Právě je 19 dub 2024, 20:25



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 16:58 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
tak je pravda že ta kopie bluzy co mám. tak ji mám už od začátku co jsme začali s namem tj 5let a drží což se nedá říct o kalhotech který už mám druhý a vydržej tak 3 měsíce a pak už jenom opravuju a opravuju až už nejde co opravit a rozpadnou se. Samo že se mi víc líbí origo hadry, ale mám vážný obavy že se mi to rozpadne v rukou když je to 40 let starý. ale je na čase se po nějaký tý uniformě podívat i kdybych ji měl tahat jen na ty klidnější akce.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 17:07 
Warrant Officer
Warrant Officer

Registrován: 13 bře 2008, 17:06
Příspěvky: 173
Bydliště: Camp Evans, I.CTZ
No ohledně životnosti Jungle boots, bych řekl i podle vlastních zkušeností, že jejich životnost je dobrá.Samosebou, stejně jako u dnešních bot, jak vojenskejch , tak civilních se může vyskytnout zmetek, kterej se prostě nepovedl.Viděl jsem origo jungle s Vibramem, kterejm po třech nošeních praskla podrážka.životnost se mohla měnit i u jednotlivých výrobců, prostě se zrovna daná série nemusela povést a jeden pár z tý série se ti dostane do rukou.


Naposledy upravil Tecko 1/9 Cav dne 04 pro 2009, 19:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 17:44 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Co s týče toho jelita tak hold né všichni mají hezkou tvářičku která vypadá v uniformě jako obrázek. Znamená to snad že nemůžou dělat nam?

Sorry asi jsem se nevyjádřil dost jasně. To nebyla poznámka na vás. Je mi jasný že do Namu se nechodilo podle toho jestli jsi podobnej nějaký filmový hvězdě... :mrgreen:
Měl jsem na mysli něco jako na uveřejněné fotce. Holky to sice určitě myslej dobře, ale i kdyby na sobě měly set zlatejch tigerů tak to nějak nebude ono... :mrgreen:

A k tomu ostatnímu co píšeš asi jen tolik. Myslím, že pokud máš dobrý kopie hadrů tak v tom nevidím problém. U maskáčů je to ještě víc o hubu a najde se málokdo, co by si na sebe bral 100% origo. Čest vyjímkám. U výstroje si myslím, že je to zbytečný..věci jsou a cena není zas tak závratná. Hodnotit vás podle fotek z akce, která probíhala někdy letos v říjnu je trochen zavádějící. Sám bych si na sebe párkrát klidně vzal zimní bundu. To jen namokraj k těm mikinám a rukavicím...
K tomu aby se tahle debata někam ubírala by bylo asi podstaný říct co konkrétně děláte za partu (101. vidím, ale co dál) jakej rok atd...Pak nastoupí panové Sunshine a jiní majstři, kteří ti už řeknou co a jak :lol:

Jo a ještě k těm junglím. Kopie jsou děsný...zvlášť ty z můrky. Nedrží tvar, blbě sítka na odtok vody a celkově otřesný knedle. Ještě tak dobrý na nějakou figurínu..Ale jak psali už kluci, koupíš origa, vyvalíš žok a za rok spláčeš nad výdělkem a máš prasklou podrážku..nebo ti vydrží roky bez problémů. To je holt život...


Přílohy:
kkk.jpg
kkk.jpg [ 151.55 KiB | Zobrazeno 6936 krát ]

_________________
GMG 1 Tex Roberts
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 17:50 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
NAMSYSEL píše:
Texu - kopaný bych řekl že znamená kopie .....


Myslíííííš?? :mrgreen: :mrgreen: ;-)

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 18:43 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
kopaný=kopie ;-)
koukal sem se na fotky z října kvůli aktualizaci výstroje abysme nedebatovali nad něčim co dávno prodali/zbavili se...

říjen? a co je za problem, vemu sleeping triko a sleeping shirt a blůzu a je to 8)

oni ale nemaj moorovy vibrátory nýbrž kopie panam. nemejlim se?
ty rukavičky sou na fotce vedle australáka jak jde, podnebí? no všechno vokolo je zelený a borec má vytažený rukávy :)

no nevim jestli se origa pářou jen vám, na to ti nejlíp asi odpoví lidi co jezděj pěchotu, marínu..

ad m65 - měl sem na mysli jinej odstín kalhot lišící se od všech ostatních kopií, taková do hněda, do žluta až okru - to nejni jetá m65 ?

jo ty hodinky za 6litrů byly na aukru, existuje naštěstí (nebo spíš bohužel) ebay (někdo tomu říká judebáj, někdo ojebáj - tímto se omlouvám Crarymu za mystifikaci :lol: ) kde se daj sehnat rozhodně levnějc

s modernou se dá bojovat i namovejma vychytávkama ;-)

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 19:26 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
předem na tý fotce jsou kluci ano zprávně kluci taky jsem tomu nevěřil ale je to pravda :mrgreen:
k botám ano máme kopie panam co je na nich tak jinýho, krom toho že to jsou kopie?
rukavičky jo dík předtím jsem to přešel... to bylo tenkrát striktně daný že se nesmí nosit rukavice se střiženejma prstama? ty kalhoty jsou kopie M65 a bohužel jsou k dostání po každy v jiným odstímu a hold tohle se nepovedlo stejně jako kopie tropic který jsou taky v pár odstínech. Ale origa taky nemájí všechny stejný odstíny.
Ale dost teda obhajování našich prohřešků je jich očividně dost. A tedka teda konkrétní rady. Děláme 101st, pěchotní družstvo i s kulometčíkem, začátek roku 1968 a výstrojově máme teda opasky M56 se svislým i podélným šitím, sumky M56 ty větší ( ne ty 20rd ), treky Hačka M56, psaníčka M56, náprdeláky M56 a M61, futrály na polní láhve M56 ( to že má někdo LC1 tak to příjde vyměnit to vědí už od začátku ), lopatky M43 s futrálem M56, helmy M1 s Mitchelem ( pár potahů chybí příjde dokoupit ), trojtý sumky na granáty, 2x T62, nějaký ARVN, zdravoťáckej batoh M3, ponča origo ( i modernu která bude nahrazena ) polovina pistole a k tomu buď opaskový nebo podpažní pouzdro, zbraně M16, M60, XM177, M1911.
Takže si myslím že standart.
Tedka poprosím někoho znalýho pěchoty, aby mi řekl všechno co vyřadit a co pořídit, prostě udělat pěšáka a co se toleruje jako doplňková výbava.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 19:36 
Warrant Officer
Warrant Officer

Registrován: 13 bře 2008, 17:06
Příspěvky: 173
Bydliště: Camp Evans, I.CTZ
No co mě u vás na většině fotek chybí tak to jsou granáty,dýmovnice,bandalíry,Claymore bagy a podobný haraburdí, kterym by měl bejt správnej pěšák ověšen...a nejen pěšák...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 19:57 
Chief Warrant Officer 4
Chief Warrant Officer 4
Uživatelský avatar

Registrován: 10 črc 2008, 23:38
Příspěvky: 280
Bydliště: South
tak! ty nepotřebný serepetičky kolem tomu zjevu hrozně přidaj....a nenosit opasek nad pupíkem jako to má v galerii ten kolega kavalérista, o modrym svetru tu už padla řeč :lol: ale jinač good luck

_________________
SGT. Francis J. Kotsmith
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"NEC ASPERA TERRENT"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 19:58 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
dýmovnice se přiznám nemáme a granáty mám akorád dva citrony a dva basebollaky a bandalíry, claymortašky nemá sice každej ale pár toho je nicméně se to nosí jenom na některý akce. zkus se mrknout na akce z léta to jsou jenom chodičky věřím že tam je to lepší, ale vím že pořád né ono. jinak na sampanu jsme si vzali i s kámošem tigry, neodolal jsem pokušení a vyzkoušel si to.
jinak nevíš kde sehnat ty dýmovnice levnějc jak za 700,-?ks


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 20:41 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
murphy:je docela smutné dělat Nam 5 či více let a teprve teď začít uvažovat o tom,koupit si origo TCU,kterých je stále jak sraček,i za pár stovek.Já mám doma momentálně 4 kusy,všech modelů,spoustu jsem jich prodal,pár jsem jich intezivním používáním zničil.Chodím v tom i do práce.Další věcí jsou vaše kopie panam,když origa se taky dají bez problémů sehnat.Za těch 5 let se vám nic nepodařilo sehnat?Vatař nejsem,vydělávám normálně,mám ženu a 3 děti!Ale když chci,tak prostě chci a mám!Jen o tom 5 let neuvažuju!Ale jsem rád,že někteří už nemají copy!Z toho jsem se mohl posrat!

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 20:58 
Private E-2
Private E-2
Uživatelský avatar

Registrován: 30 lis 2009, 18:06
Příspěvky: 8
Bydliště: Zábřeh
hans lauper píše:
murphy:je docela smutné dělat Nam 5 či více let a teprve teď začít uvažovat o tom,koupit si origo TCU,kterých je stále jak sraček,i za pár stovek.Já mám doma momentálně 4 kusy,všech modelů,spoustu jsem jich prodal,pár jsem jich intezivním používáním zničil.Chodím v tom i do práce.Další věcí jsou vaše kopie panam,když origa se taky dají bez problémů sehnat.Za těch 5 let se vám nic nepodařilo sehnat?Vatař nejsem,vydělávám normálně,mám ženu a 3 děti!Ale když chci,tak prostě chci a mám!Jen o tom 5 let neuvažuju!Ale jsem rád,že někteří už nemají copy!Z toho jsem se mohl posrat!


Hodně z nás uvažovalo na originalama unforem, ale za pář stovek? Nejlevnější se pohynují kolem 900 (?) za blůzu co jsem našel. Neříkám že nejde sehnat věci za dobrej peníz, boužel asi nevím kde. To samé platí o Panamech, boužel jsem za těch x let nenarazil na použitelnej a cenově dostupnej pár bot. Proto pro nás bylo nejvýhodnější koupit si kopky za 900 a běhat v tom 2 roky, dokud se ty boty nerozpadly.

_________________
101st Airborne, Easy Company, 2/506th Infantry Regiment


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 21:13 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
hans lauper píše:
murphy:je docela smutné dělat Nam 5 či více let a teprve teď začít uvažovat o tom,koupit si origo TCU,kterých je stále jak sraček,i za pár stovek.Já mám doma momentálně 4 kusy,všech modelů,spoustu jsem jich prodal,pár jsem jich intezivním používáním zničil.Chodím v tom i do práce.Další věcí jsou vaše kopie panam,když origa se taky dají bez problémů sehnat.Za těch 5 let se vám nic nepodařilo sehnat?Vatař nejsem,vydělávám normálně,mám ženu a 3 děti!Ale když chci,tak prostě chci a mám!Jen o tom 5 let neuvažuju!Ale jsem rád,že někteří už nemají copy!Z toho jsem se mohl posrat!

hele máš pravdu že je to smutný dělat to pět let a nemít skoro nic. Ale nikdo z nás se nikdy nepovažoval za sběratele artefaktů, který se nedají používat a ležej doma ve skříni nebo ve vitrýnce. Až do nedávna jsme hráli soft v namovým, pak jsme si začali uvědomovat že by to chtělo posunout dál. Tak to tedka posouváme dál. Potíž byla vždycky v tom že uniforma origo na liliputana stála pár šupů a uniforma na normálně rostlýho člověka 185cm skoro 5litrů a to nemluvím o tom že máme v jednotce borce kterej má přes 2m a na něj se nedělají ani ty blbý kopie junglů, proto nosí kanady a shánět něco v zahraničí, tak na to je moje angličtina chabá. Nebo mi prosím dej info o tom kde se dají sehnat origa jungle u nás v ČR.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 21:15 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 16:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Plei Ku, II. CTZ RVN
v čechách je draho
např.
ebay.com
mooremilitaria.com
omahas.com
;-)

edit: co je to za velikost že je to tak rare?

_________________
SFC M.Z. Rebytt
A-218 Mike Force 62-65
A-204 B-20 MSF 67-69
There´s nothing like a Pepsi when you´ve been in the bush for a few days
20.prapor VC


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 21:23 
Corporal
Corporal

Registrován: 03 pro 2009, 21:39
Příspěvky: 31
zajicmikeforce píše:
v čechách je draho
např.
ebay.com
mooremilitaria.com
omahas.com
;-)

edit: co je to za velikost že je to tak rare?

v těch kopiich by potřeboval tak 14 a objednat něco ze zahraničí a bota malá nebo velká tak toto problém tady prodat


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kříčící orli ze Zábřeha - (Přesun z rádia)
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009, 21:26 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2009, 14:04
Příspěvky: 493
murphy:to je právě problém,že u nás za rozumný peníz neseženeš skoro nic! :D Leda opasek a háčka! 8) Musíš to zkusit tam,kde psal Zajíc!Většinu výstroje mám z USA,Řecka,Thajska,Japonska,Vietnamu,Francie,Polska......atd.A anglicky umím pramálo,ale obrázek a cena mi stačí! :dance:

_________________
Hans Lauper
www.usmcvietnam.websnadno.cz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz