Právě je 28 bře 2024, 16:31



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Umístění roty LRRP u kavalérie
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 19:20 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Zajímalo by mě pod jakej pluk spadala LRRP v namu, měl jsem zafixováno že pod 9. ale zjistil sem že ta v tu dobu ani nebyla pod první divizí :oops: , kdyby mi to někdo mohl(asi nejlépe Matrix :) ) vysvětlit pod co to spadalo od roty nahoru. Díky moc


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 20:15 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
no já vim že LRRP byla 23rd asi pěší, potom v LRRP byla ještě LRP...no to je složitý :lol:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 20:19 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Ježiš tohle nemyslim, každá divize mněla mít jednu rotu LRRP. Mě zajímá konkrétně ta kavareristická pod co vlastně spadala....


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 20:23 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
Mckoy píše:
Ježiš tohle nemyslim, každá divize mněla mít jednu rotu LRRP. Mě zajímá konkrétně ta kavareristická pod co vlastně spadala....


na www.nam.wz.cz je:
Company E, 52nd Infantry (LRP) tak nevim jestli ti to pomůže


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 20:38 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Na to sem taky koukal, mam tam furt mezery, mezi rotou a plukem je ještě brigáda a prapor... to bych rád věděl...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 21:06 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Nemůžu říct, že bych úplně chápal co chceš vědět :D.

Vezmu to trochu obšírně. Tady je vidět složení pluku USMC - pluk má tři prapory, každý prapor má čtyři roty.

Ale u armáda tenhle plukovní systém zrušila a pluky vlastně neexistovaly, zachovaly se pouze v označení.
Jedinou vyjímkou (nevím jestli jen ve Vietnamu, nebo v celé armádě) byl 11th ACR, který měl plukovní strukturu - 3 prapory (u kavalerie skvadrony), pod každý prapor spadalo 5 rot (u kavalerie Troop, ne Company - tou pátou rotou je dělostřelecká baterie).

V tom stupni velení vlastně pluk nahrazuje brigáda, která má pod sebou 3-4 prapory.

Roty LRRP velením nespadaly pod žádný pluk, podle mě tam byly jako samostatné roty a spadat by měly přímo pod velení divize. Je možné, že každá četa dělala průzkum pro jednu z brigád - ale ve skutečnosti to nevím, nijak zvlášť jsem se v LRRPech nehrabal.
Ty původní roty LRRP/LRP byly v únoru 1969 převedeny pod Rangers a přeznačeny jako roty 75.pluku. Ale týkalo se to zase jen označení, pro samotné roty se nic neměnilo a dál zůstaly pod velením divizí (samostatných brigád nebo Field Forces). Viz. přehled praporů a rot a vysvětlivky 19-32 dole.

A když už jsme u toho, tak u divizí byla brigáda takovou jakoby základní jednotkou, nebo největší samostatně operující jednotkou. Třeba u 1.jízdní divize byla snad operace Pegasus (zrušení obležení Khe Sanh) první operací, které se zúčastnily všechny tři brigády najednou.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2008, 21:22 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Matrix píše:
Roty LRRP velením nespadaly pod žádný pluk, podle mě tam byly jako samostatné roty a spadat by měly přímo pod velení divize. Je možné, že každá četa dělala průzkum pro jednu z brigád - ale ve skutečnosti to nevím, nijak zvlášť jsem se v LRRPech nehrabal.
Ty původní roty LRRP/LRP byly v únoru 1969 převedeny pod Rangers a přeznačeny jako roty 75.pluku. Ale týkalo se to zase jen označení, pro samotné roty se nic neměnilo a dál zůstaly pod velením divizí (samostatných brigád nebo Field Forces). Viz. přehled praporů a rot a vysvětlivky 19-32 dole.
Tohle je to co jsem chtěl, takže my můžem být klidně pod jakoukoli brigádou, která byla s 1. st Cavalry v Namu... Jestli to chápu dobře. Šlo mi o to přesné zazaření a o to jaký mít plukovné odznak na vycházkovce.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 12:59 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Jako LRRP byla původně u 1.st Cavalry rota E, 52.pluku, takže jestli si na to hráli a nosili na vycházkovce znak pluku, měli by nosit 52.pluk.
Nabeton ti to nepovím, tohle zdobení moc nesleduju, neznám pravidla, ale viděl jsem třeba vojáky 1.praporu 26.pluku (1.pěší divize), kteří měli znak 26.pluk a ne třeba brigády nebo divize, pod kterou spadá jednotka velením.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 14:16 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Neví někdo jak ten znak vypadal?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 14:41 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
http://unitpages.military.com

Na tom obrázku je znak vyrobený na kovu, nevím jak je to s tím žlutým (zlatým) lemováním, to by mělo být asi černé (nebo žádné). Zkusím ti ho překreslit do většího obrázku.

Obrázek

Takže tady je překreslenej - upozorňuji, neznám přesný odstín barvy, nebo jak je barevně provedená ta motanice s nápisem.

Takže ještě jeden obrázek, navíc i s popisem (blasonováním) - jestli tomu dobře rozumím, to červené v kříži by měl být žalud.

http://www.pbase.com/sfce7/image/43237992


Naposledy upravil Matrix dne 18 kvě 2008, 11:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2008, 15:57 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Ty jo tohle je fakt paráda. Ještě jednou díky...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz