Právě je 28 bře 2024, 14:46



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: 101st Airborne
PříspěvekNapsal: 18 lis 2012, 23:09 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Bratře,drahý,to je přesně ten důvod,proč tu nikdo nechce nic napsat.Připomíná mi to něco typu:Chci si udělat pěšáka s výstrojí M-1956,ale prostudoval jsem spoustu materiálů a taky jsem našel spoustu rozporuplných názorů,tak nevím,kde začít!Jak vlastně ta výstroj M-1956 vypadá? ;-)

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: 101st Airborne
PříspěvekNapsal: 19 lis 2012, 09:51 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Já se obávám, že jediná možnost by byla "lustrovat" všechny nový uživatele a dovolit vstup pouze těm co budou na:

- Doporučení někoho, kdo tu už je.
- Nebo dokážou opravdovej zájem - což ovšem může bejt těžký pokud jde o nováčka úplnýho.

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: 101st Airborne
PříspěvekNapsal: 19 lis 2012, 13:07 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2007, 09:54
Příspěvky: 521
vietnammarine píše:
Já se obávám, že jediná možnost by byla "lustrovat" všechny nový uživatele a dovolit vstup pouze těm co budou na:

- Doporučení někoho, kdo tu už je.
- Nebo dokážou opravdovej zájem - což ovšem může bejt těžký pokud jde o nováčka úplnýho.


Nějak si nedokážu představit jak to dělat. Spousta lidí se registruje kvůli prodeji/koupi věcí - měli bysme je lustrovat jen proto, že chce něco koupit ?
Nějaký způsob lustrace či dokazování zájmu by se dalo zařídit tak, že účet by byl aktivovaný administrátorem. Někdo se registroval, já mu na mail pošlu dotazník s otázkami, on mi odpoví a já odpovědi vyhodnotím a buď mu účet aktivuju nebo ne. Podle mě to ale nezaručuje vůbec nic, jen bude trvat dva dny, než se nový uživatel na fórum dostane.

Asi nejlepší řešení by bylo to, co už tu někdo dávno navrhoval - udělat chlívek, kde by každý o sobě něco napsal. Adminům by to pomohlo při mazání spambotů. Všechno má ale pro a proti. Nováček se na to může vykašlat a nic nenapsat. V takovém případě mu můžeme třeba po týdnu účet deaktivovat, ok. Ale může to jednoduše obejít a do tématu napsat něco vymyšlenýho. Také tu nejsou všichni reenactoři, jsou tu modeláři, někdo se může zajímat o Vietnam jen kvůli počítačovým hrám z Vietnamu a v tomle smyslu napíše do chlívku něco o sobě - Já jsem Pepa z Jihlavy a zajímám se o vrtulníky a Vietnam byl vyhlášenou vrtulníkovou válkou, proto moje registraci zde na fóru. Bum a v klidu i vegetím na fóru, povinnost jsem splnil.

Pokud jde Pvt. Happy a podezření z provokatérství, není nic jednoduššího než se podívat na jeho profil (vedle SZ a emailu). Konkrétně v jeho případě vidím, že má ještě dvě zprávy na fóru v Prodám/koupím, a když si dám Hledat uživatelovy příspěvky, vidím, že chce koupit nějaké věci (bágl, flašku...). Takže to nejspíš úplný provokatér nebude, nebo naopak velmi rafinovaný provokatér. Můj názor na něj - mladej splašenej kluk, co začíná, 17 let max. spíš méně (a keď nie, tak som sa zmýlil).
Druhá věc - jeho dotaz je fakt na pytel. Chtělo by napsat k čemu se dokopal a kde konkrétně tápe.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: 101st Airborne
PříspěvekNapsal: 19 lis 2012, 14:28 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
To co napsal Matrix jsem tak nějak měl na mysli svým velice skromným "což ovšem může bejt těžký....". Naneštěstí jako Mariňák nemám slohový cítění:-)))

Ten představovací chlívek byl dobrej, nešlo by to nastavit, aby byl po prvním nebo před prvním přihlášení povinej a jiank by se dál dotyčnej nedostal? Pokud má člověk zájem, tak ta jedna, dvě věty asi nikoho nezabijou.

Na druhou stranu je možná trochu třeba u nás starších a "chytř..., moudř..."no, radši jen "veteránů" :lol: holt třeba trochu schovývavosti nad "blbostí" FNGs. Většinou jsou to jen mláďata co věděj hodně málo a z domova/ze školy znaj jen to, že se o ně někdo stará nebo je naopak otravuje, tak je berme s nadhledem, když už projevěj aspoň trochu toho zájmu. Za pár let ten náš koníček třeba potáhnou oni.

Když já si vzpomenu na ty svoje začátky, tak by ze mě Bratr nebo Hans taky asi omdleli :-D

To, že se Bratře snažíš tohle forum držet při životě je super, ale to, že sem lidi už nepřispívaj tolik jako dřív, může mít dost důvodů:
- Např. Velká část věcí o Namu se tu už probrala - ohledně základů výstroje, plus se třeba lidi konečně naučili v tom bohatym textu tady dohledávat. Další podrobnosti nejsou tak častý, hodně lidí třeba ani nezajímaj, protože tu konkrétní jednotku nedělaj, výstroj o který je řeč nemaj nebo jen a pouze nemaj na přispívání už tolik času jako dřív (když to vezmu z pohledu akcí na který jsem jezdil / jezdim a doufám, že ještě chvíli budu jezdit, tak cca.12 let vídám +- ty samý ksichty a spíš lidi ubývaj) apod. Případně se jejich hlavní zájem posunul trochu jinam.
- Takže se závěrem snažme mít trochu pochopení s FNGs ať nám tu ten Nam "na úrovni" za pár let neumře. A když si budou dále otvírat tlamu (jako si třeba dneska dovolej doma nebo ve škole), tak na ně srát. S jejich výchovou bohužel my nic neuděláme.

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: 101st Airborne
PříspěvekNapsal: 19 lis 2012, 18:56 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Pánové!
Já osobně si nedokážu představit,jak by selekce nových uživatelů měla vypadat.V praxi je to téměř nemožné.A uzamknout tohle fórum je taky blbost,páč normální lidé by ztratili možnost se tady dostat.Tohle fórum je veřejné,takže se tu může přihlásit kdokoliv.Člověk,který se o to opravdu zajímá,trouba i provokatér.Tak to jistě chodí na všech fórech.
A jak obvykle dopadli troubové a provokatéři?Stálé osazenstvo je vhodně mířenými odpovědmi prostě odpálkovalo!Takoví se pak urazili,nebo je to přestalo bavit a nejsou tu.Přišel,zkusil,odešel. :D
Tak to tady bylo,je a bude.
Někteří prostě jen špatně formulují dotaz,to platí hlavně o těch mladších,ale my jsme v začátcích jistě nebyli jiní. ;-)
Možná to platí i v případě vojína Šťastného,kdyby svůj dotaz přepracoval a zkonkrétizoval,nikdo by jistě neměl žáden problém.Jen to chce nejdřív myslet a pak psát!

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: 101st Airborne
PříspěvekNapsal: 19 lis 2012, 21:00 
Corporal
Corporal

Registrován: 08 pro 2011, 18:52
Příspěvky: 27
Tak nevim,ale já z pohledu nováčka na fóru i VN musim říct, že nebýt přihlouplích otázek mnohých provokatérů,bych se nedozvěděl mnoho užitečných informací na které bych se vás mazáků bál zeptat, abych nezapad do nechtěné škatulky. Já věřím, že pro vás zasvěcené jsou to možná stupidní a snad úmorné dotazy, ale mi nezasvěcení si z takových dokážeme vybrat možná ty důležité informace pro nás. Ale na druhé straně, když si myslím, že se jedná o provokaci, nebo jsem unavený tak neodpovím. Já si myslím, že pokud na provokatéra odpovíte podrážděně tak mu vlastně splníte jeho sen. Takže místo lustrace bych použil ignoraci.Ale já tak můžu radit když nic kloudnýho k tématu neznam a vlastně parazituju na fóru. Dofám, ale že vy mazáci budete mít s náma FNG hodně pevné nervy a že nám ještě mnoho užitečných informací předáte a zato vám dík.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prudiči a FNGs a jejich dotazy
PříspěvekNapsal: 20 lis 2012, 01:10 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Já bych nechal fórum tak jak je, bez nějakejch lustrací atd. Páč jak stejně časem vidíme, oni se stejně vylustrují sami. I když s větším či menším prolitím žlučníkových tekutin přihlášených a reagujících uživatelů. Ale tak to asi k tomu patří.
Jak tu někdo psal, FNG jsou FNG a tak je třeba je také brát a být k nim "milosrdní" ;-)
Jasně Bratře, když odpověď na tvou pomoc je negativní, pak takový jedinec stejně skončí v moři němoty, protože mu nikdo nepomůže. Jak se říká chytrému napověz, hloupého kopni a dál to neřeš.
Škoda jen že sem chodí bojovníci, kteří se nakonec "bojí" na něco zeptat. Je potřeba si uvědomit, že když už sem kdokoliv přijde a něco hledá a nenajde, tak to neznamená že se o tom nemluví, ale jen se zatím na to nikdo nezeptal a je potřeba napsat dotaz, který se může probírat doalelujá.
Ale nemyslim si že by forum jako takové nějak chřadlo. Dost toho tu už bylo napsáno a kdo něco hledá, tak ten základ tu už najde. Další věci se postupně ale už pomlau přibalují. Ono taky těch lídí už není co dřív, takže to beru jen jako obraz NAMové společnosti.
...
Jo a Bratře, ty prostě guma si :lol:

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prudiči a FNGs a jejich dotazy
PříspěvekNapsal: 20 lis 2012, 11:50 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Tak "guma", říkáš. No tě Bůh, to mi ještě nikdo neřek... :D
Tak já Ti ukážu, co to znamená být "guma" :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prudiči a FNGs a jejich dotazy
PříspěvekNapsal: 23 lis 2012, 12:02 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 07:48
Příspěvky: 616
Bydliště: RVN/FRG
Bro: jo takhle, tak už chápu, proč gumuješ příspěvky:-) člověk tu chvíli tu nejni a ona zase nějaká revoluce či co...

krucifixova poznámka o tom, že nebýt "blbých" dotazů by se leckdo z nováčků nezeptal, na to co ho zajímá, bo se bojí, mi přijde teda docela jako přemrštěná záležitost.
na tomhle foru je naházeno takových základníc hi pkročilých informací, takže se předpokládá, že si časem každý ,to co potřebuje, najde. Pokud mu něco chybí, tak se předpokládá, že se normálně pozeptá v chlívku, který se tomu danému tématu věnuje (a drtivá většina témat už zde svůj okruh má). navíc je zde plná prdel odkazů jinam.
všichni, kdo zde tady chodíme si hrajeme nebo bychom rádi si hráli na válku v namu. Takže je pochopitlené, že se k nováčkům tady chováme jako k FNGs. Ano je to přístup jako armádě. Ta taky nováčka připraví, dá mu k dispozici vše potřebné stran materiálu, informací a znalostí, ale předpokládá disciplínu a pořádek.
herdek doprdele to si přece každá musí oblíznout všech deset za tohle forum, jen kdyby si dokázal uvědomit, jak blbě se scháněli informace před 10 - 15 lety či více...

Uf to jsem se upsal a mám zas na rok splněno:-)

_________________
SSG PALMER, PETER V.
2D GANG BRAVO RED WARRIORS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz