Právě je 12 pro 2017, 23:40



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Pracovní Seznam lodí - U.S. Navy
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 13:43 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Rozhodl jsem se založit pracovní Seznam lodí, kam si budu já nebo i ostatní poznamenávat jména lodí, které se zapojily do vietnamské války. Lodě jdou úplně mimo mě, ale třeba se z toho něco vyklube.

Bitevní loď
třída Iowa
New Jersey (BB-62)

Křižníky (Cruiser)
Heavy Cruiser - CA
třída Baltimore
USS Saint Paul (CA-73)

třída Des Moines
USS Newport News (CA-148)

Guided Missile Heavy Cruiser - CAG
původně třída Baltimore, po přestavbě na raketový křižník jako třída Boston
USS Boston (CAG-1) (od května 1968 jako CA-69)
USS Canberra (CAG-2) (od května 1968 jako CA-70)

Guided Missile Cruiser - CG
původně postaven ve třídě Baltimore, po přestavbě na raketový křižník jako třída Albany
USS Chicago (CG-11)

Guided Missile Cruisers (Nuclear) - CGN
třída Long Beach
USS Long Beach (CGN-9)

Guided Missile Light Cruiser - CLG
původně postaven ve třídě Cleveland, po přestavbě na raketový křižník jako třída Galveston
USS Galveston (CLG-3)
USS Oklahoma City (CLG-5)

původně postaven ve třídě Cleveland, po přestavbě na raketový křižník jako třída Providence
USS Providence (CLG-6)
USS Topeka (CLG-8)

Torpédoborec
Gun Destroyer - DD
třída Fletcher
USS Radford (DD-446)
USS Jenkins (DD-447)
USS Nicholas (DD-449)
USS O'Bannon (DD-450)
USS Waller (DD-466)
USS Taylor (DD-468)
USS Philip (DD-498)
USS Renshaw (DD-499)
USS Walker (DD-517)
USS Mullany (DD-528)
USS Boyd (DD-544)
USS Prichett (DD-561)
USS Stoddard (DD-566)
USS Sproston (DD-577)
USS Cogswell (DD-651)
USS Ingersoll (DD-652)
USS Black (DD-666)
USS Hopewell (DD-681)
USS Wedderburn (DD-684)
USS Picking (DD-685)
USS Uhlmann (DD-687)
USS Preston (DD-795)

třída Allen M. Sumner
USS Allen M. Sumner (DD-692)
USS Ingraham (DD-694)
USS Ault (DD-698)
USS Waldron (DD-699)
USS Borie (DD-704)
USS Walke (DD-723)
USS O'Brien (DD-725)
USS Mansfield (DD-728)
USS Maddox (DD-731)
USS Taussig (DD-746)
USS Samuel N. Moore (DD-747)
USS Harry E. Hubbard (DD-748)
USS Alfred A. Cunningham (DD-752)
USS Strong (DD-758)
USS John W. Thomason (DD-760)
USS Lowry (DD-770)
USS Massey (DD-778)
USS Douglas H. Fox (DD-779)

třída Gearing
USS Wiltsie (DD-716)
USS Theodore E. Chandler (DD-717)
USS Hamner (DD-718)
USS Frank Knox (DD-742)
USS Southerland (DD-743)
USS William C. Lawe (DD-763)
USS Keppler (DD-765)
USS Rowan (DD-782)
USS Gurke (DD-783)
USS McKean (DD-784)
USS Henderson (DD-785)
USS Richard B. Anderson (DD-786)
USS James E. Kyes (DD-787)
USS Hollister (DD-788)
USS Eversole (DD-789)
USS Shelton (DD-790)
USS Higbee (DD-806)
USS Benner (DD-807)
USS Dennis J. Buckley (DD-808)
USS New (DD-818)
USS Holder (DD-819)
USS Rich (DD-820)
USS Johnston (DD-821)
USS Robert H. McCard (DD-822)
USS Samuel B. Roberts (DD-823)
USS Basilone (DD-824)
USS Carpenter (DD-825)
USS Agerholm (DD-826)
USS Myles C. Fox (DD-829)
USS Everett F. Larson (DD-830)
USS Hanson (DD-832)
USS Herbert J. Thomas (DD-833)
USS Charles P. Cecil (DD-835)
USS George K. MacKenzie (DD-836)
USS Sarsfield (DD-837)
USS Ernest G. Small (DD-838)
USS Power (DD-839)
USS Glennon (DD-840)
USS Fiske (DD-842)
USS Warrington (DD-843)
USS Perry (DD-844)
USS Bausell (DD-845)
USS Ozbourn (DD-846)
USS Robert L. Wilson (DD-847)
USS Richard E. Kraus (DD-849)
USS Rupertus (DD-851)
USS Leonard F. Mason (DD-852)
USS Norris (DD-859)
USS McCaffery (DD-860)
USS Harwood (DD-861)
USS Vogelgesang (DD-862)
USS Steinaker (DD-863)
USS Harold J. Ellison (DD-864)
USS Charles R. Ware (DD-865)
USS Cone (DD-866)
USS Stribling (DD-867)
USS Brownson (DD-868)
USS Arnold J. Isbell (DD-869)
USS Fechteler (DD-870)
USS Damato (DD-871)
USS Forrest Royal (DD-872)
USS Hawkins (DD-873)
USS Duncan (DD-874)
USS Henry W. Tucker (DD-875)
USS Rogers (DD-876)
USS Perkins (DD-877)
USS Vesole (DD-878)
USS Leary (DD-879)
USS Dyess (DD-880)
USS Bordelon (DD-881)
USS Newman K. Perry (DD-883)
USS Floyd B. Parks (DD-884)
USS John R. Craig (DD-885)
USS Orleck (DD-886)
USS Brinkley Bass (DD-887)
USS Stickell (DD-888)
USS O'Hare (DD-889)

třída Forrest Sherman
USS Barry (DD-933)
USS Decatur (DD-936)
USS Davis (DD-937)
USS Manley (DD-940)
USS Du Pont (DD-941)
USS Blandy (DD-943)
USS Mullinnix (DD-944)
USS Hull (DD-945)
USS Edson (DD-946)
USS Morton (DD-948)
USS Parsons (DD-949)
USS Richard S. Edwards (DD-950)
USS Turner Joy (DD-951)

Guided Missile Destroyer - DDG
třída Charles F. Adams
USS Henry B. Wilson (DDG-7)
USS Lynde McCormick (DDG-8)
USS Towers (DDG-9)
USS Robison (DDG-12)
USS Hoel (DDG-13)
USS Berkeley (DDG-15)
USS Joseph Strauss (DDG-16)
USS Goldsborough (DDG-20)
USS Waddell (DDG-24)

Destroyer Leader - DL
třída Mitscher
USS John S. McCain (DL-3)

třída Farragut
USS Coontz (DLG-9)

Doprovodný torpédoborec (Destroyer Escort - DE) (DE Radar Picket - DER)
třída Edsall
USS Newell (DER-322)
USS Kretchmer (DER-329)
USS Koiner (DER-331)
USS Forster (DER-334)
USS Savage (DER-386)
USS Vance (DER-387)
USS Haverfield (DER-393)
USS Wilhoite (DER-397)

Minolovky (Minesweeper, Ocean - MSO)
třída Aggressive
USS Constant (MSO-427)
USS Engage (MSO-433)
USS Energy (MSO-436)
USS Fortify (MSO-446)
USS Impervious (MSO-449)
USS Inflict (MSO-456)
USS Loyalty (MSO-457)
USS Pivot (MSO-463)
USS Pluck (MSO-464)

třída Acme
USS Advance (MSO-510)

Minolovky pobřežní (Minesweeper, Coastal - MSC)
třída Bluebird
USS Phoebe (MSC-199) (třída Bluebird)

třída Redwing
USS Warbler (MSC-206)
USS Whippoorwill (MSC-207)
USS Widgeon (MSC-208)
USS Woodpecker (MSC-209)

třída Albatross
USS Albatross (MSC 289)

Fleet Ocean Tug (ATF)(***)
třída Navajo
USS Apache (ATF-67)
USS Sioux (ATF-75)
USS Ute (ATF-76)
USS Lipan (ATF-85)
USS Mataco (ATF-86)
USS Tawasa (ATF-92)
USS Quapaw (ATF-110)

třída Abnaki
USS Abnaki (ATF-96)
USS Arikara (ATF-98)
USS Chowanoc (ATF-100)
USS Cocopa (ATF-101)
USS Hitchiti (ATF-103)
USS Moctobi (ATF-105)
USS Molala (ATF-106)
USS Munsee (ATF-107)
USS Takelma (ATF-113)
USS Tawakoni (ATF-114)
USS Shakori (ATF-162)

Survey Ship (AGS)
USS Tanner (AGS-15)
USS Serrano (AGS-24)

Nemocniční lodě (Hospital Ship - AH)(***)
Třída Haven
USS Repose (AH-16)
USS Sanctuary (AH-17)

Ubytovací lodě - (Self-propelled Barracks Ship - APB) (***)
Třída Benewah
USS Benewah (APB-35)
USS Colleton (APB-36)
USS Mercer (APB-39)
USS Nueces (APB-40)

Non-Self-propelled Barracks Ship (APL)(***)
třída APL-2
APL-5

třída APL-17
APL-21
APL-26
APL-30

třída APL-41
APL-46

Amphibious Command Ship (AGC / LCC)(***)
třída Mount McKinley
USS Mount McKinley (AGC-7 / LCC-7) (označení AGC bylo v roce 1969 změněno na LCC)
USS Eldorado (AGC-11 / LCC-11)
USS Estes (AGC-12 / LCC-12)

třída Blue Ridge
USS Blue Ridge (LCC-19)

Amphibious Assault Ship (Helicopter) (LPH)(***)
třída Iwo Jima
USS Iwo Jima (LPH-2)
USS Okinawa (LPH-3)
USS Tripoli (LPH-10)
USS New Orleans (LPH-11)
USS Inchon (LPH-12)

třída Boxer
USS Boxer (LPH-4)
USS Princeton (LPH-5)
USS Valley Forge (LPH-8)

Inshore Fire Suppot Ship (LFR) / (IFS)(***)
třída Carronade
USS Carronade (IFS-1 / LFR-1) (V roce 1969 bylo označení IFS změněno na LFR)

třída LSM(R)-401
USS Clarion River (LFR-409) (větší část služby ve Vietnamu jako LSMR-409)

třída LSM(R)-501
USS St Francis River (LFR-525) (větší část služby ve Vietnamu jako LSMR-525)
USS White River (LFR-536) (větší část služby ve Vietnamu jako LSMR-536)

Landing Ship Medium (Rocket) LSM(R)(***)
třída LSM(R)-401
USS Clarion River (LSMR-409) (od roku 1969 jako LFR-409)

třída LSM(R)-501
USS St Francis River (LSMR-525) (od roku 1969 jako LFR-525)
USS White River (LSMR-536) (od roku 1969 jako LFR-4536)

Attack Transport (APA)(***)
třída Arthur Middleton
USS George Clymer (APA-27)

třída Crescent City
USS Calvert (APA-32)

třída Bayfield
USS Bayfield (APA-33)
USS Cavalier (APA-37)
USS Henrico (APA-45)

třída Haskell
USS Lenawee (APA-195)
USS Magoffin (APA-199)
USS Talladega (APA-208)
USS Montrose (APA-212)
USS Navarro (APA-215)
USS Okanogan (APA-220)
USS Pickaway (APA-222)
USS Renville (APA-227)
USS Bexar (APA-237)

High-speed Transport (APD) / Amphibious Transport, Small (LPR)(***)
třída Crosley
USS Diachenko (APD-123)
USS Cook (APD-130)
USS Weiss (APD-135 / LPR-135) V roce 1969 bylo označení APD změněno na LPR

Amphibious Transport Dock (LPD) (***)
třída Raleigh
USS Vancouver (LPD-2)

třída Austin
USS Ogden (LPD-5)
USS Duluth (LPD-6)

třída Cleveland
USS Cleveland (LPD-7)
USS Dubuque (LPD-8)
USS Denver (LPD-9)
USS Juneau (LPD-10)

Fleet Oiler (AO)(***)
třída Cimarron
USS Cimarron (AO-22)
USS Platte (AO-24)
USS Chemung (AO-30)
USS Guadalupe (AO-32)
USS Ashtabula (AO-51)
USS Cacapon (AO-52)
USS Caliente (AO-53)
USS Marias (AO-57)
USS Manatee (AO-58)
USS Taluga (AO-62)
USS Chipola (AO-63)
USS Tolovana (AO-64)
USS Mispillion (AO-105)
USS Navasota (AO-106)
USS Passumpsic (AO-107)
USS Waccamaw (AO-109)

třída Kennebec
USS Kennebec (AO-36)

třída Mattaponi
USS Mattaponi (AO-41)
USS Tappahannock (AO-43)

třída Suamico
USS Schuylkill (AO-76)

třída Neosho
USS Hassayampa (AO-145)
USS Kawishiwi (AO-146)
USS Ponchatoula (AO-148)

Gasoline Tanker (AOG)(***)
třída Patapsco
USS Patapsco (AOG-1)
USS Elkhorn (AOG-7)
USS Genesee (AOG-8)
USS Kishwaukee (AOG-9)
USS Tombigbee (AOG-11)
USS Noxubee (AOG-56)

třída Rincon
USNS Nodaway (T-AOG-78)
USNS Piscataqua (T-AOG-80)

Fast Combat Support Ship (AOE) (***)
třída Sacramento
USS Sacramento (AOE-1)
USS Camden (AOE-2)

Combat Stores Ship (AFS) (***)
třída Mars
USS Mars (AFS-1)
USS Niagara Falls (AFS-3)
USS White Plains (AFS-4)
USS San Jose (AFS-7)

Tank Landing Ship (LST)(***)
třída LST-1
USS Blanco County (LST-344)

třída LST-491
USS Bulloch County (LST-509)
USS Caroline County (LST-525)

třída LST-511
USS Caddo Parish (LST-515)
USS Chesterfield County (LST-551)
USS Park County (LST-1077)
USS Sutter County (LST-1150)

třída LST-542
USS Coconino County (LST-603)
USS Floyd County (LST-762)
USS Garrett County (LST-786)
USS Hampshire County (LST-819)
USS Harnett County (LST-821)
USNS Harris County (T-LST-822)
USS Henry County (LST-824)
USS Hickman County (LST-825)
USS Holmes County (LST-836)
USS Hunterdon County (LST-838)
USS Iredell County (LST-839)
USS Jennings County (LST-846)
USS Jerome County (LST-848)
USS Kemper County (LST-854)
USS Litchfield County (LST-901)
USS Madera County (LST-905)
USS Mahnomen (LST-912)
USS Meeker County (LST-980)
USS Monmouth County (LST-1032)
USS New London County (LST-1066)
USS Nye County (LST-1067)
USS Outagamie County (LST-1073)
USS Page County (LST-1076)
USS Pitkin County (LST-1082)
USS Polk County (LST-1084)
USS Pulaski County (LST-1088)
USS St Clair County (LST-1096)
USS San Joaquin County (LST-1122)
USS Sedgwick County (LST-1123)
USS Snohomish Country (LST-1126)
USS Stone County (LST-1141)
USS Summit County (LST-1146)
USS Sumner County (LST-1148)

třída LST- 1156 Terrebonne Parish
USS Terrell County (LST-1157)
USS Tioga County (LST-1158)
USS Tom Green County (LST-1159)
USS Vernon County (LST-1161)
USS Washoe County (LST-1165)
USS Washtenaw County (LST-1166)
USS Westchester County (LST-1167)
USS Wexford County (LST-1168)
USS Whitfield County (LST-1169)
USS Windham County (LST-1170)

třída LST-1171 DeSoto
USS De Soto County (LST-1171)
USS York County (LST-1175)

třída LST-1179 Newport
USS Manitowoc (LST-1180),
USS Sumter (LST-1181)
USS Fresno (LST-1182)
USS Peoria (LST-1183)
USS Frederick (LST-1184)
USS Schenectady (LST-1185)
USS Cayuga (LST-1186)
USS Tuscaloosa (LST-1187)
USS San Bernardino (LST-1189)
USS Racine (LST-1191)

Landing Craft Repair Ship (ARL) (***)
třída Achelous
USS Satyr (ARL-23)
USS Sphinx (ARL-24)
USS Askari (ARL-30)
USS Indra (ARL-37)
USS Krishna (ARL-38)

Landing Craft Utility (LCU)
třída LCU-1466
LCU-1475
LCU-1476
LCU-1477
LCU-1481
LCU-1482
LCU-1484
LCU-1485
LCU-1493
LCU-1494
LCU-1498
LCU-1499
LCU-1500
LCU-1505 (služba u US Army) ?
LCU-1506 (služba u US Army) ?
LCU-1507 (služba u US Army) ?
LCU-1508 (služba u US Army) ?
LCU-1513 (služba u US Army)
LCU-1515 (služba u US Army)
LCU-1522 (služba u US Army)
LCU-1523 (služba u US Army)
LCU-1525 (služba u US Army)
LCU-1531 (služba u US Army)
LCU-1532 (služba u US Army)
LCU-1534 (služba u US Army) ?
LCU-1535 (služba u US Army)
LCU-1536 (služba u US Army) ?
LCU-1537 (služba u US Army)
LCU-1539 (služba u US Army) ?
LCU-1541 (služba u US Army) ?
LCU-1544 (služba u US Army) ?
LCU-1546 (služba u US Army)
LCU-1547 (služba u US Army)
LCU-1548 (služba u US Army) ?
LCU-1551 (služba u US Army) ?
LCU-1552 (služba u US Army)
LCU-1553 (služba u US Army) ?
LCU-1554 (služba u US Army)
LCU-1556 (služba u US Army) ?
LCU-1557 (služba u US Army) ?
LCU-1558 (služba u US Army) ?
LCU-1563 (služba u US Army)
LCU-1564 (služba u US Army) ?
LCU-1567 (služba u US Army)
LCU-1568 (služba u US Army)
LCU-1569 (služba u US Army) ?
LCU-1571 (služba u US Army) ?
LCU-1572 (služba u US Army)
LCU-1573 (služba u US Army)
LCU-1574 (služba u US Army)
LCU-1575 (služba u US Army) ?
LCU-1576
LCU-1577 (služba u US Army)
LCU-1579 (služba u US Army)
LCU-1580 (služba u US Army)
LCU-1581 (služba u US Army)
LCU-1582
LCU-1583 (služba u US Army)
LCU-1584 (služba u US Army) ?
LCU-1587 (služba u US Army)
LCU-1588 (služba u US Army) ?
LCU-1589 (služba u US Army) ?
LCU-1593 (služba u US Army)

třída LCU-1610
LCU-1614
LCU-1615
LCU-1616
LCU-1617
LCU-1619
LCU-1621
LCU-1622
LCU-1623
LCU-1624

třída LCU-1627
LCU-1628

Landing Craft Utility - Fuel
LCU(F)-1451

Light Salvage Lift Craft (YLLC)(***)
třída Landing Craft Tank (Mark 6)
YLLC-1
YLLC-2
YLLC-3
YLLC-4
YLLC-5

Harbor Utility Craft (YFU)(***)
třída YFU-1 / LCT Mk6
YFU-4
YFU-7
YFU-12
YFU-18
YFU-24
YFU-52
YFU-54
YFU-55
YFU-56
YFU-57
YFU-58
YFU-59
YFU-60
YFU-61
YFU-62
YFU-63
YFU-64
YFU-65
YFU-66
YFU-67
YFU-68

třída LCT-1466
YFU-70

třída YFU-71
YFU-71 (ve Vietnamu služba pod US Navy i US Army)
YFU-72 (ve Vietnamu služba pod US Navy i US Army)
YFU-73
YFU-74 (ve Vietnamu služba pod US Navy i US Army)
YFU-75 (ve Vietnamu služba pod US Navy i US Army)
YFU-76 (ve Vietnamu služba pod US Navy i US Army)
YFU-77 (ve Vietnamu služba pod US Navy i US Army)
YFU-78
YFU-79 (ve Vietnamu služba pod US Navy i US Army)
YFU-80
YFU-81

Dock Landing Ship (LSD)(***)
třída Ashland
USS Belle Grove (LSD-2)
USS Carter Hall (LSD-3)
USS Gunston Hall (LSD-5)
USS Oak Hill (LSD-7)

třída Casa Grande
USS Cabildo (LSD-16)
USS Catamount (LSD-17)
USS Colonial (LSD-18)
USS Comstock (LSD-19)
USS Fort Marion (LSD-22)
USS Tortuga (LSD-26)
USS Whetstone (LSD-27)

třída Thomaston
USS Thomaston (LSD-28)
USS Point Defiance (LSD-31)
USS Alamo (LSD-33)
USS Hermitage (LSD-34)
USS Monticello (LSD-35)

třída Anchorage
USS Anchorage (LSD-36)

Mine Countermeasures Support Ship (MCS)(***)
třída Catskill
USS Catskill (MCS-1)

třída Epping Forest
USS Epping Forest (MCS-7)

Covered Lighter (Self-propelled) - (YF)
třída YF-852
Kodiak (YF-866)

Ammunition Ship (AE)(***)
třída Lassen
USS Mount Baker (AE-4)
USS Rainier (AE-5)
USS Shasta (AE-6)
USS Mauna Loa (AE-8)
USS Mazama (AE-9)

třída Mount Hood
USS Wrangell (AE-12)
USS Firedrake (AE-14)
USS Vesuvius (AE-15)
USS Mount Katmai (AE-16)
USS Great Sitkin (AE-17)
USS Paricutin (AE-18)
USS Diamond Head (AE-19)

třída Suribachi
USS Suribachi (AE-21)
USS Mauna Kea (AE-22)

třída Nitro
USS Nitro (AE-23)
USS Pyro (AE-24)
USS Haleakala (AE-25)

třída Kilauea
USS Kilauea (AE-26)
USS Butte (AE-27)
USS Santa Barbara (AE-28)
USS Mount Hood (AE-29)
USS Flint (AE-32)

třída Andromeda
USS Virgo (AE-30)

Internal Combustion Engine Repair Ship (ARG)(***)
třída Luzon
USS Tutuila (ARG-4)

Technial Research Ship (AGTR)(***)
třída Oxford
USS Oxford (AGTR-1)
USS Jamestown (AGTR-3)

(***) - pravděpodobně kompletní - zkontrolován celý typ podle http://www.navsource.org


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 14:55 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 360
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Bitevní loď
New Jersey (BB-62) (třída Iowa)

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 15:55 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 697
Bydliště: Prágl
A do jaký velikosti by měly být? ;-) To je na pořádnou bichli ...

Já začnu těma největšíma, jelikož jako příležitostnej sestřelenej námořní pilot jsem se o to trochu zajímal.


Útočné letadlové lodě třídy - Essex
--------------------------------------------

USS Yorktown CV/CVA/CVS-10

USS Intrepid CV/CVA/CVS-11

USS Hornet CV/CVA/CVS-12

USS Ticonderoga CV/CVA/CVS-14

USS Lexington CV/CVA/CVS/CVT/AVT-16

USS Hancock CV/CVA-19

USS Bennington CV/CVA/CVS-20

USS Bon Homme Richard CV/CVA/CVS-31

USS Kearsarge CV/CVA/CVS-33

USS Oriskany CV/CVA-34

USS Shangri-La CV/CVA/CVS-38

USS Valley Forge CV/CVA/CVS-45, LPH-8



Letadlové lodě třídy - Midway
--------------------------------------

USS Midway CVB/CVA/CV-41

USS Coral Sea CV/CVB/CVA-43




Útočné letadlové lodě třídy - Forrestal
------------------------------------------------

USS Forrestal CV/CVA/CVB-59 - AVT-59

USS Saratoga CV/CVA/CVB-60

USS Ranger CVA/CV-61

USS Independence CV/CVA-62


Útočné letadlové lodě třídy - Kitty Hawk
--------------------------------------------------

USS Kitty Hawk CV/CVA-63

USS Constellation CV/CVA-64

USS America CV/CVA-66


Útočné letadlové lodě poháněné nukleárním pohonem třídy - Enterprise
-------------------------------------------------------------------------------------------

USS Enterprise CVN/CVAN-65

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 17:22 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 463
Mno konečně ¨téma hodné námořníka :mrgreen: :mrgreen:


Torpédoborce:

USS Agerholm (DD-826)
USS Alfred A. Cunningham (DD-752)
USS Allen M. Sumner (DD-692)
USS Arnold J. Isbell (DD-869)
USS Ault (DD-698)
USS Barry (DD-933)
USS Basilone (DD-824)
USS Bausell (DD-845)
USS Benner (DD-807)
USS Berkeley (DDG-15)
USS Black (DD-666)
USS Blandy (DD-943)
USS Bordelon (DD-881)
USS Borie (DD-704)
USS Boyd (DD-544)
USS Brinkley Bass (DD-887)
USS Brownson (DD-868)
USS Carpenter (DD-825)
USS Charles P. Cecil (DD-835)
USS Charles R. Ware (DD-865)
USS Cogswell (DD-651)
USS Cone (DD-866)
USS Coontz (DDG-40)
USS Damato (DD-871)
USS Davis (DD-937)
USS Decatur (DD-936)
USS Dennis J. Buckley (DD-808)
USS Douglas H. Fox (DD-779)
USS Du Pont (DD-941)
USS Duncan (DD-874)
USS Dyess (DD-880)
USS Edson (DD-946)
USS Ernest G. Small (DD-838)
USS Everett F. Larson (DD-830)
USS Eversole (DD-789)
USS Fechteler (DD-870)
USS Fiske (DD-842)
USS Floyd B. Parks (DD-884)
USS Forrest Royal (DD-872)
USS Frank Knox (DD-742)
USS George K. MacKenzie (DD-836)
USS Glennon (DD-840)
USS Goldsborough (DDG-20)
USS Gurke (DD-783)
USS Hamner (DD-718)
USS Hanson (DD-832)
USS Harold J. Ellison (DD-864)
USS Harry E. Hubbard (DD-748)
USS Harwood (DD-861)
USS Hawkins (DD-873)
USS Henderson (DD-785)
USS Henry B. Wilson (DDG-7)
USS Henry W. Tucker (DD-875)
USS Herbert J. Thomas (DD-833)
USS Higbee (DD-806)
USS Hoel (DDG-13)
USS Holder (DD-819)
USS Hollister (DD-788)
USS Hopewell (DD-681)
USS Hull (DD-945)
USS Ingersoll (DD-652)
USS Ingraham (DD-694)
USS James E. Kyes (DD-787)
USS Jenkins (DD-447)
USS John R. Craig (DD-885)
USS John S. McCain (DL-3)
USS John W. Thomason (DD-760)
USS Johnston (DD-821)
USS Joseph Strauss (DDG-16)
USS Keppler (DD-765)
USS Leary (DD-879)
USS Leonard F. Mason (DD-852)
USS Lowry (DD-770)
USS Lynde McCormick (DDG-8)
USS Maddox (DD-731)
USS Manley (DD-940)
USS Mansfield (DD-728)
USS Massey (DD-778)
USS McCaffery (DD-860)
USS McKean (DD-784)
USS Morton (DD-948)
USS Mullany (DD-528)
USS Mullinnix (DD-944)
USS Myles C. Fox (DD-829)
USS New (DD-818)
USS Newman K. Perry (DD-883)
USS Nicholas (DD-449)
USS Norris (DD-859)
USS O'Bannon (DD-450)
USS O'Brien (DD-725)
USS O'Hare (DD-889)
USS Orleck (DD-886)
USS Ozbourn (DD-846)
USS Parsons (DD-949)
USS Perkins (DD-877)
USS Perry (DD-844)
USS Philip (DD-498)
USS Picking (DD-685)
USS Power (DD-839)
USS Preston (DD-795)
USS Prichett (DD-561)
USS Radford (DD-446)
USS Renshaw (DD-499)
USS Rich (DD-820)
USS Richard B. Anderson (DD-786)
USS Richard E. Kraus (DD-849)
USS Richard S. Edwards (DD-950)
USS Robert H. McCard (DD-822)
USS Robert L. Wilson (DD-847)
USS Robison (DDG-12)
USS Rogers (DD-876)
USS Rowan (DD-782)
USS Rupertus (DD-851)
USS Samuel B. Roberts (DD-823)
USS Samuel N. Moore (DD-747)
USS Sarsfield (DD-837)
USS Shelton (DD-790)
USS Southerland (DD-743)
USS Sproston (DD-577)
USS Steinaker (DD-863)
USS Stickell (DD-888)
USS Stoddard (DD-566)
USS Stribling (DD-867)
USS Strong (DD-758)
USS Taussig (DD-746)
USS Taylor (DD-468)
USS Theodore E. Chandler (DD-717)
USS Towers (DDG-9)
USS Turner Joy (DD-951)
USS Uhlmann (DD-687)
USS Vesole (DD-878)
USS Vogelgesang (DD-862)
USS Waddell (DDG-24)
USS Waldron (DD-699)
USS Walke (DD-723)
USS Walker (DD-517)
USS Waller (DD-466)
USS Warrington (DD-843)
USS Wedderburn (DD-684)
USS William C. Lawe (DD-763)
USS Wiltsie (DD-716)

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 18:53 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Jak jsem řekl, o lodích nevím vůbec nic. Že to bude delší seznam, delší než jsem čekal, to začínám tušit podle seznamu torpédoborců... Ale udělá ho někdo jiný když ne my ? Víte o nějakém hotovém (abychom nedělali zbytečnou práci) ?

A do jaké velkosti jít ? Já myslel dokud má loď jméno. Říční čluny měly jen číselné označení, jestli se nepletu. Není to velikášské ? Ale zase na to máme zbytek života... :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 19:15 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 463
Já bych šel klidně do detailů...je to pro mě přínos, protože o US NAVY se zajímám tak nějak o celou ne jen o nasazení ve Vietnamu. Hledal jsem na netu seznam všech lodí, ale nic takového asi neexistuje, Nejsem si jistý, že i ten seznam torpédoborců je kompletní. Cestou by bylo projet seznam lodí US NAVY http://www.navsource.org/ loď po lodi a vypsat si ty které byly nasazeny v kampani...ale to je dlouhá cesta. Nakonec ale máme opravdu celej zbytek života .... :mrgreen:

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 19:17 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Kousek seznámku jsem našel tady:

http://www.mrfa.org/callsign.htm


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 19:21 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 360
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Pokud si dobře pamatuju, vyšly knihy..tušim 5 nebo 6 dílů o lodích od WW1 až po 1.Irák???, plus v nich bylo uvedený nasazení. Ale možná se pletu, už je to let co sem tim doma listoval.

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 27 srp 2009, 23:13 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 463
Myslíš Válečné lodě 1-8? Tam není o nasazení moc psaní, spíš vývoj a tak...
Matixi můžeš ty příspěvky kanibalizovat a přihazovat to do toho tvéo prvního příspěvku? Tak se to bude pěkně plnit...

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 28 srp 2009, 00:16 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Já ty torpédoborce rozeberu, rozházím je podle tříd. Ale ten abecední seznam nechám, ten se také hodí.

Na http://www.navsource.org/ je možné hodit do jejich vyhledávání "Vietnam" a většinou to najde stužku za kampaň. Potíž je v tom, že některé lodě stužky na stránce nemají a je třeba jít do historie (někdy stačí prohlédnout fotky), ale některé lodě (jako ty minolovky MSO) nemají o Vietnamu psáno ani v historii. Takže kdybychom hledali jen v http://www.navsource.org/ , tak je nenajdeme (vyštrachal jsem je v Monthly Historical Summary).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí
PříspěvekNapsal: 28 srp 2009, 13:58 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 697
Bydliště: Prágl
Tady trošku z jiného soudku, ale určitě taky důležité.

Hospital Ship (AH) - Nemocniční lodě
Třída Haven
USS Repose (AH-16)
USS Sanctuary (AH-17)

Self-propelled Barracks Ship (APB) - Ubytovací lodě - též pro ubytování pacientů
Třída Benewah
USS Benewah (APB-35)
USS Colleton (APB-36)
USS Mercer (APB-39)
USS Nueces (APB-40)

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí - U.S. Navy
PříspěvekNapsal: 11 říj 2009, 00:20 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 697
Bydliště: Prágl
A co ponorky? Sice jsou ještě dneska jejich operace tajné, ale nějaké info se dá najít.
Možná nebudou všechny, ale tyto údajně operovaly v misích vietnamské války

Diesel-elektrické ponorky

USS Bluegill (SS-242) Třídy Gato
USS Tunny (SS-282)
USS Rasher (SS-269)
USS Perch (SS-313) Třídy Balao
USS Menhaden (SS-377)
USS Pomfret (SS-391)
USS Sea Fox (SS-402)
USS Tiru (SS-416)
USS Pomodon (SS-486) Třídy Tench
USS Pickerel (SS-524)
USS Tang (SS-563) Třídy Tang
USS Wahoo (SS-565)
USS Salmon (SSR-573) Třída Sailfish
USS Barbel (SS-580) Třídy Barbel
USS Blueback (SS-581)
USS Bonefish (SS-582)

Ponorky s nukleárním pohonem

USS Swordfish (SSN-579) Třídy Skate
USS Sargo (SSN-583)
USS Scamp (SSN-588) Třídy Skipjack
USS Snook (SSN-592)
USS Barb (SSN-596) Třída útočných ponorek Permit
USS Aspro (SSN-648) Třída útočných ponorek Sturgeon

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí - U.S. Navy
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010, 11:17 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 463
Ahoj Matrixi..jenom taková drobná poznámka USS COONTZ byl v Namu značen jako DLG-9. DDG-40 až od roku 76´. Zrovna jsem něco o této lodi hledal a narazil jsem na to. Jinak seznam už je to úctihodný :shocked: :shocked:

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní Seznam lodí - U.S. Navy
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010, 21:55 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
OK. Opravil jsem to. Snad i dobře. Dík za upozornění.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz