Právě je 28 bře 2024, 13:20



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Exotika a nestandartní zbraně
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 18:46 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
Edit by Matrix: vyjmuto z topiku M3 grease gun u USMC ?

tak ve vietnamu měl stejně každej co chtěl, takže je to podle mě úplně jedno jakou vietnamovou zbraň ci člověk koupí[/url]


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 19:02 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
STG Steetson píše:
tak ve vietnamu měl stejně každej co chtěl, takže je to podle mě úplně jedno jakou vietnamovou zbraň ci člověk koupí


Zajímavý názory :D. Jak to dělali s municí, když měl každej co chtěl ?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 19:14 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
munici měl každej svou, nebo když amíci nosili vietnamský zbraně tak pokud došlo k potyčce tak munice měli dost


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 19:44 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 17 pro 2007, 15:04
Příspěvky: 41
STG Steetson píše:
tak ve vietnamu měl stejně každej co chtěl, takže je to podle mě úplně jedno jakou vietnamovou zbraň ci člověk koupí


Tak s tímto názorem nesouhlasím .. je možné, že to tak je, ale tohle snad ani neni možné ne ? :? Aby prostě novej voják řekl : já chci kalacha .. a měl ho :? Podle mne záleželo hodně na jednotce a samořejmě na roku :wink:

_________________
"Garry Owen" !!


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 19:48 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
Owen7thCAV píše:
STG Steetson píše:
tak ve vietnamu měl stejně každej co chtěl, takže je to podle mě úplně jedno jakou vietnamovou zbraň ci člověk koupí


Tak s tímto názorem nesouhlasím .. je možné, že to tak je, ale tohle snad ani neni možné ne ? :? Aby prostě novej voják řekl : já chci kalacha .. a měl ho :? Podle mne záleželo hodně na jednotce a samořejmě na roku :wink:[/quotna

na jednotce záleží to jo, řadová pěchota používala M16 a M14 ale LRP, SEALs, Rangers a tyhle používali co chtěli


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 19:55 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 17 pro 2007, 15:04
Příspěvky: 41
tak to jo, ale ty jsi napsal že ve vietnamu mel kazdy co chtel .. :lol: . To by bylo hezké :lol: :wink:

_________________
"Garry Owen" !!


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 20:01 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
STG Steetson píše:
Owen7thCAV píše:
STG Steetson píše:
tak ve vietnamu měl stejně každej co chtěl, takže je to podle mě úplně jedno jakou vietnamovou zbraň ci člověk koupí


Tak s tímto názorem nesouhlasím .. je možné, že to tak je, ale tohle snad ani neni možné ne ? :? Aby prostě novej voják řekl : já chci kalacha .. a měl ho :? Podle mne záleželo hodně na jednotce a samořejmě na roku :wink:


na jednotce záleží to jo, řadová pěchota používala M16 a M14 ale LRP, SEALs, Rangers a tyhle používali co chtěli


Kdybys hned napsal "každej Lurp (Ranger) nebo SEAL používal co chtěl" bylo by to o něco přesnější než to co si napsal prve. Je pravda, že používali kde co, ale zase, kolik si viděl fotek LRPů a Sealů s nějakou exotikou a kolik si viděl fotek kde jsou běžné zbraně M16/XM177 ? Mám za to, že ty fotky kde jsou běžné zbraně jsou rozhodně častější. Takže i když v těchto jednotkách byla nějaká volnost výběru zbraní, nenosil každej něco jiného.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 21:07 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
neřikám že každej nosil něco jinýho, ale určitě nosili AK47 kvůli zvuku při výstřelu, u SEALs jsem normální šestnáctky moc neviděl, spíš M45 a nebo jejich americký klony. SEALs taky dost často nosili Stonery. Zato LRP/LRRP nosili šestnáctky často a mimo šestnáctek jsem u nich viděl jen M79, potom podvěsnej granátomet XM148 a pak různý AK47, Vz.58 atd...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008, 21:08 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
a ještě jedna věc, SEALové si často kupovali zbraně na černym trhu v Thaiwanu takže myslim že i když to na fotkách neni, tak nějakou tu exotiku klidně mít mohli


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 10:01 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Ale já přeci nepsal, že LRP nebo SEALs nenosili nic jinýho než M16. Psal jsem, že sice používali různé zbraně, ale to že je používali neznamená, že každý nosil něco jiného, jak si psal ty.

Pro zajímavost. Tady je z jednoho materiálu zkopírovaný seznam zbraní užívaných u LRP/Rangers. Čísla na konci jsou odkazy na knihy, kde se o tom psalo.

• “exotic” weapons (unspecified) in the 1st Cavalry Division145
• Silenced Sten guns in multiple units146
• assortment of modified, unauthorized, classified, stolen, silenced, and otherwise illegal weapons in the 101st Airborne Division147
• M2 (full-automatic capable) carbine in multiple units148
• M3 submachine gun in multiple units149
• Thompson .45-caliber submachine gun in 1st Infantry Division and Americal Division150
• 12-gauge shotgun in multiple units151
• AK47 (common in many units for use by point man, who may also have been wearing black pajamas to provide the patrol greater reaction time to sudden enemy contact)152
• Simonov semi-automatic carbine (SKS)153
• CZ58 rifle in the 173d Airborne Brigade154
• silenced/unsilenced Swedish K submachine gun in multiple units155
• M79 with cut-off barrel and stock in multiple units156
• M14 with and without scope in multiple units157
• Winchester Model 70 bolt-action rifle in the 101st Airborne Division158
• high standard .22-caliber pistol (government-issue) or Ruger .22-caliber pistol159
• numerous personal weapons160

Takže i když se M14 (ať už s optikou nebo bez) používala u několika jednotek, neznamená to, že jí sebou vláčela každá hlídka. Nebo že jeden měl M14, druhý grease gun, třetí kalacha a čtvrtý stengun s tlumičem.
SEALs byli přímo vyhlášení tím, že zkoušeli nebo používali všechno možné. Přesto všechno když vidím fotky LRP a SEAL, vidím většinou běžně užívané zbraně, žádnou exotiku (Stoner u SEALs beru jako běžnou zbraň). Já fotky, kde jsou neobvyklé zbraně hledám kvůli webu...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 14:13 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Souhlasim s názorem Matrixe. Fáma o tom že Amíci v Namu zahazujou M16 a berou si Kalachy je hodně nadsazená :lol: Ani a LRRP nebylo používání Kalachů a vůbec rákosáckejch zbraní tak častý. Seal to je kapitola sama pro sebe, tam se hodně zkoušelo experimentovalo, takže u Seals se objevilo plno zbraní, např G3 a třeba 40 mm brokovnice :). Taky hodně fotek kde jsou vidět příslušníci LRRP a Rangers se zbraněmi Vietnamců pochází ze střelnic :wink: (např slavná fotka naší SA58 v rukách paragána od 173).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 14:22 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2008, 13:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Liberec
Presne tak to si myslim taky ... Nevidim zadnou logiku v tom ze by americkej vojak bezel odhodil M16 a vzal si nakou vietnamskou zbran :twisted: to je proste pitomost a uz me stvou ty reci jak si kazdej kupuje AK47 s vysvetlenim ze to normalne nosili aby oklamali nepritele-spis by oklamali spojence aby po nich strilel...To co si delali sealsove nebo naky takovi jednotky to se neda srovnavat ale US.ARMY nebo USMC takovyhle mysleni proste nemeli!

_________________
Rozdíl mezi AIRSOFTEM a VÁLKOU: Ve válce nikdy nejsou vítězové ale jen poražení!!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 14:25 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2007, 18:46
Příspěvky: 100
Bydliště: Senica,SR
no myslím že bežní americkí vojaci boli verní M16....síce kalach je spoľahlivejší ale prečo by mali nosiť nepriatelove zbrane.....a rozdiel vo výstreloch nie je až taký výrazný....


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 14:49 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2008, 16:34
Příspěvky: 203
Bydliště: Praha
M16 má hrozně lehkej náboj, stačí aby trefil nějakou větev a hned letí jinam, je sice průbojnej a způsobí ošklivý zbranění ale do džungle je to podle mě blbý. šetnáctky se v tý vlhký džungly taky občas pokazili a navík kalach je kratší
četl jsem o tom že pátreči ve vrtulnících nosili kalachy právě kvůli délce, takže si tojim za tim že amíci i normální řadová pěchota občas ty kalachy a jiný nepřátelský zbraně nosili


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2008, 14:53 
Private First Class
Private First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2008, 13:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Liberec
ja si myslim ze pechota kalachy nenosila... nikdy sem to nikde nevydel a proste to je nelogicky .... neco jinyho je kdyz v terenu zlomis svoji pusku a rychle si seberes ze zeme jinou a neco jinyho je ze je dostavali-to je podle me blbost ...

_________________
Rozdíl mezi AIRSOFTEM a VÁLKOU: Ve válce nikdy nejsou vítězové ale jen poražení!!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz