Právě je 28 bře 2024, 16:38



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2013, 15:35 
Sergeant
Sergeant

Registrován: 03 led 2010, 10:19
Příspěvky: 46
Zdravím,
přihodila se mi nemilá věc. Vlastním překopanou M-60 čínské výroby(výměna bandalíru, překopaný zásobník, překopaná kabeláž, apod.), ale stalo se mi, že díl, který drží dvojnožku na hlavni je z jakési nekvalitní sračky, zatímco zbytek dílů je kov - prostě soudruzi šetřili, kde neměli, povolil a odloupl se kousek, který drží dvojnožku zaaretovanou ve sklopené(tj.souběžně s hlavní) poloze. Neměl by někdo tento díl, dvojnožku či hlaveň k prodeji? Případně nebyl by někdo schopen vyrobit tento díl na CNC?
Díky moc



CPL Velazquez John
E/51st - LRP
23rd "AMERICAL" ID


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2013, 09:53 
Corporal
Corporal

Registrován: 02 čer 2009, 20:47
Příspěvky: 30
Zdare chlape,
jj to je nemilá věc, ale poptáme se Bunnyho má pupravenou stejnou verzi M60 a tento díl i nožičky nepotřebuje, momentálně je mimo republiku, jak se vrátí poptám se ho. Bude to koncem června počítám, kdyby se ti to podařilo sehnat dřív dej vědět. Měj se a držím palce ať to dáš do kupy ;-)

_________________
CM/C Chris C. Gantan, 9th Platoon, Detachment Alfa, SEAL Team Two


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: M-60 - kulometné pásy
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2013, 22:26 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 21 kvě 2013, 22:07
Příspěvky: 8
Zdar chlapi,
přidám se tady do diskuse o M60-ce, protože bych potřeboval poradit.
A sice, kde sháníte kulometné pásy a nebo alespoň jednotlivé články? Konkrétně M13-ky pro 7.62x51 NATO.
http://www.army-technology.com/contract ... inks2.html

Já mám pouze ty "neamerické" z moderního MG-esa, čili ty bez té charakteristické dírky, ale na druhou stranu alespoň něco.
Bohužel jedinný mě známý obchod, kde jsem tyto (neděrované) články nakupoval již neexistuje. Potřeboval bych totiž nové články, protože ty potvory rezaví a strácí lesk.
Takže přivítám jakoukoli pomoc a radu.

Díky


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2013, 23:43 
Chief Warrant Officer 2
Chief Warrant Officer 2

Registrován: 09 dub 2008, 20:10
Příspěvky: 193
Bydliště: Praha
http://www.m1armyshop.cz/detail.php?id_zbozi=3345
Tady by mohli něco mít

_________________
SP5 Martin F. TAYLOR
B Co. 1st Batt.
28th Inf. Reg.
1st Inf. Div.
BLACK LIONS


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2013, 09:00 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 21 kvě 2013, 22:07
Příspěvky: 8
Taylor 101 píše:
http://www.m1armyshop.cz/detail.php?id_zbozi=3345
Tady by mohli něco mít


Jo jasně, omlouvám se, že jsem se nezmínil o M1, ale tam jsou nehorázný ceny.
Protože za tuto cenu jsem dřív měl komplet 100-ranný pás včetně (neděrovaných) článků. Sehnal jsem si to přes známé. Ten sehnal patrony na střelnici, dal je svému známému, ten nakoupil střelil a zalisoval mi to. Pak jsem si jenom koupil články a bylo to za 750,-Kč rovných. ale to již takhle jednoduše asi nepůjde.
V dnešní době jsem schopen sehnat delaborovaný 100-kový pás s neděrovanými články za 1.200,-Kč, ale v omezeném množství.
Spíš jsem chtěl od Vás vysondovat, kde by se daly sehnat ty origo články M13.

Měl jsem prostě na mysli nějaký jiný zdroj než M1 ARMYMARKET.

Ale každopádně díky za tip.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2013, 21:53 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 08 led 2009, 22:47
Příspěvky: 125
Podívám se do zásob,možná nějaký vylovim,měli jsme jich ještě nedávno přez osmset

_________________
HM3 Jiri "EASY" "DOC" Navratil
3rd Force Recon F 3-3 Isthmus


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2013, 22:48 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 21 kvě 2013, 22:07
Příspěvky: 8
EASY píše:
Podívám se do zásob,možná nějaký vylovim,měli jsme jich ještě nedávno přez osmset


Oúúú, tak to by bylo úplně bomba!!
hned budu nenažranej a zeptám se na dvě věci:
- kolik mi jich přenecháš?
- a kolik mě ta sranda bude stát?
Samozřejmě upřímně a na rovinu, čím více, tím lépe. Pokud by to šlo tak bych bral i 300 kusů :pray: , pokud by to šlo, tak i více.
V případě, že mé přání je mimo realitu, tak alespoň 75 kusů, abysme to měli na 3 pásy po 25-ti kusech do 3 kulometů.

Budu netrpělivě čekat na odpověď. A prosím Tě, zdroj, odkud jsi je sehnal je asi tajný, že a nebo by ses mohl s námi o něj podělit??

Díky za ochotu, Geezer


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2013, 09:40 
Sergeant Major
Sergeant Major

Registrován: 08 led 2009, 22:47
Příspěvky: 125
Kdo je náš zdroj zdělit nemohu.
Aktuálně jsme téměř bez zásob navíc.Takže až budeme doplněni,tak se ozvu a mohu dodat požadované množství.(může to pár týdnů trvat)
P.S: chceš pouze články,nebo i prazdný hilzny?

_________________
HM3 Jiri "EASY" "DOC" Navratil
3rd Force Recon F 3-3 Isthmus


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2013, 11:40 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 21 kvě 2013, 22:07
Příspěvky: 8
EASY píše:
Kdo je náš zdroj zdělit nemohu.
Aktuálně jsme téměř bez zásob navíc.Takže až budeme doplněni,tak se ozvu a mohu dodat požadované množství.(může to pár týdnů trvat)
P.S: chceš pouze články,nebo i prazdný hilzny?


Čau Easy,

Takže asi takhle. Pokud budeš moci odpovědět na níže uvedené otázky "ANO", tak mám velký zájem:
1) jsou to děrované články?
2) nejsou ty články rezavé?
3) nejsou ty hilzny mechanicky poškozené? (viděl jsem, co s nimi dělá to moderní MG-eso, tak trochu je nakopne a oni jsou prohnuté a už mi je nechtěl známej vzít do lisu na přebití, protože by si mohl zprčit matrici)

Tak a poslední věc, jakou bych tak mohl očekávat cenu za 100 kusů článků a 100 kusů prázdných patron??
Pokud se domluvíme na rozumné ceně, tak si to u tebe předobjednávám.

Pokud nechceš tady zveřejňovat ty ceny, tak mi prosím napiš.
e-mail: Lsoural@seznam.cz
mobil: 608 122 335

Díky moc za ochotu a vstřícnost, Geezer


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2013, 17:58 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 21 kvě 2013, 22:07
Příspěvky: 8
Velazquez píše:
Zdravím,
přihodila se mi nemilá věc. Vlastním překopanou M-60 čínské výroby(výměna bandalíru, překopaný zásobník, překopaná kabeláž, apod.), ale stalo se mi, že díl, který drží dvojnožku na hlavni je z jakési nekvalitní sračky, zatímco zbytek dílů je kov - prostě soudruzi šetřili, kde neměli, povolil a odloupl se kousek, který drží dvojnožku zaaretovanou ve sklopené(tj.souběžně s hlavní) poloze. Neměl by někdo tento díl, dvojnožku či hlaveň k prodeji? Případně nebyl by někdo schopen vyrobit tento díl na CNC?
Díky moc



CPL Velazquez John
E/51st - LRP
23rd "AMERICAL" ID


Jinak omlouvám se tímto Velazquezovi za to, že jsem tady trošku pozměnil téma.

My máme v jednotce dva tyto kulomety a ty nožičky jsme již 3x nechávali spravovat. Je to totiž nějaká slitina, která se nedá prachobyčejně zavařit. Takže se musí sehnat nějaká speciální elektroda, kterou nám na ulomeném místě udělali návar a pak ho opracovali. Problém je ten, že to je dočasné řešení, než se ti opět podaří o něco zavadit a ucvakneš to znovu. Je to prostě naprd.
Na druhou stranu je to dobrá pojistka, protože pokud si to necháš udělat z kvalitního materiálu, tak počítej s tím, že se ti to neulomí, ale začneš si ohýbat - lámat nožičky!!!
Takže je potřeba si vybrat, co je menší zlo a nožičky používat jenom pro postavení zbraně, aby se ti nepřevrátila. Já jsem se naučil v boji nožičky vůbec nepoužívt.
Teď to máme tak, že je na jednom kulometu ulomená aretace zaklapnutých nožiček (přesně to, co máš Ty). Řešení je jednoduché - omotaná páska, nebo ponožka a staženo vše dohromady :D
No a ten druhý má zase ulomenou aretaci při rozevřených nožkách. Tam to ničemu nevadí.
Už nemám chuť a energii to pořád řešit, takže se na to asi vyse... :D

A nebo takhle, měl bych jisté řešení.
Navrhuji následující:
Já jsem konstruktér, takže pro mě by nebyl problém vytvořit počítačový 3D model + 2D výkres (program na CNC bohužel ne), podle kterého by se to vyrobilo. Problém je ten, že pokud by to někdo vyráběl, tak se nedoplatíme. :wall:
To by musel někdo zajistit hodně levnou výrobu a já bych jako svou protislužbu tvorby 3D modelu a výkresu chtěl 2 kusy za výrazně nižší cenu.

Nevím, jestli to je ale reélné.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 02 čer 2013, 11:23 
Sergeant Major
Sergeant Major
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2008, 18:31
Příspěvky: 131
Bydliště: Uherské Hradiště
A na kolik by vyšel odlitek ve slévárně?

_________________
SP4 Marty Hayek alias Dung in Action

4th "IVY" infantry division

Plei Ku

Nad alkoholem nelze zvítězit...pouze Moraváci remízovali.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 23 čer 2013, 09:20 
Corporal
Corporal

Registrován: 02 čer 2009, 20:47
Příspěvky: 30
Ještě sháníš nožičky na M60?

_________________
CM/C Chris C. Gantan, 9th Platoon, Detachment Alfa, SEAL Team Two


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 30 čer 2013, 21:38 
Colonel
Colonel

Registrován: 09 bře 2009, 10:17
Příspěvky: 693
Marty: na Tvůj dotaz na kolik by přišel odlitek ve slévarně Ti musím sdělit, že na takový prachy, že... nemám ani přirovnání, snad jen že by se vyplatilo nakoupit několik M-60.... Jen odlévací forma stojí cca. kolem 150.000.- ( záleží na velikosti a složitosti odlitku). Pak už je cena velmi dobrá, v rámci desetikorun, ale forma je určující.

_________________
F.U.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Offline
 Předmět příspěvku: Re: M-60 - prosba
PříspěvekNapsal: 08 črc 2013, 16:47 
Private E-2
Private E-2

Registrován: 21 kvě 2013, 22:07
Příspěvky: 8
Bohužel má Bratr pravdu. Já dělám do forem na plasty.
Jedno z řešení je i výroba na zakázku jako svařenec. Prostě vysoustružený váleček + 2 "packy" a mezi ně zpevňující tyčku. Toto celé svařit a je vymalováno.
Mohl bych nakreslit výkresy a zjistit u "známých" kolik by to mohlo stát. Jde o to, že já si u nich nechávám dělat taky nějaké věci a jak toho bude víc, tak mě už pošlou do řiti!
Ale zkusil bych se zeptat. Odhaduji to tak do 1.000,-Kč, že bysme se mohli vejít. Ale nevím, protože ty "packy" je rozumné řezat drátem nebo vyjet na CNC. A to je již problém. Zatím mi všechno dělali ručně - klasikou, proto to vše bylo formou naturálíí (cigarety, flašky, cvičné střelby ze zbraní za fabrikou apod. :D )
Dejte vědět, jestli byste někdo měli zájem a zkusím to zjistit. Samozřejmě, že bych si přiřál polívčičku a nechal si rovněž udělat 2 kusy pro naši jednotku.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Smazat všechny cookies z fóra | Tým | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

NAM 64-75
© Matrix 2008

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz