Právě je 28 bře 2024, 19:45



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 07 úno 2010, 12:41 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Ba ne, tyhle knoflíky jsou do padesátejch let správně. Co já vím, začaly se objevovat těsně po WW2 na HBT uniformách a ještě v době VN třeba na "PX" kalhotách (střihem stejný jako HBT M43 ale z hladkýho popelínu). Musím se pohrabat ve sbírce, mám dojem, že tam najdu nějakej příklad.

Bratr Andy

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 16:27 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 říj 2009, 22:42
Příspěvky: 58
Myslím, že vím co máš na mysli bratře. Pokud nezapomenu, tak dnes nafotím a zítra vložím, protože mám dvoje kalhoty každé jiné s takovými knoflíky v hnědé barvě a jedny kempky se stejnými knoflíky v barvě zelené. Prozatím přidávám jednu myslím pěknou fotografii kdy fotograf jistě velmi riskuje. Je na ní jako zajímavost dobře patrný upravený holster na 1911ku v úpravě jaká je často vidět, ale někde jsem zahlédl seříznutý holster tak, že z kožené klopy holsteru zbyl jen asi 2cm tenký proužek. Nevíte náhodou, kde jsem ono foto moh vidět? Nemohu si vzpomenout. :wall: V dnešní době, kdy si mohu za slušné peníze pořídit slušnou repliku se takové úpravy nebojím, ale nechci něco opomenout, než-li se do toho dám. :)


Přílohy:
United Nations troops fighting in the streets of Seoul, Korea. September 20,1950..jpg
United Nations troops fighting in the streets of Seoul, Korea. September 20,1950..jpg [ 73.61 KiB | Zobrazeno 9613 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 17:34 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Jojo, seržante, to by odpovídalo - mám jedny PX kalhoty s těmihle knoflíky v tmavozelené barvě a zatím marně hledám: míval jsem HBT M43 se stejnejma, ale světle hnědejma (jenže čert ví, kam se poděly, nějak je nemůžu dohledat). Pak mi ještě leží v hlavě, že jsem ty světlehnědý viděl na pozdní (asi post WW2) verzi Duckhunterů M42 - jenže už nevím kde.. :)

Edit: teď jsem to našel: tyhle knoflíky se objevují na vlněnejch kalhotách M45 a M51 (zvláštní je, že ne na košilích stejných modelů) - a já trouba pořád bádám, odkud je znám: ve skladu mi visí asi tak padesát párů zmíněnejch kalhot a já furt nevěděl... :wall: :wall: Pokud tady někdo stojí o fotodokumentaci, dejte vědět, nechci zbytečně ucpávat forum věcma, který do VN nepatřej (i když přísloví praví, že žádná zkušenost neudělá člověka blbějším). :lol:

K tomu holstru - maník to upravil, aby se mu vešla pistole s vyklenutou pažbou (Colt 1911 to není). Tuhle úpravu vidím prvně v životě - jinak mám ve sbírce tenhle holstr s dodělanou dírou na zapínací trn, takže se do pouzdra vejde třeba revolver ´38: pokud chcete, přidám fotku.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 09 úno 2010, 11:34 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 říj 2009, 22:42
Příspěvky: 58
Máš pravdu bratře za chvilku by nás(mě) s neNAMovým obsahem a fotografiemi nejen Matrix moh vypískat! Musím se velmi krotit! I když k Namu bychom se dopracovali. :D Ten seřízlý holster na fotografii měl nebo má tuším ERDL k prodeji. A podle mě jde na fotografii o M1911ku, protože je kapku zřetelná dlaňová pojistka. Do tohoto holsteru pokud vyřízneš kostici, která je uvnitř všita a přilepena můžeš poté vsunout téměř jakoukoli pistoli. Jen 1911ka pak už špatně drží. Kamarád to udělal a co vím vešlo se do toho skutečně skoro všechno.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 09 úno 2010, 23:46 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Ale jo, seržante, s tím Coltem 1911 máš asi pravdu - já jenom kouk´a říkal si, proč ta úprava? Tak jsem si řek´, že asi kvůli tvaru pažby... ne vážně, asi to bude Colt. (Ale pak mi ta úprava chlopně nedává moc smysl - nějaká frajeřinka?)
Přivěsím fotky těch "PX kalhot" co maj´ty probíraný "plochý" knoflíky: tohle, bratři, do VN patří - jak už jsem zmiňoval jinde, tyhle gatě se daly koupit v PX systému jako náhrada za "kempkový" kalhoty a jako takový používat. Nedělám si iluze, že by to mužstvo nějak využívalo, byla to věc spíš důstojnického sboru (taky jsem tyhle ve sbírce přiřadil ke kempkový košili majora 9.pěší divize)


Přílohy:
PX pants 002.jpg
PX pants 002.jpg [ 159.34 KiB | Zobrazeno 9420 krát ]
PX pants 001.jpg
PX pants 001.jpg [ 146.75 KiB | Zobrazeno 9420 krát ]

_________________
F.U.
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 00:29 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
Jen poznámku. Mě Korea na namovém fóru nevadí. Radili jsme se s Arniem, že kdyby se to nějak hezky a víc rozjelo, udělali bysme jí samostatný chlíveček jako mají letadla, zbraně atd. Myslím si že Korea je docela vzácnost, moc lidí se jí nevěnuje, takže i proto.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 00:37 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Matrixi, dík za "dispens". Moh bych dát dohromady pár fotek dobovejch hadrů... A asi se shodnem, že Korea, jak se, myslím, TankHill pěkně vyjádřil je WW2 na druhej rychlostní stupeň :) ale zároveň je bezprostředním předchůdcem VN war - takže, jen do toho: utvoř chlívek a já rád přispěju! A předpokládám, že i leckdo jinej.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 07:38 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 říj 2009, 22:42
Příspěvky: 58
To jsou přesně ony ty kalhoty ale nemám v tak pěkném stavu ale díky velikosti je mohu pohodlně nosit. Tyto kalhoty jsem viděl jen jednou na jednom seržantovi vystupujícího z Jeepu M38 kdesi v Německu. Kdybych věděl kde fotografii mám, tak ji sem umístím.
Přidávám tedy další foto nádherných kempek (doufám, že mě za název nikdo nesežere)?
K tomu holstru. Zkoušel si někdy tasit z tohoto holstu pistoli? Já to zkoušel na střelnici při pudové střelbě a vůbec jsem se nechytal, protože ta tuhá kožená patka po rozepnutí vyloženě brání pohodlnému úchopu zbraně a následnému vytažení. Když má ve válce nějaký americký mazák potřebu rychle tasit, tak je zapotřebí improvizace holsteru s nožem v ruce a najde si zkratky.


Přílohy:
kalhoty4.JPG
kalhoty4.JPG [ 32.99 KiB | Zobrazeno 9356 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 07:40 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 říj 2009, 22:42
Příspěvky: 58
Nepodařilo se mi na první pokus vše ale jak koukám bratře, tak na těch tvých kalhotách jsou v klopě knoflíky ale já mám na obou mnou prezentovaných kalhotách klasický mosazný zip od Talonu. Mám ještě jedny kemky s těmito zelenými knoflíky ale ty sem nedávám protože na nich kromě těch knoflíků není nic zvláštního.


Přílohy:
kalhoty1.JPG
kalhoty1.JPG [ 39.98 KiB | Zobrazeno 9352 krát ]
5th SFGA NAM 1962.JPG
5th SFGA NAM 1962.JPG [ 47.7 KiB | Zobrazeno 9353 krát ]
kalhoty.JPG
kalhoty.JPG [ 31.55 KiB | Zobrazeno 9351 krát ]
kalhoty2.JPG
kalhoty2.JPG [ 35.71 KiB | Zobrazeno 9352 krát ]


Naposledy upravil sgt.peterson dne 10 úno 2010, 07:52, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 07:43 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 říj 2009, 22:42
Příspěvky: 58
Zapoměl jsem poděkovat Matrixovi a Ariemu za shovívavost k naším ne zcela NAMovým přízpěvkům i když jsme se k NAMové výstroji od druhoválečných HBTček konečně dopracovali. :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 12:34 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Bingo, seržante, tenhle model kalhot jsem ještě nepotkal! Pěkný. Můj soukromej odhad je, že to jsou taky PX - nebo máte někdo vědomost o tom, že by byly "issue", tedy fasovaný?
S tou úpravou pouzdra - celkem chápu, ale stejně mi to přijde spíš jako osobní výstřelek, nemyslím, že by vojcl potřeboval bleskově tasit, jako ve westernu... :lol:
Ještě poznámka: na tý černobíly fotce s fešákama od SF je pěknej detail - enbloc clipy naražený na řemenu pušky.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 12:56 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 říj 2009, 22:42
Příspěvky: 58
No právě amíci toho cowboye maj v krvi. :D
Taky se všimni kde mají ti zelení bareti od 5th s druhým modelem fleše na baretu. Umístění omezoval německý typ baretu za 12marek. Ještě maličkost, bílý okraj na flashi se objevil u 5th SFGA po smrti JFK.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 14:05 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Moment: ta fotka je datovaná 1962 a zelený baret byl schválen už v r.1961, takže to nemusí být německý (nebo kanadský)barety. Nesouhlasím, že by něm.baret nedával možnost nosit flash správně - na té fotce to spíš vypadá, že ho má chlapík vpravo nedbale nasazený.
A s flashem je to takhle: v říjnu 1961, zároveň s autorizací baretu dostala 5.skupina černý flash. Některým fešákům bylo trnem v oku, že není na tmavozeleném baretu pořádně vidět a řešili to tím, že pod něj podložili bílej filc kterej přečníval do stran a tvořil "rámeček" - ale to byla neoficiální úprava. Bílý okraj byl autorizován koncem r.1964 zároveň s "VN" pruhy (které jsou primárně symbolem 1. a 7.skupiny a do grafiky VN vlajky byly uspořádány jen proto, že se to hodilo) Bílý okraj flashe 5.skupiny nemá souvislost s atentátem na JFK - to má žlutý flash 1.skupiny, kde byl přidán černý, smuteční lem a vzápětí ještě jeden, zase žlutý, protože černý na baretu nebyl pořádně vidět.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 14:33 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 21 říj 2009, 22:42
Příspěvky: 58
To si mi svými argumenty převrátil celej svět bratře! Děkuji za vysvětlení, rád se nechám poučit, ale teď mě nech chvilku rozdejchat. :(


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Korea
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 15:27 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
ad utility s kapsama na stehnech: Mňó nevím esli je to případ těchto konkrétních kaťat výše, ale v 1. půli 60. let (a možná i koncem 50. ) to bylo jakousi "airborne" masírkou (tak se to aspoň píše v Lylesově Vietnam airborne). Rozšířené to bylo pochopitelně i ve smetánce všeho armádního érbórnu v USSF, kde takové hadry nosil i BG Yarborough.
K vidění to bylo samozřejmě i na výsadkářích dorazivších roku 65 do Namu.
Ovšem esli se jednalo o hadry z PX či upravované krejčími netuším ...
Tu fotka na paragánovi z 1950s
Příloha:
11ABNavnlate1950s.jpeg
11ABNavnlate1950s.jpeg [ 41.87 KiB | Zobrazeno 9244 krát ]


a tu ejhle kanonýři - raketýři - čert se v tom vyznej - 18 FA group s raketama Corporal v západním Německu koncem 50.tek.


Přílohy:
557thFAabn-.jpg
557thFAabn-.jpg [ 111.28 KiB | Zobrazeno 9240 krát ]

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz