Právě je 16 kvě 2024, 21:52



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 23 led 2010, 19:39 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
Určitě se nechci posmívat těm kteří se (občas) snaží, ale na internetu jsou takové perly, o které se člověk prostě musí podělit :lol:

Citace:
"ERDL

Vzor ERDL vznikl v čtyřicátých letech 19.stl. , vyvinula jen firma Engineer Research Development Laboratory, odtud pojmenováni ERDL. Maskováni se skládá z nepravidelných skvrn různé velikosti.

Ve Vietnamu se poprvé objevuje u jednotek MACV-SOG V roce 1967, pak v roce 1968 bojová uniforma USMC ale to je již druhý vzor ten se liší od prvního lepší prodyšností, je použit nový typ látky rip- stop, je odolnější vůči roztržení a je použit jiný potisk. Vznikají dvě varianty v jedné převláda zelená a v druhé hnědá.

Během války vzniklo mnoho mutací a nových vzorů. Maskáče ERDL ziskala Jihovietnamská ARVN."



Už je mi jasné proč mariňáci vypadají tak skvěle, mají totiž lepší prodyšnost než obyč pěšáci :lol:

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Naposledy upravil Fanys dne 23 led 2010, 20:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 23 led 2010, 19:59 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
Jenže tohle psal náctiletý klučina.Myslím,že ho znám.

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 23 led 2010, 20:03 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
no ať je mu třebas deset nebo padesát, na tom nesejde... objektivní informace může psát v každym věku ;-)

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 23 led 2010, 20:05 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
nuda je pruda co

nejen nepřesnosti historický ale hlavně čeština
JAK se musí votáčet v hrobě

Fando, to je mlácení slámy naprázdno, tady si triko nepohoníš

hans: yes, autor chodí semka na forum (jestli si ho nepletu s někym), pár rad dostal a myslim že ten web nebyl dlouho upravovanej

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 23 led 2010, 21:12 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2008, 22:17
Příspěvky: 148
Bydliště: Opava
Web jsem asi před dvěma či více roky založil já, tehdy jsem s namařinou začínal a horlivě jsem si myslel že o teto tématice vím vše ale pravda byla taková že jsem věděl kulové nebo jen minimum,s funkčností webu to bylo tak že jsem ho založil během týdne doplnil obsah co jsem schrastil na netu a přepsal do něj a tím to haslo po pár měsících jsem na něj úplně zapomněl a přestal jsem se mu věnoval (webu ne namařině). Od té doby jsem udělal pokrok jak ve výstroji tak vědomostně ne sice žádný profík ale snažím se, tak vás prosím aby se tato debata uzavřela není to věc kterou bych se chlubil. Díky


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 23 led 2010, 22:26 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Ano, tak sme se podělili, zasmáli od plných plic apod....a užitek pro Namový forum? Asi tak stejný OT jako před pár dny/týdny"ralfího".

Předně uvedu, že dále uvedený text je myšlen obecně na "mazáky"tohoto fora:

Možná by to chtělo přestat tady dělat ramena a zamyslet se nad tim, jak ste ve 14ti/15ti vypadali vy, co ste věděli, měli, jak a s kym ste jezdili apod. Spousta dnešních supertruper Namařů se vsadim, že vypadala jak šmucky.

Já tak kdysi, když sem začínal, vypadal taky. Jen pro příklad, na první mojí "velkou" Nam akci sem vyjel s českym báglem vzor 50 nebo 60 (taková ta světlá srágora co na 20km vypadá jak SOG bágl) a Mariňáckou vestou ušitou z německý blůzy a v ní karton...hahaha. Akorát si nějak nepamatuju, že by se mi někdo smál nebo mi to dal sežrat. Naopak kluci ze 4.pěší mi poradili, kde jí sehnat. To bejvala motivace pro lidi a ne ty debilní žvásty co se tu vedou dneska.

Co si asi nováčci při čtení těch textů tady o Namařích můžou myslet? Že sme banda nafoukanejch čůráků? Nejspíš ano...alespoň to tak vypadá. S takovoudle taky můžem bejt poslední pořádná generace Namařů, a pak to tady dopadne jak ve Státech.

Já sice chápu, že se tu čas od času objevěj trubky a nikoho nebaví jejich komentáře číst. Ovšem co stíhám sledovat, tak ty se podaří celkem rychle usměrnit, a nebo se vypařej. Snažte se si nechat "erudovaný Blesk" komentáře pro sebe a radši si vychovávejte následovníky. Ono to mluviti (psáti) stříbro, mlčeti (nepsáti) zlato se dá velice dobře aplikovat i tady.

Klap, klap...

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 01:28 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Martine,
mezi ty "mazaky" patris i ty...pokud to ovsem nemyslis vic v tech uvozovkach, nez v pravym slova smyslu. Ano kazdy nejak zacinal a byly to zacatky mnohdy tezke a nevalne...ale nikdo myslim nezprazi cloveka, co ma opravdu zajem o vec. Naopak nevim proc byt tolerantni k lidem (jmenovany ralf, z minulosti treba gravedigger a jim podobni), co chteji ve sve dokonalosti a sebestrednosti rozsirovat svy radoby moudra, kery prave i ty znimeny novy duse mohou znacne mistifikovat a svest z te zpravne cesty.
Forum je dobra vec...vec kerou myslim vetsina znas, kdyz zacinala, nemela k dispozici. Ale ja osobne forum beru jen jako jakousi knihovnu. Ac ma funkci zasadni a pro Nam bohulibou, tak jej nelze precenovat. Precenovat ve smyslu, ze by se zde dal delat nabor novych dusi. Osobne mam za to (soude podle nasi jednotky a meho okoli), ze nadejni FNGs "nerostou" na foru, ale nachazeji si nas z velike vetsiny jinou cestou...prevazne cestou osobni.
Nepopiram, ze Fanys mozna zbytecne zalozil OT namirene, jak se nakonec ukazalo, na spatny cil. Nicmene nemyslim si, ze by to udelal se spatnym zamerem. Jak jsem jiz psal, liche informace, ktery se prave Fanys snazil kritizovat, muzou napachat vic skody, nez vycineni nejakemu zachvatari, co se na 14 dni chytil Namu z jednoho filmu, protoze kdyby ten dotycny mel skutecny zajem, tak ho film muze treba i nakopnout (priznejme si, kolik lidi dostala Ceta k Namu)...ale pak bude pokracovat v usili a zjistovat dal.
Prehnany humanismus a prevarena turbotolerance jednou dovedou Stary svet na pokraj zahuby a o tomto foru a Namu celkove to plati stejne. Protoze zminene vede jen ke snizovani naroku, zrikani se dobrych tradic a nahrazovani jich kompromisy, jenz nejsou v danem pripade ku prospechu veci. Muj pohled na vec...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 02:02 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
Dík Mario.... určitě jsem nechtěl mířeně útočit na autora způsobem "hele, lama! hahaha".... taky jsem začínal, věděl jsem velký kulový a kupoval jsem chujoviny. Jde o to, že jsem to hned nedával na internet. Web jednotky je jakási vizitka a když tam někdo napíše takovou blbinu, tak se tomu nedá než zasmát. Těma webovkama se chce přece autor nějak prezentovat a když tam dá takový článek, tak si moc na pověsti nepřilepší. Je to sice každýho věc, ale dosti mi irituje filozofie typu založíme jednotku a hnedka uděláme stránky, i když o tom prd víme a vypadáme jak šulíni (nic proti tobě Dalibore ;-) ) - přeci když už se chce člověk něčím pochlubit, tak to chce mít co nejvěrohodnější, nejhezčí.
Jestli tahle debata autorovi výše zmíněného článku opravdu vadí, tak poprosím admina o smazání. Vážně nešlo o nějaký cílený útok.

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 02:12 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 27 čer 2008, 22:17
Příspěvky: 148
Bydliště: Opava
Jak už jsem zminíl tak tehdy jsem si myslel že je to v pořádku ale po čase jsem byl uveden v omyl a na webovky úplně zapomněl a ony tam strašily doteď, byl jsem mladý a blbý, tehdy jsem se k namu dostal přes airsoft a taky mně do toho nakoply filmy (jak se zmíníl mario). Stránky jsem bloknul aby dále nešpinily jméno namařu v ČR.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 14:11 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Tak mam ten dojem, ze ac kritizovany, nakonec mel Fanys vcelku uspech, docilil toho, ze autor z virtualniho prostoru zavadejici informace stahnul a nemuzou tak mistifikovat ty tolik potrebne nove nadejne FNGs. Jinak pravda...co se tyce Dalibora, je znat urcity pokrok (prestoze te osobne neznam), ktery se odrazi v kulture prispevku.

Jinak souhlasim s Fanysem, web je neco jako verejne pristupne portfolio jednotky, a neco o ni vypovida...
Mozna rozdil mezi nami jako novacky a dnesnimi nekterymi rodobyzajemci o nam je prave v te skromnosti a schopnosti naslouchat starsim a zkusenejsim... ja si tedy nepamatuju, ze v dobach kdy sem zacinal a vypadal sem nevalne, ze bych s tim pred nekym machroval a mel potrebu se tim nekde vychloubat a prezentovat se...naopak sem se za to spis stydel a snazil se to co nejrychleji zlepsit...a byl sem vdecny za kazdy nazor zkusenejsich...ikdyz byl nekdy s posmeskem, vzdy sem si to vzal k srdci a snazil se, aby se mi napriste uz nesmali...
Ovsem zde na foru tyto vlastnosti u virtualnich FNGs moc nevidim...mozna je to tim, ze anonymni internet nabizi pomerne slusnou nedoknutelnost...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 14:44 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 23 čer 2008, 19:14
Příspěvky: 52
Bydliště: Jihlava
Nemyslím si že by někdo měl menší úctu ke starším a zkušenějším. Sám jsem byl i vcelku rád že mě z akce nikdo nevyhodil ,protože jsem ze začátku neměl to či ono...čučel jsem po lidech okolo sebe s patřičným respektem a skláněl oči...protože jsem věděl že jsem na tom nevalně.

Ano ,internet možná nabízí nedotknutelnost ,ale proč by jí měl využívat člověk ,kterej jezdí na akce a ví že mu to lidi okolo sebe daj při první příležitosti patřičně "vyžrat" ?

Vás jsem prostě považoval za polobohy (záměrně využívám minulý čas ,z leckterých lidí je něco jiného ,než jsem si kdysi myslel).
Stejně mi ale přijde že si tu dost lidí honí triko na jinejch.

btw. ano ,jsem strašnej srab a píšu to jen sem ,normálně bych se to neopovážil říct už z praktickýho důvodu že většina lidí je větších než já a vím i že nemám všechny cajky.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 14:58 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
Možná bych to ještě trošku rozved. triko si nehonim (protože vím že jsem ze všech nejlepší a nejkrásnější :D )... samozřejmě je to všechno o osobním přístupu každýho z nás, jak se budeme chovat k nováčkům s výstrojními nedostatky. Mě šlo hlavně o to, že internet je v dnešní době asi nejpoužívanější zdroj informací a když si další nováček se zájmem o Vietnam otevře tu výše zmíněnou konkrétní stránku a informace si vezme k srdci, tak bude dělat stejné chyby jako tehdy autor.
Daliborovi jsem se přes PMku omluvil jestli jsem ho nějakym způsobem ponížil, tak doufám že tuhle debatu nějak uzavřeme. Nezačal jsem správnym směrem a rozpoutala se tu akorát debata kde by lítali virtuální facky. Zima je dlouhá, mam divnej smysl pro humor a píšu hovadiny - přiznávám.

Howgh

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 15:12 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
HorNay: nevim na co narazis, asi jsi reagoval na prispevky v jinym vlaknu a omylem jsi to napsal sem... Precti si vse znovu, pak se nadechni a precti si to zase znovu...jen to proletet nestaci, z tve rekce je to jasne videt. Nikdo tu nekritizoval snazive FNGs, tak se laskave uklidni. Diskuse byla o zavadejicich informacich na webu a o iternetovych opruzovacich, konkretne byli nazvani radobyzajemci o Nam...nebylo to mysleno obecne na vsechny FNGs, ale jen na nektere prevazne internetove exemplare, ve kterych neni nadejnosti ani za mak, jak lze pochopit bez problemu z predesleho textu, tak nevim o co ti de. Nesnasim prekrucovani....
Fanys: Ja uz bych to redeji taky nerozebiral.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 15:26 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 23 čer 2008, 19:14
Příspěvky: 52
Bydliště: Jihlava
Ano ,i na jiný věci narážím.

Co se týče netu tak mi přijde jako naprostá hovadina tu někoho honit za tyhle kraviny.
Je to jako boj dona Quijota s větrnejma mlejnama. Zkuste si zadat do gůglu "airsoft-nam" a vyleze vám další tisícovka těhle webů téměř nachlup stejnejch.
Tenhle kluk měl prostě jen smůlu ,že se narazilo zrovna na jeho web.

Což takhle použít trochu rozumu ?
Nebo taky můžem jít založit skupinu "za pravdomluvnej internet" a každodenně mazat miliardu stránek. ;-)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Perly z webů
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 15:36 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
když už to tady žije a rozjíždí se flame :)

Fando je hezký že vopakuješ že si nechceš honit triko a psals v pvním příspěvku že se nechceš posmívat, ale mě to tak nepřijde. Co takhle pomocnou ruku? napsals mu tam něco kloudnýho? Jedinej kdo ho na gbooku upozornil na hafo chyb před časem byl Sunny. a jak sem se domníval a Dalibor sám píše tak web nebyl dlouho upravovanej..

nezlob se na mě, ale vysmál ses mu tady, vysmál ses mu na gbooku, žádnej přínos pro Dalibora z toho neplynul, akorát si docílil že ten web stáhnul za což se omlouvá české namové veřejnosti. stačí ? spokojen žes vyhrál svou válku?

jo s tim "zděděním chyb" máš recht, dělaj je filmaři, dělaj je začátečníci-kdo z nás ne, žejo, dělaj je lidi co rozšiřujou fámy, ale vod toho je snad komunikace-forum a IM atd...


Nechte toho, to nikam nevede :hand:

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Naposledy upravil zajicmikeforce dne 24 led 2010, 15:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz