Právě je 16 dub 2024, 11:29



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: PNV 57
PříspěvekNapsal: 09 říj 2008, 16:28 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 23 čer 2008, 19:14
Příspěvky: 52
Bydliště: Jihlava
Nepoužívá někdo toto sice zastaralé ,ale přeci jen za ty peníze noční vidění? Googluju jak mohu ,ale zjistil jsem jen pár věcí včetně toho že je to téměř na houby. Na thunderstormu to tam někdo tahal mám pocit že Fidel a vidět bylo celkem dobře... Jakou baterku? Pamatuju si že to bzučelo a bylo to něco typu autobaterie :D .


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PNV 57
PříspěvekNapsal: 09 říj 2008, 16:39 
Warrant Officer
Warrant Officer

Registrován: 13 bře 2008, 17:06
Příspěvky: 173
Bydliště: Camp Evans, I.CTZ
no tohle NV je dobrý akorát tak na nákou planinu,třeba na dopadovce na Bělý se s tim celkem dobře kouká,ale jakmile vlezeš trochu pod stromy tak to je konečná....ale závisí na tom jaká je oblačnost..případně fáze Měsíce...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PNV 57
PříspěvekNapsal: 09 říj 2008, 18:05 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 23 čer 2008, 19:14
Příspěvky: 52
Bydliště: Jihlava
Jak jsi vyřešil baterii? Jak se to dá tahat - pohodlný to asi nejni ,ale já nemám ani tucha kolik to může vážit...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PNV 57
PříspěvekNapsal: 09 říj 2008, 18:35 
Warrant Officer
Warrant Officer

Registrován: 13 bře 2008, 17:06
Příspěvky: 173
Bydliště: Camp Evans, I.CTZ
Baterie vyřešil kamarád....v práci mu to elektrikáři předělali na konektor co má baterka do kvéru....takže pohoda.....jinak těžký to neni...já nevim kolik to může mít kilo..kilo a půl fakt odhad...nosil sem to celou noc pověšený na krku...a nedělalo to problém..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PNV 57
PříspěvekNapsal: 09 říj 2008, 18:51 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 23 čer 2008, 19:14
Příspěvky: 52
Bydliště: Jihlava
Díky za info. Docela vážně o tom uvažuji...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PNV 57
PříspěvekNapsal: 11 říj 2008, 13:55 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
uvažovat můžeš ale netahej to nebo spíš nekupuj to. dokompletuj tigery, visací hračky, zásobáky radši ...
1. nejni to emerický
2. jestli se vůbec u MSF objevil nokťák v 67-68 ...

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PNV 57
PříspěvekNapsal: 16 říj 2008, 21:01 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 07 dub 2008, 07:12
Příspěvky: 148
Mel jsem a povim jednu vec. nekupovat, stoji totalne za hovno. Vecir se k tomu rozepisu kdyztak vice ted nestiham

_________________
MYLUJU PEPU I KDYŽ JE TO CIGÁN


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PNV 57
PříspěvekNapsal: 17 říj 2008, 00:18 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 07 dub 2008, 07:12
Příspěvky: 148
Tak mam chvilku casu tak moje poznatky.

Zasadni rozdeleni u toho "nocniho videni" je na dva typy: jednal PNV 57 a PNV 57H. Samozrejme je vice typu ale to jsou jiz modifikace techto zminenych. Nejvetsi rozdil je ten ze "hacko" ma infre prisvit. Ale jelikoz se jedna o praveke zarizeni prisvit je resen silnou zarovkou a pres ni sklo (dalo by se rict svarecske) ktere odfiltruje viditelnou slozku a ven pusti pouze IR.

Problem s bateriemi je stejny - pristroj chodi podle vyrobce na 4.8 - 5 V. Do pristroje jsem si nechal slozit baterii 4.8V 8000mAh a s prisvitem mi vydrzela cca pul hodiny az hodinu, rekl bych docela skoda penez (cca 3000Kc za baterii + 1000Kc PNV). S prisvitem je jakztakz neco videt ale na druhou stranu te vidi kazdej s noktakem a pokud je k tobe clovek pobliz tak se da v naproste tme zahlidnout i ten prisvit normalne okem - sklo vsechno neodfiltruje a sviti lehce do cervena..

Vahove cely pristroj vazil cca 6kg - nahlavni souprava + pouzdro na baterie s prevodnikem.

Vyhody:
-zadne nejsou

Nevyhody:
-nizka porizovaci cena :twisted: ale s baterii se to docela vyspla
-optika ve vsech NV ma omezenou zivotnost, po delsim pouzivani se "vysviti" - tj misto zeleneho svetla vidis postupne do seda
-toto NV nema zadnou regulaci zsilene dopadajicicho svetla. Pokud ti do toho nekdo posviti nebo odpali svetlici tak uz asi nikdy nic neuvidis...
-nema to co delat v NAMu...

Pokud muzu rict sam je to velika znouzectnost, relativne se dalo pouzit jako stacionarni s olovenou baterii ale i presto to stalo za dve veci.. Osobne si myslim ze je to jenom a jenom ztrata penez..

Jenom tak mimo kdyby nekdo mel zajem o nocni videni tak poslete SZ mam na prodej ruske monookular pro skryte pozorovani (bez nasvetleni). vyrobeno 90. leta, 1+generace, na dve tuzkove baterie vydrz cca 40 hod (dobijeci 1.2V 2400mAh). Neni to taky zadny zazrak.

Jete na starem portale byla diskuze na x stranek, prispival tam jeden rizek ktery se hodne vyzna v NV a jak sam prohlasil NV pod 60k nema cenu kupovat...

_________________
MYLUJU PEPU I KDYŽ JE TO CIGÁN


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz