Právě je 28 bře 2024, 21:48



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009, 16:32 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Při tradičním pátrání po nových fotkách SEALs ve Vietnamu jsem marně procházel stránky této jednotky, která vrtulníky podporovala tuleně při jejich operacích. Fotku SEALa jsem našel jen jednu a ještě ke všemu jen LDNN nicméně mě zaujaly některé fotky pilotů a bočních střelců takže se s vámi podělím....


Přílohy:
Poznámka: Tři boční střelci od DET-1. Frajer nalevo má zajímavej styl vršku alá BDU...
det1-oboyle1.jpg
det1-oboyle1.jpg [ 47.05 KiB | Zobrazeno 11942 krát ]
Poznámka: Ta samá parta, ale tentokrát s něčí přítelkyní...nejspíš chlápka, který má naprosto luxusně posazený baret a drží provaz aby mu holka neutekla....
det3-2.gif
det3-2.gif [ 327.4 KiB | Zobrazeno 11944 krát ]
Poznámka: Hezká ukázka toho, že i opravdový voják může nosit baret jako totální jelito..a přitom je to parádní origo :-)...uprostřed Sunshine....:-)
det3-1.gif
det3-1.gif [ 374.06 KiB | Zobrazeno 11946 krát ]
Poznámka: Parádní postoj a styl střelby z něčeho co M 60 připomíná opravdu už jen vzdáleně....
mike2.jpg
mike2.jpg [ 12.24 KiB | Zobrazeno 11936 krát ]
Poznámka: Na první je LDNN. Komentář k fotce je tento:[color=#4000BF] VC weapons cache found in a grave by the SEALS on a night out with the boys[/color]
Zajímavej je šátek a loukláčová náprsenka hodně viděná u ST1..nejspíš inspiračka.

det7-7.gif
det7-7.gif [ 142.94 KiB | Zobrazeno 11936 krát ]

_________________
GMG 1 Tex Roberts
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009, 16:58 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Ten borec ze sakem ala BDU je určitě ARVN sako,i vzor maskáče tomu odpovídá,je to ARVN erdl.A ta šedesátka je maximálně očesaná pro střelbu z vrtulníku.Ale to asi všichni víme,že. :D Pěkně to s tím chlapíkem cloumá,když nemá pažbu!Jinak moc pěkné fotky,Sunny se tam hezky vyjímá! :clap:Docela by mě zajímalo z čeho střílí ten druhý chlápek na fotce s šedesátkou.M60 ani M16 to asi není,ale jde to hrozně blbě vidět.

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Naposledy upravil hans lauper dne 29 lis 2009, 19:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009, 17:44 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Pekny ulovky Texu! Jinak zdravim te bratre! Hele me zas zarazil jinej detail...to eldéenko se opira o kver, jenz by mohl byt bud: Colt Model 629 (tedy XM177E2) nebo Colt Model 653, coz by bylo hodne zajimavy...z jakyho roku ta fotka je? Jinak ten arvinskej vrsek ala BDU je zajimava raritka...hezka localka ;-)

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009, 20:27 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
mario: model 629
pán má pod prstama ještě vidět kus "prstenu" na laufu před samotnym flahiderem, což měl model 629 a vylučovalo by to M653
a zase ten lauf celkově je dlouhej soudě podle toho kde má palec, takže M609 je mimo soutěž

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009, 21:24 
Warrant Officer
Warrant Officer

Registrován: 13 bře 2008, 17:06
Příspěvky: 173
Bydliště: Camp Evans, I.CTZ
Moc pěkné fotky.Jinak kdo by se chtěl o téhle jednotce dozvědět víc, tak doporučuji knihu Fire from the Sky.Autor Richard Knott.Vždycky jsem si myslel , že největší blázni byli piloti od Cavalérie, ale po přečtění téhle knihy jsem musel smeknout i před pány od Navy.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009, 22:30 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
zajicmikeforce píše:
mario: model 629
pán má pod prstama ještě vidět kus "prstenu" na laufu před samotnym flahiderem, což měl model 629 a vylučovalo by to M653
a zase ten lauf celkově je dlouhej soudě podle toho kde má palec, takže M609 je mimo soutěž


naznak tam je...ale ten prsen tam jednoznacene videt neni, spis se mi zda, ze je to stin...ovsem nevylucuju 629

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 11:42 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Díky za pochvalu Mario, taky tě zdravím příteli ;-)
Add LDNN: řekl bych, že je to E2 ale fakt to moc vidět nejde. Rok nevím, ale podle té prsenky odhaduji 70 a víc.
Add M60: Borec v pozadí má podle mě AK ale je to fakt prd vidět...
Add doorgunner ohoz: Je to ARVN "lífťák" o tom není sporu. Ale zajímavý je to, že horní kapsy jsou skládaný a dolní jsou nadstandartní. Klasická ARVN blůza má pouze horní kapsy..a v drtivé většině na jeden knoflík, vyjma tigerstripe verze. Dolní kapsy jsou málo vidět. Kromě těch blůz co se prodávají na ebay za pár šušňů a mají jen dolní kapsy, ale o těch se domnívám, že nejsou z války..ale poválečný.

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 12:13 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
1) Rozliseno podle velikostnich oznaceni A i tiger bluzy urceny asiatum mely jen 1 knoflik na kapse...oproti velikostim US (urcenym US personel), ktery mely 2 knofliky na kapsach a jeden na cigarette pocket, ktera u A bluzy uplne chybela... Ten strih se podoba US tiger bluze, ale s nasityma kapsama i na spodek... No jediny, co si o tom myslim ja je, ze se mu to asi takle libilo a tak to koupil na trznici uz usity, nebo nechal usit...takovejch masirek se vyskytovalo vice (ad treba localy made poncho-liner bundy s ruznyma vysivkama, atd.). Fakt, je ze tohle vidim prvne a je to zajimavy. Mota nam to hlavu proto, ze se strih nebezpecne podoba BDU, ale chlapik tehdy ani nevedel, jak nam touhle fotkou v roce 2009 zavari, pac nemel ani tuseni, ze nekdy bude nejaky BDU podobny jeho krasne localy made bluze, kterou zrovna dovez od prekupnika a musel se v ni hned vyfotit...
2) ano vedle strelce z M60 je nejspis borec s AK
3) ad fejky s kapsama dole: ano, co je sity s kapasma dole a ma jen knoflik uprostred ve vzoru ERDL nebo ARVN ERDL je povalecna, nebo komercni vec 70.let. Do te doby se vyrabely ve stejnym strihu duckhuntery, ale ty sou v takovym strizeni v pohode. Dostaly se na zacatku konfliktu do Namu, jako sterilni maskace... A obas je nekde nekdo vyhrabal i pozdeji...ale to uz sem nepatri.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 13:19 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Jo to jsem rád, že jsi mě potvrdil moji teori. Proti těmhle blůzám, vždycky hrály dvě věci. Za A) cena na ebay..příliš nizká na to, že je to "origo" ARVN. Za B) spodní kapsy jsou v podstatě k ničemu, když nosíte treky a výstroj. Ikdyž u těch dakáčů to takhle bylo. Tam to ovšem vycházelo ze střihu pro lovce.

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 13:28 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
presne tak ty ducky se dovazely prvotene v tom stejnym debilnim komercnim strihu, jako se daly koupit pro lovecky ucely kdekoli v USA...tedy dve spodni kapsy na jeden knoflik ktery byly kvuli opasku nahovno a jedna kapsa otevrena bez prekryti nahore, ktera snad byla jeste vic nahovno...takze prkaticky vzato bez kapes. Pak se zacaly vyrabet i modifikace porobny strihum tigeru. Kazdopadne ty erdlovy veci v loveckym strihu sou nesmysl...jednoduse proto, ze v te dobe, kdy vznikly byla jiz dost siroka skala dostupnych maskacu (tiger, ERDL) a bylo zbytecny tahat privatne z USA lovecky vzory (nemluve o nejekych kontraktech CIA, ale ARMY uz mela nasmlouvano jinde a v te dobe uz ani pro USSF nedovazela lovecky maskace, ale silo se v CISO).

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 13:36 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Jasně...už se těším jak to omlátím Igymu o hlavu :lol: :lol: Ne že mě předběhneš ;-)
Ale je fakt, že ty kalhoty které se objevují v kempkovém střihu se dají použít.

Pro Téčko 1/9
Všiml jsem si v podpisu že máš hodnost SN. K SEALs jsi mohl až od PO3. Neber to jako nějaký poučování, ale zrovna jsem to četl v knížce od Harryho Constance, který píše, že byl právě v tomto ojedinělou vyjímkou a musel si v rekordním čase udělat zkoušky na PO3. Zatím jsem to nějak nezkoumal, ale pravidlo bylo nejspíš takový...pozitivní je to, že se můžeš povýšit :lol: :lol:

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 15:03 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Neboj Texu, nebudu se ti vmesovat do tve funkce "interniho jenotkoveho prudice" :D 8)
Jinak tyhle kosile sou pekny na siti ruznych doplnku (napr. baretu), takze nejsou na skodu... ;-) Na Beo-Gam (leopard) a duckhuntery by slo udelat vlakno (pokud tu jeste neni, coz myslim, ze ne)...az bude chvilka casu, zkusim neco sesmolit.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 16:06 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
mario-lrrp píše:
Neboj Texu, nebudu se ti vmesovat do tve funkce "interniho jenotkoveho prudice" :D 8)
Jinak tyhle kosile sou pekny na siti ruznych doplnku (napr. baretu), takze nejsou na skodu... ;-) Na Beo-Gam (leopard) a duckhuntery by slo udelat vlakno (pokud tu jeste neni, coz myslim, ze ne)...az bude chvilka casu, zkusim neco sesmolit.


Sakra ono už se to provalilo :D :D ? No neva, někdo tu laťku musí nastavovat vysoko ;-) . Jo na tyhle věci je to dobrej matroš, ale jinak k ničemu. Vždycky mě to udeří do očí když to na někom vidím. Taky jsem zatím neviděl nikoho kdo by dělal ARVN a měl to na sobě tak pěkně obtáhlé jako to nosili oni. Chce to cit i pro takový věci...

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 17:36 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4

Registrován: 10 pro 2007, 15:45
Příspěvky: 260
Bydliště: švédsko
David Hényk píše:
Pro Téčko 1/9
Všiml jsem si v podpisu že máš hodnost SN. K SEALs jsi mohl až od PO3. Neber to jako nějaký poučování, ale zrovna jsem to četl v knížce od Harryho Constance, který píše, že byl právě v tomto ojedinělou vyjímkou a musel si v rekordním čase udělat zkoušky na PO3. Zatím jsem to nějak nezkoumal, ale pravidlo bylo nejspíš takový...pozitivní je to, že se můžeš povýšit :lol: :lol:


Texu, Texu tvojí připomínku musím naprosto dementovat, jelikož Darryl Young byl v roce 1970 SN, dále v Julliet Platoon v roce 1970 sloužili LtJG. Qincannon, ens. Walsh, SM1 LePage, RM2 Bruce, MM2 Sitter, EN Baylet, AO1 Panella, SN Weber, SN Revees, TN Grimmes, RMSN Shannon, SFPF Straubaugh, HC1 Schrier .... Ať počítám, jak počítám tak "vyjímku" tady mělo s Youngem 6 lidí, když se podíváš na KIA ve Vietnamský válce tak SNů je tam jak o božím těle ......

Takže povyšovat se nebude, jelikož nejezdíme generální štáb, ale obyčejný ikdyž rozšířený družstvo .......

_________________
LtJG. Pete Wasserman
Seal Team1/Det. Golf/Whiskey plt./1.st. sqd.
11/70 - 05/71 v Nam Can
GOOD DAY TO GRILL!!


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: HAL-3 SEAWOLFS
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 18:11 
Corporal
Corporal

Registrován: 29 črc 2008, 08:41
Příspěvky: 34
a já se připojím... v dobách vzniku SEALs dobrovolníci přecházeli do jednotek SEALs ve stávajcích hodnostech s odpovídající specializací a bylo jedno zda-li to byl SN, PO3, PO1, SCPO či LTJG, pravidlo o kterém ty hovoříš se zavedlo až ve velmi povietnamovém období, ale né z důvodu že u SEALs jsi mohl být pouze od PO3, ale z důvodu, že BUD/S je otevřen všem přísluníkům amerických ozbrojených složek v jakékoliv hodnosti a pokud dotyčný rekrut klidně v hodnosti seamana či vojína od armády prošel celým BUD/Sem vyšel jako PO3 ba dokonce jako PO2, díky nabitým dovednostem, znalostem a odpovídajcích kvalifikacích získaných během BUD/Su...což neplatilo v dobách namu, jak znovu podotýkám.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz