Právě je 28 bře 2024, 13:26



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 15 čer 2009, 20:34 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2

Registrován: 09 dub 2008, 20:10
Příspěvky: 193
Bydliště: Praha
Seabees píše:
vietnammarine píše:
Nejsem sice odborník na 101., ale třeba jen na fotce StClub vidim tři vřískající slepice (2x Č/B a 1x Subdued) ;-)

To tam možna slepicky stojej ale ani jeden znich nema na hlave klobouk kdyz ma 101 tak klobouk nema a to tam muzou stat treba marinaci.Ja si dam na hlavu klobouk nasivku pesi div. a stoupnu si obracene mezi slepicky a budu tvrdit ze vsichni jsou 101. :P

Á pan Seabees,by rád prudil. :) No když jsi slepej a neviděl jsi klobouk a nášivku 101st v odkazu co jsem ti naservíroval minule ,tak ještě jednou foto pána od 101st s kloboukem ze stejného zdroje.


Přílohy:
2_17 cav-stetson.JPG
2_17 cav-stetson.JPG [ 6.76 KiB | Zobrazeno 9655 krát ]

_________________
SP5 Martin F. TAYLOR
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
1st Inf. Div.
BLACK LIONS
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 13:52 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
v tom textu u tej mojí fotky je to jasně napsáno ...

" I do remember this picture, we were at Khe Sahn living undergroud and flying our asses off every day. Don,t know if you were involved in that operation or not, but it was a real bitch. The Cav. units were always "Out Front" of everyone else in aviation!!! 2-17 in I-Corps during my tour, 1970-71, was always in the thick of things. Our Troop C were the Condors, commanded by Major Jim Newman, one of the finest CO's I ever served under...Tougher than mule hide and had no fear!!! He lead us thru Hell and back, Especially during the Lam Sahn 719 missions, but if we got in trouble he was there always to get us out. My rank was Captain, and I flew "slicks", UH-1H Hueys. We made the front cover of March 1971 Newsweek and articles inside about us and others. We were a very gung-ho, wild, bullet proof bunch, and our slogan "Patience my Ass, I want to Kill Someone" was followed daily... PS. The cav hats in the picture I got for all of the pilots in C Trp. by sending a request letter to American Hat Co. USA. They sent us some 35 NEW Stetson black hats --no charge!!.........John Loeffler, Condor 42. "

mimochodem je vypíchnuto že jejich švadroně poslala firma "americká kloboučnická" 35 klobouků ... a ta parta je 2-17 CAV, což je tem též vypíchnuto. a 2-17 CAV byla průzkumným praporem 101. výsadkové (aeromobilní)
a kdyby ta fotka byla ve větším rozlišení tak bude vidět, že dva pajloti mají na rameňu mají krkavce v barvě.

tak a ted to foto do ročenky :D

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 19:48 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 25 bře 2009, 02:06
Příspěvky: 73
Cherry píše:
Seabees píše:
Cherry píše:
vietnammarine píše:
Nejsem sice odborník na 101., ale třeba jen na fotce StClub vidim tři vřískající slepice (2x Č/B a 1x Subdued) ;-)


Já souhlasit. "Slepučáři" tam jsou jasně vidět. Fuko, jsi asi slepejš :-D

Pořád koukam a pořád nevydím. :shocked:


Trocha barviček :-)

To ja tyhle vydel taky ale tu slo o to aby kdyz maj na rameni 101.airborne tak aby taky k tomu meli klobouk a to na jedne ze dvou fotek nemaj.Je to jen na Taylorovi ročence.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 20:17 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2

Registrován: 09 dub 2008, 20:10
Příspěvky: 193
Bydliště: Praha
Seabees píše:
Cherry píše:
Seabees píše:
Cherry píše:
vietnammarine píše:
Nejsem sice odborník na 101., ale třeba jen na fotce StClub vidim tři vřískající slepice (2x Č/B a 1x Subdued) ;-)


Já souhlasit. "Slepučáři" tam jsou jasně vidět. Fuko, jsi asi slepejš :-D

Pořád koukam a pořád nevydím. :shocked:


Trocha barviček :-)

To ja tyhle vydel taky ale tu slo o to aby kdyz maj na rameni 101.airborne tak aby taky k tomu meli klobouk a to na jedne ze dvou fotek nemaj.Je to jen na Taylorovi ročence.

Ono totiž není důležité aby měli na rameni nášivku 101ní. Stačí,že mají nášivku na kapse blůzy,
např C troop 2-17.
Tady jsou desky z té ročenky,jsou tam všechny znaky pěkne pohromadě.

Obrázek

_________________
SP5 Martin F. TAYLOR
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
1st Inf. Div.
BLACK LIONS


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 20:27 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 25 bře 2009, 02:06
Příspěvky: 73
Ted jsem neco napsal a asi se mi to nekam stratilo.Ta 101 co jsi poslal na rocence tak asi nepatri 101 ale k navy mam ji v compu co jsi u me vydel.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: klobouk 4
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 20:31 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2

Registrován: 09 dub 2008, 20:10
Příspěvky: 193
Bydliště: Praha
Seabees píše:
Ted jsem neco napsal a asi se mi to nekam stratilo.Ta 101 co jsi poslal na rocence tak asi nepatri 101 ale k navy mam ji v compu co jsi u me vydel.

Aha tak Cavalry patří k Navy,no to jsi mě dostal. :clap: Ne ne,je to s tebou marný. :wall:

_________________
SP5 Martin F. TAYLOR
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
1st Inf. Div.
BLACK LIONS


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 21:10 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 25 bře 2009, 02:06
Příspěvky: 73
Taylor 101 píše:
Seabees píše:
Ted jsem neco napsal a asi se mi to nekam stratilo.Ta 101 co jsi poslal na rocence tak asi nepatri 101 ale k navy mam ji v compu co jsi u me vydel.

Aha tak Cavalry patří k Navy,no to jsi mě dostal. :clap: Ne ne,je to s tebou marný. :wall:

Ne to jsem nepsal psal jsem ze ta 101 ta co je v levo ta cerno cervena a hnusna patri navy. :whistle:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 21:15 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 25 bře 2009, 02:06
Příspěvky: 73
Nebo ten obrazek ma i k navy bliž než k 101.A poslal jsem ti ho emailem.Dal bych ho sem ale ponevac jsem pocitacovej analfabet a neumim to. :wall: :wall: :wall:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 22:00 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
2/17 CAV byl přímo divizní průzkum 101.Airborne. Původně pozemní kavalerie, přibližně od roku 1969 byla změněná na vzdušnou kavalerii (měla by tedy mít 3 roty vzdušné, jednu pozemní).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 22:37 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2

Registrován: 09 dub 2008, 20:10
Příspěvky: 193
Bydliště: Praha
Seabees píše:
Nebo ten obrazek ma i k navy bliž než k 101.A poslal jsem ti ho emailem.Dal bych ho sem ale ponevac jsem pocitacovej analfabet a neumim to. :wall: :wall: :wall:

Co je na tomhle Navy???
Jo a tady píšou,že 2-17 měla kromě rot A,B,C,D i rotu F :think: http://www.vhpamuseum.org/17thcav/2ndsq ... roop.shtml


Přílohy:
cd9e_1.JPG
cd9e_1.JPG [ 24.96 KiB | Zobrazeno 9604 krát ]

_________________
SP5 Martin F. TAYLOR
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
1st Inf. Div.
BLACK LIONS
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009, 22:44 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 25 bře 2009, 02:06
Příspěvky: 73
Taylor 101 píše:
Seabees píše:
Nebo ten obrazek ma i k navy bliž než k 101.A poslal jsem ti ho emailem.Dal bych ho sem ale ponevac jsem pocitacovej analfabet a neumim to. :wall: :wall: :wall:

Co je na tomhle Navy???
Jo a tady píšou,že 2-17 měla kromě rot A,B,C,D i rotu F :think: http://www.vhpamuseum.org/17thcav/2ndsq ... roop.shtml

Tak mi rekni proc kdyz jsem hledal vzdy neco o teto nasivce tak u 10 lidi nezavila na sobe na ebayi bylo ze to spada pod navy proto jsem si ji taky stahnul jinak uz veci co vypadaj jako 101 nestahuju je ty cim jsou necim zajimeve.Tak mi to vysvetli . :wall: :lol: :wall:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 17 čer 2009, 00:12 
Master Sergeant
Master Sergeant

Registrován: 09 črc 2008, 16:04
Příspěvky: 99
Bydliště: Jižní Čechy
Tak už jenom to AIRBORNE na té nášivce vypovídá o ozbrojené složce dost...

_________________
SGT Stanley Greedy AATTV
det A-204 B-20 MSF


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 17 čer 2009, 00:43 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Seabees píše:
Tak mi rekni proc kdyz jsem hledal vzdy neco o teto nasivce tak u 10 lidi nezavila na sobe na ebayi bylo ze to spada pod navy proto jsem si ji taky stahnul jinak uz veci co vypadaj jako 101 nestahuju je ty cim jsou necim zajimeve.Tak mi to vysvetli . :wall: :lol: :wall:


Estli to nebude tim, že ti na beji prodá kdokoliv cokoliv, i kdyby to měl být namalovanej nafukovací balonek s nápisem "NAVY" ... samosebou namovej :liar:

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 17 čer 2009, 02:06 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 25 bře 2009, 02:06
Příspěvky: 73
Arnie píše:
Seabees píše:
Tak mi rekni proc kdyz jsem hledal vzdy neco o teto nasivce tak u 10 lidi nezavila na sobe na ebayi bylo ze to spada pod navy proto jsem si ji taky stahnul jinak uz veci co vypadaj jako 101 nestahuju je ty cim jsou necim zajimeve.Tak mi to vysvetli . :wall: :lol: :wall:


Estli to nebude tim, že ti na beji prodá kdokoliv cokoliv, i kdyby to měl být namalovanej nafukovací balonek s nápisem "NAVY" ... samosebou namovej :liar:

Ja to nevidel jen tam. :roll: A to predchozí to je jako by jsi rekl že když je tam padak tak je to army a vysadkare maj i jinny složky ne jenom Army. :doh:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: nam výstroj
PříspěvekNapsal: 17 čer 2009, 08:11 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
seabees: poslední fotka dobrá to budou mít krkavci radost :D
jinak himbajs nevím co pořád kutíš dostal si naservírovanou fotku na zlatým podnose a ty pořád vymrčuješ - 101.ovic vzdušný průzkum ty klobóky prostě používal a sou na to důkazy fotografické i písemné - a užívali je odalší švadrony a korouhve vzdušné jízdy D/3-5CAV dokonce i variantu lehké jízdy v šedivé barvě ... nosili se pro parádu a čurinu i mundůry tradiční takové ty kroje založené na mundůrech jízdy z konce 19. století ...

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz