Právě je 28 bře 2024, 23:41



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Brokovnice
PříspěvekNapsal: 16 dub 2008, 10:31 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
O své úchylce pro tuto zbraň jsem se zmínil již na portále, teď se navíc objevila Plynová kráska od Chiňanů - Mossberg 500.
Mám proto dotaz, jak moc se v Namu Mossberg používal, vim, že v té době existoval, ale jestli se do Namu dostal fakt netušim., určo ne jako ofiko army zbraň.
Jinak jestli by nešel Mossberg tak uvažuju o skrácené verzi Ithaky ale to bych musel dlouho šetřit..
Pokud si myslíte, že je jedno nebo obojí blbost, tak mi to vymluvte. :)

_________________
Cpl. Martin P. McKoy
3/2 Pl. B Co/1. bat. 8. Cav. 1. Cav. Div.
1968-1970


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2008, 10:41 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
he brokovnice stejně moc ofic nebyly takže je to s něma docela záhadné a pestré...
co se týče toho mossberga, tak bych řekl že se používal, z hlavy ti neřeknu pramen toto potvrzující,ale kdysi jsem někde na todle info natrefil. bo když jsem dělal ve druháku v hmotné kultuře seminárku na téma "co nosili s sebou" tak jsem tam mossberga mezi používáné shotguny uvedl. bohužel jsem tenkrát necitoval bo jsem to dělal na poslední chvíli, byl sem shnilý a taky se na to zrovna nějak nebazírovalo. zkusím se výhledově tím prohrabat...

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2008, 10:58 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
No mam podobny problem, borec z jednotky by tu M500 taky chtel. V posledni dobe sem stravil pomerne dost casu na googlu hledanim informaci o jejim pouziti v Namu...a prekvapive nic opravdu verohodneho sem nenasel :( Ovsem podle ruznych nepodlozenych zdroju se v Namu pouzivala, jen nevim, jestli uz v te dobe s cernymi plasty, nebo porad jen ve dreve. Videl sem par fotek a par zaberu z filmiku z jungle, kde na chvili probleskla...ovsem, ze je to M500 se s jistotou neda nikdy rict. Muj zaver z toho vseho je takovy: M500 v namu byla, ovsem radeji bych volil variantu s drevenym pazbenim.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2008, 11:12 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Já o Vietnamu a Mossbergu 500 (příp. Remingtonu 870, Winchester 1200, M12...) vždy jen četl, fotku jsem nikdy neviděl. Ale týká se to i ostatních brokovnic.
(Ony ty svině brokovky vypadají dost stejně, takže na méně kvalitní fotce je od sebe nerozeznám. Tedy pokud nemají nějaký charakteristický prvek.)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2008, 12:29 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 bře 2008, 21:44
Příspěvky: 99
Bydliště: skládka Praha
Bych se toho mossbergu vůbec nebál,byl vyrobenej v roce 1961 a ve státech celkem rozšířen a oblíben,do namu se mohl dostat stejně jako ostatní typy.Mám pocit,že je na obrázku z War in Vietnam vol.2 od sg.signalu ale má ho bratr tak se nemůžu juknout(černoch s pásama do 60ky).Jinak ohledně tý plynovky bych volil černou verzi a pak nabarvit pažbení,nitro barvy a lih mořidlo(odzkoušeno,vypadá to skvěle-jako živé)postup můžu pro zájemce rozepsat.A taky sundat ty moderní mířidla a mušku nahradit jen stříbrnou kuličkou,viz fota na netu.Ta stříbrná verze mosbergu je totiž nějaká nachromovaná či co a nechytá na tom brinýr,takže by se to muselo nastříkat sprayem ale ten se z těch hladkejch ploch rychle odrbe a bude to nevzhledné.U barvení toho pažbení to tolik nehrozí pač ty nitráky se do toho plastu nepatrně"zažerou"a i tak když se to odře tak podklad je černej a nebije tolik do očí.


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2008, 13:56 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
2Din: Pokud by jsi byl schopen aspon nejak strucne rozepsat, jak teda upravit ty plasty, myslim, ze nejen ja bych ti byl vdecen :wink: Jinak ja prave taky M500 na fotkach naprosto jasne nevidel, je opravdu tezky u brokaren poznat v ty dobe co je co z nekvalitnich fotek.... Jinak asi neni duvod si myslet, ze M500 v Namu nebyla, kdyz uz tu tolik lidi vpodstate potvrdilo, ze to mozny je 8) Jo a jeste jedna vec, na zahranicnich webech sem ji uz nekde videl (tu cinskou M500 na plyn), ale prodava uz se i v CR? Kdyby mel nekdo info/odkaz, budu rad....

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2008, 14:11 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Koukni na anáč Mossberg M500

Jinak co jsem se koukal, tak tahle brokovnice byla v namu novinkou, takže určitě byla, ale asi spíš menší počty a spíše na osobní preference. Armádní a policejní složky ji ve velkém začaly používat až koncem 70tých let...

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 dub 2008, 15:26 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 bře 2008, 21:44
Příspěvky: 99
Bydliště: skládka Praha
pomůcky:šmirgly různé hrubosti,středně hnědá matná nitro barva(obi),nebo autobarva s matovadlem(většinou jsou totiž lesklé),mahagonové lihové mořidlo(jedině mahagon!!!!),bezbarvý matný nitro lak(obi,použil jsem lak na dřevo a drží kupodivu jak bejk),ty barvy a laky můžou bejt i ve spreji,ale musej bejt matný,štětec na vodovky(plochý s jemnými chlupy)postup:jelikož je to pažbení potažený gumou cca.0.5mm tloušťky,tak se to nejdřív musí šmirglem obrousit(cca 2 hodiny),je dobrý to obrousit pečlivě, protože nitráky pak ty zbytky gumy rožežíraj,po obroušení omýt vodou s jarem a osušit.Po uschnutí natřít jednou vrstvou hnědé barvy,po krátkém zaschnutí cca 1 hodina(zálezí na barvě ale většinou to stačí)natřít ve směru letování dřeva nejdříve jednou vrstvou mořidla(ta má zatím vcelku nulový efekt),po asi 20 minutách druhou vstvou mořidla ve směru letování.Ta už se dělá pomaleji a pečlivěji pač dochází k výraznému ztmavování jednotlivých let a nesmí se to s mořidlem "přehnat".Po zaschnutí mořidla(radši 1 hodina)se to pak natře bezbarvým lakem,jelikož jinak by se mořidlo hned ošoupalo.Zde stačí jedna vrstva,ale 2 jsou sichr.Pokud to budete natírat 2 vrstvama tak po nátěru 1.vrstvy se to může lehoučce přešmirglovat ve směru letování jemným šmirglem,což udělá takový mini čárky typické pro dřevo v řezu,a pak natřít tou druhou vrstvou.Po celkovém natření nechat tak den schnout.The end :D kdyžtak ještě něco doplnim ale takle se mi to zdá komplet.Jo ještě doporučuju to nejdříve vyzkoušet na nějakém jiném materiálu než se na to vrnete,třeba na kusu MDF desky nebo plovoucí podlahy(zvlášť techniku letování),a pak na menším kousku pažby(nejlépe dole)jestli ty nitro barvy nežerou ten plast až moc(ještě se mi to ale nestalo,ale možný to je při tolika druzích barev).Nebo to přivezte na akci a já vám to do příští natřu(za 5 piv :D )


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 dub 2008, 17:01 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Diky za supr navod :wink:

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 dub 2008, 20:18 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 15 dub 2008, 09:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Hrádek u Sušice
Ta brokovnice Mossberg M500 vypadá moc hezky, určitě se musí dobře držet, s ní bych strach neměl :twisted:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2008, 22:27 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 bře 2008, 21:44
Příspěvky: 99
Bydliště: skládka Praha
tady je výsledek celé procedury(foto níže od bratra),jinak prej budou stejně nějakej čas nedostupný,minimálně v anáči,protože je po nich ve světě dost zájem prej a nestíhaj to vyrábět,jinak je to celokov,krom pažbení,vnitřek je vcelku dobrej(prej lepší nez marushin od ktérého je to okopčený)a střílí to 3 8mm kule ale dá se to předělat i na podávání jen 2 kulí.

_________________
MACV-SOG CCC RT Vermont
SFC Dinkeloo John D.


Naposledy upravil din dne 21 dub 2008, 22:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 dub 2008, 22:28 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Obrázek

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2008, 08:45 
First Lieutenant
First Lieutenant

Registrován: 03 dub 2008, 19:43
Příspěvky: 361
puška je nádherná,ale nesedí mi k ní ty fusekle :lol:

Ploutev

_________________
Ploutev
Sat Soc An
Puc a puc a Ho Chi Minh


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2008, 14:57 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 bře 2008, 21:44
Příspěvky: 99
Bydliště: skládka Praha
Ploutev píše:
puška je nádherná,ale nesedí mi k ní ty fusekle :lol:

Ploutev

neboj,smrděli jak po tejdnu v buši :D

_________________
MACV-SOG CCC RT Vermont
SFC Dinkeloo John D.


Nahoru
 Profil  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Brokovnice
PříspěvekNapsal: 12 čer 2008, 14:15 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
Neví někdo jak vypadaj US Army (estli teda nějaký spešl byli :) ) nebo civilní Brokový nábojnice, ze 60 let :)!???

_________________
Cpl. Martin P. McKoy
3/2 Pl. B Co/1. bat. 8. Cav. 1. Cav. Div.
1968-1970


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz