Právě je 19 dub 2024, 12:28



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 dub 2008, 11:21 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
No jistě, maximálně se nědo vyfotil s kořistní zbraní ale tím to skončilo. Dokonce ani u armádních průzkumných jednotek LRRP to nebylo až tak běžné. Ano byly určité případy kdy si pointman vzal černý pyžamo a AK pro zmatení nepřítle, ale to se jednalo o konkrténí akci a pro konkrétní úkol. Jinak i členové LRP týmů raději používali své Colty, jednoduše pro zaměnitelnost mezi členy a pro jistou identifikaci palby nepřítele.
Nevím jak u speciálů a speciálních speciálů námořnictva :wink: , tam to mohlo být běžnější...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 dub 2008, 02:23 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 bře 2008, 21:44
Příspěvky: 99
Bydliště: skládka Praha
Například u MACV-SOG byly kalachy hojně používány do roku 67,jelikož byli díky balistickým vlastnostem mnohem účinější než 9mm Karl Gustavy,dokonce do té míry že jim chyběli do nich zásobníky a vyráběli se pro ně po tisících v přísném utajení v Jižní Koreji.Od 67 se pak standard stalo xemo 177,jako kulomety používali nejčastěji,pokud vůbec,RPD upravené zkrácením hlavně(tudíž bez 2nožky)kvuli znížení hmotnosti(občas se alespoň uráčili namontovat mušku),u bubnu zvýšili kapacitu na 125 nábojů(byl v něm ještě vložen pášek linolea kvuli nechrastání),m60 využívali sporadicky kvuli velké váze(používali taky tzv Dead machine-60 s krabicí na zádech vyvinutou v China lake(ne jen SEAL :D )fota nejsou,ale John Plaster snad neni lhář)Další hojně používané "zvláštní"zbraně u SOGů byli RPG-2,RPG-7,granáty V-40 velikosti golfového míčku(i SEAL,CIA,piloti),minomety.Méně používané stengun s tlumičem,Welrod,karabina m1 s tlumičem a optikou,luky,dálkově rádiem ovládalé demoliční modely člunu naplněné trhavinou(i SEAL)

_________________
MACV-SOG CCC RT Vermont
SFC Dinkeloo John D.


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 dub 2008, 16:16 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
ano ja dokonce videl i fotku negra od lerpu (myslim 101 nebo 173), kerej mel v baglu krabici s munici a z ni hlinikovej podvac pasu za ucelem neustaleho krmeni prasatka. Ty hlinikovy bedny na pasy od cinskyho jezera byly pry pekne napicu, zaprve se v nic sem tam zasek pas, zadruhy to v nich sterchalo. Mnohem ucelnejsi pro tento ucel byla pry drevena krabice v niz se do armadi kuchyne dodavaly brambory. Stacilo jen do ni vytvorit prihodny otvor, pak z USMC mixéru ukrast jiz zmineny alu podavac k M60 a pomoci hrebiku a kladiva pripevnit. A cely ChinaLake si muze co....? 8) :lol:

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 dub 2008, 18:54 
First Lieutenant
First Lieutenant

Registrován: 03 dub 2008, 19:43
Příspěvky: 361
nemůžu najít můj příspěvek k týhle diskusi,psal jsem jej do jiného chlívku.

ak 47 nebyl příliš rozšířen v namu.nejrozšířenější byl jeho klon - aga 56
made in china,která je dodávala v obrovském množství.dodávky ak 47 ze sajuzu byly určeny pro "lepší soudruhy" a jejich kamarilu.

ak 47 u us nebyly tak slavně rozšířěny,jak kdosi tvrdí.byly u seals,mgf,
kde je mohl nést pointman.jednoduchý důvod-při kontaktu pointman začal střílet z ak.ozval se charakterystycký zvuk nejoblíbenější a nejrozšířenější zbraně a cong znejistěl.kdo a na koho střílí?těch pár vteřin
dalo větší šanci us.
další důvod je prostý-cong měl svoje antius komanda
stejně vystrojená,jako "jihovietnamci",ale s aga/ak.podstatný rozlišovací znak,který pár congům umožnil osobní setkání se soudruhem v.i.leninem :lol: :lol:

dále mohly být vyjímečně u těhto jednotek použity,jako lehká podpůrná automatická zbraň,za podmínky,že byl dostatek zásobníků a munice.
náboj 7,62/39 má lepší výkon,než americký 5,56.

jak píše tatrman,operace st 1 v kompletní sestavě ak je dost neobvyklá.

Ploutev

p.s. používání ak ve velkém u us je stejná vepřovina,jako nošení arvina us jednotkami!

_________________
Ploutev
Sat Soc An
Puc a puc a Ho Chi Minh


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 06 črc 2008, 09:54 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Konečně vim jak se sem vkládaj fota, tak sem šoupu prá fotek Rangrů od Kavalerky s Kalachama, zdá se že v letech 70-71 je nosili dost často, nevim jestli je to stylem operací, bo co ale v letech předtim a potom už jsou zase všude vidět klasiky M16 a Xm177E1/E2.
A podobných fotek mam víc....


Přílohy:
AK 2.jpg
AK 2.jpg [ 34.88 KiB | Zobrazeno 14015 krát ]
ak6.jpg
ak6.jpg [ 25.98 KiB | Zobrazeno 14015 krát ]
Ak4.jpg
Ak4.jpg [ 29.37 KiB | Zobrazeno 14008 krát ]

_________________
Cpl. Martin P. McKoy
3/2 Pl. B Co/1. bat. 8. Cav. 1. Cav. Div.
1968-1970
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 29 srp 2008, 10:27 
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 14 bře 2008, 12:30
Příspěvky: 56
Bydliště: okolí Českých Budějovic
Podle mě když maj většina lidí stejnou kalibráž munice tak by to neměl bejt problém, když vemu v potaz že se mile rádo tahalo RPD a to má stejnou kalibráž jako AK podle mě spešlové nebo namořní spešlácký slešlové :D nebu Lurpové tak podle mě tahaly Charlieho zbraně ale u pěchoty dosti pochybuju to jsou fakt jenom záběry na střelnicích když Yenkee blb s kořistí jinak to podle mě hasne.Ale jak jsem tu zaslech to řešení podávání do m60 tak to je docela zajímavý, to prostě měli v báglu vypáskovaný lajny munice a jen sypali ??? :shocked:

_________________
United States Marines Corps
Cpl.J.R.Scofield
SEMPER FI DO OR DIE


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 08:40 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
tu zde zasej troška do mlýna, ať je o čem debatit a ať se rebelové bez příčiny mají na co vymlouvat


Přílohy:
52304279_KalashRoninVietnam.jpg
52304279_KalashRoninVietnam.jpg [ 126.74 KiB | Zobrazeno 13749 krát ]

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS
Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 09:11 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
:lol: šmarja Sluníčko, 7.40 a ty už jsi vylitej jak váza ;-)
kdes sebral tuto humoreskní taškařici?
OP Zombie - kill - je fakt že ty týpci vypadaj jak přízrak z nějakého špatného snu psychicky narušeného veterána :mrgreen:

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 09:27 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
dost špatná montáž řek bych

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 09:56 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
To fakt vypadá na fotomontáž ekvádorských airsofťáků. Postavy jsou rozmazané, M113 ostrá. Mám asi 1200 operací, které se odehrály ve Vietnamu, ale Zombie-kill mezi nimi není. Navíc 1.pěší zůstávala pořád kolem Saigonu, a 2/502 AB by měl být v okolí Hue.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 10:30 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
STG Steetson píše:
M16 má hrozně lehkej náboj, stačí aby trefil nějakou větev a hned letí jinam, je sice průbojnej a způsobí ošklivý zbranění ale do džungle je to podle mě blbý. šetnáctky se v tý vlhký džungly taky občas pokazili a navík kalach je kratší
četl jsem o tom že pátreči ve vrtulnících nosili kalachy právě kvůli délce, takže si tojim za tim že amíci i normální řadová pěchota občas ty kalachy a jiný nepřátelský zbraně nosili


A přesně tyhle a podobný názory tohoto typu způsobujou výzbrojní a taky výstrojní anarchii. Osobně jsem toho názoru, že logika věci je jednoduchá. Už se tady probraly SEALs, LRP a ostatní speciální havěť. Pěchota je ovšem takovej případ, že se prostě a jednoduše jede ve standardu. Žádný úchylný vybočení z řady. Prostě stejná munice, pokud možno a je to. Jak se tady ostatně psalo. Nedokážu si představit situaci, že by třeba četa, kde je přes 40 lidí, používala třeba 6 druhů kvérů. A zejména kořistní by byl problém, vždyť ta munice se neválela všude :cry: A nešlo si ji jen tak koupit, jako v obchoďáku.
Tímhle to totiž začíná. Někde jsem viděl fotku, takže je to košér.

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 11:01 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 črc 2008, 14:12
Příspěvky: 113
Bydliště: Onanistán
To Sunshine: Jelikož jsem grafik, tak jsem se setkal se spoustou prasáren, ale tohle je óbr hnus montáž... :shocked:

_________________
PH1 Jeremy J. Beggar
USN SEAL Team Two, Det. Alpha, 7th Platoon Vrchlabí


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 11:12 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
nu sláva konečně se zasej něco haní ...

nu ta fotka vypadá příšerně...pokusím se vzpomenout, kde sem ji vynašel,což ovšem nějak nejde
každopádně ten portorikánec s tím divným emkem je vymalovanej na přebalu jakéhosi airbornu od osprey .. což ale taky vyhledat už nedokážu - buďto teda jsem se stal obětí nějaké podlé mystifikace dezinformačního odboru zahraničních rozvědek anebo opravdu jedu na nějakým tripu ...

nějaké party od 101 operovaly i dole na jihu, tak by to snad i šlo ... i když čím více se nad tím zamýšlím, tak shledávám, že jsem patrně naletěl a ve snaze opatřiti zajímavé foto tu zde, jsem se společensky znemožnil ...
XIN LOI!!!

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 11:27 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
... konec zvonec řáholec!

tahle brašnařice je jasný podvrh, bo už se mi to podařilo najít a opravdu sou to nějací střelci ,co se ještě baví všelikými fuj fuj podvrhy (to též i ten osprey airborne) ... ó jak mi je stydno ...
inu nemám soudnost a navíc jsem mladý, naivní a nezkušený a sednu tudíž na lep různým protřelým světoběžným páskům hejskům a chuligánům.

berte to tedy pro zábavu a poučení

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 10 pro 2008, 12:55 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Ale tak jako pro rozveselení dobrý :D
Stejně ti nikdo nevěří, že jsi to sem nedal schválně ;-)

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz