Právě je 18 dub 2024, 09:54



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010, 17:36 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 17 úno 2010, 14:35
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno-Venkov
Zdravim vsechny mel bych dotaz zda mohl byt tento typ ve vietnamu. diky


Přílohy:
usmc2.jpg
usmc2.jpg [ 137.34 KiB | Zobrazeno 14866 krát ]
usmc.jpg
usmc.jpg [ 158.29 KiB | Zobrazeno 14866 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010, 18:05 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2009, 12:47
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha
ERDL brown dominant. Co se týče zavedení do výroby, tak klidně nejspíš mohla. Zkus vyfotit značení.
Jinak USMC problematiku (kdo, kde a jak se nosila) ti vysvětlí asi povolanější znalci.

_________________
cpl. Victor "Vik" Plas
17th AB / 194th GIR "D" Company


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010, 19:47 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 17 úno 2010, 14:35
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno-Venkov
diky za odpoved problem je prave ze tam cedulka neni jinak by to bylo vcelku jasny.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010, 22:00 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 06 úno 2008, 23:30
Příspěvky: 97
Mohl... totiž, Utility Cap v ERDL kamufláži, ať už green nebo brown dom., se nikdy oficiálně nevyráběl a u USMC nebyl zaveden- předepsanej standart ke všem užitkovejm uniformám byla klasická OG-107 utilitka až do příchodu Woodlandu (jestli se vyráběla čepice ve vzoru RDF netušim, ale mám o tom svý pochybnosti poněvadž jsem viděl mariňáky v RDF uniformách vždy se zelenejma čepicema). Jde totiž o to, že Námořní pěchota ve Vietnamu nerozlišovala mezi potisky uniforem. Jakákoliv bojová uniforma je prostě "utility" a tim to hasne, proto lze například vidět kombinaci ERDL kalhoty+zelená kempová košile, a to v zázemí, kde se přece jen na ošacení a regule dbalo víc. Nicméně, custom ERDL utilitky se šít nechávaly a nosily se, koneckonců jak jsem psal výše, žádný předpis tomu neodporoval, takže proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010, 22:50 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2009, 21:39
Příspěvky: 137
susta píše:
Zdravim vsechny mel bych dotaz zda mohl byt tento typ ve vietnamu. diky



...myslím, že je to už RDF (předchůdce woodlandů), takže výroba v sedmdesátých létech, jestli se to dostalo do Vietnamu,
tak opravdu až na konci války, ale spíše bych řekl, že až po válce. Co se týče fotek, tak jsem snad ani neviděl.

_________________
3rd Force Recon Co., RT Isthmus 3-3
Quang Tri, Phu Bai
October 1969


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010, 22:51 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Já jen s troškou do mlýna:všechny zelené MC čepky,které jsem viděl a byly vyrobeny v 60-tých letech,mají 7x přešitý kšilt a mosazné větrací otvory.Otázkou je,odkdy se začaly dělat čepky se 4x přešitým kšiltem,jenž se v téhle podobě prakticky vyrábějí dodnes.Ale jak psal Grandy,až do woodlandu se maskáčové MC capy oficiálně nedělaly.Jen green a wood.Předpokládám,že se tahle čepka nejspíš používala až v 70-tých letech,koneckonců erdl brown vznikl až později.Ale košér bude.Je nošením opotřebovaná na správných místech.Teď je na ebay hromada MC capů ve všech kamuflážích a se 4x přejetým kšiltem,ale to jsou samozřejmě repra.
Carlosi,tohle je erdl brown a z brownu i greenu se dělaly hadry RDF.I když tu nevidím rozpité okraje. :think: Později vznikl i Delta pattern a ten se už lehce podobal woodu.Ovšem o RDF chytračit nebudu,páč to není moje parketa.

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010, 23:16 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2009, 21:39
Příspěvky: 137
hans lauper píše:
Já jen s troškou do mlýna:všechny zelené MC čepky,které jsem viděl a byly vyrobeny v 60-tých letech,mají 7x přešitý kšilt a mosazné větrací otvory.Otázkou je,odkdy se začaly dělat čepky se 4x přešitým kšiltem,jenž se v téhle podobě prakticky vyrábějí dodnes.Ale jak psal Grandy,až do woodlandu se maskáčové MC capy oficiálně nedělaly.Jen green a wood.Předpokládám,že se tahle čepka nejspíš používala až v 70-tých letech,koneckonců erdl brown vznikl až později.Ale košér bude.Je nošením opotřebovaná na správných místech.Teď je na ebay hromada MC capů ve všech kamuflážích a se 4x přejetým kšiltem,ale to jsou samozřejmě repra.
Carlosi,tohle je erdl brown a z brownu i greenu se dělaly hadry RDF.I když tu nevidím rozpité okraje. :think: Později vznikl i Delta pattern a ten se už lehce podobal woodu.Ovšem o RDF chytračit nebudu,páč to není moje parketa.



Ok Hansi, díky za vysvětlení, teď už v těch vzorech mám jasno :wall:, myslím si ale, že už to není ERDL-BROWN, ale novější vzor co se už podobá woodlandům - jestli tedy DELTA

_________________
3rd Force Recon Co., RT Isthmus 3-3
Quang Tri, Phu Bai
October 1969


Naposledy upravil Carlos dne 17 úno 2010, 23:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010, 23:18 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Pravda je, že oficiálně se tyhle "covery" nedělaly, ale šily se individuálně - zmíňuje to Osprey "USMC since 1945" - netroufnu si ale soudit, jak je to s počtem prošití kšiltu (i když soukromě mám za to, že správně je těch sedm řad - ale kdoví, jak to dodržovali VN krejčíci).
Grandy: u USMC bylo výslovně povoleno kombinovat části uniforem bez ohledu na to, jestli je to camo nebo OG (naopak u Army to bylo striktně zakázáno) - správně uvádíš, že u nich to byly prostě "jůtilitís".

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 19 úno 2010, 16:01 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Delta Ptr. to neni urcite, kdo to zna ...vi. Aby nedoslo k mejlce Delty se zacaly vyrabet uz v 69 a do Namu se dostaly (ikdyz vzacne, jen v malym mnozstvi) ! Podobnost v wůdlendem je zde tedy ciste ale ciste nahodna! Narozdil od RDF, ktery se do Namu nedostaly. Jinak RDF se sily z mnoha vzoru, jenz nektery se dost podobaly erdlum, ale videl sem i takovy smichanice, ze se to nepodoba nicemu...a je to proste RDF origin. Konkretne o tehle cepici se ale neda rict, jestli je to brown-dom. ERDL nebo RDF, ale osobne bych to na Nam moc nevidel... k RDF by se asi hodila vic. Kazdopadne to NENI Delta ptr. K problematice ERDL/Delta/RDF/BDU doporucuji nastudovat Miradli, Paul W.: Uniforms of Infantry, LRRPs, Rangers...etc ma to tam hezky porovnany ;-)

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010, 02:46 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Mno, podle mýho názoru čepice šitá k RDF hadrum - kompletní RDF mundůry s čepicí tohohle střihu nosili např. USAF Security Police, bojoví meteorologové a CCT na přelomu 70. a 80. let.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012, 12:06 
Corporal
Corporal

Registrován: 07 bře 2012, 17:03
Příspěvky: 20
ahoj,trochu me vase prispevky rozladily.snazim se trochu cepice usmc sbirat.myslel jsem ze zrovna ty cepice v maskovani erdl se ve vietnamu vyskytovali.myslim oficielne.tak potom ta klasicka fotka prislusnika zelenych baretu v knize-vietnamska valka -je na strane 111 je klasicky priklad samo vyroby od nakeho sikovneho krejciho?ja mam doma hezkou kopii,tak z te se nic vycist neda-myslim podle stitku,nebo podobne


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: USMC cepice. Vietnam???
PříspěvekNapsal: 09 dub 2012, 23:10 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 06 úno 2008, 23:30
Příspěvky: 97
Vyskytovaly a nosily, i když ne moc, ale byla to zakázková výroba, nikoliv zavedenej oštítkovanej kus výstroje z USA, "originál" prostě neexistuje, resp. originál je ruční práce šitá in-country. Vyráběla se a fasovala jen klasická zelená čepice. Pokud někdo chtěl ERDLovou, musel si jí nechat ušít na vlastní triko - nevim nic o tom že by se to dělalo nějak ve velkym, organizovaně. Navíc, rozhodující slovo co se týče ústrojní kázně a mazačinek maj vždycky velitelé družstev a čet, přestože čepice v ERDL potisku regulím nijak neodporuje, seržant takovej individální šlendrián vůbec nemusel trpět.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz