Právě je 28 bře 2024, 23:31



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 12:30 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
2 Williams: Valku sem sice nevymyslel, ale uz se tim nejakej ten patek zabyvam, cinnost nasi jednotky je lehce prezentovana na http://www.lrrp.cz , muzes kouknout, pokud by jsi mel zajem.

2 Andy:
1) nasivky RT´s: ja bych byl pro je sem hodit, dnes po beji lita mrak kopii (nebo jako original se tvaricich kopii) podobnych nasivek a ja sem zvedav, jak ty tvoje, porizene v r. 85, vypadaji...ja osobne bych rekl, ze tehdy se repra v tak masovym poctu jeste nedelaly (uz jen proto, ze tehdy byl Nam neco jako Desert Storm pro nas dnes) - tudiz je vysoka pravdepodobnost, ze by mohly byt ok.

2) hustopekelnicky historky o LRP teamech: Williams ma pravdu, ze podobna storry byla i v O´Brianovi v souvislosti s USSF, ale podobny veci se rikaly i o Lurpech, ovsem byly to spis bachorky, kery si pechota vymyslela, pac moc nevedela, co ti borci delaj...a z nevedomosti lide od nepameti vymysleji povesti a bajky.
Ja sem podobny historky taky slysel a cetl, ale spis to prisuzuju prave odlouceni LRP teamu ve vlastnim sektoru LZ, kerej byl oddelenej plotem a nikdo, krom Lurpu, tam nelezl. Beznej pesak se v praxi s lerpem moc nesetkal. Hezky to vyjadril jeden muj kamarad Steve, veteran, co slouzil 3 tury v Namu u obrnencu pridelench od Cavky k Americalu, a ten mi rikal: "Vis lirpove, to byli takovy podivny lidi...s nikym se nebavili, byli vecne zavreni ve svym sektoru a je jen otazka, co se tam delo. Jediny, co vim, ze to byli panove, co chodili na dlouhe vylety do hor. A pak nam obcas velici rek, ze mame nahodit motory, ze ti blazni zas neco nasli a my to mame jet vyresit." Slouzil i na LZ Baldy, coz bylo jedno z LZ, na kterym byly dislokovany i 3 teamy LRP od E/51, ale nikdy se s nima za ty tri roky nesetkal osobne. Pechota jejich rezervovanost nekdy pricitala namyslenosti, ale podle me byl hlavni duvod jejich distancu, ze veleni nechtelo aby se o sve praci bavili s blatoslapama kvuli uniku nekdy i tajnych zpravodajskych informaci.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 13:02 
Colonel
Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 dub 2008, 14:14
Příspěvky: 698
Bydliště: Prágl
Souhlasím s Maruškou, téměř všechny speciálnější útvary byly opředeny rouškou tajemství a z toho pramenících fám a neuvěřitelných historek které se ale málokdy zakládaly na té špetce pravdy.
Důvod oddělení LRRP jednotek od běžných vojáků, má ale jednoduchý důvod a to nařízení, že osoby, vybavení a zázemí spadají pod S-2, čili rozvědku a ty měli svá bezpečností pravidla.
A jelikož nebyli zvědaví na jakéhokoli velitele od pěchoty, ktrej by jim dělal inspekci a buzeroval je, tak plně využívali privilegia že do jejch sektoru mohli jen osoby S-2 autorizovaní.

_________________
... Don't mean nothin' ...
... take two salt pils and drive on ...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 13:19 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Vyborne Arnie, tak jsi potvrdil to, o cem jsem uz mluvil, ale upresnil jsi to terminologicky, dik. Rad jsem se poucil ;-)

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 15:49 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Neboj Vaše stránky už mám dávno zkouklé :idea: a super i nějaký videa jsem viděl myslím, že byly od Vás a paráda. A o těch speciálech. No co jsem slyšel a něco málo přečet se dá spíš pochopit, že pro normální vojáky oni byli nepochopitelný od toho co dělali po uřezávání uší, prstů a tak. Možná už jen proto 20 letý kluci s nima ani radši nechtěli nic mít. Někde jsem četl, že byla nějaká zdravotnická základnička a hlídali je zelený barety a jak říkáš měli svůj bunkr a prostor kam nikdo nelez. Někdy je neviděli třeba dny týdny prostě někam šli pak se vraceli nějaký ty trofeje nikdo z nich se s nima radši nebavil protože ani nechtěl vědět co dělají. Mysleli si o nich, že jsou duchové, protože svým způsobem opravdu byli, něco pravdy asi bude i na tom, že ne málo se jich tam zcvoklo?
Mám známýho a jeho kámoš emigroval v 68 a kam šel do namu bylo mu 20 a po pár měsících zešedivěl úplně na bílo ze strachu, ono jít rákosem a za zádama mít kámoše a pak se otočit a on tam nebyl prostě zmizel to moc klidu asi nepřinese :think:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 15:55 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
Williams, 25.th. HK píše:
Někde jsem četl, že byla nějaká zdravotnická základnička a hlídali je zelený barety a jak říkáš měli svůj bunkr a prostor kam nikdo nelez. Někdy je neviděli třeba dny týdny prostě někam šli pak se vraceli nějaký ty trofeje nikdo z nich se s nima radši nebavil protože ani nechtěl vědět co dělají. Mysleli si o nich, že jsou duchové, protože svým způsobem opravdu byli, něco pravdy asi bude i na tom, že ne málo se jich tam zcvoklo?



viz film Vojákova milenka
přitažený za vlasy to s těma USSF dle mě
(vlákno na ten film tu je ..)
viewtopic.php?f=10&t=48

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 16:00 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
jo to bude ta ono Co nosili s sebou máš recht, ale o babě jsem ani slovo nezmínil :snooty: a k těm baretům zbytek sedí ne??


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 16:13 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Ano nemalo vetosu se vracelo do Statu poznamenanych psychicky (a nekdy i fyzicky k tomu viz umelecka tvorba - Stoneovo: Born on The Fouth of July). Tento neblahy fakt v kombinaci s vladnim pristupem k programu veteranu, kdy se jednalo dlouha leta spis o pristup podobny zachazeni s vyuzitym a jiz nepouzitelnym vojenskym materialem, kdy to bylo zapricineno i politickymi postoji k valce v Namu, kdy se nazili delat, ze Vietnam nebyl... Jednoduse receno vlada je tam poslala a pak se na ne vysrala, vysrala se na ne i cela spolecnost (vetsinova spolecnost), bud ji byli jedno nebo je nesnasela. Takovej psychologickej tlak na borce, kteri naopak potrebovali peci a porozumeni mnohdy nedopadal dobre a jednim z neblahych vysledku je i skoro 60.000 sebevrazd veteranu z Namu v 70. letech. Tohle cislo se napadne priblizuje poctu KIA, co jsou na The Wall... Potazmo tedy obeti valky v Namu bylo monohem vic. Nepocitaje ty znicene zivoty a karieru mnoha dalsich... Prijde mi, ze dnes se jim to lidi v USA snazi vracet mozna trochu alibisticky hromadnou ucasti na akcich typu Memorial Day a tocenim filmu ala We Were Soldiers... Ale nic se neda vratit zpet.

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 21:24 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Zdravim,
založil jsem v sekci "Výstroj" chlívek "Neoficiální nášivky USSF" a postupně tam, podle toho jak mi to půjde, budu lepit obrázky ze svý sbírky.

Bratr

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 25 led 2010, 12:22 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2009, 21:44
Příspěvky: 27
Hele kluci nechci bejt rejpavej ale na tom novým webu máte napsáno že AR15 je puška od clota (je to colt a ne clot) a že colt 1911 má ráži 9mm.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 25 led 2010, 12:32 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Svatá pravda díky za info, zajistím nápravu, ale jináč změna prospěla ne?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 25 led 2010, 12:40 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Jinak díky všem za vložené myšlenky, rady a názory :!:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 25 led 2010, 13:32 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2009, 21:44
Příspěvky: 27
Williams, 25.th. HK píše:
Svatá pravda díky za info, zajistím nápravu, ale jináč změna prospěla ne?


Jo je to pozměněný.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010, 13:57 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2009, 21:44
Příspěvky: 27
Máte tam ještě jednu chybu, a to tu že máte napsáno že se přes helmu m1 s potahem mitchell nosily Tygří oči ale to je záležitost až ponamová.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 11 úno 2011, 23:23 
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2009, 21:44
Příspěvky: 27
Orner říkal, že jste se prej rozpadly? tak co?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz