Právě je 29 bře 2024, 01:38



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Jaký je to typ poncho lineru
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 21:45 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
Zdravím!

u Nejezchleby v armáči v budějicích jsem koupil vložku do ponča ale nejsem si jist původem. Originál je to určitě, ale na tabulce se nic rozumnýho (kromě návodu k použití) nedozvim. Vyráběli se poncho linery i ve woodlandu popř. v RDF? Když jsem to rozprostřel a dal na to ERDL brown dominant blůzu, tak ty barvy byly téměř shodný a v palici z toho mam už takovej bordel, že bych byl si byl schopnej poplést ten vzor i s vz.95 :roll:

Foto pošlu zítra večer, bohužel jsem kábl od foťáku nechal na koleji

Za postřehy budu vděčnej

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 21:52 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Poncho linery se vyrábějí i ve woodlandu,takže jsou podobné s těma erdlovýma.A RDF je vlastně taky erdl,není to maskovací vzor,ale označení jednotek.(rapid deployment force-jednotky rychlého nasazení).Chtělo by to foto a bude to jasné hned,co vlastně máš! ;-)

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 21:55 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
jasné jasné, dík za objasnění pojmů :-) zítra to tu máte, osobně si myslím že je to ten zatracenej woodland... a to to na tej T62ce vypadalo tak krásňoučce :lol:

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 10 led 2010, 11:10 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Fanýsu, rozhodujicim elementem byva šev, co musi byt uprostred lineru po cele delce (deli ho tak na dve poloviny). Šev ma sirku cca 1 palec. Na ponamovych linerech tenhle sev uz neni. Napovi i barva stitku a material, z jakyho je vyrobenej (pokud stitek neabsentuje). Kazdopadne ten ponamovej woodlandovej vzor neni o tolik jinej, nez ten ERDL...pri letmym pohledu to nebije uplne do oci. Rozdily ale samozrejme sou... Posli fotky a uvidi se ;-)

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 10 led 2010, 22:00 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Mario:A vidíš,to s tím švem jsem vůbec nevěděl!Zas nový poznatek! :D

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 11 led 2010, 00:27 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
Slíbené fotky... šev jsem tam nenašel a podle všeho co jsem porovnával mi to přijde nakonec jako echt woodland
Lepší fotky bohužel nebudou, foceno na mobil, ale myslím že vzor je jasně patrnej

Obrázek
Obrázek

EDIT: i když ono to dost zkresluje....barvy jsou mnohem světlejší, vážně stejný odstíny jak ERDL brown dom. blůza

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 11 led 2010, 08:35 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 13 dub 2008, 20:43
Příspěvky: 127
fanys: tvůj Liner na fotce je ve woodlandu, mohu se mýlit ale když porovnám s linerem z roku 1967 a 1970 tak je to uplne jiné, i barvy.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 11 led 2010, 10:12 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Fanys: Dlasi fotky ani davat nemusis, je jasne poznat, ze se jedna o woodland, a to dokonce snad uz o pozdejsi 80´leta...videl sem uz i woodlandovy vlozky, kery mely sice trochu jiny barvy a nemely sev, ale velikosti skrvrn se priblizovaly ERDLu. Tahle ma ty skvrny uz dost velky a ten odstin do hneda taky svedci o pozdejsi produkci. Takze bohuzel... Ale na tremping dobry ;-)

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 11 led 2010, 11:38 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
to teda :twisted:
ale jen tak pro tu prdel na to hodim o víkendu tu ERDL blůzu pro porovnání barev... a kdybyste někdo měl nepotřebnou ERDLovku nebo olivu, sem s ní!

EDIT: každopádně děkuju moc za info, zase jsem o něco zelenější :-D

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 11 led 2010, 12:43 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Ja nerikam, na te fotce se opravdu ty barvy jevi, jako brownovej ERDL... ovsem puvodni vlozarny byly tisteny jasko green-dom. a to dokoce tak, ze zakladnim odstinem latky byla prave ta lime-green a na ni se tiskly ostani barvy vzoru. Tim vzniklo to, te vlozkovej erdl je jeste zelenejsi nez predloha na uniforme. Odiranim a trempovanim se pak ta lime-green stava vic a vic prevladajici :) Ranny woodland vlozky byly tisteny stejnym zpusobem a proto se podobaji vic ERDLu, nez ta tvoje, jak odhaduju, z pozdejsich let... Ápropos, co mas na stitku v DLA za datum (pokud stitek je a je citelny)?

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Poncho liner
PříspěvekNapsal: 11 led 2010, 13:17 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
štítek je, ale rok jsem nenašel...je to dost sedřený

EDIT: jestli tam ten rok vůbec je uváděnej :-D nic co by mělo znamenat rok výroby jsem tam nenašel

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaký je to typ poncho lineru
PříspěvekNapsal: 14 led 2010, 23:20 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
V jednom armyshopu v záp. Čechách se čas od času dají sehnat poncho linery v ERDL kamufláži, výroba z 80. let, barva odpovídá víceméně lime dominant ERDL uniformám (je ještě světlejší a zelenější, už z výroby a dál kvůli opotřebení, jak už se tu psalo), skvrny potisku nerozpité, postrádají středový dělicí šev, štítky jsou zelené "papírové" (netkaný vláknitý materiál, stejný, jako štítky na BDU). Cena pod pětikilo.

Jako hlavní rozlišovací znak mezi Woodland a ERDL linerem bych bral hlavně velikost skvrn v potisku - u ERDL výrazně menší (asi tak třetinové?), protože Woodland poncho linery ze začátku výroby měly podobně řvavou zelenou barvu jako ERDL verze, opotřebováním se to ještě zesílilo. U typičtějších exemplářů každého druhu pak samozřejmě i ty zmiňované barvy.

A mimochodem, kamuflážní vzor RDF skutečně existuje - brajgl v tomhle dělá skutečnost, že primárně se touhle zkratkou rozumí střihové provedení uniforem (které je na půli cesty mezi tropikama a BDU, přičemž postranní kapsy kalhot se nepodobají ani jedněm a připomínají vzdáleně WWII M42 seskokáče), přičemž tyhle maskáče se šily z ripstop bavlny jak v jednolité olive green barvě, tak v ERDL kamuflážním vzoru (na vlastní oči jsem viděl jen brown dominant, ale lime dominant nevylučuju), a nakonec i ve specifickém RDF kamuflážním vzoru. RDF kamufláž se používala i na potazích přileb M1 v 70. a na začátku 80. let (to ale nebyla tisklá na ripstop, anobrž na tenké bavlněné plátno).

RDF kamufláž se na první pohled těžko rozeznává od brown dominant ERDL, se kterým má dost podobnou barevnou paletu (u uniforem, protože v případě helmet coverů to tolik neplatí), ale má snad mírně odlišné tvary kamuflážních skvrn. Velikost skvrn RDF kamufláže je podobná jako u ERDLu. Naproti tomu skvrny potisku Woodland tvarově véceméně odpovídají skvrnám ERDL kamufláže, ale jsou podstatně větší a liší se i barvami.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Naposledy upravil Tank Hill dne 03 led 2011, 00:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaký je to typ poncho lineru
PříspěvekNapsal: 15 led 2010, 19:39 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2009, 21:39
Příspěvky: 137
Myslím,že ten armyshop,co ty myslíš je určitě armyshop v Karlových Varech, protože tam kámoš kupoval dvě vložky do ponča,měli je tam vyvěšený na zdi a fakt za babku, sice bez středního švu (1 cm široký),ale taky mi to připadlo,fleky něco mezi erdlem a woodlandem, byli opravdu z 80tých let (prostě,nebyl to typický woodland-dlouhý fleky)

_________________
3rd Force Recon Co., RT Isthmus 3-3
Quang Tri, Phu Bai
October 1969


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: poncho liner
PříspěvekNapsal: 30 pro 2010, 18:37 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
Nebudu zakládat nic novýho a snad jsem tady ani nenašel přímo foch kam to přišpendlit tak se zeptám tady.
Zajímalo by mě do kdy a v jaký míře se u pěchoty používal zelený poncho liner a popřípadě od kdy a v jaký míře erdl liner upěchoty. Jde mi převážně o situaci v 68. Můj názor a prozatimní vědomosti jsou s tím že erdl byl běžnější, ale pletu-li se opravte mě. Potřebuju vědět čím vybavit jednotku. Díky všem za názory a pomoc. ;-)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jaký je to typ poncho lineru
PříspěvekNapsal: 30 pro 2010, 22:50 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Zelený poncho liner se používal od r.62 a z počátku obvykle jen u SF.Taky je velice těžko k sehnání.Erdl od r.66,takže pro r.68 je přímo ideální,ne-li jediný!Taky existoval poncho liner v kamufláži jako WWII padáky,neboli duck hunter s jinými odstíny,zavedený v r.63,ale používaný jen krátce.Jinak se zelený,myslím,vyráběl i po válce,ale o tom celkem nic nevím.

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz