Právě je 28 bře 2024, 18:49



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 21 pro 2009, 19:57 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Ano to je ten rozdíl ale já tam nemám ty rychlozobáčky ale účka jako na tropicalu zítra to vyblejsknu :idea:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 00:45 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Omlouvám se za dlouhou neúčast, ale svátky a práce bylo toho moc, no nejde my to poslat, že je to velký no nic méně to nic nemění na tom, že alice je alice a tropical tropical. To je jistý jen jsem chtěl ukázat, že mám alici se stejným zapínáním jako tropical. Ale zajímalo by mě jestli todle z Vás někdy někde viděl našel jsem to někde, ale nevím jestli to ve Vietnamu bylo nebo ne?? Nahoďte jestli víte díky


Přílohy:
427F_1.JPG
427F_1.JPG [ 29.37 KiB | Zobrazeno 9402 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 11:18 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Zdar, no mohlo byt (tohle ale nejspis original nebude, coz ale neva) kazdopadne se jedna o incountry made nasivku. Mohla byt vyrobena na objednavku jednotlivcem nebo i skupinove...ale jedno je jiste, pokud by to nekdo v Namu mel, original by pak byl jen jeden a nebo jen v nekolika kusech. Kazdopadne tenhle typ nasivky si dokazu predstavit treba na zakladnove bluze nebo klobouku...kazdopadne ne na nicem, co by opustilo brany zakladny (at uz vychazka nebo nedej boze na bojove bluze).

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 15:13 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Ahoj díky za názor našel jsem ji asi před rokem na ebay, bohužel jsem ji nepořídil ale nechali jsme si vytvořit kopie, ale když jsem se ji pokusil vyhledat nikdej se nedala najít proto jsem to fouk sem. Mě napadlo jestli to nemohl mít nějaký jihovietnamský oddíl?? takže myslíš že označení jako jednotky na rukávu je to blbost?? Hledal jsem a našel jsem ten vršek F jako pro 25th, Airborm Ranger, a 75 INF. A to nad nášivkou 25th.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 15:25 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Aha takto, ja myslel, ze je jasne, co ta nasivka znamena a pro koho je urcena... Takze od zacatku: Je evidentni, ze se jedna o nasivku vytvorenou pro pruzkumny team/y od 25th ID tedy pro jednotky LRP/Ranger (tzv. Lurps). Na nasivce jsou dva scrolly s tim, ze jeden scroll je opacne - jedna se o scroll Co.F/50th Inf. tedy Lurpu, jenz byli zarareni do roty F, ktera pro 25th ID vykonavala cinnost hloubkoveho prozkumu, tohle usporadani platilo do konce roku 68.
Na zacatku 69 probehla reorganizace vsech diviznich prozkumnych rot a vsechny byly nove zarazeny pod 75th RGR (tedy nespadaly uz primo pod danou ID, ale pouze k ni byly prideleny) a tim vznikla i zmena oznaceni roty (stejny pismeno zustalo rotam jen u 25th ID a 9th ID). Tim, ze je scloll LRP naopak, se da usuzovat, ze dany clovek, co si ji nechaval vyrobit, slouzil drive pred reorganizaci u LRP. Je to ale nasivka pro Rangers, tedy spadajici do let 69 a dale.
Prosim pekne nejedna se nasivku zadnych Arvinu ani niceho podobnyho. Jihovietnamska vlajka na pozadi je jen umeleckou masirkou, doplnenou nejspis aby se podtrhlo pusobeni ve VN (objevuje se to celkem casto na takovym druhu nasivek).
Pokud delate pechotu, tak je pro vas tahle nasivka uplne nepouzitelna. Uplne nejvic by se hodila na veteranskou bluzu cloveka co byl u LRP/Ranger s 25th ID...
Pro uplnost...puvodne jsem si myslel, ze je to jasne...tahle nasivka je kombinaci a slepencem motivu 3 nasivek:
1) nasivky (SSI) 25th ID - divizni nasivky
2) scrollu F/50 LRP
3) scrollu F/75 RGR
-to vse zakomponovany do sebe a spojeny na podkladu RVN vlajky. Takze zadna oficialni nasivka ale vytvor "polni kulturni tvorivosti".

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Naposledy upravil mario-lrrp dne 08 led 2010, 16:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 15:54 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Ten první odstavec jsem věděl, to další už je novinka. Díky za info takže na tigrovej nebo erdl klobouček max. :?:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 16:05 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Nemusi... U LRP/Rangers byly porad standardni uniformou obycejny OG107 TCU a na zakladnach je taky dost casto nosili. Tigery, ERDLy a jiny maskace tahali do boje. Takze to muze byt i na OG klobouku (samozrejme a i na tiger, ERDL, na localy made cowboy hat, proste skoro na cemkoli)...ale opet opakuju, pokud delate pechotu, tak se vas tahle nasivka netyka, tedy ani jeji noseni. Pechta mela zase svoje mazacky masirky a ruzny jiny localy made nasivky...ale tahle patri k LRP/Ranger, ne k pechote...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 16:14 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
jo to mi je jasný ale já mám tigery a erdly kluci jsou 25th a já s kámošem jsme taky 25th ale spec takže jako průzkum pro ně takže oni pěchota my spec, ale ve spolupráci. Je to trochu divoký, ale je to tak. :shocked:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 16:32 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
to je hodne divoky... Jednoty LRRP/LRP/Ranger meli uplne jiny urceni a zarazeni nez klasicka "kralovna bojiste". Jejich teamy operovaly oddelene od pechoty naprosto samostatne. Pokud doslo na spolupraci Lurpu s pechotou, tak veltsinou jen pri strazni sluzbe (tzv. lehke sluzbe, coz mel byt odpocinek mezi jendotlivyma cyklama misi), kdy spolecne zajistovali okoli zakladny proti nepriteli... Ale spolecny ukoly jinak nemeli, prestoze Lurps nebyli SPEC, jak pises... Byli to normalni pesaci, ale jinak vycviceni (recondo), jinak vybaveni a urceni k jinym ukolum (specifickym a mnohdy tajnym). Ale v zakladu porad "jen" US Army Infantry...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 18:43 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
No že působyli trochu jinak to vím, ale myslím to tak, že jsme jediný kdo tu široko daleko dělá nam. A tak vždy jsme spolu a to že oni jsou 25th. a my F/75 se prolíná.
Díky za informace!! Musím smeknout víš toho jak kdybys celou tu válku vymyslel :clap: opravdu nářez


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 08 led 2010, 23:53 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Jako správnej Hujer bych ještě připodotknul: ve VN se takovýhle a podobný masírovací nášivky nemusely v nošení omezovat na základnu, ale frajírci je mohli nosit všude:vycházka, dovolená (a to i R+R v Japonsku nebo Koreji), nebo služba (třeba Thajsko). Platilo totiž, že "unofficial patches" se nesměj nosit na území kontinentálních Spojených Států, jinde se to tolerovalo.Podstatný je, že pokud na uniformě,vždycky na levé kapse, nebo max. na pravém rameni (pokud chlapík nemohl vystavovat na odiv minulou bojovou jednotku).
To mi připomíná: vyhrabal jsem (díky tý diskusi o ME,SE,atd.a pod.) svoje sbírkový krabice a našel několik desítek neoficiálních nášivek USSF - Recon Teamy a tak dál... (nikdo nám dnes neřekne, tak jako mi to neřekli tehdy dodavatelé, jestli je to origo, nebo repro. Už tehdy uváděli pochybnost zda je to původní, ale zase jiný prostě nebyly). Každopádně: všechny je mám od cca.1985. Stojí za to, abych je oskenoval a nahrnul sem na forum? Nebo už to zdejší odborníci mají všechno přečtený? Pochopte, já se nechci cpát s nášivkama, který jsou možná jenom dobrý repra tam, kde už je to houska na krámě...
A hned jsem si ještě vzpomněl:(ale už jsem to tady na foru zmiňoval): autor knihy "Dispatchers", jehož jméno jsem statečně zapomněl (Johnson?), ale vím, že to dílo posloužilo jako motiv pro film "Full metal jacket" v této zmíněné práci říká (pokud si pamatuji přesně): "LRRP byli vždycky sami pro sebe...Stany měli stranou od ostatních a kolem to divně smrdělo...Někdy byly na předních tyčích stanů zavěšený šňůry s navlečenejma lidskejma ušima..." To je myslím, docela výstižný (že, Mario?). ;-)

Bratr

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 00:25 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Ahoj mě ten úryvek spíš sedí k Timu O´Brienovy, z knížky Co nosili s sebou. Tam se zmiňoval o zelenejch baretech v podobným smyslu.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 00:58 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Jo může bejt, ale já si to vážně a najisto pamatuju z těch "Dispatchers" - ono ale jedno nevylučuje druhý, že? :)

Bratr

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 09:43 
Corporal
Corporal

Registrován: 16 pro 2009, 15:35
Příspěvky: 28
Máš recht asi na tom něco bude když se to párkrát takhle objevilo nic ve zlém Marrio. Je to prostě se vším všady, ale fakt je, že pár lidí ví snad všechno věřím, že kdybych se zeptal jakou nit mám použít na našití nášivky tak se to tu fakt dozvím :clap:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: www.25th.cz Hradec Králové
PříspěvekNapsal: 09 led 2010, 11:49 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Tuhle je jedna neoficiální nášivka, co taky používá RVN vlajku.

Bratr


Přílohy:
U.S.Special Forces unoff.patches 022.jpg
U.S.Special Forces unoff.patches 022.jpg [ 146.55 KiB | Zobrazeno 9146 krát ]

_________________
F.U.
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz