Právě je 23 dub 2024, 13:05



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 12 lis 2010, 23:39 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Nechtěl jsem si zvyšovat počet příspěvků, tak jsem ten poslední jenom editoval a vypadá to, že si toho nikdo nevšim...tak co, borci, nějaký komentáře?
Poznámka pro admina: nechtěl bych v blízké budoucnosti skončit s hodností brigádního generála - moje příspěvky zas nejsou většinou tak hodnotný - nešlo by třeba mě vrátit na začátek hodnostní osy, nebo trvale sundat na hodnost Cpt. (kterou jsem naposledy v klubech VH používal) a už tam zůstat? ;-)

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 13 lis 2010, 01:54 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Bratře já myslím že ty už šetřit příspěvekama nemusíš ;-) Ne vážně, bohužel je toho tady už tolik, že asi lidi choděj jen po nových věcech a neoznačené jako nové už moc neprohlíží. Tím asi zanikl tvůj dodatek. Lepší je to napsat jako novou zprávu.
Hele hodnosti jsou automaticky generované podle počtu příspěvků s tím se nic nenadělá. Ale až budeš generál, tak se zkusím podívat na nějakou extra hodnost, něco jako Joda, nebo Darth Vader, kterou by jsme ti udělili ;-)

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 13 lis 2010, 08:07 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Bratře, s hodností si nedělej starost, ještě nejsi ani v polovině počtu potřebného na poslední hodnost. Ten trvalý kapitán by šel udělat, ale je to myslím ještě zbytečné.

Ještě k tomu editnutí: Když editneš svůj poslední příspěvek, můžeš na to upozornit další zprávou, něco ve smyslu "Editace mého posledního příspěvku". A my po nějaké době tento příspěvek smažeme. I takhle to jde udělat.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 14 lis 2010, 21:18 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
zdravím, otázka trochu vedle - doma mám nášivkový označení hodnosti PFC na zelenym a na černym podkladu. Které je pro A-class košer? Díky za odpověď, plesová sezona se blíží tak ať nejsem ukamenován :) dík

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 14 lis 2010, 22:57 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Fanys, pokud do toho vidím, pak na zelenou AG 44 (344,444..atd, rozdíl je jen v materiálu, barva je stejná od poloviny padesátých let až do nedávna) patří hodnost se stejně barevným podkladem a lemováním (ie po našem petrolejově zelená), - černý (správně temně modrý podklad) by měl patřit na večerní (slavnostní-tmavomodrou) uniformu. Jenže - tato uniforma se vydává mužstvu a NCO pouze tam, kde je potřebná - jedním z těchto případů je Honor Guard (1.prapor, 3.pěší pluk, tzv."Old Guard"). Takže: buď jsou Tvoje Pfc prýmky odtud, anebo vidím jako druhou variantu policii: jejich hodnosti jsou vlastně identické s armádními - jediný rozdíl v NCO hodnostech je: armádní prýmky jsou výrazně žluté (zlaté), policejní jsou výrazně oranžové ("Staré zlato"). Pomůže Ti to?
Matrixi, já si až takovou starost nedělám, ale když při mý příslovečný ukecanosti a potřebě reagovat vždy a všude...prostě se nechci dobrat několikahvězdičkovýho generála jen svejma rádoby zasvěcenejma připomínkama, přijde mi to nezasloužený... :lol: Ale fajn, říkáš, že je dost času, tak uvidíme
Arnie, to s tím DartVaderem jsi fakt trefil, už dlouho jsem se tak nezasmál...co takhle hodnost KILROY? (Byl přece všude, ne? :) )
Nebo rovnou BROUK PYTLÍK? :lol: Nebo BILBO BAGGINS? :dance:

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 15 lis 2010, 09:16 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
ad A-class: vzhledem k medailím, co tam máš bys měl mít i combat patch a samozřejmě i nějaké to zámoří ať to má logiku. protože minimálně UN za koreu by asi dostal za přímé působení v Koreji ni? masírka by ovšem byla hodit na pravé rameno opět 82d SSI za DomRep

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 15 lis 2010, 09:32 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
SlunceSvite, to máš jistě pravdu s tím zámořím, ale já se snažim to udělat co nejminimálnější, vzhledem k tomu, že je to kaplan: zámořský hashmarky přece nejsou povinný, nebo jo?
A ještě: promiň mi neznalost, ale nějak nevím co myslíš tím "combat patch"...? Manžetovej věnec?
Původně jsem chtěl na pravé rameno dát 11thAbnDiv za Japonsko (medaile by tomu odpovídaly), ale pak jsem si řekl, že to nebudu přřeplácávat, duchocnímu sluší skromnost ;-)

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 15 lis 2010, 11:20 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
sunshine píše:
ad A-class: vzhledem k medailím, co tam máš bys měl mít i combat patch a samozřejmě i nějaké to zámoří ať to má logiku. protože minimálně UN za koreu by asi dostal za přímé působení v Koreji ni? masírka by ovšem byla hodit na pravé rameno opět 82d SSI za DomRep



...za dom.rep. by pak měl mít i Expeditionary medal...

Ty overseas service stripes by mít měl...ale bude jich tam teda pěkná řada...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 15 lis 2010, 14:32 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
combat patch tím myslím SSI na pravém rameni za působení v bojové zóně s onou jednotkou. nevím ted z hlavy jak se to jmenuje oficiálně, tak používám tento název co užíval Lyles ....

jednalo se mi pouze o to, že když má stužky za kampaň tak má jistě i nárok na nošení příslušného SSI na pravé straně, to samé se pak i se zámořskými pruhy.
Myšleno v tom smyslu, at je ta uniforma kompletní a nejsou v oné kompozici mezery a nedostatky narušující autenticitu.

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 15 lis 2010, 21:08 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
SlunceSvite, on se ten "combat patch" jak mu říkáš (pokud vím) oficiálně nijak nejmenuje (jiné zdroje mu říkají sandwich) - není to totiž ani povinnost ho nosit, natož pak aby existoval závazný předpis, kdy na něj vzniká nárok, já aspoň o žádném nevím. Tak jak to vykládají různí autoři různých příruček/odborných publikací/knih a katalogú pro sběratele, je to "SSI jednotky, u které nositel sloužil v minulosti, pokud byla tato jednotka v té době nasazena v bezprostřední oblasti bojových operací", tak to aspoň já dokážu formulovat. To znamená, že se to dá vykládat poměrně široce, a je možný, že to nikdo moc neřeší.
Mě šlo o jedno: kaplan, jako věřící (a tudíž skromný)křesťan, nemá zapotřebí strkat kdekomu pod nos, co včechno dokázal/kde všude byl: ribbony má halt proto, aby nebyla uniforma úplně holá, para basic wing má proto, aby paragáni chápali, že je to jejich člověk...ale jinak?
Dobře, přidám cca 4 roky "v zámoří" a DUIs ve tvaru miniatury SSI - co víc?
Přišel mi totiž na mysl "rukávový věnec" - ("meritorious unit citation") - tááák, kdo tady víte, které jednotky ho dostaly a kdy, kde to najít?

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 16 lis 2010, 01:03 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
tak u 82nd ti to řeknu snad celkem přesně... Dvaaosmdesátce bylo v průběhu její historie udělěno několik Croix de guerre od Frantíků a Belgičanů. První za WWI a pak více za WWII (3 tuším), tento kříž má povahu citace. Z toho jeden z nich se nosí na A-Classu ve formě šňůry (Fourragère) - pokud si to dobře uvědomuju, tak je to právě ta šňůra za WWI (ostatní kříže mají v citacích - bazénech nad jmenovkou - je tak? nejsem si jist...) Vzhledem k tomu, že šňůry mají povahu citace, má je právo nosit každý, kdo u této jednotky slouží - nehledě zda se účastnil kampaně, za kterou byla citace udělena. Nosí se na levém rameni....

pokud jsi tedy myslel toto...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 16 lis 2010, 01:34 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Tzv. combat patch (dříve) se oficiálě nazývá "Shoulder Sleeve Insignia–Former Wartime Service" (SSI–FWTS) a jako vše, co se smí a jak nosit, je např v regulaci AR 670-1. Je pravda že se nosit nemusí, ale je k tomu paragraf podmínek, kdy se nosit může.
Co se týče toho meritorious unit citation, neměl jsi na mysli starou nášivkouvou verzi? Ten byl autorizován pro období 44-62. V 61 se autorizoval přechod na klasický "bazén", který se začal používat až po pár letech.

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 16 lis 2010, 07:47 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
mario-lrrp píše:
tak u 82nd ti to řeknu snad celkem přesně... Dvaaosmdesátce bylo v průběhu její historie udělěno několik Croix de guerre od Frantíků a Belgičanů. První za WWI a pak více za WWII (3 tuším), tento kříž má povahu citace.


Mário, jak to myslíš s tou WWI? Vždyť ani samotná divize, ani její pluky nemají historii sahající před WW2. Nebo je to s tím udělováním nějak komplikovanější?

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 16 lis 2010, 07:50 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Jinak jak psal Arnie, takřka vše ohledně uniforem se dá najít v AR 670-1, který možno ve formě PDF stáhnout například zde:

http://www.marlowwhite.com/army-uniform ... tions.html

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 16 lis 2010, 09:50 
Master Sergeant
Master Sergeant

Registrován: 07 dub 2008, 00:02
Příspěvky: 105
Bydliště: Khu Khel Na, provincie Op Ava
Cherry píše:
mario-lrrp píše:
tak u 82nd ti to řeknu snad celkem přesně... Dvaaosmdesátce bylo v průběhu její historie udělěno několik Croix de guerre od Frantíků a Belgičanů. První za WWI a pak více za WWII (3 tuším), tento kříž má povahu citace.


Mário, jak to myslíš s tou WWI? Vždyť ani samotná divize, ani její pluky nemají historii sahající před WW2. Nebo je to s tím udělováním nějak komplikovanější?


Pozor, dvaaosmdesátá má dlouhou tradici, již od roku 1917. Ještě jako 82nd Infantry Division byli nasazeni v první válce. Po válce přeorganizování na rezervy a až v roce 1942 se zase plnohodnotně aktivuje, již jako výsadková.

_________________
PFC Martin /JW/ Langer
Co. O (Ranger) 75th Inf.
3rd Bde. 82nd Abn.
(currently inactive)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz