Právě je 28 bře 2024, 23:12



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Smith & Wesson MK22 model.0 "Hush Puppy": possible project ?
PříspěvekNapsal: 10 úno 2014, 15:09 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2013, 19:03
Příspěvky: 35
Bydliště: Jihlava/Plzeň
Zdravím všechny,
Projížděl jsem fórum a nenašel jsem žádné příspěvky (možná jsem se koukal špatně) k této krásné zbrani.
Známá fakta: Vychází z S&W 39 která byla představena roku 55. Vznikla na požadavek námořnictva pro jednotky SEAL (podle všeho jí měly také používat jednotky USSF), kam byla přesunuta část kontraktu S&W Model 39, který bohužel nenašel širší uplatnění u ozbrojených složek. Vyjmkou byly některé policejní sbory ve státech, konkrétně v Illinois. Úprava zahrnovala: prodloužení hlavně na 127mm a opatření závitem pro tlumič, vytvoření jednoduchého záchytného systému závěru, jenž při výstřelu zabránil dalšímu hluku v podobě kliknutí závěru, speciálně upravená a vyvýšená seřiditelná mířidla a v některých případech dokonce lehké pažbení. Využívalo se speciální střelivo MK 144 mod.0. Tady moje znalosti končí a chtěl bych poprosit všechny, kteří mají nějaké bližší info. Tato zbraň je mým snem snad od doby kdy jsem hrál jako velmi mladý VC - snad za to tady nedostanu moc čočku. Ve státech se dá běžně pořídit za solidní peníze ale ruku na srdce, ostrá verze mi moc k ničemu nebude. Bohužel jsem neslyšel, že by se model 39 vyráběla v AS verzi. Nevíte někdo jestli by se nedala někde vyrobit na zakázku, jestli je to vůbec technicky možné ? Opravdu jsem odhodlaný vynaložit nemalé prostředky na to abych jí získal. Na stránkách Marushinu jsem jednou našel její označení, bohužel obklopené japonštinou.
Pokud někdo máte nějaké info nebo nápady prosím o sdělení ;-)


Přílohy:
Poznámka: Zátiší 2
sealmk22mk3tv3.jpg
sealmk22mk3tv3.jpg [ 84.28 KiB | Zobrazeno 8207 krát ]
Poznámka: Zátiší
seal_mk_22_with_ammo_and_suppressor_internal_wipe_kit_below-300x205.jpg
seal_mk_22_with_ammo_and_suppressor_internal_wipe_kit_below-300x205.jpg [ 25.24 KiB | Zobrazeno 8207 krát ]
Poznámka: Literatura 3
IMG_0128.JPG
IMG_0128.JPG [ 73.8 KiB | Zobrazeno 8207 krát ]
Poznámka: Literatura 2
IMG_0127.JPG
IMG_0127.JPG [ 64.8 KiB | Zobrazeno 8207 krát ]
Poznámka: Literatura 1
IMG_0126.JPG
IMG_0126.JPG [ 86.86 KiB | Zobrazeno 8207 krát ]
Poznámka: Obrázek z muzea SAELs
hushpuppy_in_seal_museum_2.jpeg
hushpuppy_in_seal_museum_2.jpeg [ 62.77 KiB | Zobrazeno 8207 krát ]
Poznámka: Včetně pažby a holsteru
gun7em9.jpg
gun7em9.jpg [ 44.3 KiB | Zobrazeno 8207 krát ]


Naposledy upravil George Broz dne 10 úno 2014, 21:19, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Smith & Wesson MK22 model.0 "Hush Puppy": possible proje
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014, 00:50 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Na tom obrázku s M16 není Mk22 mod 0, ale jeho následovník. zatímco Mk22 mod 0 vycházel z ScW model 39, tenhle nástupce vychází z S&W model 59.

Já mohu jen doplnit to co jsem četl na internetu. Já jsi psal, nevýhoda automatů s tlumičem je ta, že při střelbě cvaká závěr. U Mk22 mod 0 byla prý automatiská funkce zrušena a po každém výstřelu bylo nutné pistol natáhnout.
Munice byla speciální v tom, že byla podzvuková. S touto municí vydržel tlumič asi 30 výstřelů, s obyčejnou municí asi 5-6. Pro odlišení od běžných nábojů byla špička náboje zelená.
Na dalším z obrázků je vidět celá sada, včetně krytek a ucpávek, aby se do tlumiče a pistole nedostala voda. Zbraň bylo patrně možné dopravovat pod vodou s tlumičem nebo pistol a tlumič zvlášť. Když byla zbraň opatřena tlumičem, dávala se na tlumič krytka a do nábojové komory se vkládal plastový náboj s gumovým "O" kroužkem. Ale na obrázku je vidět i krytka hlavně a druhá ucpávka tlumiče, které se nejspíš užívaly když se dopravovala pistole s odmontovaným tlumičem.
Součástí setu byly i náboje. Obvykle se uvádí, že se jednalo o 24 nábojů (na tvém jich je jen 22 :-) ) a v krabičce bylo i několik těch plastový ucpávek a také krytky hlavně.
----------------------------------
Osobně by mě zajímalo, co je na těch barevných, jestli jsou pravé. Já si vždycky myslel, že to je něco, co si někdo zbastlil z M39 (a tipoval jsem to i na airsovtovku).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Smith & Wesson MK22 model.0 "Hush Puppy": possible proje
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014, 01:47 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2013, 19:03
Příspěvky: 35
Bydliště: Jihlava/Plzeň
Matrix píše:
Na tom obrázku s M16 není Mk22 mod 0, ale jeho následovník. zatímco Mk22 mod 0 vycházel z ScW model 39, tenhle nástupce vychází z S&W model 59.
----------------------------------
Osobně by mě zajímalo, co je na těch barevných, jestli jsou pravé. Já si vždycky myslel, že to je něco, co si někdo zbastlil z M39 (a tipoval jsem to i na airsovtovku).


Ano, o té pozdější verzi 59. vím :-) chtěl jsem to tam jen dát komplet. jinak ty barevné fotky na ponchu by údajně měly být z muzea NAVY nebo SEALs, takže by zbraň měla být pravá. Ty jsi se někdy s Airsoftkou setkal alespoň s 39kou ? :-o

Matrix píše:


Já mohu jen doplnit to co jsem četl na internetu. Já jsi psal, nevýhoda automatů s tlumičem je ta, že při střelbě cvaká závěr. U Mk22 mod 0 byla prý automatiská funkce zrušena a po každém výstřelu bylo nutné pistol natáhnout.


Jinak v tomto bodě nevím, jestli si rozumíme, automatická funkce nebyla zrušena, tím zámkem se závěr zablokoval pokud tak uživatel chtěl a když chtěl přebít takto zablokovaný závěr, mohl tak udělat potichounku ručním znovunatáhnutím a vyhozením nábojnice 8)

Edit by Matrix: Sloučeny dva po sobě následující příspěvky stejného uživatele. (doublepost).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Smith & Wesson MK22 model.0 "Hush Puppy": possible proje
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014, 11:34 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
George Broz píše:
Matrix píše:

Já jsi psal, nevýhoda automatů s tlumičem je ta, že při střelbě cvaká závěr. U Mk22 mod 0 byla prý automatiská funkce zrušena a po každém výstřelu bylo nutné pistol natáhnout.


Jinak v tomto bodě nevím, jestli si rozumíme, automatická funkce nebyla zrušena, tím zámkem se závěr zablokoval pokud tak uživatel chtěl a když chtěl přebít takto zablokovaný závěr, mohl tak udělat potichounku ručním znovunatáhnutím a vyhozením nábojnice 8)


- Aha. Když koukám na ten tvůj obrázek, je to nejspíš to co je na zbrani navíc oproti M39 a na obrázku popsané jako left/right latch :-).
- Podíval jsem se znovu na ty obrázky a na tom druhém (malém) je ta sada s 24 náboji + 4 ucpávky + 2 krytky na hlaveň.
- K tomu obrázku s následovníkem z Modelu 59 jsi měl napsat poznámku. Založil si téma o Mk22 mod 0, ale dáš tam obrázek jiné, velmi podobné zbraně. Někdo si může myslet, že to je Mk22 mod 0 a na druhou stranu, ten kdo ví, že to není Mk22 mod 0 si může myslet, že to nevíš ty :-).
- Na těch barevných mě klamou ty klasické dřevěné střenky z M39. Zase si říkám, že kdyby to někdo takhle hezky zbastlil, proč by to nedodělal tím, že by střenky přestříknul na černo. Čert ví co to je zač nebo proč tam jsou ... :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Smith & Wesson MK22 model.0 "Hush Puppy": possible proje
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014, 23:40 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2013, 19:03
Příspěvky: 35
Bydliště: Jihlava/Plzeň
Ano, ten "latch" to je přesně ten systém uzamknutí závěru. co se týká těch krabiček tak jsou asi z jiného kontraktu, bůh ví...
Za ten Model 59 se omlouvám, ještě se ty stránky nahrály v opačném pořadí, takže je jako první. :D
Jinak co se týká střenek, já jsem viděl hlavně dřevěné na MK22 z S&W 39-1, laminát na S&W 39-2 (po roce 70 cca)
Nějaký nápad jak vytvořit repliku ? popřípadě jestli je technicky možné něchat vyrobit ? Je na světě nějaký zakázkový výrobce AS zbraní ? :D Nebo je to prostě boj s větrnými mlýny ? :D

Jinak přikládám další fotodokumentaci:


Přílohy:
A147000 display.jpg
A147000 display.jpg [ 99.83 KiB | Zobrazeno 8098 krát ]
SEALNam4.jpg
SEALNam4.jpg [ 70.99 KiB | Zobrazeno 8098 krát ]
slidelock.jpg
slidelock.jpg [ 30.5 KiB | Zobrazeno 8098 krát ]
DSC_00821.jpg
DSC_00821.jpg [ 146.14 KiB | Zobrazeno 8098 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Smith & Wesson MK22 model.0 "Hush Puppy": possible proje
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014, 23:52 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2013, 19:03
Příspěvky: 35
Bydliště: Jihlava/Plzeň
Tady ještě pěkné :)


Přílohy:
Poznámka: S&W 39 a 59
image-1_Fotor.jpg
image-1_Fotor.jpg [ 340.48 KiB | Zobrazeno 8097 krát ]
SEAL HP 03_Fotor.jpg
SEAL HP 03_Fotor.jpg [ 469.68 KiB | Zobrazeno 8097 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Smith & Wesson MK22 model.0 "Hush Puppy": possible proje
PříspěvekNapsal: 27 pro 2015, 19:56 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 lis 2015, 05:39
Příspěvky: 53
No asi muzes zkusit predelat manualni airsoft pistoli kwc(cybg) hpa s&w m4505 ma uctyhodny vykon 78m s 0.20 ale dostrel je stejny jako hg od marui ale zaver a dily souz kovu takze zaver by se dal pretvorit zbyva jen plastove telo ktery by ti na cnc vyrobily z ocele a pak by sis ho mohl dodelat z oceli se dela dobre a snadno neco navaris atd vim ze to bude drahy a jen manual ale asi jedina moznost jak sw m39 vyrobit snad zase nekdo na me bude nadavat ci vymejslim


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Smith & Wesson MK22 model.0 "Hush Puppy": possible proje
PříspěvekNapsal: 08 úno 2016, 12:27 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2013, 19:03
Příspěvky: 35
Bydliště: Jihlava/Plzeň
sgt.plumley píše:
No asi muzes zkusit predelat manualni airsoft pistoli kwc(cybg) hpa s&w m4505 ma uctyhodny vykon 78m s 0.20 ale dostrel je stejny jako hg od marui ale zaver a dily souz kovu takze zaver by se dal pretvorit zbyva jen plastove telo ktery by ti na cnc vyrobily z ocele a pak by sis ho mohl dodelat z oceli se dela dobre a snadno neco navaris atd vim ze to bude drahy a jen manual ale asi jedina moznost jak sw m39 vyrobit snad zase nekdo na me bude nadavat ci vymejslim


Ty jo, to bych neviděl. Bohužel asi zůstane jen u snů. :(


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz