Právě je 28 bře 2024, 16:54



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz- B52
PříspěvekNapsal: 03 srp 2010, 21:30 
Zdravím mohl by mi říct někdo něco o letounu B52 číslo 70162?? Pokud se zučastnil války v Namu.
tu foto
Obrázek


Nahoru
  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz- B52
PříspěvekNapsal: 03 srp 2010, 21:41 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Seržante, zadej si do Google vyhledavače "B-52 70162" a najdeš odkaz. Ano, zmíněný stroj sloužil ve VN war stejně jako později v Iráku... ale podívej se sám.
Zdravím

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz- B52
PříspěvekNapsal: 03 srp 2010, 22:30 
no koukal jsem se... a vždy sem našel jenom zmínku tipu: Zde B25 číslo tolikatolik shazuje pumy


Nahoru
  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz- B52
PříspěvekNapsal: 03 srp 2010, 23:14 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Kouk jsem se na to dost zběžně, ale pochytil jsem tolik: na zmíněné fotce 70162 shazuje bomby na Vietnam. Tato fotografie byla použita jako psychologická zbraň proti iráckým ozbr. silám :"Toto je americký bombardér a zítra zaútočí na pozice vaší divize..."(formou shazovaných letákú) a den po útoku:"Viděli jste sílu našeho letectva.." Pravda, nevyplývá z toho, že by zmíněný stroj s číslem 70162 opravdu v Iráqu sloužil, to jsem tam nenašel a jen si to vyvodil ze zmíněného textu, ale ve VN nepochybně ano.
Celá věc tkví v tomhle: generál Norman "Stormy" Schwarzkopf ve VN sloužil a pamatoval si účinek náletů B-52 na NV. Jemu patří nápad v iráckém tažení varovat vojáky iráckých pozemních sil letáky ve smyslu "Zítra uvidíte" a "včera jste viděli". Jako ilustrace byla použita (zastaralá ale působivá) fotka 70162 nad VN.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz- B52
PříspěvekNapsal: 01 úno 2012, 16:19 
Tak zas jsem si něco našel v čem byste mi mohli pomoct pánové.

Kdysi jsem někde četl, že B52 nad Vietnamem používaly jako protiraketovou obranu "bezpilotní letadélka", která letěla vedle letadla a že se na ni zaměřovaly odpálené SAMy... můžete mi poradit jak se to letadélko jmenuje?


Nahoru
  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz- B52
PříspěvekNapsal: 01 úno 2012, 18:05 
Sergeant First Class
Sergeant First Class
Uživatelský avatar

Registrován: 05 říj 2011, 17:46
Příspěvky: 86
Bydliště: Ronkonkoma, Long Island, NY
Zdravím,

tebou zmíněné letadélko se jmenuje ADM-20 Quail (křepelka). Byl to miniaturní bezpilotní letounek vyrobený výhradně z umělých hmot, poháněný turboreaktivním motorem J85. Měl elektronické zařízení, které na stínítcích nepřátelských radarů dokázalo vytvářet obraz shodný s B52, takže to byl takový klamný cíl. O nasazení tohoto kousku ve Vietnamu žádné informace nemám, ale jedná se o záležitost zavedenou koncem padesátých let, takže bych se tomu nebránil, ačkoliv si myslím, že rušení SAMů se v době náletů na Severní Vietnam provádělo už jiným způsobem...

A zde foto:
Obrázek

_________________
S přátelským pozdravem
SP5 Arthur "Doc" Frazer
Bravo Company, 2/3 Infantry, 199th Light Infantry Brigade
.................................
Long Bình, Biên Hòa province, III. CTZ

"Live long enough to become a problem to your kids."


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz