Právě je 24 dub 2024, 17:45



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 167 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009, 17:45 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2009, 15:31
Příspěvky: 28
Tak tady jedna s upravenou seal jacket- první model s druky.


Přílohy:
FloatCoat051.JPG
FloatCoat051.JPG [ 62.41 KiB | Zobrazeno 7826 krát ]

_________________
SPECIAL AIR SERVICE REGIMENT
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009, 19:00 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
V pohodě wolfe ;-) Jak jsem říkal jeden klokan s náma jezdí. Teď si vyladil výstroj podle té fotky o které se tu diskutovalo takže mu to fakt sekne :). Znám tě z fotek na druhej vál. Někde jsem na tu sérii narazil. Jste tam společně s commandos a ty fotky jsou perfektní. Stejně jako výstroj, takže počítám, že pokud budeš dělat stejným způsobem i Australáky v Namu tak by mi bylo potěšením tě potkat. Jenže bych si tipl, že jsi z Čech, takže k nám na akci to budeš mít daleko...
Co se týče hader u australskejch sasíků tak jsem se zrovna bavil s naším klokanem a ten někde našel zmínku o tom, že Australáci se s ERDLem poprvé setkali u SEALs a od té chvíle to byl jejich nejoblíbenější maskáč a používali výhradně jen ERDL. Prodávám jak jsem koupil, ale je fakt, že moc fotek v tigerech nevidíš. Další věcí se které byli klokani nadšení je právě SEAL jacket. Považovali to za super vychytávku a nejspíš to se SEALs šmelili. Pár jich zůstalo i v australských sbírkách. Mno takže máš vcelku široké pole působnosti...Jsi sám nebo je vás víc???

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 21 črc 2009, 10:04 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2009, 15:31
Příspěvky: 28
V tomhle jsem sám. Jinak jsem z Vysočiny, takže tak ideálně uprostřed:) Každopádně díky za chválu :oops: Snažím se o maximum... Právě seal jacket je momentálně věc, kterou bych chtěl pořídit. Co tak vím z australských fór, jsou známé asi
3 originály, co jsou přímo po SASR, což je podle mě dostatečný důkaz používání. Pak snad nějaká fotka Grenadier verze, ale tu jsem zatim nerozpoznal. Zajímavost k ERDLům ze skvělé Ospreyky o ANZAC je, že u SASR prý vydržely tak 3 patroly a pak šly do kopru.

_________________
SPECIAL AIR SERVICE REGIMENT


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 24 črc 2009, 14:22 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2009, 15:31
Příspěvky: 28
Takže na uzavření debaty o SAS sumce přidávám fotku té svojí. Sumka vedle je P44 basic pouch taktéž s původní kamufláží.


Přílohy:
nam_kit_sasr.JPG
nam_kit_sasr.JPG [ 59.81 KiB | Zobrazeno 7632 krát ]

_________________
SPECIAL AIR SERVICE REGIMENT
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 31 črc 2009, 23:04 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2

Registrován: 09 dub 2008, 20:10
Příspěvky: 193
Bydliště: Praha
Zdar námořníci,mám otázku,není to sice o SEALs,ale o Navy všeobecně. Jaká pokrývka se u Navy nosí (má správně nosit) na hlavě k Utilities uniform? Hledal jsem asi dvě hodiny,a vychází to cca 60% čepice a 40% bílý klobouk. Řídí se to třeba i hodností? Bylo by to k hodnosti Petty Officer First Class,sloužícího na hladinové bitevní lodi. Předem moc dík.

_________________
SP5 Martin F. TAYLOR
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
1st Inf. Div.
BLACK LIONS


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 03 srp 2009, 20:56 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srp 2009, 20:17
Příspěvky: 23
Bydliště: BRNO
David Hényk píše:
Hele klokani né že bych proti vám něco měl :) , ostatně jeden s náma vyráží pravidelně do džungle ;-) , ale tohle je téma s názvem Navy SEAL's. Běžte diškutýrovat do svého témátku :D . A co se týče té fotky,, je moc pěkná. Já myslím, že se tak nějak nepochybuje o tom, že ASASici nosili tigery, nebo ano :shocked: ???




čus příteli,
slibuji,že už to to nechám napokoji :-))

_________________
SSGT Jeremy Graves , 9th Platoon, Detachment Alfa, SEAL Team Two


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 04 srp 2009, 20:34 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4

Registrován: 10 pro 2007, 15:45
Příspěvky: 260
Bydliště: švédsko
Taylor 101 píše:
Zdar námořníci,mám otázku,není to sice o SEALs,ale o Navy všeobecně. Jaká pokrývka se u Navy nosí (má správně nosit) na hlavě k Utilities uniform? Hledal jsem asi dvě hodiny,a vychází to cca 60% čepice a 40% bílý klobouk. Řídí se to třeba i hodností? Bylo by to k hodnosti Petty Officer First Class,sloužícího na hladinové bitevní lodi. Předem moc dík.



Vysvětli co znamená utilities uniform .... Pokud myslíš zelený "kempky" tak ty bys na lodi těžko hledal a pokud bys je našel dotyčný by na hlavě měl utillity cap což je prostě marine cap bez toho humus razítka, pokud myslíš working uniform - jeansy a modrá košile tak jedině "syreček" bílej klobouk - za druhýho válu jsem viděl i jakýsi kšiltovky, ale v manuálu na uniformy jsem je nikde nenašel, pokud myslíš service dress ať už white nebo blue - klasický jumper a kalhoty do zvonu tak jedině "syreček".
Každopádně pokud myslíš na PO1 na plechovce tak "syrečkem" nic nezkazíš.
Tak to je asi tak všechno co ti o tom můžu říct ......

_________________
LtJG. Pete Wasserman
Seal Team1/Det. Golf/Whiskey plt./1.st. sqd.
11/70 - 05/71 v Nam Can
GOOD DAY TO GRILL!!


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 04 srp 2009, 22:59 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2

Registrován: 09 dub 2008, 20:10
Příspěvky: 193
Bydliště: Praha
NAMSYSEL píše:
Taylor 101 píše:
Zdar námořníci,mám otázku,není to sice o SEALs,ale o Navy všeobecně. Jaká pokrývka se u Navy nosí (má správně nosit) na hlavě k Utilities uniform? Hledal jsem asi dvě hodiny,a vychází to cca 60% čepice a 40% bílý klobouk. Řídí se to třeba i hodností? Bylo by to k hodnosti Petty Officer First Class,sloužícího na hladinové bitevní lodi. Předem moc dík.



Vysvětli co znamená utilities uniform .... Pokud myslíš zelený "kempky" tak ty bys na lodi těžko hledal a pokud bys je našel dotyčný by na hlavě měl utillity cap což je prostě marine cap bez toho humus razítka, pokud myslíš working uniform - jeansy a modrá košile tak jedině "syreček" bílej klobouk - za druhýho válu jsem viděl i jakýsi kšiltovky, ale v manuálu na uniformy jsem je nikde nenašel, pokud myslíš service dress ať už white nebo blue - klasický jumper a kalhoty do zvonu tak jedině "syreček".
Každopádně pokud myslíš na PO1 na plechovce tak "syrečkem" nic nezkazíš.
Tak to je asi tak všechno co ti o tom můžu říct ......


Díky,díky a ještě jednou díky. Utilities uniformou jsem myslel jeansy a modrou košili. Čerpal jsem názvy uniforem na stránkách kluků z 9th Platoon, Detachment Alfa, SEAL Team Two http://st2.wz.cz/maincz.htm našel jsem tam tohle foto http://st2.wz.cz/uniformy/pic/e027.jpg ,podle toho jsem se řídil. NAVY není zrovna moje parketa. ;-),tak se omlouvám za mystifikaci v názvosloví.

_________________
SP5 Martin F. TAYLOR
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
1st Inf. Div.
BLACK LIONS


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 04 zář 2009, 11:54 
Corporal
Corporal

Registrován: 29 črc 2008, 08:41
Příspěvky: 34
Taylor- aby nedošlo k mílce...ta kšiltovka je trochu novější variace pokrývky hlavy...od E-1 po E-6 vždy a jedině syreček (bílej klobouček ;-) ) a nic jinýho, i když je pravda že za druhého válu nosili botsmani černé kloboučky, podobné co měla kriegsmarine, ale ty byly zrušeny někdy na konci snad 40. let, přesné datum bych musel dohledat... od E-7 až po admirály to jsou lodičky a brigadýrky (ve variantách pro vyšší poddůstojníky, warranty, oficíry a admirály)...a ke kempkám vždy jen a jen zelenej utillity cap...(v případě syslů a udt neoficiálně baret)...ale dle předpisů a regulí jedině bílý syreček nebo zelená utilitka, nic jiného...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 04 zář 2009, 16:54 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Na přiložených fotkách je kšiltovka která se standartně nosila na palubě lodí. Rok zavedení nevím, stejně jako její nahrazení něčím jiným. Bude to stejná obdoba jako bejsbólka u ARMY. Na pár fotkách je vidět i přidělaná hodnost. Nejedná se o žádnou neoficiální pokrývku hlavy. Takže tohle můžeš nosit taky. Jedna fotka je přímo z Namu, druhá 1974. Všechny z paluby torpédoborce USS Mullinnix.....Pokuď jsi ovšem neměl na mysli nějaký neoficiální obleček jako na poslední fotce... :mrgreen:


Přílohy:
1958_Polywogs2.jpg
1958_Polywogs2.jpg [ 131.88 KiB | Zobrazeno 7111 krát ]
Poznámka: Hezký příklad nošení všech třech pokrývek hlavy.
MT31AndCrew58L.jpg
MT31AndCrew58L.jpg [ 37.35 KiB | Zobrazeno 7112 krát ]
1974_Brewbaker_TR_Woody_Snake.jpg
1974_Brewbaker_TR_Woody_Snake.jpg [ 112.29 KiB | Zobrazeno 7111 krát ]

_________________
GMG 1 Tex Roberts
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009, 00:37 
Corporal
Corporal

Registrován: 09 čer 2008, 00:16
Příspěvky: 23
odkaz který jsem už dával do galerie, ale dám ho i sem ať z něj je užitetek, kdyby to tam nikdo náhodou nenašel :D

http://pavelpj.rajce.idnes.cz/NAM/


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 30 črc 2011, 17:05 
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 10:42
Příspěvky: 50
Chtel bych se zeptat na par veci co jsem hledal, nenasel. Za prve, chodil v teamu SEALs medic nebo corpsman, ktery v tymu zastaval ciste tuhle funkci? Popr. tahal nejaky batoh? Dale jsem v dokumentu slysel, za krome Jungle Boots nosili nejake vysoke tenisky. Tohle je spis doplnkova otazka, ale nemate nekdo foto ? Na nekolika fotkach jsem uz videl Conversky, ale ne teda u SEALs. To same bych se chtel zeptat ohledne fotky SEALa na boso, jestli neco takoveho neni na fotce. Posledni vec, pouzivali SEALs thompson? Opet v dokumentu na youtube byl zaber, kde jedna ze zbrani vypada hodne jako Thompson, ale na fotkach ani nikde zmineny jsem ho nevidel. Dekuju za pripadne odpovedi.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 31 črc 2011, 14:08 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Corpsman. Ano medic byl součástí týmu...Batoh jsem nikdy na fotce neviděl..myslím tím medic bag. Na jedné fotce co vím že je 100% zachycen medic má "jen" velkej obvaz chycenej na výstroji a konzervu s plazmou. Určitě měl i další věci po kapsách. Každý SEAL nosil lékarnu. Stejný typ co mají mariňáci.
Těžko říct co myslíš těma tendama. Nosili korálovky..boty do ploutví..tady nahoře na fotce je jeden SEAL má. Pak jsem viděl na fotce i takový ty tendy co mají VC a podobné měla i ARVN. Conversky jsem četl, že měli na základně. Ve Státech běžná věc, takže proč si ji nevzít sebou na "dovču" do Namu :mrgreen: Na boso jsem fotku neviděl, ale je to v jednom dokumentu. Taky se nosili i VC sandály.
Thompson: fotka neexistuje, nikde jsem na to nenarazil v literatuře. M1928 používalo UDT až do korejské války a v průběhu šedesátých let byly vyřazeny V knize o zbraních SEALS se ani neobjevuje M1A1.

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 31 črc 2011, 14:30 
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 10:42
Příspěvky: 50
Nemel by jsi tu fotku nekde prosim? Dost by me to zajimalo. Predem diky.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Navy SEALs
PříspěvekNapsal: 31 črc 2011, 14:39 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Jakou fotku?

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 167 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz