Právě je 28 bře 2024, 22:28



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: M18 smoke grenade
PříspěvekNapsal: 14 zář 2013, 16:21 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 21 kvě 2013, 22:07
Příspěvky: 8
Zdar chlapi,

mám na Vás dotaz. Hledal jsem hledal, ale asi málo a nebo špatně. Zkrátka jsem nenašel. A co jsem hledal a nenašel???
Jaké barvy kouřových granátů se používali v konkrétních situacích ve Vietnamu.
Je možné, že jste to tady probírali, ale nechal jsem si vyhledat veškeré příspěvky s M18 smoke granade a nic kloudného jsem nenašel.
Jde o to, že budu nějaké brát a nevím, jaká barva by se hodila nejlépe.
Děláme pěchotu 101-st ABN rok 1968.

Díky za odpověď, Gíízy


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M18 smoke grenade
PříspěvekNapsal: 17 zář 2013, 11:22 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
Co se týče signálů barevným kouřem mohla mít každá divize vlastní SOP. to chce odchytit nějakého veterána ze 101ček (nejlépe RTO, NCO, PL) a zeptat se jej na to.
Obecně však platí, že červenou se označovala pozice protivníka a žlutou pak vlastní. zelená prý byla na guvno bo byla na pozadí vegetace špatně vidět.

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M18 smoke grenade
PříspěvekNapsal: 18 zář 2013, 10:13 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Zdravím, jak píše Sunny, bylo to jednotka od jednotky jiné podle SOP, ale např. pro dust-off platilo, že žlutý kouř na LZ znamená, že je pozice zabezpečená a lze položit mixér až na zem, naopak červený kouř znamenal přítomnost nepřítele u LZ = LZ pod palbou = dust-off ve visu.

Bílý dým se používal jako clona - nebyl značkovací (ale mohl se tak použít i jakkoli jiný dým). Zelený na hovno, jak psal Sunny. Fialový na označení - smluvený signál.

Pokud nechceš kupovat celou sadu (což bych ti asi doporučil), pak vem určitě prioritně nejpoužívanější žlutou a červenou.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M18 smoke grenade
PříspěvekNapsal: 18 zář 2013, 21:14 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 21 kvě 2013, 22:07
Příspěvky: 8
Díky moc chlapi za odpověď.
Teď alespoň vím, na které barvy se vys..t a na které se soustředit. :)
Gíízy


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M18 smoke grenade
PříspěvekNapsal: 16 dub 2014, 22:58 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2013, 19:03
Příspěvky: 35
Bydliště: Jihlava/Plzeň
Pokud někdo chcete funkční repliku M18, bude vám stačit dýmovnice z odkazovaného pyro-shopu, plechovka od šlehačky a olivový sprej + ostatní barvy na popisky, šablona na popisky, lepenka a nůžky a kleště na plech. Když vám přijdou dýmovnice, pákové roznětky budou zvlášť. Pomocí kleští páku narovnejte a ohněte jí zhruba o cm dál, než byla původně. Vezměte pixlu od šlehačky. Očistěte jí tupou stranou nůžek od té hnusné etikety (docela makačka, příště použiju pískovač). Tubus šlehačky má zhruba stejný průměr jak M18, a blíže ke spreji ho uřízněte cca 15cm od dolního okraje. a ostré hrany ohnete směrem ven. Poté vytvořte vnitřní vložku z lepenky, a vycpěte dno. Dýmovnice bude festovně držet a neuvolní se. Dále je potřeba vytvořit spodní dno (například z horního zbytku tubusu) a udělat do něj díru, u originální M18 tou dírou proudí kouř, v tomto případě je to jen pro autentičnost. Problém je horní víčko, já dříve použil lepící pásku, ale na té pochopitelně dobře nedržela barva. Takže příště použiji tenké dřevo (plech asi ne aby měla roznětka dost síly to roztrhnout, lepící páska po primárním zážehu vpodstatě zmizela.) :D
Příloha:
Příloha grenade_M18.gif je dlouhodobě nedostupná.
Všechno to zkompletujete a nastříkáte OD sprejem. Nevýhodou je vysoká cena (člověk to ale nehází každej den) a velká piplačka, to mě ovšem neodradí a o prázdninách se těším na výrobu dalších. :) Další nevýhodou je, že vnější páková roznětka je oproti M18 trochu obéznější, s tím jsem se smířil (takže na displej to není ale efekt vypadá to bombově) Bohužel nemám fotky samotných dýmovnic (jsem blb, nevím proč jsem to nefotil), zato mám ale video :) Píšte, pokud máte nějaké nápady nebo připomínky. Jinak vytvořené M18 obaly lze používat vícekrát. :dance:

http://shop.airsoftteam.cz/dymovnice-py ... rveny.html

https://www.youtube.com/watch?v=gr_U4F2jJ7M


Přílohy:
grenade_M18.gif
grenade_M18.gif [ 22.21 KiB | Zobrazeno 6627 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz