Právě je 28 bře 2024, 16:00



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Psi ve válce
PříspěvekNapsal: 23 úno 2008, 23:04 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007, 23:09
Příspěvky: 71
O nasazení psů ve Vietnamu je mi lecos známo,ale nikde jsem se nesetkal ze zmínkou nasazení "psíkú" u námořní pěchoty. :cry:
Má někdo nějaké info? :?: Foto výtané. :P :lol:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 17:55 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
no pokud jde o foto z jakékoli složky ozbrojenejch sil (army i marina) tak jedna foto je ve vietnamskym valečnym deníku
v kompu mam eště jednu foto, hledal sem ji ale nenašel. až ji najdu tak sem pošlu

a co se tejče obrázků ať to nepíšu nadvakrát (jestli ti to matrix nepsal nebo si to nezjistil už)
[img]url%20toho%20obrazku%20kde%20je%20nahranej[/img]

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 18:20 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007, 23:09
Příspěvky: 71
No de mi čistě o "mariňáky" fotek na army mám dost.
S tím vkládáním to budu muset zkusit. :roll:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 20:06 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
O mariňácích a psech nic nevím, ani jestli marína vůbec psy má. Určitě tam neměla čety se psy jako armáda. Mám i knížku Váleční psi a píšou tam také jen o armádě. Někde mám i dokument o psech ve Vietnamu, a že by tam mluvil o maríně - to asi ne.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 20:18 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007, 23:09
Příspěvky: 71
No právě,všude se mluví o army,tak mne jen zajímalo jestli je vůbec marina mněla taky nebo ne.Vypadá to ,že asi ne,nebo ne alspoň v tak velkém měřítku jako armáda.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 22:46 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Letmo jsem nahlédl do knihy Váleční psi a zjistil jsem, že se zase mýlím. Námořní pěchota měla ve Vietnamu psy a dokonce celé čety stopařských psů.
Zatím házím narychlo pár odkazů. První dvě čety stopařských psů měly být umístěny v Camp Kaiser, tábor pojmenovaný podle prvního zabitého psa.
http://www.uswardogs.org/id16.html
http://www.k9fluffy.com/nam.html


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 23:36 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007, 23:09
Příspěvky: 71
To je v pohodě,nikdo si nemůže pamatovat všechno,"psi ve válce"mám taky a dneska jsem se do nich chystal před spaním kouknout.Jenže mám tu menší knihu od Blyth Hamerové a tam nepočítám s rozsáhlejšími informacemi.Předpokládám,že jsi čerpal z druhé knihy,která u nás vyšla :)
Já sem tentokrát zvolil opačný postup schánění informací než sem zvyklej teda obvykle nejdřív hledám a pak se ptám,ale ze vznikem tohoto fora začínám lenivět.Díky moc za odkazy,du je prolízt


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 09:36 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Čerpám z knihy kterou napsla Michael G. Lemich. Na tu druhou jsem narazil nedávno na netu, vím že existuje, ale neznám ji, vůbec nevím o čem je.

Myslím že je jedině dobře že ses zeptal, aspoň vím, že i marína měla psy :) .

Využiju tématu a aspoň napíšu, proč jsou některé čety "Scout Dog" a proč jiné "Combat Tracer", připadá mi to zajímavé a netušil jsem, že se psy takhle dělili. V knize je překladatel označuje jako stopařské (Scout Dog) a stopující (Combat Tracer), ale to anglické značení je výstižnější.
V četách Scout Dog (pátrač/průzkumník) byli psi vycvičeni čenichat stopy ze vzduchu nebo těsně nad povrchem země, týkalo se to vyhledávání nástrah, výbušnin, vojáků. Pes vlastně prozkoumával okolí a upozorňoval na cokoliv neobvyklého.
Combat Tracer (stopař) byl vycvičený sledovat pachy na zemi. Pach musel být psovi předveden (stopa nohy, krev). Byl to tedy klasický stopař, který šel po něčí stopě.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 19:22 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007, 23:09
Příspěvky: 71
No já zas nevim o čem je ta druhá kniha,ale ta moje pojednává o nasazení psů za první ,druhé a hlavně vietnamské války a to docela čtivou formou příběhu.
Jinak co jsi napsal o rozlišení nasazených psů,bych do našich podmínek přirovnal na rozdíl mezi "záchranářským /upozornění na cokoliv neobvyklého/a služebním /třeba policejním/ psem",dlužno zbývá dodat ,že psi se ve Vietnamu používalii i ke střežení základen.Vše vyplívalo z povahy a plemena psa.[/img]


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008, 07:18 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Ta náplň knih je tedy podobná, i tady je první a druhá světová válka (a Vietnam), ale je to jen o amerických psech.

Já napsal jen jak se liší ty dvě (asi) nejznámější kategorie psů. Prý i ti hlídací psi se dělili - teď nevím jestli na hlídací a hlídkové. Byli tam i speciální psi na hledání min a další na hledání tunelů.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 úno 2008, 00:55 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007, 23:09
Příspěvky: 71
:) No až takhle dalece sem to původně rozebírat nechtěl,nadruhou stranu,je to poměrně málo známé téma,takže každé info dobré.Pokaď by se Ti podařilo zjistit něco víc dej vědět.Znova si přečtu knÍžku co mám a třeba se nám podaří to víc upřesnit :roll:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 14:09 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
tyhle fotky asi máte což?
http://www.vietnamgear.com/gallery.aspx?GalleryID=9

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 18:13 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
To jsou armádní psi, Zdeňkovi šlo o USMC. V té knize se píše o dvou četách, jedna z nich byla 1st Marine Scout Dog Platoon. Do Vietnamu přijeli v roce 1966 a odjeli v roce 1971. Zkoušl jsem vyhledat přes "camp kaiser" a přes různý kombinace "1st (first) marine scout dog", ale fotky nic :-(


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 18:31 
Našel jsem jeden obrázek.. Nemoh jsem si zaboha vzpomenout, kde jsem ho viděl :) tak až teď..
Je to focený v roce 1971 ve vrtulníku jednotky HMM-263:
TADY


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 18:52 
Zdenku, ještě zkus tuhle stránku..


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz