Právě je 19 dub 2024, 15:06



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 16 lis 2010, 12:12 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Martin Langer píše:
Cherry píše:
mario-lrrp píše:
tak u 82nd ti to řeknu snad celkem přesně... Dvaaosmdesátce bylo v průběhu její historie udělěno několik Croix de guerre od Frantíků a Belgičanů. První za WWI a pak více za WWII (3 tuším), tento kříž má povahu citace.


Mário, jak to myslíš s tou WWI? Vždyť ani samotná divize, ani její pluky nemají historii sahající před WW2. Nebo je to s tím udělováním nějak komplikovanější?


Pozor, dvaaosmdesátá má dlouhou tradici, již od roku 1917. Ještě jako 82nd Infantry Division byli nasazeni v první válce. Po válce přeorganizování na rezervy a až v roce 1942 se zase plnohodnotně aktivuje, již jako výsadková.


přesně tak... 82nd byla bojově nasazena již za WWI, její historie tedy sahá na armádu celkem daleko... Tehdy neměla samozřejmě ještě status airborne, tedy i nášivka postrádala airborne scroll - byla tedy čistě v podobě čtverce All American. Airborne se stala až za WWII, jak psal Martin...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 16 lis 2010, 14:41 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
mario-lrrp píše:
Martin Langer píše:
Cherry píše:
mario-lrrp píše:
tak u 82nd ti to řeknu snad celkem přesně... Dvaaosmdesátce bylo v průběhu její historie udělěno několik Croix de guerre od Frantíků a Belgičanů. První za WWI a pak více za WWII (3 tuším), tento kříž má povahu citace.


Mário, jak to myslíš s tou WWI? Vždyť ani samotná divize, ani její pluky nemají historii sahající před WW2. Nebo je to s tím udělováním nějak komplikovanější?


Pozor, dvaaosmdesátá má dlouhou tradici, již od roku 1917. Ještě jako 82nd Infantry Division byli nasazeni v první válce. Po válce přeorganizování na rezervy a až v roce 1942 se zase plnohodnotně aktivuje, již jako výsadková.


přesně tak... 82nd byla bojově nasazena již za WWI, její historie tedy sahá na armádu celkem daleko... Tehdy neměla samozřejmě ještě status airborne, tedy i nášivka postrádala airborne scroll - byla tedy čistě v podobě čtverce All American. Airborne se stala až za WWII, jak psal Martin...


Tak to díky za informaci. Jsem zase o něco moudřejší. S 82. pěší jsem si to fakt nespojil. A po prohledání internetu se to datum 5.8.1917 objevilo.
Pravdou je, že jako divize má celkem dlouhou tradici. Když vezmu v potaz, že 25. pěší existuje až od roku 1942 :-)

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 19 lis 2010, 23:38 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Cherry, srdečný dík za odkaz na "marlowwhite" Míval jsem tu AR v originále, ale už ji nějakou dobu postrádám a nemůžu dohledat. Inu, jak o mě (správně) říká bratr Ploutev, jsem taková matka Tereza, co každýmu všechno půjčí, odpustí a vykecá - z toho se odvíjí i ta velekrádež co mě před lety potkala: moc lidí vědělo co (a hlavně kde) mám uloženo..... :wall:
Tím (komickým)termínem "rukávový věnec" jsem myslel citaci (nášivku), která se nosila na pravé mažetě pod výsluhou let v zámoří - netušil jsem, že byla zrušena už v r.ˇ62, katalog Smith/Pelz ji uvádí jako platnou až po rok 1976... nebo to znamená, že se donášela, ale už v této podobě neudělovala? :???:

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Vychazkova uniforma
PříspěvekNapsal: 22 lis 2010, 23:18 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
No ona se donášela už od 50tejch, ale pokud mě paměť neklame, tak v 62 byl oficiálně zakáz vydávání. Do kdy se ale mohly nosit, netuším.

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz