Právě je 28 bře 2024, 22:36



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Odstřelovači ve Vietnamu
PříspěvekNapsal: 27 črc 2010, 14:04 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 11
mario-lrrp: zajímá mě jak US armáda tak námořní pěchota. Nikde jsem nenarazil na nějaký ucelený seznam, co vlastně používali. Četl jsem i o tom, že odstřelovači námořní pěchoty, používali stejnou výstroj a dali se "poznat" jen podle pušky s optickým zaměřovačem. Pokud by jsi mi něco o té výstroji napsal, byl bych moc rád. Díky za pomoc.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 29 črc 2010, 14:07 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
reknu to takle, USMC sniperi se vystroji lisili od ARMY sniperu stejne jako se lisila vystroj ARMY od USMC, pokud nevis jak se tyto vystrojově lisily, pak doporucuji prolezt forum a nacist si to, protoze dotazy na toto tema by jsi si mohl koledovat o kamenovani...

Jinak ano poznat to jde i podle pusky. U ARMY se zacal sniper program rozjizdet ve velkym az v 68, kdy se zacaly objevovat prvni exemplare XM21 s ART1. ARMY sniperi byli tedy ve vetsine vystrojeni do ERDLu, coz byl uz v te dobe standardni maskovaci vzor, pokud se vyskytly odchylky, pak se jednalo o privatky - nebylo neobvykle. Operovali, jak samostatne, tak i nekdy spolecne s pechotou, ale to bylo mene caste...narozdil od USMC, kde ma sniper program mnohem delsi tradici a sniperi byli k pechote pridelovani snad uz od zacatku valky v Namu. Vyskyt sniperu, jakozto kryti, byl u USMC rozsirenejsim jevem, nez u ARMY. Vietnammarine nebo Nui-nay mne mozna opravi...

Vzhldem k tomu, ze nevim s kym mam tu cest, tak jen varuju, ze jakekoli dotazy na hejkal a podobny kokotiny budou trestany na hrdle. :twisted:

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 29 črc 2010, 15:35 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 11
Díky, pomohl jsi mi. Jen se ještě, zeptám co jsou to ty privatky?? V knížkách jsem na nic takového nenarazil.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 29 črc 2010, 16:39 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
privátka - extrovka - masírka : uniforma či část unifromy nebo také výstrojní doplňky odlišující se od standardního fasovaného či v PX koupitelného vybavení

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 03 srp 2010, 08:08 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 08:20
Příspěvky: 155
Jinak doporučuju pořídit na takový základní pohled knížku Odstřelovači ve Vietnamu. A googlit a googlit a googlit..
Ohledně USMC odstřelovačů nemůžu než doporučit knihu One Round war: USMC Scout/Snipers in Vietnam. Tam se dozvíš , troufám si řicí, o USMC odstřelovačích úplně všechno, včetně jejich výstroje a výzbroje v průběhu NAM let.
Pak samo vřele doporučuju pořídit a přečíst nějaký ten paperback, kterých je plná ebay a za babku.

Jak říkal Mario o výstroji, základem je nastudovat si základní výstroj pěšáka USMC a Army, pač Tihle kluci se většinou od regulerních jednotek lišili jen zbraní..

_________________
Pfc Michael Taylor
3rd Marine division , 4th Scout/Sniper platoon / 3rd Force Recon


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 05 srp 2010, 15:49 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 11
Ahoj, díky za tip, One Round war: USMC Scout/Snipers in Vietnam si pokusím sehnat, ale v Česku ? Angličtina mně nevadí. Nevím jak to je s poštovným, když to je balíček z USA, přes ebay jsem nikdy nic nekupoval.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 06 srp 2010, 08:06 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 08:20
Příspěvky: 155
V česku ji neseženeš...Já jsem ji onehdá kupoval z USA a s poštou mě vyšla asi na 2 500,-..Ovšem můžu říct, že to byla asi nejlepší investice, co jsem ohledně knížky s informacemi udělal..
Opravdu je tam probráno uplně vše..
Ještě dodnes si dost vážně pohrávám s myšlenkou si Scout-Snipera od USMC postavit..

_________________
Pfc Michael Taylor
3rd Marine division , 4th Scout/Sniper platoon / 3rd Force Recon


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 07 bře 2012, 17:39 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2008, 22:17
Příspěvky: 148
Bydliště: Opava
Chtěl bych se zeptat měli ve Vietnamu odstřelovače i jiné země např. Austrálie a Nový Zéland? Díky


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 18 bře 2012, 21:57 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2008, 22:17
Příspěvky: 148
Bydliště: Opava
Dalibor píše:
Chtěl bych se zeptat měli ve Vietnamu odstřelovače i jiné země např. Austrálie a Nový Zéland? Díky

To jsem položil tak stupidní dotaz, že mi nikdo neodpovídá. :D Snažil jsem se hledat ale marně.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012, 00:11 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2008, 22:17
Příspěvky: 148
Bydliště: Opava
Dík že ses ozval, to že je dotaz stupidní jsem napsal jako žert. Mě právě zarazilo že se nikdo neozval což se mi tady ještě nestalo. Shodou náhod jsem dneska narazil na jednu fotku australských odstřelovačů asi při nějakém výcviku s us boys, v popisu je že to je jediný případ kdy byli použiti australští odstřelovači. http://www.google.cz/imgres?q=sniper+vi ... 120&ty=104


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 06 dub 2012, 16:33 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2008, 22:17
Příspěvky: 148
Bydliště: Opava
Chtěl bych se zeptat na výstroj těchto střelců. Lišila se od pěchoty nějak, měli něco speciálního? Na většině fotkách jsou střelci jen se zbraní a je to taková "pozovačka" z tábora nebo jsou to nekvalitní fotky, přečetl jsem si i knihu Odstřelovači ve Vietnamu a v té jsem se toho taky moc nedozvěděl. Mohl by mi někdo poskytnou nějaké info, Díky. Zapoměl jsem dodat, jde mi jen o námořní pěchotu.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 07 dub 2012, 17:39 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2008, 22:17
Příspěvky: 148
Bydliště: Opava
A pravda moje chyba, před nějakou dobou jsem se ptal na Anzac a jak píšeš nejspíš žádné neměli. Námořní pěchotou jsem myslel USMC špatně jsem se vyjádřil. Dotaz byl celkově špatně položen, výstroj se nelišila od obyč. pěšáka nijak zvláštně je to tak?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 17 zář 2012, 14:22 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4

Registrován: 10 pro 2007, 15:45
Příspěvky: 260
Bydliště: švédsko
Dle mých chabých vědomostí a listování knihou One round war, to vypadá, že žádný speciálnosti neměli, prostě vypadali jako normální pěchota, včetně helem a vest, akorát měli M24 ... takže tak, samosebou najdeš nějakou vyjímku jako všude, ale v globálu to je tak, že pěchotní výstrojí prostě nic nezkazíš ... Samosebou Majkl ti řekne rozhodně víc ... :whistle:

_________________
LtJG. Pete Wasserman
Seal Team1/Det. Golf/Whiskey plt./1.st. sqd.
11/70 - 05/71 v Nam Can
GOOD DAY TO GRILL!!


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 27 zář 2012, 23:27 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2008, 22:17
Příspěvky: 148
Bydliště: Opava
Díky :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Ostrostřelci
PříspěvekNapsal: 29 lis 2013, 10:47 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 08:20
Příspěvky: 155
Dalibor píše:
Dalibor píše:
Chtěl bych se zeptat měli ve Vietnamu odstřelovače i jiné země např. Austrálie a Nový Zéland? Díky

To jsem položil tak stupidní dotaz, že mi nikdo neodpovídá. :D Snažil jsem se hledat ale marně.



O nich bohužel žádný info nemám :-/

_________________
Pfc Michael Taylor
3rd Marine division , 4th Scout/Sniper platoon / 3rd Force Recon


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz