška na fotce, kterou máš zřejmě na mysli, je (poměrně razantně) upravená L2A1, plně automatická podpůrná zbraň družstva na bázi samonabíjecí L1A1, vpodstatě ekvivalent FNího modelu FALO. Jinak se do SASích L1A1 očividně hojně používaly třicetiranný zásobníky právě z L2A1 (rovný) a z kulometů L4 (zahnutý).

Kubas píše:
Uniformy:
...a co nějaké australské ? nevypadaly podobně jako Duckhunter?

Jak už správně poznamenal Digger, "duckhunterovitý" maskáče (neboli "bunnies", oficiálně pak DPCU čili Disruptive Pattern Combat Uniform) jsou vznikem záležitost 80. let. Ve Vietnamu Australani jeden maskovací vzor používali, ale výhradně na pláštěnce (raincoat/rainsuit) a obalu na 2Q lahev ("bladder"), nikdy ne na mundůrech.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010, 20:51 
Private

Registrován: 08 črc 2010, 21:57
Příspěvky: 3
Díky všem za užitečné informace, momentálně se snažím sehnat ten Osprey elite 103 ANZAC :think:, ale budu vděčný za jakékoliv další tipy, postřehy a triky ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010, 23:24 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
digger píše:
...L1A1-australská verze(nejjednodušší rozeznání od anglické-dřevo ne plast)...


Na to vopatrně, britský L1A1 byly taky pažbený ve dřevě, plastový pažbení s "pebblegrain" vzorkem se začalo zavádět až v 60. letech (tušim, že někdy jejich koncem), nově vyrobený kusy ho měly z výroby, starší ho dostávaly v rámci oprav a výměn, poměrně často se pak vyskytovaly i pušky s jednim dílem pažbení plastovym a jednim dřevěnym. Neni problém vidět v rukách Britů během počátků Ulster Troubles (tzn. 69) L1A1 s původnim dřevěnym pažbenim.

To každopádně nemění nic na tom, že Australani ve Vietnamu výhradně se dřevem.

EDIT

zswolf: Svatá pravda.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Naposledy upravil Tank Hill dne 13 črc 2010, 20:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 13 črc 2010, 11:41 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2009, 15:31
Příspěvky: 28
U Britů není problém vidět dřevo ani na Falklandech... a to už máme rok 82:)

_________________
SPECIAL AIR SERVICE REGIMENT


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 13 črc 2010, 22:18 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srp 2009, 20:17
Příspěvky: 23
Bydliště: BRNO
Tank Hill píše:
digger píše:
...L1A1-australská verze(nejjednodušší rozeznání od anglické-dřevo ne plast)...


Na to vopatrně, britský L1A1 byly taky pažbený ve dřevě, plastový pažbení s "pebblegrain" vzorkem se začalo zavádět až v 60. letech (tušim, že někdy jejich koncem), nově vyrobený kusy ho měly z výroby, starší ho dostávaly v rámci oprav a výměn, poměrně často se pak vyskytovaly i pušky s jednim dílem pažbení plastovym a jednim dřevěnym. Neni problém vidět v rukách Britů během počátků Ulster Troubles (tzn. 69) L1A1 s původnim dřevěnym pažbenim.

To každopádně nemění nic na tom, že Australani ve Vietnamu výhradně se dřevem.

EDIT

zswolf: Svatá pravda.



Já to myslel jako nejjednoduší rozpoznání,jinak řečeno-rozhodně ne plast :D :D

_________________
SSGT Jeremy Graves , 9th Platoon, Detachment Alfa, SEAL Team Two


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 29 srp 2010, 21:47 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 14 srp 2010, 20:50
Příspěvky: 5
Zdary, nikde jsem to nenašel a nechce se mi zakládat novej topic. Tahaly SASR tedy CIDG bágly nebo něco jinýho?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 29 srp 2010, 22:04 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
jen pro příklad z toho, co mám v notebooku:
Obrázek
to by měl být australský Bergen, viz. http://gallery.kitmaker.net/data/24189/bergan.jpg

a ještě jeden obrázek, nejspíš z Ospreye
Obrázek

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 29 srp 2010, 23:28 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 14 srp 2010, 20:50
Příspěvky: 5
Jojo, díky moc :!:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 30 srp 2010, 08:48 
Private

Registrován: 30 srp 2010, 08:36
Příspěvky: 4
já bych řekl ,že je někdy tahali..Celkově tahali hodně báglů, co jsem viděl na fotkách. Třeba arviny a tropicaly


Přílohy:
pih.jpg
pih.jpg [ 30.91 KiB | Zobrazeno 9757 krát ]
P00966.083.jpeg
P00966.083.jpeg [ 93.57 KiB | Zobrazeno 9759 krát ]
20.jpg
20.jpg [ 21.44 KiB | Zobrazeno 9759 krát ]
8.jpg
8.jpg [ 19.74 KiB | Zobrazeno 9759 krát ]
1.jpg
1.jpg [ 27.37 KiB | Zobrazeno 9758 krát ]


Naposledy upravil Pix dne 31 srp 2010, 10:49, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Special Air Service Regiment - obecně
PříspěvekNapsal: 30 srp 2010, 11:52 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 14 srp 2010, 20:50
Příspěvky: 5
Super, díky za fotky :-))).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz