Právě je 28 bře 2024, 22:34



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Dotaz F 4 Phantom II a F 105 D Thunderchief
PříspěvekNapsal: 01 říj 2007, 18:28 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2007, 11:32
Příspěvky: 42
Zdar chlapáci, nevíte někdo, jestli se na stojánce mohli potkat F 4 E Phantom II AF 68 313 (Spunky IV) popř. AF 70342 s F 105 D Thunderchiefem AF 61 132 ? Jsou to stroje 388 TFW 34 TFS ze základny Korat v Thajsku (ocasní kódy JJ)? Jestli ano, tak tipuji konec roku 69, kdy byla jednotka přezbrojovaná. Jen nevím, jestli tyhle mašiny sloužily současně nebo ne


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 říj 2007, 19:29 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
F-105 od 34.TFS měly fungovat v Koratu do 10.května 1969, ale F-4E měla 34.TFS dostat až 5.července. Takže se asi potkat nemohly a kdyby náhodou jo, tak mě prosím netluč... :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 říj 2007, 16:47 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2007, 11:32
Příspěvky: 42
A kurník, to asi z diorámy nebude nic.... A nebo jo, v tomhle "detailu" se asi nikdo babrat nebude :D


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 18:59 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Travis: Prozradíš co tvoříš?? Nebo už jsi asi vytvořil jelikož už je to měsíc jak koukám...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 lis 2007, 21:44 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2007, 11:32
Příspěvky: 42
Toho F4 Phantoma dodělávám, dělám kamo Spunky 6. Mám ještě Thunderchiefa a chtěl jsem je oba dát na diorámu na stojánku. fotka rozestavěnýho Phantoma je na:

http://modelforum.upce.cz/forum/download.php?id=127390
http://modelforum.upce.cz/forum/download.php?id=129257
http://modelforum.upce.cz/forum/download.php?id=129258


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 lis 2007, 17:05 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Travis: Pěkný, pěkný. Od jaké firmy? A jak dlouho vlastně děláš modely? Teda jestli neva, že se vyptávám ;-)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2007, 08:34 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2007, 11:32
Příspěvky: 42
Je to Revell v 1/72. Nevadí že se vyptáváš. Modely dělám od 6 let (KP
Prostějov), pak jsem měl pár let přestávku. Pak zase od 11 let s další přestávkou, a poslední vlna začala v 18 letech a trvá doteď. Jinak nemám žádný soutěžní ambice a dělám si jenom do své vitrínky.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 lis 2007, 04:23 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Když mě bylo kolem 6-ti let, taky jsem vlastně začínal na KP. I když já spíše jenom přihlížel, odstřihoval díly a tak:-) Takže moje první modely MiG-17 a MiG-19 jsem ani sám nestavěl. Já mám tu přestávku už nějak zatraceně dlouhou... a model nedokončen. Když se dívám na tvého Phantoma, říkám si, mám hodně co dohánět.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 lis 2007, 12:00 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2007, 11:32
Příspěvky: 42
Jsou daleko větší frajeři než já. Já si lepím v klídku a pohodě do své vitrínky. Člověk se učí každým modelem. Letadla a heliny jsou v poho, kdybys viděl, jak mě teď sepsuli u jedné sanity (technika), kterou jsem dělal... Je fakt, že toho Phantoma si vychutnávám, mám rozdělanýho ještě F 105 Thuda, čekám tam na obtisky až mi přijdou ze zásilkové služby.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 lis 2007, 01:28 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Však to je ono - takhle v pohodě sám pro sebe si stavět, nejlepší. Kdo tě sepsul u sanity?? Já když jsem byl malý, vždycky jsem v modelářství zíral na modýlky ve vitrínce a divil se, jak je vůbec možné tak krásně čistě to dát dohromady:-) Někdy v té době jsem narazil v L+K na fotku diorámy - bylo to takové docela akční. Zachycovalo výsadek z UH-1, kde voják je ponořen až po pás v bahně. Měřítko 1:32 jestli se nepletu, ale z jaké stavebnice atd. to nevím. Vypadalo to hrozně živě. Jestli bude čas to pohledat, tak zkusim - snad není názor příliš zavádějící, vzhledem k tomu, že jsem tu fotku neviděl několik let:o) Taky přišla jednou doba, že jsem byl pochválen za vlastní výtvor. I zaradoval jsem se, že to skutečně postupem času a po nějakém tom neúspěchu jde dál a lépe.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 lis 2007, 11:15 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2007, 11:32
Příspěvky: 42
Kdo? Leckdo, dyk se na to fórum sám podívej:

http://modelforum.upce.cz/forum/viewtopic.php?t=17175

Nejhorší je, že ty fotky jsou na dvaasedmdesátinu asi trojnásobný oproti reálnému modelu, takže to opotřebení se opravdu může zdát obludné, ale na modelu to tak zlý není.
Diorámy mám rád, ale nějak nemám do nich energii a docela se bojím figurek. Navíc dělám výhradně měřítko 1/72 a tam to opravdu není nic extra - udělej si třeba 6 barevnou kamufláž maskáčů z Desert Stormu (klasický americký pouštní maskáče) tak, aby to za něco stálo....


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 lis 2007, 19:53 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Teda sepsuli... ale docela zbytečně si myslim, jako mě se líbí. Fotka 1:72 modelu je hodně zrádná, to se musí vidět na vlastní oči pro objektivní hodnocení. Jasně no - tak malé figurky a kouzlit na nich nějak maskáč, dobrá "sranda". Docela mi stačí piplat se s kokpitem u 1:72. Jednou jsem se pokoušel o vlastní diorámu, ale to byla celkem z nouze ctnost:-) Na tom model fóru se stále tolik kritizuje? Taky už jsem si ho sám mohl prohlídnout že... ale když uvidím ty modýlky, bude to mít asi značně negativní důsledek na moje sebevědomí, tak jsem se ještě neodhodlal :-D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 lis 2007, 12:30 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2007, 11:32
Příspěvky: 42
hmm, docela jo. Hlavně je tam převaha borců, co dělají 2 světovou - takže s modernou se tam člověk moc nechytá :D . Ale to je jedno, já si dělám jen do vitrínky a jsem spokojený.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 lis 2007, 14:14 
Master Sergeant
Master Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 04 lis 2007, 18:45
Příspěvky: 90
Vidíš tak možná proto, cítí konkurenci a ještě z moderny takže hlasitě kritizujou;-) Vypadají tam až nějak moc podezřele chytře:o) A co jak se vyvíjí Phantom? Taky jak je na tom Thud? Obtisky už přišly?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 lis 2007, 18:56 
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 08 zář 2007, 11:32
Příspěvky: 42
Phantomík už má vejškovky, už má stříbrnou prdel, podvozek i s kryty. Ještě si dostínuji trysky a začnu dělat finální olítání a napuštění spár. Ještě koketuju s myšlenkou naložit mu na závěsníky na TER nějaký Mk 82, ale už tam má i sidewindery a já se bojím, aby toho už nebylo moc. Spíš to dám na dalšího Phantoma - mám ještě jedno Ečko a i v obtiskách mi zbyl pěknej marking, škoda to nevyužít. Obtisky na Thuda ještě nedorazili, takže ten je zatím ve skříni. Tenhle víkend se mi nechtělo stříkat barvy, tak jsem ještě pokračoval v přerejvání dvoumístného Skyraidera.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz