Právě je 28 bře 2024, 20:11



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 01 čer 2009, 16:59 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Možná vyvolám tímto tématem nějaké vášně za což se předem omlouvám, ale to není mým cílem. Na začátku této sezóny jsem se na netu poprvé setkal z výrazem zmiňovaným v titulu tématu. Nějaká parta 16 letých bojovníku odkudsi z jihu Moravy se hrdě hlásila k Military Airsoftu. Nechci hodnotit kvalitu jejich vzhledu a výstroje, začínal jsem ve 20 a taky jsem nebyl úplně echt origo borec. Ostatně nikde není psáno, že za pár let kluci nebudou vypadat jako ze žurnálu. Co mě ale zaujalo bylo to magické MILITARY...To je něco nového? On se do teď dělal CIVILIAN?? A proč mi to proboha nikdo neřekl :shocked: ?? Má ten nový styl nějaká pravidla?? Přišlo to sem zvenčí, nebo jsme to zase vynalezli my Češi..vždy tak skvělí škatulkáři...? Těším se na Vaše odpovědi...

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 01 čer 2009, 20:32 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 26 zář 2008, 21:35
Příspěvky: 16
David Hényk píše:
Možná vyvolám tímto tématem nějaké vášně za což se předem omlouvám, ale to není mým cílem. Na začátku této sezóny jsem se na netu poprvé setkal z výrazem zmiňovaným v titulu tématu. Nějaká parta 16 letých bojovníku odkudsi z jihu Moravy se hrdě hlásila k Military Airsoftu. Nechci hodnotit kvalitu jejich vzhledu a výstroje, začínal jsem ve 20 a taky jsem nebyl úplně echt origo borec. Ostatně nikde není psáno, že za pár let kluci nebudou vypadat jako ze žurnálu. Co mě ale zaujalo bylo to magické MILITARY...To je něco nového? On se do teď dělal CIVILIAN?? A proč mi to proboha nikdo neřekl :shocked: ?? Má ten nový styl nějaká pravidla?? Přišlo to sem zvenčí, nebo jsme to zase vynalezli my Češi..vždy tak skvělí škatulkáři...? Těším se na Vaše odpovědi...



Můj názor :

Airsoft - jentak si jde občas zastřílet, většinou mu stačí jen airsoftová zbraň dle vlastního výběru, brýle a střelivo.
Military - Kluby, které napodobují určité jednotky určitých armád. Mají dobovou, originální výstroj a výzbroj. Palné zbraně jsou buďto zatavené nebo střílejí slepými náboji. Většinou rekonstrujují bitvy.
Military airsoft - Skupina lidí, která napodobuje určitou jednotky určité armády. Vícviky a vše co k tomu patří. Mají originální výstroj. Ale jako zbraň používají airsoftovou zbraň - repliku. A povětšinou jezdí na vybrané akce, třeba s danou tématikou.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 01 čer 2009, 21:18 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Jenže to co popisuješ jako military airsoft už tu bylo před deseti lety a nikdo nic nedělil na military a nemilitary. Přijde mi to totiž zase jako taková žabomyší válka. Stejně jako před pár lety se někteří rozčilovali nad spojením slova hra a airsoft. A přitom to přece hra je, nebo není :think: ?

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 01 čer 2009, 21:35 
First Lieutenant
First Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:02
Příspěvky: 365
Bydliště: Bars and whorehouses all around the DMZ
Souhlas s Texu, jestli to seš ty Texu:) Military Airsoft, MAS a podobný píčoviny sou jen českej výmysl, aby se někdo opět a již radičně moh nadřazovat nad někoho jinýho. Airsoft je hra na válku (pro rozumný lidi) a toď vše, ať to kdokoliv dělá jakkoliv. To že sou mezi náma lidi co sbíraj Nam věci/WW2 věci a jiný o stošest je věc jiná...

_________________
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 01 čer 2009, 23:21 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
No zase bych to do jednoho pytle nehazel...neni airsoft jako airsoft. Ja to treba beru jako prostredek pro to, aby se dal jezdit Nam...jo kdyby zde sly sehnat origo kvery a nepodlehaly vyjimce, tak by asi byla i varianta jezdit se slepyma, ale zakony sou tu jine nez v nekterych statech USA. Neberu "softění" "hraní" "střílení" nebo jak se to obvykle nazývá jako cíl akce, ale spíš jen jako podružnou, nicmene nutnou a nedílnou součást akce, prvotní je atmosféra a neopakovatelny pocit k akce. Zazil sem mnoho manevru, na kterych si konkretne nase jednotka nevystrelila ani ranu, presto sme si to kralovsky uzli a svoje ukoly si splnili. To je myslim rozdil mezi "érsofťákem", pro nějž je podle mne vrcholem blaha vychrlit 2000 kulí za odpoledne a mít minimalne 30 "fragů". Pro mne je vrcholem blaha hnípat někde v prostoru a pozorovat treba jednu stezku, proste "náš úkol"...a nemusim strilet, ovsem pokud se pozorovani zakonci treba zdarilou leckou...je to jen bonus navic. Nehlede na to, ze jezdeni na akce je jen jedna vec a poteseni. Dalsim potesenim pro me je treba to, kdyz se clovek bavi s veteranama a sklizi od nich slova chvaly a je videt, ze i oni jsou radi, ze existujem. Ja si teda vybavuju, ze rozkastování bylo i drive... odpolednim strelcum se rikavalo např. teplákáři, hadráři, atd. - dnes se tomu mozna rika jinak. Do jednoho pytle s tim, co delame (tim myslim Namovy jednotky, jak tu spolu jezdime, jako celek), se tohle rozhodne hazet neda.... to se na me nezlobte
Samozrejme je kazdyho vec jak k tomu pristoupi... nekoho bavi tohle, toho zas neco jinyho. Nekomu staci jit si na odpoledne vychrlit kulicky, nekdo potrebuje pro zazitek z akce i neco vic. Nelze rict, ze ten nebo onen je nekomu "nadrazeny" ...dela to jen jinak. Jakej na to ma nekdo nazor je uz druha vec...kazdyho jednotlivyho vec, jak uz sem napsal. nedelal bych z toho vedu...

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 02 čer 2009, 10:07 
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 26 kvě 2008, 19:05
Příspěvky: 541
Bydliště: Paszinkowitz
Já bych souhlasil s panem Boudou a de fakto i s Máriem. Tenhle termín, tedy Military Airsoft, je prostě zase nějakej výmysl někoho, kdo jeho používáním sledoval cíl udělat to, co dělá, zajímavějším. A potažmo sebe. Ano, jistě by bylo možný poukázat na skupinu jedinců, kteří dělají airsoft kvůli airsoftu, tzv. teplákáři, ale na to není nutné brát jakýkoli zřetel. Pro mě, stejně jako pro spoustu lidí, je airsoft jakýmsi doplňkem pro to, co mě primárně zajímá. A to je Vietnam, baby :-) Takže bych osobně neřešil to, jestli je MAS to nebo ono.

_________________
2Lt. Thomas "Cherry" Tresznak
B Co., 1/27th Inf "Wolfhounds"
25th Infantry Division
"Nec Aspera Terrent"


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 02 čer 2009, 17:10 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
mario-lrrp píše:
No zase bych to do jednoho pytle nehazel...neni airsoft jako airsoft. Ja to treba beru jako prostredek pro to, aby se dal jezdit Nam...jo kdyby zde sly sehnat origo kvery a nepodlehaly vyjimce, tak by asi byla i varianta jezdit se slepyma, ale zakony sou tu jine nez v nekterych statech USA. Neberu "softění" "hraní" "střílení" nebo jak se to obvykle nazývá jako cíl akce, ale spíš jen jako podružnou, nicmene nutnou a nedílnou součást akce, prvotní je atmosféra a neopakovatelny pocit k akce. Zazil sem mnoho manevru, na kterych si konkretne nase jednotka nevystrelila ani ranu, presto sme si to kralovsky uzli a svoje ukoly si splnili. To je myslim rozdil mezi "érsofťákem", pro nějž je podle mne vrcholem blaha vychrlit 2000 kulí za odpoledne a mít minimalne 30 "fragů". Pro mne je vrcholem blaha hnípat někde v prostoru a pozorovat treba jednu stezku, proste "náš úkol"...a nemusim strilet, ovsem pokud se pozorovani zakonci treba zdarilou leckou...je to jen bonus navic. Nehlede na to, ze jezdeni na akce je jen jedna vec a poteseni. Dalsim potesenim pro me je treba to, kdyz se clovek bavi s veteranama a sklizi od nich slova chvaly a je videt, ze i oni jsou radi, ze existujem. Ja si teda vybavuju, ze rozkastování bylo i drive... odpolednim strelcum se rikavalo např. teplákáři, hadráři, atd. - dnes se tomu mozna rika jinak. Do jednoho pytle s tim, co delame (tim myslim Namovy jednotky, jak tu spolu jezdime, jako celek), se tohle rozhodne hazet neda.... to se na me nezlobte
Samozrejme je kazdyho vec jak k tomu pristoupi... nekoho bavi tohle, toho zas neco jinyho. Nekomu staci jit si na odpoledne vychrlit kulicky, nekdo potrebuje pro zazitek z akce i neco vic. Nelze rict, ze ten nebo onen je nekomu "nadrazeny" ...dela to jen jinak. Jakej na to ma nekdo nazor je uz druha vec...kazdyho jednotlivyho vec, jak uz sem napsal. nedelal bych z toho vedu...


Mario známe se a myslím, že chápu co myslíš tím co jsi napsal. Díváme se na věc stejně až na ty kvéry. Pokud by se daly koupit origo kvéry, a oni se dají koupit a čert to vem, že jen jako semi-auto a za brutální love, já bych teda se slepejma nejezdil. Nevím jestli sis to zkusil, ale je to trochu nuda. Mám osobní zkušenost a není větší frustrace než posadit mířidla náckovi na hlavu, vystřelit a ono nic....ta mrcha nespadne, nebo nesundá pokrývku hlavy :D Teď to trochu zlehčuji, ale fakt si raději půjdu zastřílet z Enfielda ostrými náboji na terč než tohle...Samozřejmě nepopírám, že ta atmosféra dobového tábora, techniky je super, ale my tohle máme taky a ještě si můžeme připočíst ty přestřelky ve kterých někoho smázneš. Naším cílem není vysypat z kvéru milion kulí v nekonečných dávkách, mám svoji M-16 rád a nechci ji trápit :) ale nebudu se tvářit, že mě nezajímá střílení a beru to jako nutnost. Baví mě to a patří to neodmyslitelně k tomu co děláme. Kdyby to tak nebylo, děláme všichni sestřičky v polní nemocnici v Namu a buďme k sobě úpřimní, ne každý z nás na to má :) . Ale je pravda, že jsem si kolikrát užil akci bez výstřelu víc, než "obléhání základny Gloria na Radíkově" za starých časů. Prostě chápu, že pro Vás jako průzkumnou jednotku není střelba to nejdůležitější a na akcích jsem to vždycky respektoval. Stejně tak pro nás není akceptovatelné jezdit na třídenní akce s batohem, když nám stačí opustit "člun", zlikvidovat výběrčího daní pro VC a vrátit se za dvě hodiny zpátky na základnu. Holt každá práce má svoje :P

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Naposledy upravil David Hényk dne 02 čer 2009, 17:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 02 čer 2009, 17:13 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
vietnammarine píše:
Souhlas s Texu, jestli to seš ty Texu:) Military Airsoft, MAS a podobný píčoviny sou jen českej výmysl, aby se někdo opět a již radičně moh nadřazovat nad někoho jinýho. Airsoft je hra na válku (pro rozumný lidi) a toď vše, ať to kdokoliv dělá jakkoliv. To že sou mezi náma lidi co sbíraj Nam věci/WW2 věci a jiný o stošest je věc jiná...


Zdarec pane 8) , jsem to já a moc tě zdravím. Souhlasím s tebou. Je to jen další škatulkování. Jsou jednotky, které dělají reálné vzory a jiné se o to nesnaží. Vymýšlet další chlívečky je jen cesta do pekel...

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 02 čer 2009, 17:42 
Private First Class
Private First Class

Registrován: 26 zář 2008, 21:35
Příspěvky: 16
No samozřejmě. Ale tak ptal se co si představíme pod tímto pojmem. Taky jezdíme na akce, kde si za víkend ani nevystřelime a vůbec nám to nechybí. My používáme "Military - Aisroft" jako pojem že se zabíváme daným tématem ale je to porád ten airsoft. Někdy na tu akci ani nejedem a jen si pro sebe určité události rekonstrujujem. A´t je to z bitvy nebo ne. Je to něco jiného když si tým, kde jsou 14 kluci řikají military airsoft, protože chtějí urputně dávat najevo že napodobujou určitou jednotku.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 02 čer 2009, 18:09 
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 dub 2008, 19:11
Příspěvky: 618
Texi, jo myslim, ze v tomhle se shodnem ;-) Jo s tou slepou munici mas recht...uved sem to spis jen jako priklad, ze airsoft neni jedina varianta pro to, co delame. Je tu asi zbytecny polemizovat kde to jak funguje s priznanim zasahu apod. Tim celym sen jen chtel rict, ze je pro me dulezitejsi jezdit Nam, nez strilet z airsoftovyho kveru...tot vse. Co se tyce naseho nekdy az prilis pedantskyho pristupu k lrrp, to je myslim obecne znamy 8) ...ovsem to neznamena, ze bysme se strelby nejak bali, naopak :twisted:

_________________
SGT. Rossi, Mario
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 03 čer 2009, 09:32 
Warrant Officer
Warrant Officer
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2008, 13:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Dvur Kralove nad Labem
Vidim to tak, ze na svete je tolik nazoru na tuhle otazku co je airsoftaku.. nekdo s tim machruje, nekdo to bere jako zivotni styl, pro jine je to zabava a tak dal a dal..
Pro me je to jen naznaceni urovne .. teplakar, odpoledni valecnik, atd.. nebo nekdo kdo do toho dal hodne usili, nadseni a v neposledni rade penez, snazi se napodobit urcity vzor a komu proste nestaci jit se vystrilet do lesa. Ale jak spravne podotknul Mario jde predevsim o atmosferu a realitu / castecnou - ostryma po sobe strilet doufam nikdy nebudem i kdyz by pak odpadly problemy s nepriznavanim :) / Rozhodne to neberu jako povysovani, nebo machrovani .... a to je vse, co mi to rika. :D

_________________
your 6 is my 12..


SSG. Charles "Charlie" Carpenter
Co.E/51st Inf. - LRP
23rd "Americal" ID


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 03 čer 2009, 16:03 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2008, 18:31
Příspěvky: 131
Bydliště: Uherské Hradiště
Díky Bohu za to krásné zahraniční slovo Re-enacting.Myslím,že to co děláme vystihuje skvěle.
...nevíte co to znamená?... :twisted: joke 8)

_________________
SP4 Marty Hayek alias Dung in Action

4th "IVY" infantry division

Plei Ku

Nad alkoholem nelze zvítězit...pouze Moraváci remízovali.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 03 čer 2009, 21:02 
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 07 zář 2007, 18:11
Příspěvky: 329
Bydliště: Břasy - Durham - Jefferson city
a ještě taky termín Living history :angel:

_________________
Cpl. Martin P. McKoy
3/2 Pl. B Co/1. bat. 8. Cav. 1. Cav. Div.
1968-1970


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 03 čer 2009, 21:04 
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Registrován: 19 lis 2008, 16:29
Příspěvky: 65
Bydliště: Velitelství Bong Song
syslos píše:
David Hényk píše:
Možná vyvolám tímto tématem nějaké vášně za což se předem omlouvám, ale to není mým cílem. Na začátku této sezóny jsem se na netu poprvé setkal z výrazem zmiňovaným v titulu tématu. Nějaká parta 16 letých bojovníku odkudsi z jihu Moravy se hrdě hlásila k Military Airsoftu. Nechci hodnotit kvalitu jejich vzhledu a výstroje, začínal jsem ve 20 a taky jsem nebyl úplně echt origo borec. Ostatně nikde není psáno, že za pár let kluci nebudou vypadat jako ze žurnálu. Co mě ale zaujalo bylo to magické MILITARY...To je něco nového? On se do teď dělal CIVILIAN?? A proč mi to proboha nikdo neřekl :shocked: ?? Má ten nový styl nějaká pravidla?? Přišlo to sem zvenčí, nebo jsme to zase vynalezli my Češi..vždy tak skvělí škatulkáři...? Těším se na Vaše odpovědi...



Můj názor :

Airsoft - jentak si jde občas zastřílet, většinou mu stačí jen airsoftová zbraň dle vlastního výběru, brýle a střelivo.
Military - Kluby, které napodobují určité jednotky určitých armád. Mají dobovou, originální výstroj a výzbroj. Palné zbraně jsou buďto zatavené nebo střílejí slepými náboji. Většinou rekonstrujují bitvy.
Military airsoft - Skupina lidí, která napodobuje určitou jednotky určité armády. Vícviky a vše co k tomu patří. Mají originální výstroj. Ale jako zbraň používají airsoftovou zbraň - repliku. A povětšinou jezdí na vybrané akce, třeba s danou tématikou.



Velmi vystižné!!!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  ICQ
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Military Airsoft...co to vlastně je?
PříspěvekNapsal: 04 čer 2009, 18:32 
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 12:54
Příspěvky: 462
Díky za názory pánové...v podstatě se domnívám, že všichni děláme airsoft, pouze se lišíme tím jakou měrou se snažíme jít do hloubky..Prostě když uvidím kluky jak si čutají za barákem a pak budu sledovat ligový zápas v televizi v obou případech to bude fotbal, ale nikdy by mě nenapadlo to srovnávat ;-) Stejně tak si nás asi nikdo nesplete s něčím co nedeláme....Ostatně všichni si na akce zveme jednotky, které známe a těžko se mezi nás může dostat někdo kdo tam nepatří...ten kvalitativní level nastavujeme my..

_________________
GMG 1 Tex Roberts


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz