Právě je 28 bře 2024, 19:05



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 21 dub 2009, 17:15 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Pokud by někdo narazil na tuto podobu HM hodností, tak to nebrat. Jedná se o typ, který se používal do roku 1948. Po reorganizaci byl nahrazen tím, který je o několik příspěvků výše. Jinak tento se používal během WW2, což dokládá fotografie Corpsmana Johna Bradleyho, který se podílel na druhém vztyčování vlajky na sopce Mount Suribachi na Iwo Jimě dne 23.2.1945. Za povšimnutí stojí fakt, že si Bradley ponechal svoji námořnickou uniformu a "nepřeběhl" výstrojně k USMC :-)


Přílohy:
750px-John_Bradley Iwo Jima.jpg
750px-John_Bradley Iwo Jima.jpg [ 63.1 KiB | Zobrazeno 9581 krát ]
Navy Corpsman First Class WW2.JPG
Navy Corpsman First Class WW2.JPG [ 4.53 KiB | Zobrazeno 9580 krát ]

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 21 dub 2009, 19:18 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
WW2, Corpsman a zbraň: fotku ozbrojenýho mám, minimálně jednu co si ihned vybavim. Ono za druhý války s vědomým ksindlu proti sobě bych si minimálně pistoli vzal taky. Stejně tak v Koreji, Namu. Plus za WW2 bylo určitě míň pacifistů než v 60.letech a japonská pohostinost byla všeobecně známá.

USMC medicy nemá, všechno sou příslušníci Navy přidělení na určitou dobu (než se jim patřičně zvedne hosnost a sou přeložený) k družstvům, četám, rotám atd. USMC.

Polní uniformy: nosej stejný jako USMC, stejně tak výstroj plus Unit One Medic Bag (ten malej). Další obvazy, vybavení atd.v bandalírech/kapsách. Navíc každej mariňák má jeden/dva obvazy u sebe pro použití "na sebe". U Reconu stejný vybavení jako ostatní příslušníci týmu, družstva, čety. Velice často M1911 a zároveň M14/M16, samozřejmě miny, granáty a ostatní serepetičky plus přes rameno nebo na břiše Unit One. Jen ze začátku války občas jen pistole. Ke konci už zas spíš jen puška. Ovšem třeba takovej Doc Norton během svýho pozdějšího působení (1970) u 1st FRC nosil pistoli a M16 s XM148 ovšem bez chladiče/předpažbí. Tendle Doc je legenda, jelikož jako jedinej zdravotník dělal pointmana, granátometčíka, kulometčíka, později team leadera a velitele čety USMC. Po válce odešel od Navy a šel k USMC (stal se z něj důstojník).

Dress Blues a Service Dress: Corpsmeni pokud chtějí můžou nosit uvedené uniformy USMC se svojí Navy hosností, ovšem pouze a jedině pod podmínkou dodržování "Grooming standardu USMC". Prostě typickýho Navy hipíka mariňáci ke svý uniformě nepustěj.

Další dotazy?

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 22 dub 2009, 12:55 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Martin to řekl moc pěkně. Jen ještě jednou upřesním. Uniformy USMC nosit mohou, ale nemusejí. Pokud se tak rozhodnou, musí splnit fyzické požadavky kladené na příslušníky USMC. Plus také dodržovat ústrojovou kázeň.

Přidávám nějaký další obrázky, co se mi podařilo "vygooglit".


Přílohy:
Poznámka: Asi nějakej Recon?
Lee Weber, Delta Co, USMC,1968.jpg
Lee Weber, Delta Co, USMC,1968.jpg [ 37.95 KiB | Zobrazeno 9483 krát ]
Poznámka: Povšimněte si namalovaný hodnosti, jak to psal Bratr
HM Blůza WW2.jpg
HM Blůza WW2.jpg [ 64.21 KiB | Zobrazeno 9483 krát ]

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009, 13:25 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
x

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 02 led 2013, 18:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009, 18:03 
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 14 bře 2008, 12:30
Příspěvky: 56
Bydliště: okolí Českých Budějovic
Bratr píše:
To Cpl Ryan - hele toho vojína mi odpusť, já prostě když slyším "Ryan" naskočí mi "vojín", snad se tak moc nestalo.

Bratr


jasně v pohodě :)

Jinak se to téma hezky rozjela a hned toho člověk ví víc fakt díky chlapi

_________________
United States Marines Corps
Cpl.J.R.Scofield
SEMPER FI DO OR DIE


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 01:14 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Bratr: Mam dojem, že druhoválečný USMC "montérky" měly EGA natisklý už z fabriky, tudíž bylo de facto vyloučený, aby Corpsman nafasoval blůzu bez EGA (neboli jak píšeš, "loga").

To, že někdo měl nebo neměl polní hodnosti není přesné, žádné našívací nebo připínací frčky na utilities (tzn. polní & pracovní uniformy) nebyly, i řadoví příslušníci Sboru měli hodnosti malované černou barvou na rukávech. Na námořnickym jumperu se hodnostní označení nosí toliko na levym rukávu, a proto, když si corpsman čmáral na rukáv polní blůzy frčky, prásk to taky jenom na levej. (Pozor, celý předchozí odstavec platí toliko pro Enlisted, ne pro oficíry.)

Pokud jde vo šikmý pruhy, tak to jsou Navy frčky pro 3 nejnižší hodnosti v mužstvu, véčka označujou poddůstojníky a ten orel patří k nim - není to WWII znak pro navy zdravotníky, je na všech frčkách Petty Officers. Navy hodnosti jsou poněkud komplikovaný faktem, že kromě hodnosti samý vyjadřujou i zařazení nositele, tušim, že se tomu řiká "rating", a to pomocí barev, (pro mužstvo, tzn. šikmý pruhy; hodně obecný zařazení) a symbolů (pro petty officers, tzn. šikmý pruhy; podrobnější určení funkce). V případě ručně malovaný frčky na fotu níže je symbolem jednoduchej řeckej kříž, kterej teda zřejmě značil zdravotnickej personál.

Tááák, a až přijde nějakej jarhead nebo lodičkář, tak se dozvíme, co jsem napsal blbě... :-)

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 08:53 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Tank Hill píše:
V případě ručně malovaný frčky na fotu níže je symbolem jednoduchej řeckej kříž, kterej teda zřejmě značil zdravotnickej personál.


Přesně tak. Ten kříž je označení Corpsmanů a používal se na hodnostech do února 1948, kdy došlo k reorganizaci. Pak byl nahrazen tím "hadem na klacku", jak psal Bratr. Jinak Hospital Apprientice (E-2) a Seaman/Hospitalman (E-3) se poznali pouze tak, že ta hodnost byla bílá. Jinak, jak už jsem psal někde jinde, v drtivé většině případů byli saniťáci u USMC v hodnosti HM3, kde byla jejich specializace díky frčce velmi snadno identifikovatelná, takže si s tím nemuseli lámat hlavu.

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 09:41 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
x

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 02 led 2013, 18:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 09:47 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Bratr píše:
Tankhill: HBT model 41 se vyskytovaly i bez loga (pardon: EagleGlobeAnchor), nevím jestli jako montérky nebo co, ale sám jsem je viděl - jedinej rozdíl byly knoflíky:stejný,ale bez USMC, jenom hvězdičky kolem dokola. Nejsem žádnej znalec na Navy a USMC, přispívám jenom tím, co vím. Snad to nějakej odborník rozebere líp.
Zdravim
Bratr


Taková malá odbočka. Mám za to, že jsi měl na mysli toto. HBT model 41 u Army. Tedy bez "loga" USMC. Zde včetně shopu, kde prodávají repliky :-)

http://www.atthefront.com/us_uni_hbt.htm

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 10:31 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
xr

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 02 led 2013, 18:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 10:49 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Bratr píše:
Fakt jsi mě vyděsil: to si myslíš, že jsem trotl, kterej nerozezná armádní HBT od mariňáckejch?


To rozhodně nebyl záměr. Dáno pravděpodobně mojí nepříliš dobrou orientací v HBT problematice.

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 11:01 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Tank Hill píše:
Pokud jde vo šikmý pruhy, tak to jsou Navy frčky pro 3 nejnižší hodnosti v mužstvu, véčka označujou poddůstojníky a ten orel patří k nim - není to WWII znak pro navy zdravotníky, je na všech frčkách Petty Officers. Navy hodnosti jsou poněkud komplikovaný faktem, že kromě hodnosti samý vyjadřujou i zařazení nositele, tušim, že se tomu řiká "rating", a to pomocí barev, (pro mužstvo, tzn. šikmý pruhy; hodně obecný zařazení) a symbolů (pro petty officers, tzn. šikmý pruhy; podrobnější určení funkce). V případě ručně malovaný frčky na fotu níže je symbolem jednoduchej řeckej kříž, kterej teda zřejmě značil zdravotnickej personál.

Tááák, a až přijde nějakej jarhead nebo lodičkář, tak se dozvíme, co jsem napsal blbě... :-)


Pokud jde o hodnosti Navy, musím si přihřát polívčičku a odkázat na web, kde jsem se snažil dát dohromady hodnosti a specialty platné v období Vietnamu.

Had na klacku - asi nošení dříví do lesa napsat že se patrně jedná o obdobu tradičního znaku lékařů nebo zdravotníků, Aeskulapovu hůl, kterou obtáčí užovka stromová, dříve zvaná i užovka Aeskulapova (Elaphe longissima, nově asi i Zamenis longissimus).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 22:53 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 00:48
Příspěvky: 265
Bydliště: Radnice, D.C.
Bratr píše:
Tankhill: HBT model 41 se vyskytovaly i bez loga (pardon: EagleGlobeAnchor), nevím jestli jako montérky nebo co, ale sám jsem je viděl - jedinej rozdíl byly knoflíky:stejný,ale bez USMC, jenom hvězdičky kolem dokola. Nejsem žádnej znalec na Navy a USMC, přispívám jenom tím, co vím. Snad to nějakej odborník rozebere líp.

Něco jako tohle, jen bez šablonování Uhelných skladů Náchod?
http://www.sidewinder1968.com/military_jkt_15.html
http://www.sidewinder1968.com/military_jkt_24.html
Tvoje teze o "montérkách na břeh" je myslim víc než reálná, osobně mi to sedí třeba na hadry pro Sea Bees, NBB a podobný party.

Teď se jen vrátím trošku nazpátek. Důvod, proč jsem prve prakticky vyloučil, že by Corpsmani u USMC nosili utilities bez EGA, je ten, že z toho, co se tu psalo, vyplývá, že corpsmani fasovali výstroj skrz zásobovací kanály Sboru - zároveň s jednotkou, ke který byli přidělený. Tudíž dostali i stejný uniformy, který byly už z fabriky potisklý EGA. Zda nebyl v přidělování hadrů s EGA i záměr (koneckonců směli nosit USMC servisku a na lodičce EGA), to už jde těžce mimo mě.

Mimochodem, jsem zvědav, jak dlouho Tě bude bavit psát mi ostentativně závorky s "Pardon, EGA". :D
Za to pedantsky "učitelský" poopravovení se klidně omluvím, nějaký ten rok kontaktů s mariňáctvem mi výrazy jako EGA nebo Sbor natlouk do hlavy.

_________________
CPL Hill, M. S.
A/1-15 INF, 3ID (re-en.); 96-01
"Jako okupace se to dá vydržet, ale jako bratrská pomoc to stojí za hovno."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 27 dub 2009, 09:03 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
x

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 02 led 2013, 18:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hospital Corps a Hospital Corpsman: zdravotníci US Navy
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2009, 00:39 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
xx

_________________
F.U.


Naposledy upravil Bratr dne 02 led 2013, 18:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz